ZduneX25

MIUI 7.12.14

Recommended Posts

Ja na 5x tez nie mam ekranu blokady tylko hasło od razu. Jest jakiś sposób na to?

A już ok: pominięcie ekranu blokady się włączyło po aktualizacji.

Edited by makakam

A czy komuś działa ta nowa funkcja prognozy pogody przy porannym alarmie?? Mam niby włączone ale jeszcze nigdy się to nie pokazało.

Da się przerzucić widget zegara z pogodą zrobiony przez Acida do innego lanchera. Nie ukrywam, że życie bez niego traci sens :(.

• Like 4

A czy komuś działa ta nowa funkcja prognozy pogody przy porannym alarmie?? Mam niby włączone ale jeszcze nigdy się to nie pokazało.
Mi działa ale nie wiem na czym dokładnie to polega

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie działa.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Pierwszy raz odkąd mam Mi5 mogę powiedzieć coś złego o baterii. SoT nie doleciał do 3h a zostało 15% baterii

Mam pytanie czy marginesy w powiadomieniach już są poprawione, i czy przy powiadomieniu SMS jak rozwinie się belkę to już widać przycisk "Odp" czy trzeba rozsunąć powiadomienie palcami. Chodzi o Mi 5.

====
Send from Sagit by Tapatalk.

Ponawiam...

====

[mention=9427]grzegorz.lki[/mention] marginesy są jakie były, "Odp" jest po przesunięciu powiadomienia dwoma palcami w dół
Dzięki. Czyli dalej z błędem od 23 listopada jak Chińczycy popsuli

====

10 godzin temu, RASTY777 napisał:

Na Mi4c działa.

Screenshot_2017-12-19-08-57-25-494_com.android.deskclock.png

• Like 1

Działa wam zmiana koloru diody powiadomień

Działają takie jak na obrazku7f331bfebb21f3f9e6239f6d6881f11c.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, edek97 napisał:

Działa wam zmiana koloru diody powiadomień na redmi 4x ? Niby zmieniłem na czerwoną a to dalej jakby biała.

Jeśli telefon jest wyprodukowany po 07.2017 będzie tylko kolor biały (dotyczy Redmi 4X)

On 16/12/2017 at 5:15 PM, maniel said:

to nie błąd, to twoja opinia, ja dość szybko się przyzwyczaiłem do płaskiego launchera, a też kiedyś sie dziwiłem jak to można bez szuflady i alfabetycznego sortowania, poza tym coś źle instalujesz skoro musisz instalować "normalny launcher" co aktualizacje, full wipe robisz za każdym razem?:)

Instaluje pixel3 launcher jako systemową aplikacje, bo inaczej nie działa google now i co najważniejsze dialer google nie jest w pełni funkcjonalny i dotyczy to też launchera google now. Każda aktualizacja totalnie rozwala mi system, po za tym od nowa trzeba wyłączać oszczędzanie energii dla aplikacji systemowych, nie mówiąc o limitach czyszczenia ram, które standardowo są źle ustawione. O pomniejszych rzeczach nawet nie wspominam ale launcher to podstawowa funkcja, która powinna działać bez zarzutu a taka proteza bez listy aplikacji to jakieś nieporozumienie i chyba ktoś tego nie przemyślał. Na customie powinno to być bezwzględnie naprawione w pierwszej kolejności, bo jest to zdecydowanie najbardziej uciążliwa wada interfejsu.

Edited by iOS_hater

Dnia 15.12.2017 o 11:35, JacekBB napisał:

Adaway jakoś mi bardziej blokuje reklamy niż plik z twrp.

Wysłane z Mi5

Wypróbuj na 7 dni za free adguard. Ja kupiłem po tygodniu lic na 5 urządzeń na rok za coś ponad 50PLN.

Wycina najlepiej reklamy puszczając Twój ruch sieciowy po VPN/Proxy(kwestia jak ustawisz aplikację)

Szybciej będzie jak zainstalujesz AdAway

Tapatalk - Xiaomi MI 6

brak root,a

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, Marcin_89 napisał:

Co może powodować ponowne uruchamianie się telefonu co jakiś czas?

W sumie sporo rzeczy - zajechana bateria, jakaś aplikacja w tle, która wywiesza telefon, problemy z kernelem (np. nie zaktualizował się) albo nawet zimny lut na płycie głównej. W jakich okolicznościach Ci się to dzieje?

Edited by Karls

10 godzin temu, iOS_hater napisał:

Każda aktualizacja totalnie rozwala mi system

Coś na pewno robisz źle. Powinieneś zrobić full wipe i przerobić tel na przycisk do papieru :) .

