ZduneX25

MIUI 7.12.14

Recommended Posts

@iOS_hater - gdyby nie Twój nick to doradziłbym Ci zmianę systemu na taki z jabuszkiem, skoro Miui tak Ci nie pasuje...

A nie, czekaj, mogę zaproponować - przesiądź się na Windows Phone - tam nie ma co się psuć, wszystko chodzi szybko i bez problemów (bo prócz systemu nic innego tam nie chodzi - miałem przez 1,5 roku Lumie 1520).

Ja się przesiadłem z Oneplus One - czyli czysty Android - ile to ja psioczyłem na Miui za brak drawera (czy tam szuflady)... Teraz już bym chyba nie wrócił.

A system jak dla mnie działa znakomicie, ale może masz inne doświadczenia.

Na tym polega Android, że każdy znajdzie coś pod sobie. To jak z autami - jak chcesz mieć perfekcyjną ergonomię to bierzesz niemieckie, jak śliczne wykończenie wnętrza to włoskie, a nie na odwrót i potem narzekasz na lewo i prawo ;).

• Like 1

Hm działa ten oreo choć póki co wipe wymagany po instalacji z 7.1.

0d0ddd9f3d9111e5c758b2d73d597a20.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

A wiesz może jakie telefony oprócz Mi 6 i Mi max 2 mogą liczyć na Oreo? Widziałem tylko listy na zasadzie domysłów i zastanawiam się, czy są może chociaż jakieś półoficjalne źródła.

A wiesz może jakie telefony oprócz Mi 6 i Mi max 2 mogą liczyć na Oreo? Widziałem tylko listy na zasadzie domysłów i zastanawiam się, czy są może chociaż jakieś półoficjalne źródła.
Mi6, Mix 2, Redmi 5 itp.
Choć dziwi mnie brak Note 3...

• Thanks 1

Czyli telefony z półki Mi5 / Redmi4X zostają na 7.0? Trochę szkoda, no ale w sumie jak za taką cenę to nie ma co narzekać.

Czyli telefony z półki Mi5 / Redmi4X zostają na 7.0? Trochę szkoda, no ale w sumie jak za taką cenę to nie ma co narzekać.
Yy nie wiem na co nawet. Mi5 mam obok z aktualną wersją. Zero różnicy do Mi6 z oreo. Owszem z Oreo są nowości z API i coś tam w ustawieniach tylko nowe rzeczy ale z grubsza 99% ludzi tego nie użyje ale MIUI wciąż na oba telefony jest takie samo.

P.s: ok Aparat wciąż jest stary na MI5...

Wysłane z MI 6

17 godzin temu, Acid napisał:

Hm działa ten oreo choć póki co wipe wymagany po instalacji z 7.1.

Kiedy będzie dla szerszej gawiedzi?

Edited by mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Kiedy będzie dla szerszej gawiedzi?

Wtedy kiedy będzie publiczny.

Wysłane z MI 6

16 godzin temu, Tomasz Petrycki napisał:

Polecam wszystkim zniesmaczonym MIUI: przesiądźcie się na Lineage na 2-3 tygodnie. Powrót do MIUI otworzy wam oczy ;) Pozdrowienia

No ja na moim Mi4 chętnie bym został na LOS gdyby nie był niedorobiony. Problemy z aparatem go dyskwalifikują. Gdyby nie to, nie siedział bym na Miui.

Mi na tym wydaniu jakoś szybko zjada baterię, 1 dzień i 3,5h SOT jak zazwyczaj było 5h. GPS się już nie czepiam, bo się przyzwyczaiłem, że nie można na nim polegać, raz jest dobrze, raz gubi sygnał jak głupi. Na szczęście nie uświadczyłem jeszcze problemu z zacinaniem się sieci, o czym pisałem wcześniej.

Edited by RegimeOfTerror

Czy będąc w "aparacie" macie możliwość przejścia do galerii ikoną na dole ekranu tak jak to było kiedyś? Aktualnie można tylko przejść do wykonanego przed chwilą zdjęcia/zdjęć, czyli jeżeli nie zrobimy żadnego to nie otworzymy galerii.

Redmi 4 Pro

20 minut temu, Pabian napisał:

Czy będąc w "aparacie" macie możliwość przejścia do galerii ikoną na dole ekranu tak jak to było kiedyś?

A nie wchodzisz przypadkiem przez skrót na ekranie blokady? Jak wejdziesz przez skrót to się nie da, jak wejdziesz po odblokowaniu tel i przez ikonę to się da.

Edited by RegimeOfTerror

Wchodzę normalnie przez ikonę (przez skrót z blokady jest tak samo). Oczywiście jak zrobię zdjęcie to pojawia się jego miniaturka, ale tylko mogę przeglądać to jedno zdjęcie (lub kilka jeżeli zrobię więcej).

