ZduneX25

MIUI 7.12.7

Recommended Posts

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Problem w tym, że wtopy na globalu się mało kiedy zdarzają (ja na nie nie trafiam?), a na xiaomi.eu wręcz przeciwnie. 

Oj zdarzają się. Na global dev (eu to też przecież romy dev) ostatnia była tydzień temu. Praktycznie wszystkim przestało działać wejście w ustawienia, zainstalowane aplikacje (pomagała zmiana języka na eng w systemie). W Redmi 3s przestał działać systemowy launcher (zupełnie czarny ekran). Tu pomagało wyczyszczenie danych launchera, ale żeby wejść w ustawienia, trzeba było zmienic jezyk na eng. W najnowszym dzisiejszym "ulepszyli" systemową przeglądarkę i wstawili na stronę domową różne dziwne skróty, których nie można usunąć, a własne skróty straciły ikony (o dziwo własne można wywalić). Przeglądarka straciła jedną z podstawowych funkcjonalności. Na global stable były też wieksze wpadki, łącznie z brakiem możliwości uruchomienia telefonu po aktualizacji (Redmi 3s z ekranem Tianma).

15 godzin temu, FromWP napisał:
Oj zdarzają się. Na global dev (eu to też przecież romy dev) ostatnia była tydzień temu. Praktycznie wszystkim przestało działać wejście w ustawienia, zainstalowane aplikacje (pomagała zmiana języka na eng w systemie). W Redmi 3s przestał działać systemowy launcher (zupełnie czarny ekran). Tu pomagało wyczyszczenie danych launchera, ale żeby wejść w ustawienia, trzeba było zmienic jezyk na eng. W najnowszym dzisiejszym "ulepszyli" systemową przeglądarkę i wstawili na stronę domową różne dziwne skróty, których nie można usunąć, a własne skróty straciły ikony (o dziwo własne można wywalić). Przeglądarka straciła jedną z podstawowych funkcjonalności. Na global stable były też wieksze wpadki, łącznie z brakiem możliwości uruchomienia telefonu po aktualizacji (Redmi 3s z ekranem Tianma).

Nie dev, a beta. Zresztą, jak pisałem wyżej, mam tutaj nieco więcej szczęścia niż inni. Dlatego też nie mogę narzekać.

Największym problemem MIUI nie są i tak te błędy, a chamskie reklamy poukrywane w systemie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

21 minut temu, Antyhaker napisał:

Największym problemem MIUI nie są i tak te błędy, a chamskie reklamy poukrywane w systemie :)

Gdzie te reklamy? Używam xiaomi.eu od ponad roku, reklam w systemie nie widziałem :-o

25 minut temu, Antyhaker napisał:

Nie dev, a beta.

Romy nazywają się dev, to nie bety tylko wersje rozwojowe przeznaczone do ogólnego testowania, przez ludzi którzy robią to świadomie i są testerami (pseudo developerami). Tutaj też testują jak dużo reklam (na których mozna zarobić), można wstawić, żeby to jeszcze odbiorcy byli w stanie zaakceptować.  Bety to też np. testowe wersje global stable, czasami wysyłane wyrywkowo do normalnych użytkowników przez OTA. Jak wtedy coś nie działa to ci niezorientowani w temacie ludzie rwą włosy z głów. Ale to tylko uściślenie terminologii, nie mające nic wspólnego z tą aktualizacją.

Edited by FromWP

26 minut temu, 0kti napisał:

Dev=beta

12 minut temu, FromWP napisał:

Romy nazywają się dev, to nie bety tylko wersje rozwojowe przeznaczone do ogólnego testowania, przez ludzi którzy robią to świadomie i są testerami (pseudo developerami).

Przypominam, że piszemy o wersji GLOBAL, a ona jest oznaczona jako BETA. Miano DEVELOPER posiada wersja CHINA - zapewne szczegół, niemniej warto to rozróżniać żeby zapobiec pomyłkom i nieporozumieniom.

Przykład: http://en.miui.com/thread-996991-1-1.html oraz http://en.miui.com/thread-842503-1-1.html

14 minut temu, meccaryn napisał:

Gdzie te reklamy? Używam xiaomi.eu od ponad roku, reklam w systemie nie widziałem :-o

Nie napisałem nic o xiaomi.eu. Aczkolwiek aktualnie nie korzystam, więc nie mam jak zweryfikować :)

Edited by Antyhaker

5 minut temu, Antyhaker napisał:

Przypominam, że piszemy o wersji GLOBAL, a ona jest oznaczona jako BETA.

Przez niektórych moderatorów z en.miui tak jest nazywana, ale oznaczona i nazwana jako dev. Tak czy inaczej to nie bety, tylko wersje rozwojowe (developerskie). To jednak pewna różnica. Tu oficjalne nazwy romów, stable i dev http://en.miui.com/download-303.html  W nazwach plików romów też masz dev, nie beta. 