Tak na marginesie to jest MIUI nie AOSP. Oryginalny soft chodzi OK i jedyną wadą jest grzebanie w wydajności/oszczędzaniu baterii, BT oraz czasami GPS.

@iOS_hater Czytałeś przed zakupem telefonu trochę informacji o MIUI? Tutaj jest jak w Apple, nie ma domyślnie szufladki z aplikacjami i nigdy jej nie będzie, bo takie jest po prostu MIUI... Jak chcesz tą szufladkę, to doinstaluj jakiś launcher albo zmień ROM na nieMIUI i problem z głowy...

5 godzin temu, Karls napisał:

W sumie sporo rzeczy - zajechana bateria, jakaś aplikacja w tle, która wywiesza telefon, problemy z kernelem (np. nie zaktualizował się) albo nawet zimny lut na płycie głównej. W jakich okolicznościach Ci się to dzieje?

No na biurku trzymam telefon i sam się ponownie uruchamia co  jakiś czas nie wiem co 2-3 dni lub więcej... Aplikacji raczej żadnych nie używałem w tym czasie. Telefon to Redmi Note 3 na procesorze MTK.

2 hours ago, Orjon said:

@iOS_hater Czytałeś przed zakupem telefonu trochę informacji o MIUI? Tutaj jest jak w Apple, nie ma domyślnie szufladki z aplikacjami i nigdy jej nie będzie, bo takie jest po prostu MIUI... Jak chcesz tą szufladkę, to doinstaluj jakiś launcher albo zmień ROM na nieMIUI i problem z głowy...

Przed zakupem czytałem, że ma Androida. Miałem sony, htc, Samsunga i wszystkie działały podobnie, w taki sam sposób obsługiwały powiadomienia, pozwalały na pracę w tle aplikacji, nie było opcji aby same odłączały lokalizację czy inne moduły a system miał zawsze interfejs typowy dla Androida. Z zarządzeniem pamięcią też nie było problemu, w sumie wszystkie te telefony zachowywały się podobnie choć miały różne dodane funkcje. Dla mi max 2 praktycznie nie ma działających romów, bo przez opieszałość xiaomu ciągle brak źródeł kernela. Używam teraz mokee rom ale na nim nie działa bt, odcisk palca ani aparat po za tym czasem się restartuje ale w tej chwili resurection jest jeszcze gorszy, bo nie działa nawet wifi. Co 3-4 tygodnie instaluje miui i jego mutacje żeby zobaczyć czy coś się zmieniło i ciągle te same problemy. Na  mokee przynajmniej mam pewność, że dostanę powiadomienie o emailu i odbiorę połączenie na skypie, mogę używać map i jednocześnie sygic speed camera, nie mam problemów z wysyłaniem muzyki na radio w samochodzie., miui nie spełnia swoich podstawowych funkcji. System działa chyba tylko po to aby oszczędzać baterię i zasoby, gdyby mi zależało na oszczędzaniu prądu to kupiłbym nokie 3310 ale chcę działającego smartfona ze wszystkimi udogodnieniami z tego wynikającymi czego miui nie zapewnia, bo jedynie łączy w sobie najgorsze cechy iOS oraz symbiana. Google nie powinno certyfikować telefonu z systemem na którym nie działają prawidłowo usługi google co przecież ewidentnie ma miejsce na telefonach z miui. Jedyne co trzyma mnie przy tym telefonie to nadzieja, że będzie port romu z mi a1. Nie mogę zrozumieć czemu w customie xiaomi eu nie są naprawiane oczywiste niedoróbki i jaki w takim razie jest sens w robieniu customa, który powiela wszystkie wady oryginału, przecież to absurd że problemy, które istnieją od lat nie są eliminowane sukcesywnie.

Edited by iOS_hater

Zarządzanie baterią i uprawnienia aplikacji patrzyłeś? Bo dziwne, że nie działają Ci powiadomienia. Używam miui od 2012 roku i nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami. Wszystko zależy od konfiguracji i ustawień.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Marcin_89 napisał:

No na biurku trzymam telefon i sam się ponownie uruchamia co  jakiś czas nie wiem co 2-3 dni lub więcej... Aplikacji raczej żadnych nie używałem w tym czasie. Telefon to Redmi Note 3 na procesorze MTK.

