Skocz do zawartości

Redmi 4 Pro bez Nougata - za słaby procesor??


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Na globalnym forum MIUI w poddziale przeznaczonym dla Redmi 4 Prime toczy się batalia o to czy i kiedy będzie wydany Android Nougat dla tego telefonu. Każdy zainteresowany zasypuje adminów pytaniami i szuka informacji gdzie tylko może.

Jeden z użytkowników dotarł do Chińskiego forum i tematu gdzie tamtejszy admin opisał co poniżej, jest to tym dziwniejsze że Redmi 5 Plus ma dokładnie taką samą specyfikację, no prócz ekranu.

Na pocieszenie, jeżeli informację są prawdziwe, to ma być opracowana opcja Split Screen dla Android 6

 

[Czat] Telefon komórkowy z czerwonym ryżem 4 z wersją instrukcji zgodnych z wersją Androida

 hot_1.gif

Wynajmujący
 
13615610|
3 dni temu | z komputera
| |
  
|
Skacz 


Witam wszystkich 

niedawno część ryżu zaniepokojony czerwony ryż adapter telefon 4 wysokiej wersji Androida 7.0, niniejszy wniosek zauważyliśmy bardzo wcześnie i zrobić pełną komunikację wewnętrzną i koordynacji. Najnowszy wniosek jest taki, że wersja czerwonego telefonu komórkowego z ryżu 4 bez adaptacji systemu Android 7.0. Oto szczegółowy opis Twojej sytuacji. 

Niektórzy twierdzą, że podstawowy Android nie jest bardzo prosty? W rzeczywistości za każdym razem, gdy uaktualnienie wersji pakietu kończy się ogromnym projektem, który obejmuje różne aspekty adaptacji, regulacji itp., Faktyczna praca jest bardzo skomplikowana. Każdej aktualizacji wersji Androida, będziemy poważnie ocenić, a nie po prostu uaktualnić numer wersji Androida i adaptacji. W rzeczywistości, MIUI wiele systemów doświadczenie funkcjonować nawet wcześniej niż wersja Androida, takich jak zarządzanie prawami, jego zadaniem jest obudzić mechanizm oszczędzania MIUI pierwszy. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki aktualizacji systemu MIUI zapewnimy Ci więcej zabawy i łatwości obsługi. 

Po tym, jak inżynierowie, menedżerowie produktu i wydziały zarządzania projektami negocjują szereg kompleksowych ocen i decyzji, wysoka wersja telefonu komórkowego z czerwonym ryżem 4 bez aktualnego planu adaptacji systemu Android 7.x. Ale dla wszystkich zainteresowanych o podzielonym ekranie, portale, asystenta informacyjnego, a także stabilna wersja wykonana wersji MIUI 9 programie każdy ma kilka nowych zmian tu i podzielić się z wami. 

Podział ekranu:
Podział zespół ekranu inżynierów aktywnie dostosowując Android modele 6.x oparte, oczekuje na linii na początku stycznia doświadczyć wersji 6.x modelu do badań, aż zakończeniu testu, nie będzie on-line do Developer Edition I kontynuuj stabilną wersję. 

Portal:
aktualnie obsługuje modele Android 5.x i nowsze. 

Asystent informacyjny:
Obecnie obsługuje Android w wersji 5.x i nowszych, w wersji Android 4.4 obsługa modelu nie obejmuje "Moich wydatków", "Moich ulubionych" dwóch kart innych funkcji asystenta informacji. 

Stabilna wersja MIUI 9:
Czerwony ryż telefon 4 standardowa / wysoka wersja MIUI 9 stabilnej wersji został w wewnętrznych testów, oczekuje się, aby otworzyć w połowie grudnia do końca części ryżu zamknięta beta, pchania aktualizacje do wszystkich osób, które mają być badane po zakończeniu aktualizacji, będzie naciskać aktualizację tak szybko, jak to możliwe, proszę Bądź spokojny. 

