ZduneX25

MIUI 7.12.14

Recommended Posts

MIUI 7.12.14

• Tworzenie klipów w Galerii
  • Możliwość ustawienia limitu transmisji danych dla kart SIM indywidualnie
  • Limit transmisji danych dla hotspota
  • Poprawki tłumaczenia
  • Poprawiony FC dla Mi Wideo w niektórych urządzeniach 7.x
  • Wsparcie OTA dla Redmi 5 i 5 Plus
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu dla MI6. Testy Androida O.
  • Pełna lista zmian

DFG_2017-12-14-08-37-38.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Sad 1

Na Mi5 poki co wszystko smiga :)

Dla zainteresowanych zip z blokada reklam aktualizowany dzis rano: http://www58.zippyshare.com/v/tFfjbAbI/file.html

(Instaluje sie normalnie przez twrp jak rom. Nie trzeba roota, adaway itd)

Edit:
Jednak nie wszystko ;) Nadal nie dziala skrot do baterii w asystencie.

Edited by mates21
  • Like 1
  • Thanks 2

Mi zniknął ekran blokady, tzn od razu mam ekran do wpisania kodu i czarne tło (mam tez odcisk palca) a powiadomienia nie podświetlają ekranu. 

ciekaw jestem czy ktoś w końcu naprawi zasięg wifi w redmi note 3 pro (kenzo) odkąd pojawiło się miui9 to żeby móc korzystać z wifi trzeba być obok routera...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Na tej wersji też jak się klika głośność gdy telefon połączony jest z Roidmi to zmienia głośność multimediów, a nie bluetooth. Czy tak już jest i będzie? 

Ktoś korzysta z Roidmi? Jeśli tak to prosiłbym o sprawdzenie, czy jak jest połączony z tel i leci muzyka to jak się klika na telefonie przyciski głośności to zmienia ustawienia głośności bluetooth (ikonka bluetooth przy suwaku), czy multimediów (ikonka nutki przy suwaku).

1 godzinę temu, Olek619 napisał:

Android 8 planowany jest też np. na Mi5s czy tylko najnowsze?

Logika podpowiada, ze najpierw najnowsze urządzenia. Potem reszta.

1 godzinę temu, RegimeOfTerror napisał:

Na tej wersji też jak się klika głośność gdy telefon połączony jest z Roidmi to zmienia głośność multimediów, a nie bluetooth.

Pomimo ikonki głośności multimediów przy połączeniu z roidmi zmieniasz głośność bluetooth.

I jak tam oceniacie aktualizację? Zeszłotygodniową przeskoczyłem po bardzo mieszanych opiniach i zastanawiam się jak jest tym razem?

2 godziny temu, JacekBB napisał:

Adaway jakoś mi bardziej blokuje reklamy niż plik z twrp.

Bo blokada w pliku jest znikoma

EDIT:

Na prośbę użytkowników wrzucam najświeższą wersja HOSTS z AdAwaya do wrzucenia przez TWRP bez MD5 z dnia:

15-12-2017

Blokada_reklam_hosts_15-12-2017.zip

Wylaczenie_blokady_reklam_empty_hosts.zip

Edited by _mARk_
  • Like 4
  • Thanks 1

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

naprawi zasięg wifi w redmi note 3 pro

a nie możesz zrobić downgrade samego firmware modemu , na którym wszystko było dobrze, pamiętając o BL?

u  mnie działa bez problemu, moze sciagnij klapę i zobacz czy nie jest luźny kabelek antenowy (czarny obok gniazda baterii) i czy wszystkie styki do anten dociskają dobrze

moze spadł ci tel i  się któraś odładmała lub kabelek poluzował itp itd, a że akurat się zbiegło z instalacją mui9...? ;)

Edited by _mARk_

13 minut temu, 742617000027 napisał:

Używam ROM od kilkunastu minut i spadł może 1%.

Tego jeszcze nie słyszałem ;)

hehe, Brawo za sarkzm

18 minut temu, kawosz636 napisał:

Ktos testował jak bateria trzyma na Redmi Note 4X ?

jakie pytanie taka odpowiedź. Używaj kilka rozładowań i wtedy się zapytaj, porównaj

Edited by _mARk_

53 minuty temu, Mordimer napisał:

Pomimo ikonki głośności multimediów przy połączeniu z roidmi zmieniasz głośność bluetooth.