No to możliwe, że to jest problem sprzętowy - bateria, zimny lut. Natomiast ciężko tak na prawdę powiedzieć. Jeśli na poprzednich romach się to nie zdarzało to też jest jakaś wskazówka, że problem może jedna tkwić w sofcie. Generalnie jeśli nie dzieje się to w obciążeniu telefonu tylko od tak jak leży nieużywany to baterię bym raczej wykluczył. Przynajmniej ja spotkałem się z restartami na zużytej baterii tylko przy niskim poziomie naładowania i jak coś obciążającego się dzieje - gra, film w dużej rozdzielczości itp. Najprościej by było jak byś miał możliwość jakoś "sprowokować" ten restart. Wtedy można by podpiąć telefon po kablu do komputera i zrzucać na bieżąco logcat.

1 godzinę temu, iOS_hater napisał:

mi max 2

chcesz sprzedać?

1 godzinę temu, Karls napisał:

No na biurku trzymam telefon

To on ci całe dnie leży na biurku? ;) jako tablet? Podaj dokładne namiary na tel ver MIUI kernel rok prod czy wymieniane coś w nim było... itp, ale jak poprzednicy stawiałbym na baterię albo na układ zasilania, 2szt mi się trafiły z podobnymi objawami, w jednym wystarczyło wymienić baterię, w drugim dodatkowo kondensator

2 godziny temu, iOS_hater napisał:

oczywiste niedoróbk

Jeśli niedoróbką uważasz pulpit MIUI bo aplikacje są na pulpicie, a nie gdzieś w szufladzie to nie mamy o czym rozmawiać bo planety pomyliłeś. 
MIUI właśnie tym od samego początku się wyróżnił od reszty androidów tym pulpitem i wieloma w sumie nowymi funkcjami, które były dodawane przez nawet nowe wersje Androida od Google znacznie później. A poza tym masz tysiąc takich samych klonów szuflad-launcherów w Google Play to sobie zawsze możesz zainstalować w MIUI. W czym problem?

• Like 2

2 godziny temu, iOS_hater napisał:

System działa chyba tylko po to aby oszczędzać baterię i zasoby, gdyby mi zależało na oszczędzaniu prądu to kupiłbym nokie 3310 ale chcę działającego smartfona ze wszystkimi udogodnieniami z tego wynikającymi czego miui nie zapewnia, bo jedynie łączy w sobie najgorsze cechy iOS oraz symbiana. Google nie powinno certyfikować telefonu z systemem na którym nie działają prawidłowo usługi google co przecież ewidentnie ma miejsce na telefonach z miui.

Tak to sobie czytam i nie mogę zrozumieć - akurat ostatnio odpaliłem LOS na starym tablecie samsunga i mimo że wszystko działa fajnie, to "prawie" czysty android po przesiadce z MIUI to jakaś masakra - rzeczy do których MIUI mnie przywyczaiło i zaczałęm traktować jak oczywiste bo są proste i wygodne w użyciu - w "zwykłym" Andku trzeba wyrzeźbić, wydłubać i sporo się jeszcze przy tym namęczyć. No ale na tym to polega, że każdemu odpowiada co innego, tylko nie rozumiem po co tak się męczyć???

• Like 3

@iOS_hater

Skoro masz problemy z zarządzaniem ram to polecam przetestować moduł w magisk: RAM management fixes by crock, tylko trzeba wyłączyć optymalizację miui w systemie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Na Mi4 pięknie wszystko działa. Zainstalowałem w sobotę i żadnych problemów. Po miesiącu na LineageOS dochodzi jeszcze wielka ulga. Polecam wszystkim zniesmaczonym MIUI: przesiądźcie się na Lineage na 2-3 tygodnie. Powrót do MIUI otworzy wam oczy ;) Pozdrowienia

• Like 1

@iOS_hater

Skoro masz problemy z zarządzaniem ram to polecam przetestować moduł w magisk: RAM management fixes by crock, tylko trzeba wyłączyć optymalizację miui w systemie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Na Mi 4c z 2GB Ramu po zastosowaniu tego fixu jest jeszcze gorzej, Firefox co chwile się zamyka itd.

Wysłane z Mi-4c przy użyciu Tapatalka

14 godzin temu, iOS_hater napisał:

Nie mogę zrozumieć czemu w customie xiaomi eu nie są naprawiane oczywiste niedoróbki i jaki w takim razie jest sens w robieniu customa, który powiela wszystkie wady oryginału, przecież to absurd że problemy, które istnieją od lat nie są eliminowane sukcesywnie.

Od ponad czterech lat używam telefonów Xiaomi. I jedno jest pewne: takiego użytkownika, jak Ty jeszcze nie spotkałem. Moja propozycja jest aktualna: sprzedaj telefon Xiaomi i nie obrzydzaj użytkownikom marki i systemu. Po co masz się męczyć, skoro nic w firmie ani systemie Tobie nie pasuje...?

• Like 6

Guest
This topic is now closed to further replies.