MIUI dokłada wszelkich starań, aby zapewnić lepszą obsługę systemu. W przypadku podkładu Android dokonujemy również kompleksowej oceny w oparciu o charakterystykę różnych modeli, aby określić plan dopasowania. Dziękuję za miłość i zrozumienie prosa MIUI pracy zespołowej, czasami, nie mów, nie znaczy nie zrobić, musimy zrobić dobrą pracę, która jest MIUI :) 

jeśli masz lepszy pomysł, również z zadowoleniem przyjęła wiadomość prowadzone z nami Wymiana ~

 

Żródło: https://www.miui.com/thread-11634030-1-1.html

 

 
Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś wstawić ten tekst w oryginale :/ , co do procesora , jest najmocniejszy że wszystkich średniaków od xiaomi, Redmi Note 4x ma dokładnie te same bebechy i ma 7.0 już dawno, Redmi 5 plus ma ten sam i to nawet ograniczony dodatkowo . Jedyny powód to wyeliminowanie tego telefonu , mamy przesiąść się wszyscy na 6 calowe patelnie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 09:07, Nocnykochanek napisał:

Jedyny powód to wyeliminowanie tego telefonu , mamy przesiąść się wszyscy na 6 calowe patelnie! 

To prawda, rozmiary nowych 5 są tragiczne i miałem nadzieję, że przeczekam jeszcze parę miesięcy na 4 Pro ale z Androidem 7... niestety wygląda na to, że tak czy tak będę musiał to zrobić ze względu na posuchę na rynku smartfonów. Szkoda, że osławione wsparcie Xiaomi w tym wypadku się kompletnie nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Xiaomi pojechało i rozpętało burzę. Nie wiem kto tam siedzi i kto podjął taką decyzję:

http://en.miui.com/thread-1348986-1-1.html

[Others] Announcement about Redmi 4 Prime Android Compatibility

#1
 
6097 162 |
08:28, Dec-20-2017 | From PC
|
 
|
Go to reply no.
Greetings MIUIers,

We've noticed some users are asking about Android 7 and MIUI 9 China Stable ROM in Redmi 4 Prime, and others are asking Split Screen, App Vault and other features in other devices. We are here to clarify some of your doubts and future plan of MIUI for other devices. Scroll down to know more about this announcement

Android 7 in Redmi 4 Prime
✦ Due to complex issues in compatibility with Redmi 4 Prime so it won't get Android N update of China Stable ROM for the moment.


MIUI 9 China Stable ROM  in Redmi 4 / Redmi 4 Prime
✦ MIUI 9 China Stable ROM for Redmi 4 / Redmi 4 Prime has been in testing process. It's expected that some Mi Fans may receive the update Late December. After the beta testing, update will be pushed to all the users.

Features Supported in Other Devices:
✦Split screen feature is in
compatibility testing on devices based on Android 6. It's expected to be tested on China Alpha ROM early January, 2018. After the test completion, it will be released to test in Beta ROM and stable ROM.
✦ Taplus supports the devices based on Android 5 and later versions.
✦ App vault supports on Android 5 and later versions and Android 4.4 doesn't support My payments or Favorites

Our developers are trying hard to make all features to support all the devices and we can expect more new features in the upcoming updates.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mają za dużo modeli i co chwilę pchają nowe modele na rynki Global by na tym zarobić. Redmi 4 Pro nie poszedł na Globale w EU więc już nad nim nie siedzą. Brak "kompatybilności" powinno być przetłumaczone jako "sorry zawaleni jesteśmy nowymi modelami, za które dostajemy z góry kasę więc na te stare bez rynków Global odstawiamy".

Wysłane z MI 6

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid niestety ale masz rację, widać tego jednego globala dali na siłę żeby tylko był. Szkoda bo telefon miał potencjał, zamiast tego dali Redmi 5 i 5 Plus. 

