ZduneX25

MIUI 7.12.14

Recommended Posts

10 minut temu, przemekamag napisał:

Dodatkowo nie mam ekranu blokady

A opcję "Pomiń ekran blokady" w ustawieniach ekranu blokady  masz?

Nie rozumiem po co za każdym razem , za każdym razem czyścisz system?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Daj spokój, myślę że to był troll. No bo kto normalny używający miui uważa brak szuflady aplikacji za bug?
  • Like 5

Po aktualizacji do wersji 7.12.14 przestały działać codzienne tapety ekranu blokady. Czy ktoś zauważył ten problem lub co lepsze ma już rozwiązanie tego problemu?
Paczka ściągnięta z innego wątku tego forum niestety nie działa.
Redmi Note 3 Pro (kenzo)
Po wejściu w ustawienia Codziene tapety miałem wyłączone. Przesunięcie suwaka załatwiło sprawę. Zobacz czy może u Ciebie też się wyłączyły po ostatniej aktualizacji.

10 godzin temu, iOS_hater napisał:

Nie rozumiem tego ale to naprawdę upierdliwe aby po każdym updacie trzeba było na nowo instalować normalny launcher, bo rom zawiera jakąś protezę launchera bez chyba najbardziej podstawowej funkcji.

Nikt nie zmusza Cię do korzystania z MIUI i jego launchera. Jakoś kilkuset tysiącom osób on nie przeszkadza. Co więcej, korzystają z niego. Jeśli nie możesz go znieść, zmień Forum...

I radzę uważać, żebyś nie zapędził się zbytnio ze słownictwem...

• Like 6

Ja już kiedyś pisałem temu człowiekowi że w MIUI nigdy nie było szuflady ale on z uporem maniaka uważa to za bug.

Z Tab2

U mnie na mido aplikacja wideo zostala zastąpiona aplikacją Mi Wideo ktora nie dziala. Nie instalowałem aktualizacji w zeszłym tygodniu.

java.lang.UnsatisfiedLinkError: No implementation found for void miui.media.MediaMetadataRetriever.native_setup() (tried Java_miui_media_MediaMetadataRetriever_native_1setup and Java_miui_media_MediaMetadataRetriever_native_1setup__)
at miui.media.MediaMetadataRetriever.native_setup(Native Method)
at miui.media.MediaMetadataRetriever.(MediaMetadataRetriever.java)
at com.miui.video.localvideo.utils.ThumbnailTaskPool$VideoThumbnailAsyncTask.getFrameAt(ThumbnailTaskPool.java)
at com.miui.video.localvideo.utils.ThumbnailTaskPool$VideoThumbnailAsyncTask.getVideoThumbnail(ThumbnailTaskPool.java)
at com.miui.video.localvideo.utils.ThumbnailTaskPool$VideoThumbnailAsyncTask.load(ThumbnailTaskPool.java)
at com.miui.video.localvideo.utils.ThumbnailTaskPool$TaskRunner.run(ThumbnailTaskPool.java)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1133)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:607)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:760)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Redmi Note 3 pro - nie ma mozliwosc aktualizacij przez ota ... (w sumie to na poprzedniej wersji)

• Sad 1

Ma mi5s nie zauważyłem problemów ani jakiegoś przyspieszenia. Ot taka aktualizacja ;-)

Natomiast jakby ktoś chciał przejść z regionu China i wyświetlanego przy tym 4G bez używania miflash to tak jak sądziłem wystarczy przefleshować sam cust.img w trybie fastboot z romu global, po tym zabiegu mamy możliwość wyboru regionu w tym polski i wyświetlany jest symbol LTE.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie czy marginesy w powiadomieniach już są poprawione, i czy przy powiadomieniu SMS jak rozwinie się belkę to już widać przycisk "Odp" czy trzeba rozsunąć powiadomienie palcami. Chodzi o Mi 5.

====
Send from Sagit by Tapatalk.

1 godzinę temu, otzi napisał:

W opcjach ekranu blokady nie masz?

No właśnie nie ma. Ale poradziłem sobie. Zrobiłem paczkę lockscreen_only.zip z plikiem MiGalleryLockscreen.apk z wersji 7.12.7 i zainstalowałem ją z TWRP w wersji 7.12.14 i działa.

Screenshot_2017-12-16-17-59-44-194_com.android.settings.png

Edited by mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

16 godzin temu, iOS_hater napisał:

Co tydzień dochodzą jakieś nieistotne duperele a nadal pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić po aktualizacji to instalacja normalnego launchera. Jak można ciągle powielać tak oczywistą i łatwą do wychwycenia podczas testów karygodną wadę jak brak szuflady aplikacji. Nie rozumiem tego ale to naprawdę upierdliwe aby po każdym updacie trzeba było na nowo instalować normalny launcher, bo rom zawiera jakąś protezę launchera bez chyba najbardziej podstawowej funkcji.

to nie błąd, to twoja opinia, ja dość szybko się przyzwyczaiłem do płaskiego launchera, a też kiedyś sie dziwiłem jak to można bez szuflady i alfabetycznego sortowania, poza tym coś źle instalujesz skoro musisz instalować "normalny launcher" co aktualizacje, full wipe robisz za każdym razem?:)

4 godziny temu, dzik napisał:

Ciekawe kiedy 4a dostanie Nougata...