No właśnie nie jestem pewny, bo po odłączeniu od Roidmi odpaliłem filmik i dźwięk był na maksa, jak zazwyczaj mam ustawione mniej więcej w połowie.

Nie dostałem informacji przez OTA. Działa w ogóle ta aplikacja aktualizacje. Czy trzeba ręcznie instalować przez TWRP? 

9 minut temu, 742617000027 napisał:

_mARk_ odpowiadałem sarkastycznie...

żle się wklepał cytat, poprawione ;)

Edited by _mARk_
  • Like 1

Wydaje mi się, że przez przeglądarkę to zawsze działało. Chyba, że na prędkość narzekasz? Ale wydaje mi się, że 5mB/s to nie jest zły wynik. Wiadomo, są serwery co i 10mB/s dadzą ale z drugiej strony rom tyle nie waży, by to miało jakieś większe znaczenia.

u mnie na Mi5 pobiera przez LTE około 5MB/s, w Redmi Note 4X podobnie, natomiast Mi5s 1,8MB/s MAX, a przez WiFi około 400KB/s

Bo blokada w pliku jest znikoma
EDIT:

Na prośbę użytkowników wrzucam najświeższą wersja HOSTS z AdAwaya do wrzucenia przez TWRP bez MD5 z dnia:
15-12-2017

Blokada_reklam_hosts_15-12-2017.zip
Wylaczenie_blokady_reklam_empty_hosts.zip
O co chodzi? Ściągnąć dwa pliki na telefon i zainstalować przez TWRP, czy jeszcze trzeba gdzieś je przenieść?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Od trzech aktualizacji, łącznie z dzisiejszą nie działają mi funkcję takie jak "sprawdź dostępność aktualizacji" a także te trzy kropki. Można to jakoś rozwiązać ? Redmi Note 4X

Capture.PNG

Po zainstalowaniu tej wersji telefon tak jakby dostał "kopa",albo to tylko złudzenie. Ale jak na razie wszystko ok Redmi 4 Pro

Po zainstalowaniu tej wersji telefon tak jakby dostał "kopa",albo to tylko złudzenie. Ale jak na razie wszystko ok Redmi 4 Pro

Na redmi 3 s mam takie samo wrażenie, wszytko chodzi dużo szybciej ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, widmo1980 napisał:

Od trzech aktualizacji, łącznie z dzisiejszą nie działają mi funkcję takie jak "sprawdź dostępność aktualizacji" a także te trzy kropki. Można to jakoś rozwiązać ? Redmi Note 4X

Wejdź w panel sterowania, aplikacje, uprawnienia, menedżer uprawnień, pamięć i tam jak jest aktualizacja to trzeba zaznaczyć, że chcesz aby był dostęp do pamięci.

Edited by mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
  • Thanks 1

6 hours ago, mates21 said:

Edit:
Jednak nie wszystko ;) Nadal nie dziala skrot do baterii w asystencie.

Raportowałem ten sam błąd dla poprzedniego update'u. Dwa dni temu stała się jednak rzecz dziwna i skrót zaczął działać. Moze to nie wina MIUI?

4 godziny temu, _mARk_ napisał:

a nie możesz zrobić downgrade samego firmware modemu , na którym wszystko było dobrze, pamiętając o BL?

u  mnie działa bez problemu, moze sciagnij klapę i zobacz czy nie jest luźny kabelek antenowy (czarny obok gniazda baterii) i czy wszystkie styki do anten dociskają dobrze

moze spadł ci tel i  się któraś odładmała lub kabelek poluzował itp itd, a że akurat się zbiegło z instalacją mui9...? ;)

Tak, zapewne tym bardziej, że problem zgłaszało kilka osób ;) To byłby dziwny zbieg okoliczność :D Poza tym z tego co widzę z opisu masz wersję KATE, a mowa o KENZO :) i to pewnie jest odpowiedz na to czemu tobie działa dobrze, a nam nie :) a może to też zbieg okoliczności :)

Guest
This topic is now closed to further replies.