Jump to content

smartandroid.pl - opinie

Recommended Posts

Nie kupowałem z tej strony, ale wydają się wiarygodni, miła i szybka obsługa klienta, dobre opinie w internecie o sklepie. Ciekawiło mnie co z podatkiem VAT skoro telefony sprowadzają od producentów, ale tu też mnie miło zaskoczyli.

"Paczki wysyłane są z poza UE dlatego mogą zostać objęte opłatami celnymi. Zatrzymania paczek przez UC zdarzają się bardzo rzadko, z naszych statystyk wynika że jest to średnio 1 na 28 paczek. Jeśli obawiasz się zapłaty VAT możesz wykupić ubezpieczenie przed opłatami celnymi. Jeśli zostaną naliczone to zwrócimy Ci wszystkie koszty, które poniesiesz. Koszt takiego ubezpieczenia to 10% wartości towaru."

Ale moim zdaniem jak chcesz kupić telefon od xiaomi to zrób to na ibuygou.com, zapłacisz 100 zł mniej, szybsza dostawa i pewność, że nie dostaniesz podróby, a szansa na wyłapanie przesyłki przez celników jest taka sama.

Nie kupowałem z tej strony, ale wydają się wiarygodni, miła i szybka obsługa klienta, dobre opinie w internecie o sklepie. Ciekawiło mnie co z podatkiem VAT skoro telefony sprowadzają od producentów, ale tu też mnie miło zaskoczyli.

Ale moim zdaniem jak chcesz kupić telefon od xiaomi to zrób to na ibuygou.com, zapłacisz 100 zł mniej, szybsza dostawa i pewność, że nie dostaniesz podróby, a szansa na wyłapanie przesyłki przez celników jest taka sama.

Wiesz co sprawdziłem sobie tą stronkę i wcale nie jest tak super:

Dostawa bez numeru śledzenia nie wchodzi w grę, wiec tylko DHL a tutaj VAT na pewno do zapłacenia wiec:

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_redmi_note_pro_wcdma_octa_core_1_7ghz_2gb_ram_8gb_dual_sim_13mp_5_5_inch_ips_capacitive_touchscreen-5844-usd.html

214 + 25 DHL = 241 USD = 751 zł + 0,23 VAT = 923 zł

na smartandroid ten sam model: 792 zł plus 10% ubezpieczenia przed VAT = 871 zł

taniej wychodzi od nich no i przede wszystkim wole kupować w polskich sklepach... 

Nie kolego, mylisz się, właśnie wybierając DHL masz najmniejszą szansę, że zapłacisz VAT, ibuygou wysyła telefon jako prezent i dlatego VAT Cię omija, jedyne ryzyko to, że twoja paczka zostanie wylosowana przez system do kontroli, ale na to nic, ani nikt wpływu nie ma. Poczytaj sobie na tym forum opinie o tym sklepie, w większości nikt VAT-u nie płacił.

No chyba, że chcesz kupić to ubezpieczenie w tym polskim sklepie, VAT-u nie zapłacisz na 100%, ale nie masz pewności, że dostaniesz oryginalny telefon. A co z tego, że polski sklep, jak telefony i tak ściągają z Chin.

Nie kolego, mylisz się, właśnie wybierając DHL masz najmniejszą szansę, że zapłacisz VAT, ibuygou wysyła telefon jako prezent i dlatego VAT Cię omija, jedyne ryzyko to, że twoja paczka zostanie wylosowana przez system do kontroli, ale na to nic, ani nikt wpływu nie ma. Poczytaj sobie na tym forum opinie o tym sklepie, w większości nikt VAT-u nie płacił.

No chyba, że chcesz kupić to ubezpieczenie w tym polskim sklepie, VAT-u nie zapłacisz na 100%, ale nie masz pewności, że dostaniesz oryginalny telefon. A co z tego, że polski sklep, jak telefony i tak ściągają z Chin.

Trochę się boje DHL bo dużo się naczyłem, że jak już zatrzymają paczkę to robią dużo problemów. Rozmawiałem z jednym gościem, że nie puścili mu paczki z jednym tel, bo na ładowarce nie było CE. Telefon miał, ładowarka nie. I nic, paczka musiała wrócić do Chin. A jeśli chodzi o oryginał - pisałem do nich i obiecują że oryginał - jak przyjdzie mi tel to sobie apką sprawdzę czy oryginalny i jak nie to niech oddają kase. 

Ja ponad rok temu kupiłem tablet z Chin. Przesyłka szła DHLem. Wtedy niestety zapłaciłem VAT. Dwa miesiące temu kupowałem MI3 i długo się zastanawiałem jaka opcje wysyłki wybrać. Zaufalem opiniom z tego forum i kupiłem z Ibuygou z przesyłką DHL. I się nie zawiodłem. Telefon miałem u siebie po czterech dniach (weekend) i obyło się bez VATu. Także zdecydowanie polecam.

Edited by Rafi

• 5 months later...
Nie polecam !!! 06 listopada zamówiłem dwa telefony - jeden otrzymałem 23 grud. Czas 47 dni :-(
Drugi dostałem wcześniej bez polskiego menu. Sprzedawca polecił mi wgranie niewłaściwego ROMu (czytaj uceglenie telefonu bankowe). 
Odesłałem telefon. Potem kilka razy mylony adres, kilka razy mylony nr listu przewozowego. W końcu zrezygnowałem. 
Sprzedawca w zamian za unieważnienie negatywnego komentarza zaproponował mi pieniądze. Pieniędzy też nie dostałem.
Kontakt sie urwał. Smartandroid to na Allegro nick:dostepni24. Nie polecam.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...