No cóż zamiast psioczyć bo to nic nie da trzeba będzie przesiąść się na Resurection Remix albo na telefon serii Mi zamiast Redmi.

 

Dnia 23.12.2017 o 16:04, Grzegorz K napisał:

Jak już wcześniej pisałem jedyna alternatywa to https://forum.xda-developers.com/redmi-4-prime

ale niestety nie będzie to MIUI a po roku użytkowania strasznie się człowiek przyzwyczaja.

Czy wiesz może czy RR ma pełne spolszczenie? Czy są tu jednak angielskie wstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli są tacy cwani a wszystko na to wskazuje, że wypięli swoje żółte 4 litery na model redmi 4 to następną słuchawką będzie np. Huawei. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale przynajmniej zachowam yin i yang czy jak to tam oni nazywają tą swoją filozofię równowagi ciała i umysłu...

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.01.2018 o 21:49, Bambek1 napisał:

...........to następną słuchawką będzie np. Huawei......

Teraz naprawdę trudno jest wybrać, ja bym chyba pozostał przy Xiaomi ale przerzuciłbym się na serię Mi. Tylko tu też jest tak duże rozdrobnienie i nie każdy model ma dobre wsparcie tak że tu też trudno było by wybrać. Najlepiej chyba model z prostej linii np. Mi6 czy następca Mi7 bez żadnych Pro, X, S, Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że mówisz źle bo pewnie dobrze.

Ale dla mnie telefon z ekranem powyżej 5" to już za dużo, nawet do tego 5" musiałem się przyzwyczaić nieco na siłę. Nie chcę tu podnosić absolutnie dyskusji na temat rozmiaru ekranu co komu pasuje niech sobie nosi w kieszeni albo plecaku piszę tylko o sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście jedną z kluczowych rzeczy jest wielkość ekranu i 5 cali to absolutny maks - najczęściej telefon obsługuję jedną ręką i czasem nawet 5 cali nie jest super wygodne.

Nie da się też ukryć, że jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości podzespołów to Xiaomi ciężko na razie przebić - nawet biorąc pod uwagę zamieszania z aktualizacjami przy moim R4P to jest to jeden z najlepszych telefonów jakie miałem za taką cenę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bambek1 napisał:

A ja z łezką w oku wspominam starą klawiszową E52 gdzie sms mogłem po omacku wystukać bez patrzenia na ekran, jeszcze do niedawna jej używałem ale nagle któregoś dnia się nie obudziła no i RIP...

Też miałem e52, nawet 2 sztuki. Najbardziej udany telefon nokii. Bateria nie do zdarcia. Jej następcą właśnie został R4P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie tutaj na nieco dłuższą wypowiedź odnośnie mojego telefonu.
Od ponad pół roku posiadam telefon Redmi 4 Prime. Bardzo sobie chwalę mój wybór, stosunek jakości do ceny, możliwość zrobienia rzeczy "po swojemu" jak np. zainstalowanie MIUIPolska (a nie używania tego co chce producent), szybkość pracy telefonu czy czas pracy na baterii.

Jeden mój kolega w podobnym czasie kupował nowy telefon co ja mojego 4 Prime. Dla niego najważniejsze było, aby telefon miał mniej niż 5", i finalnie wybrał Samsunga Galaxy A3. Wydał prawie 500zł więcej niż ja, ale jednak 4,7" wygląda i leży w dłoni naprawdę fantastycznie, a porównanie z 4 Prime sprawia, że ten ostatni wygląda na dosyć duży telefon...

