Skocz do zawartości

Global i TWRP/Magisk - jak to pogodzić?


Karls

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Zastanawiam się czy dało by się jakoś pogodzić rom global stable z niestandardowym recovery (np. TWRP) i ewentualnym rootem przy pomocy Magisk? Teoretycznie to ze sobą działa ale jest kilka minusów:

1. Nie działa OTA

2. Co aktualizacja trzeba od nowa wgrywać TWRP (Magisk też ale to akurat drobiazg).

3. Bywa, że po aktualizacji telefon blokuje się w bootloopie.

 

Zastanawiam się więc czy można to jakoś inaczej rozwiązać? Dla Redmi Note 4 mają RWRP - zmodyfikowane TWRP ze wsparciem OTA i zintegrowanym Magisk. Ponoć działa to bezproblemowo. Dla Mi5 byłem w stanie znaleźć tylko ZCX-TWRP ale raz, że to chiński projekt więc informacje o nim są ograniczone dla osób nie znających języka. Dwa, że czytałem na forum miui, że działa to w kratkę jeden pisze, że wszystko jest ok, inny ma problemy.

 

Macie jakieś doświadczenie z tym zagadnieniem? A jak tak to jak to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Z tego co czytałem to ten trik już niebardzo działa, telefon potrafi blokować się na logu Mi. Chociaż też nie wiem czy to wszystkich urządzeń dotyczy. Dużo wygodniej było by mieć RedWolf - tam raz, że OTA działa to masz wbudowanego Magiska. Także w razie jeśli chcesz mieć global dev i co tydzień aktualizować to jest super opcja bo cały proces jest dużo szybszy niż ręczne wgrywanie po aktualizacji force encryption i Magiska z pewnie 3 restartami po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem w jakim sensie plusy? Ja przesiadłem się z xiaomi.eu i jestem zadowolony, wreszcie powiadomienia mają taki układ jak powinny, można odpowiadać z poziomu powiadomień zgodnie z API androida a nie w jakimś śmiesznym okienku. Działają dodatkowe akcje z powiadomień, czego przez kombinowany notification shade z China niestety w xiaomie.eu nie ma. Reszta na bardzo podobnym poziomie. Jedyne czego brakuje to motywy - nie ma już tej aplikacjo do pobierania, trzeba ręcznie ściągać, więc w sumie drobiazg. Dodatkowo mam wrażenie, że mniej się grzeje, jakby był lepiej zoptymalizowany, rzadziej też są spadki płynności. Zdecydowanie na plus jest to, że nie ma już takiej dużej loterii z aktualizacjami na global stable. Na weekly xiaomi.eu jednak zalecam przeczytać wątek aktualizacji przed każdym wgraniem bo potrafią niezłe krzaczki się uchować.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karls napisał:

Nie wiem w jakim sensie plusy? Ja przesiadłem się z xiaomi.eu i jestem zadowolony, wreszcie powiadomienia mają taki układ jak powinny, można odpowiadać z poziomu powiadomień zgodnie z API androida a nie w jakimś śmiesznym okienku. Działają dodatkowe akcje z powiadomień, czego przez kombinowany notification shade z China niestety w xiaomie.eu nie ma. Reszta na bardzo podobnym poziomie. Jedyne czego brakuje to motywy - nie ma już tej aplikacjo do pobierania, trzeba ręcznie ściągać, więc w sumie drobiazg. Dodatkowo mam wrażenie, że mniej się grzeje, jakby był lepiej zoptymalizowany, rzadziej też są spadki płynności. Zdecydowanie na plus jest to, że nie ma już takiej dużej loterii z aktualizacjami na global stable. Na weekly xiaomi.eu jednak zalecam przeczytać wątek aktualizacji przed każdym wgraniem bo potrafią niezłe krzaczki się uchować.

Jakbyś podał link do romu pod miflash. Wiem co i jak. Później ogarniemy twrp i magiska :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Karls napisał:

Nie wiem w jakim sensie plusy? Ja przesiadłem się z xiaomi.eu i jestem zadowolony, wreszcie powiadomienia mają taki układ jak powinny, można odpowiadać z poziomu powiadomień zgodnie z API androida a nie w jakimś śmiesznym okienku. Działają dodatkowe akcje z powiadomień, czego przez kombinowany notification shade z China niestety w xiaomie.eu nie ma. Reszta na bardzo podobnym poziomie. Jedyne czego brakuje to motywy - nie ma już tej aplikacjo do pobierania, trzeba ręcznie ściągać, więc w sumie drobiazg. Dodatkowo mam wrażenie, że mniej się grzeje, jakby był lepiej zoptymalizowany, rzadziej też są spadki płynności. Zdecydowanie na plus jest to, że nie ma już takiej dużej loterii z aktualizacjami na global stable. Na weekly xiaomi.eu jednak zalecam przeczytać wątek aktualizacji przed każdym wgraniem bo potrafią niezłe krzaczki się uchować.

Co do aplikacji motywów to zmień w telefonie region na Indie i pojawi się.

Zmiana regionu nie ma wpływu raczej na nic innego. U mnie nic więcej się nie zmieniło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wywaliłem magisk żeby użyć google pay, nawet zrobiłem aktualizacje do najnowszego, która mi nadpisała twrp a google pay nadal myśli, że mam roota.

Aplikacja IKO też kiedyś działało NFC i blokada palcem wywalając root i czyszcząc dane aplikacji a teraz nie mam tej opcji,

Może chodzi o odblowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mogę dodać. Z magiskiem nie działa, hide mam. Safetynet poprawny, ale ctsProfile:false. Po prostu nagle przestałoo czym przekonałem się boleśnie próbując zapłacić telefonem jak zawsze.

Zrobiłem deintalację magiska, w międzyczasie wgrałem nowy rom. IKO płatności zbliżeniowe nie działają jak nie działały, odcisk palca zamiast pinu tez nie, mimo wyczyszczenia aplikacji (kiedyś to pomagało).

Ok wiem, że Google pay nei bedzie działął na odblokownaym BL. Wgrałem znów magiska, zrobiłem hide dla googla i sam magisk hide. Nadal nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...