Jeśli nie dostał zmiany bazy przy aktualizacji do MIUI9 to raczej bym się nie nastawiał, że jeszcze dostanie. Seria A to najbardziej budżetowe xiaomi. Nie ma co wymagać sensownego wsparcia w telefonie za mniej niż 100$.

• Like 1

Znowu China jest do tyłu? Nie dość, że mamy (moim zdaniem) gorsze powiadomienia i brak planów co do zmiany to jeszcze niektóre telefony są do tyłu z bazą? Jednak coś w tym jest, że Xiaomi postawiło na rynek światowy i chiński kanał dystrybucji będzie coraz bardziej po łepkach traktowany.

Oczywiscie pomijam fakt to co odwalają dla kenzo (note 3 pro) ze telefon który sprzedali w największych ilosciach olewają totalnie, a taki redmi 4a (w przypadku globala) dostał nougata...

Wybaczcie oft

A co ci tak śpieszno do tego nugata? Za dobrze ci BT i GPS chodzi? Zasięg za dobry? A może na baterii za długo chodzi? Nowy android nowe problemy. Najwyraźniej nie chcą zrazić właścicieli kenzo do MIUI.

ps Ktoś instalował na 4X? Nie ma bootloopa? BT działa ok?

• Haha 1

Oczywiscie pomijam fakt to co odwalają dla kenzo (note 3 pro) ze telefon który sprzedali w największych ilosciach olewają totalnie, a taki redmi 4a (w przypadku globala) dostał nougata...
Wybaczcie oft
p.s. masz racje , niestety

żadnych problemow po instalacji - tych tu zgłoszonych także

Pozdrawiam
Z.K.

52 minuty temu, preston2009 napisał:

A co ci tak śpieszno do tego nugata? Za dobrze ci BT i GPS chodzi? Zasięg za dobry? A może na baterii za długo chodzi? Nowy android nowe problemy. Najwyraźniej nie chcą zrazić właścicieli kenzo do MIUI.

Wiesz skoro istnieją porty z Mi Mixa, LineageOS, i inne które świetnie sobie radzą z platformą kenzo. Na dodatek port z Mi MIXA posiada interfejs MIUI. Jedynym problemem jest czytnik lini papilarnych, z którym nie umią sobie poradzić... Reasumując co stoi na przeszkodzie żeby przeszli na nougata...

żeby nie było że tylko oft.

Soft 7.12.14 sprawdziłem na Redmi 4a, jak narazie wszystko ok... zobaczymy przez noc ;)

ps Ktoś instalował na 4X? Nie ma bootloopa? BT działa ok?

Wszystko chodzi elegancko

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Mi 5s w menedżerze plików nie pokazuje ilości pliki w poszczególnych katalogach. Przed aktualizacja miałem wersję z listopada i tam również był ten problem. Też tak macie czy to jednostkowy problem? 

Na mi5 strasznie muli szuflada aplikacji w launcherze, poza tym za ch... nie widzi mi ani jednej satelity

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Błąd który zauważyłem - fajną opcją jest robienie klipów ze zdjęć seryjnych. Natomiast przy odtwarzaniu klipu w galerii nie odtwarza muzyki do filmu (którą sam dodał). Po przesłaniu na PC wszystko działa (muzyka jest). 

Witam. Chyba za wcześnie stwierdziłem, że aktualizacja jest ok. Na dzień dzisiejszy pojawił się problem z synchronizacją galerii. Nie mogę włączyć synchronizacji. Przy próbie włączenia przechodzę do Kopia zapasowa galerii zaznaczam synchronizuj zdjęcia, telefon wita mnie w Chmurze Xiaomi, klikam Dalej, wybieram lub nie albumy do synchronizacji, klikam Zaloguj się na konto Xiaomi (nie wiem dlaczego, bo już jestem zalogowany) i wracam do Kopia zapasowa galeri i tak w kółko. Może ktoś wie jak z tego wybrnąć. Reszta synchronizuje się bez problemów, można włączać lub wyłączać opcje bez problemów.

Jak wy taki wynik baterii osiągacie :-)?u mnie soT 7godz i to od kilku aktualizacji. Nie widzę żadnych błędów póki co

Edited by raffal

Przydałby się panel z kontaktami w asystencie :) Nie mówiąc o tym, że jakby była możliwość doinstalowania zewnętrznych paneli na zasadzie wtyczek to byłoby idealnie, ale tego się nigdy nie doczekamy.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.