Z Redmi tylko 4X moim zdaniem jest naprawdę zgrabnym telefonem, mimo 5-calowego ekranu. Ma minimalnie inaczej - bardziej - obłe kształty niż 4 Prime, i za każdym razem stwierdzam, że dużo przyjemniej leży w dłoni. Tutaj może dodam, że jestem też bardzo zadowolonym użytkownikiem etui Nillkin Frosted; osoba której Redmi 4X tutaj opisuję również korzysta z tego etui. Naprawdę, 4X w tym etui to istne cudo, gdy trzyma się telefon w dłoni :) Zwykłe silikonowe (np. firmy Imak) też dobrze 'leży', zarówno na 4X jak na 4 Prime ;) 

Mam też pewne obserwacje odnośnie poprawek MIUIPolska i ich działania na 4X i 4 Prime. Odnoszę wrażenie, że na moim telefonie znacznie mniej 'drobiazgów' nie działa, a jeśli już, to są one (przynajmniej dla mnie) totalnie niezauważalne i pomijalne. Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące kolejnych wersji beta MIUIPolska, i najczęściej dochodzę do konkluzji, że "u mnie praktycznie wszystko działa". Rzeczy, które znane mi osoby posiadające 4X zgłosiły jako (bardzo)przeszkadzające - znikające/nie pojawiające się powiadomienia, dziwnie działająca dioda powiadomień (pokazująca inne kolory niż przypisane), brak wybudzenia podwójnym stuknięciem w ekran czy brak szybkiego ładowania - wszystko to nie stanowi problemu na 4 Prime. Okej, wciąż brakuje Androida 7 (i trochę zazdroszczę 4X'owi dzielonego ekranu na Nougacie) czy LTE800 (nie mam to nie mam, "czego oczy nie widziały"... ;) ), ale za to jest dużo wydajniejszy Snapdragon 625 (w 4X jest Snap 435: 14nm vs 22nm, 2GHz vs 1.4GHz, 62tys vs 45tys pkt w AnTuTu), co w dalszej perspektywie stanowi o dłuższej przydatności telefonu przy bezustannym 'wyścigu zbrojeń' zasobożerności aplikacji (z drugiej strony, 4X ma przewagę w wersji Androida, ale ja wciąż głęboko na dole wierzę w to, że Xiaomi wypuści upgrade dla 'Prymusa' :D ). 

Gdybym dzisiaj miał kupić telefon, to chyba jednak postawiłbym na 4X, gdyż 4 Prime jest dużo mniej popularny i dostępny w sklepach. Aczkolwiek, ideałem dla mnie byłby telefon ze Snapdragonem 625 (lub wyżej), zgrabnością 4X (a najlepiej o rozmiarze 4.7-4.9"), obsługą pasma B20 i Nougatem. Czy ktoś kto zna jakiegoś wyżej postawionego pracownika Xiaomi, mógłby podesłać tę specyfikację :D
Ponadto, chciałbym tutaj zaznaczyć, że nadal uważam iż 4 Prime jest lepszym telefonem od 4X, właśnie dzięki rewelacyjnemu procesorowi, oraz (mimo wszystko) starszej wersji Androida - która wydaje się być mniej awaryjna w kontekście cotygodniowych poprawek xiaomi.eu.

Sorki za tak dużo tekstu, od dłuższego czasu zbierałem te przemyślenia ;)  chciałem też odnieść się do wielu aspektów, jak rozmiar ekranu, procesor, wersja Androida czy pasma LTE.

Edit: po ostatniej aktualizacji (MIUI 9.3 by xiaomi.eu 8.1.18 beta) wykręciłem taki sot - chyba ładny, co? Cały czas włączona synchronizacja, LTE, Wi-Fi, Bluetooth ;) 
Edit2: w 4X też jest szybkie ładowanie, sprawdziłem ładowarką Aukey z QuickCharge 3.0.
scr0001.thumb.png.8ba18f861dd7cc104ea93ec25be326e4.png scr0002.thumb.png.7365124da315ecc368e9aa874266f6c0.png

Edytowane przez mormegil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mormegil mam podobne przemyślenia co Ty.

 

Już się miałem przesiadać na Redmi Note 4X, ale kurcze - jest za duży. Po tygodniu stwierdziłem, że się nie da i oddałem go dziewczynie.