48 minut temu, szymam napisał:

To jest normalne, bo przecież nie masz dostępu do zasobów zablokowanego telefonu. Wejdź przez aparat w odblokowanymi telefonie i wtedy będzie działać.

W pierwszej chwili pomyślałem, że przecież napisałem, że na odblokowanym uruchamiam przez ikonę. Teraz sprawdziłem i już wiem dlaczego tak jest. Żeby wejść do galerii mam blokadę aplikacji, więc żeby wejść do galerii to muszę po odblokowaniu telefonu odblokować aplikację i wtedy działa tak jak powinno. Chociaż fajnie mogłoby to być rozwiązane też tak, że jak mam blokadę aplikacji i kliknę miniaturkę to będzie możliwość odblokowania.

26 minut temu, VOytaZ napisał:

Na. 7.12.7, też nie mam

U mnie na Oreo jest "Pt, 22 grudnia" - więc pewnie wskoczy to w następnej aktualizacji. Trzeba też pamietać by dodać ten widżet ponownie.

Dzięki za wszystkie porady. Ostatni raz daje szansę miui i tym razem jeśli nie uda mi się go zmusić do poprawnego działania to sprzedaje ten telefon. Mam jeszcze kilka ostatnich pytań:

1. Czy jest jakiś sposób aby system nie odcinał dostępu do lokalizacji aplikacjom pracującym w tle?

2. Czy jest jakiś sposób aby zewnętrzne urządzenie miało dostęp do pamięci przez bt i nie było rozłączane po jakimś czasie? Problem dotyczy systemu multimedialnego rns510 w Volkswagenie CC.

3. Co trzeba zrobić aby mieć pewność, że system nie ubije aplikacji jeśli kłódka i wyłączenie oszczędzenia energii nic nie daje? Rozwiązania wymagające roota jak najbardziej biorę pod uwagę.

4. Co oznacza opcja floating notification? W normalnym Androidzie powoduje to wyświetlanie się notyfikacji w dymkach, czy tutaj też tak powinno być ale z jakiegoś powodu nie działa jak większość funkcji miui.

5. Czy to normalne, że po wyłączeniu miui optimization nie działa tryb DND? Da się zrobić tak aby ten tryb działał jak w prawdziwym Androidzie czyli automatycznie po wyciszeniu przyciskiem?

Rozumiem, że dialera Google nie zmuszę do prawidłowego działania. Próbowałem wszystkich wersji, przenosiłem na partycje systemową i dialer nie zapamiętuje historii a to chyba najważniejsza aplikacja, no ale trudno brak historii połączeń to nie jest coś z czym nie dałoby się żyć.

Z góry dzięki. Pozdrawiam i łącze się w cierpieniu z innymi użytkownikami tego systemu.

Edited by iOS_hater

1 godzinę temu, iOS_hater napisał:

łącze się w cierpieniu z innymi użytkownikami tego systemu.

Ad.5 DND to co innego niż tryb cichy. W cichym wycisza tylko dźwięki, w DND ogólnie wszystkie powiadomienia.

Ad. 1, 2, 3. Nie mam takich problemów, kłódka wystarcza. Może masz włączony "tryb ukryty" to obok oszczędzania baterii też wyłącza procesy w tle.

Nie cierpię z powodu Miui, a z innym launcherem też daje radę i działa, bez roota.

Edited by FromWP
literówka
  • Like 1

pytałem o wersje stabilną, a tu jest tygodniowa ale odpowiedziałeś na moje pytanie bo pobierając z tego linku tygodniową co podałeś była ta sama nazwa co w tym co ja podałem :)

• Like 1

Pacjent Redmi Note 4x (snap)... Wczoraj zrobiłem tą aktualizacje 7. 12.14. Po aktualizacji  zaczął reagować na przycisk odblokowania po kilku sekundach tzn ekran i przyciski po kilku sekundach się zapalają. Następne odblokowania po tym opóźnionym są już normalnie tzn odrazu reaguje na odblokowanie. I takie opóźnione są dosyć często. Czasami nawet 5 sekund trzeba czekać po wciśnięciu przycisku. Wie może ktoś w czym problem? Drugi problem taki że wieczorem dziś nagle zniknęła karta SD... Ani karty ani danych na niej telefon kompletnie nie reaguje. Na włożenie i wyjęcie karty SD również nie reaguje. Przed aktualizacją było wszystko dobrze. Karta to Transcend 16gb 

Mam wgrane 7.12.14 na Redmi Note 4 (snap) Mam też głośnik Xiaomi Speaker 4.0 MDZ-26-DA jak sobie leci z Karty Pamieć, ale mam też w telefonie włączone bluetooth (automatycznie się łączy ale nadal gra sobie z karty) i jak ustawiam np budzik to przestaje grać, dostaję wiadomości albo ktoś dzwoni to przestaje grać a jest ustawione w bluetooth że tylko multimedia. To wina gdzieś w sofcie czy już tak to jest z tym głośnikiem???

Guest
This topic is now closed to further replies.