Skocz do zawartości
  • 0

MI6 czy MI5 - 600zł różnicy. Czy warto?


Johny

Pytanie

Panowie! Potrzebuje szybkiej rady! Mam do kupienia MI5 albo MI6. Niby wybór oczywisty ale....oba są w idealnym stanie choć używane. Oba kupione w PL. Oba w na gwarancji po 1.5 roku realizowanej w PL. MI5 - 900zł a MI6-1500zł. Czy naprawdę warto dopłacać aż 600zł do MI6? Wiem, że jest dużo szybszy ale czy różnica jest aż tak bardzo odczuwalna? Jakie są jeszcze różnice? Wyświetlacz? na tym elemencie najbardziej mi zależy! Za 5 miesiący przedłużam umowę więc potrzebuje telefonu tylko na ten czas więc na którym modelu stracę mniej? Przypominam, że jest aż 600zł różnicy! Dziękuję za szybką odpowiedź i krótkie uzasadnienie. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, Johny napisał:

Panowie! Potrzebuje szybkiej rady! Mam do kupienia MI5 albo MI6. Niby wybór oczywisty ale....oba są w idealnym stanie choć używane. Oba kupione w PL. Oba w na gwarancji po 1.5 roku realizowanej w PL. MI5 - 900zł a MI6-1500zł. Czy naprawdę warto dopłacać aż 600zł do MI6? Wiem, że jest dużo szybszy ale czy różnica jest aż tak bardzo odczuwalna? Jakie są jeszcze różnice? Wyświetlacz? na tym elemencie najbardziej mi zależy! Za 5 miesiący przedłużam umowę więc potrzebuje telefonu tylko na ten czas więc na którym modelu stracę mniej? Przypominam, że jest aż 600zł różnicy! Dziękuję za szybką odpowiedź i krótkie uzasadnienie. Dziękuję

Moim zdaniem na mi5 stracisz o wiele wiecej niz na mi6.
Ja wiem ze polska gwarancja, ja wiem ze mi5 w PL kosztuje nadal 1500zl, ale w chinach pol roku temu mozna go bylo dostac za ~700zl. To przeklada sie bezposrednio na ceny uzywek na znanym portalu aukcyjnym. A wiekszosc osob kieruje sie li tylko i wylacznie cena przy wyborze, czyli sortuj od najtanszego, majac za przeproszeniem w pompie gwarancje wszelakie. 
Z drugiej strony mi6 podstawowa wersja 6/64 to obecnie jakies 1800zl ze sklepu, w chinach znajdziesz go za 1300-1400zl. Jesli nastapia znaczace obnizki cen, to z tym mi6 tez mozesz miec problem przy sprzedazy. 

Podstawowe pytanie, po co pakowac sie w tak drogie i niepewne telefony na pol roku? 

Tutaj juz moja opinia, nie znam twojej sytuacji i umowy z operatorem:
Nie lepiej kupic telefon osobno a negocjowac umowe tylko sim? Kupno powyzszych na pol roku uwazm za chybiony pomysl. Bedac na twoim miejscu, kupilbym mi6 z gwarancja i uzywal go jako podstawowego telefonu, a negocjowal tania i sensowna umowe z operatorem bez telefonu. Lub kupilbym redmi (note) 4x lub inny telefon za psie pieniadze i przemeczyl sie przez te pol roku z kijowym aparatem i slabszym procesorem (o ile ma to w twoim wypadku jakiekolwiek znaczenie). A potem go sprzedal ze strata ~200zl jesli faktyccznie masz tak rewelacyjne mozliwosci przedluzenia umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 18.12.2017 o 15:12, Johny napisał:

Ale ja nie kupiłem MI5 za 1500zł tylko za 900zł z gwarancją z X-komu do 2019r :)

A ja ci odpowiadam, jak wyglada rynek uzywek i to ze obecnie mi5 w sklepach w PL kosztuje 1500zl, nie ma praktycznie zadnego wplywu na cene uzywanego modelu. Przeczytaj dokladnie co napisalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...