 

R4P to genialny telefon. Ma bardzo dobry procesor, 3GB RAM. Odpowiednią wielkość. No i bardziej niż zadowalającą baterię, którą można szybko ładować.

Boję się, że nie będzie następcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2018 o 10:10, dudek napisał:

Boję się, że nie będzie następcy.

Chyba nie będzie, niby Redmi 5 Plus ma być rozwinięciem tego modelu i nasz R4P można uznać za protoplaste ale..no właśnie, według mnie jest ale. Redmi 5 Plus mimo że ma podobne bebechy to z tym ekranem, przyciskami ekranowymi które jednak wcisnął by pod ekran, no jakoś mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam braku B20. Jestem kierowcą zawodowym i mimo, że co chwile jestem w innym miejscu, to w 95% przypadków mam LTE.
I brak update do 7.1 lub 8.0 jakoś mnie nie boli.
Właśnie ja chyba też tego nie odczuwam. Jak to się mawia, czego oczy nie widziały tego sercu nie żal
Aczkolwiek, dwie bliskie mi osoby mają Redmi 4x, i czasami jest sytuacja gdzie coś na szybko sprawdzam, akurat minimalnie zmuli internet, zerkam na pasek a tam H+/3G, a na 4x elegancko LTE ale to pewnie też dlatego, że na wsi mieszkam więc tutaj B20 częściej robi różnicę. Tym niemniej, nie odczuwam / przyzwyczaiłem się.
Żaden operator nie ma 95% pokrycia lte1800

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka


Ale B20 to LTE 800.
Poza tym, można być w Play i mieć zasięg wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dudek  @mormegilw sumie Panowie macie rację co do tych aktualizacji Androida. Mimo że kuszą takie zabawki jak face unlock czy split screen czy pseudo 3D to tak naprawdę szybko się znudzą i pójdą w zapomnienie.

Jak dla mnie może zostać ROM xiaomi.eu 8.1.25 bo według mnie najlepiej tutaj trzyma bateria i przy moim korzystaniu do 5 dni bez ładowania wytrzyma.

Mogli by jednak naprawić nagrywanie i ogólnie obsługę kamerki. Byłem na koncercie, chciałem nagrać coś to:

- co chwila gubi zooma

- dźwięk nagrany po odtworzeniu brzmi jak woda spuszczana z kibla z 4 piętra

Jak tak patrzyłem jak inni nagrywają nieraz padłymi Szajsungami to aż łza w oku się kręciła że u mnie tak nie ma.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że co chwilę jesteś w innym miejscu i w 95%przypadkow masz LTE. Wystarczyło napisać że tam gdzie kręcisz pauzę masz. I tyle. To mnie akurat nie dziwi bo operatorzy widzą takie miejsca i też starają się uzupełniać pojemność w takich miejscach.


Wysłane z LePro3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomtom2 napisał:

W sumie też jakoś bardzo tego androida 7 mi nie brakuje (w moim R4P). Ale wkurza mnie, że aplikacja Iko nie pozwala mi logować się odciskiem palca. Po aktualizacji 4X do androida 7 taka możliwość jest. 

To raczej nie ma znaczenia, fingerprint działa od 6 w górę w IKO, więc jeżeli nie łapie, to jest coś na telefonie, co IKO wykrywa jako "zagrożenie" i nie pozwala użyć fingerprint do odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. I tu pytanie za 100 pkt. Co to może być? W R4P był android 6 i miui 8. Po ostatniej aktualizacji android nadal 6 miui 9. Iko wciąż nie pozwala na odcisk.  W R4X było to samo. Po aktualizacji android 7 miui 9 iko pozwala na fingerprint.  Dlatego myślałem, że to android. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomtom2 napisał:

Dlatego myślałem, że to android. 

Wersja Androida może ma dla IKO znaczenie (ale nie zawsze, bo czasami działa na 6). To niestety nie jest najlepiej napisana aplikacja. Inne pozwalają na użycie odcisku, np aplikacja mbank-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...