No właśnie, ewentualnie wtopy na rozwojowej są praktycznie od razu fixowane, a na globalu... czas
 [mention=1160]Acid[/mention] będziecie zmieniać bazę z chińskiej na globalną? zaczynam mieć wrażenie że tworzą się coraz szersze rozjazdy w dostosowywaniu romu do potrzeb (via asystent czy powiadomienia)
Nie ma żadnej decyzji. Na razie powiadomienia są jakie są a asystent póki co lepszy w naszym romie. Zresztą mamy sobie romy xiaomi.eu dla Mi6 i Mix 2 na Oreo co umożliwiła nam baza china. Z Global jeszcze długo by się czekało.
Czyli urządzenia bez oficjalnego globala przestaną być wspierane?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Nie.

Wysłane z MI6

4 minuty temu, FromWP napisał:

Przez niektórych moderatorów z en.miui tak jest nazywana, ale oznaczona i nazwana jako dev. Tak czy inaczej to nie bety, tylko wersje rozwojowe (developerskie). To jednak pewna różnica. Tu oficjalne nazwy romów, stable i dev http://en.miui.com/download-303.html  W nazwach plików romów też masz dev, nie beta. 

Meh, nie ma to jak robić sobie bajzel na własnym podwórku - dzięki za info :)

3 minuty temu, Acid napisał:

a asystent póki co lepszy w naszym romie

Tak z ciekawości - w jakim aspekcie? Xiaomi.eu ma niby widget MiFit, ale mniej skrótów do różnorakich "akcji".

Edited by Antyhaker

18 minut temu, [email protected] napisał:

MIUI 9 7.12.18 

Jakim cudem masz wersję z przyszłego tygodnia? Jesteś z przyszłości? Podaj numery do lotka ;-;

Zainstaluj ponownie aktualizacje... właściwą...

Jakim cudem masz wersję z przyszłego tygodnia? Jesteś z przyszłości? Podaj numery do lotka ;-;
Zainstaluj ponownie aktualizacje... właściwą...
Przepraszam miało być zamiast 18 to 8. A jaka to jest właściwa aktualizacja skoro ta była robiona przez OTA ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Przepraszam miało być zamiast 18 to 8. A jaka to jest właściwa aktualizacja skoro ta była robiona przez OTA ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Pobrac rom dla swojego modelu i zainstalowac...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Co poradzić ? Powrót do tyłu ?

Jak zmienisz język systemu na eng, to prawdopodobnie będzie działać. Cofanie raczej bez sensu, chyba że masz pełną kopię w twrp.

Nie działa mi skrót "bateria" w asystencie. Po naciśnięciu ikona zostaje wyszarzona lecz nie przenosi do odpowiedniego menu.

Mido, 7.12.7

7 minut temu, KiESWY napisał:

Nie działa mi skrót "bateria" w asystencie. Po naciśnięciu ikona zostaje wyszarzona lecz nie przenosi do odpowiedniego menu.

Mido, 7.12.7

Potwierdzam, Redmi 3S (land)

21 godzin temu, Antyhaker napisał:

albo global albo AOSP

No właśnie Mi4 androida7 mieć nie będzie, więc lipa. No i global to też jakieś nieporozumienie. Testowałem chyba wszystkie możliwe ROMy na ten telefon i z każdym jest jakiś problem. Na Globalu niedopasowanie tekstu to jakieś nieporozumienie, np. w przeglądarce na xiaomi.eu jest zakładka "Prywatny" a na global "karta incognito", które nie mieści się i wygląda to tragicznie. Przełączniki na belce tylko 4 i brak możliwości zmiany rozmiaru siatki też skreślają ten ROM. Oczywiście mówię tu o Mi4. Na LineageOS po zrobieniu zdjęcia czasami są do góry nogami, albo przekręcone w bok, nie mówię już o świrującym kompasie czy zrywaniu dźwięku na Roidmi. AOSP też problemy z aparatem, tylko tu za to ciemny ekran i ciemne zdjecia.

20 godzin temu, Acid napisał:

W sumie proszę bardzo. Nigdy nie wiadomo kiedy będziesz mieć za to na Globalu FC launchera czy Systemui.

No ja za to borykam się od jakiegoś czasu na Mi4 z "zacinaniem się" zasięgu na xiaomi.eu. Wszystko wygląda jakby zasięg był, a dodzwonić się do mnie nie można, sms nie dochodzą, a jak chcę wysłać to pokazuje, że niby wysłany, jak chcę zadzwonić to mówi mi, że osoba ma zajęty nr. Czasami to trwa kilka sekund, raz trwało grubo ponad godzinę jak telefon leżał nieużywany. Czasami to się samo naprawia po próbie wykonania połączenia, czasem trzeba ratować się trybem samolotowym. Na obecnym wydaniu na razie jest spoko, no ale na dwóch, czy trzech poprzednich już tak nie było.

Najgorsza świadomość, że stable nie opłaca się instalować, nie raz to było podkreślane na forum. Na dev, też nie jest idealnie. Albo to wina modelu, że już stary i ma coraz więcej problemów, albo czas na przetestowanie innej marki.

14 godzin temu, Antyhaker napisał:

Tak z ciekawości - w jakim aspekcie? Xiaomi.eu ma niby widget MiFit, ale mniej skrótów do różnorakich "akcji".

Też jestem ciekaw, zwłaszcza, że z tego pseudoasystenta mało kto korzysta. Po co dublować domyślną funkcjonalność androida? Także to jest dla mnie żaden argument przy wyborze bazy. Obecnie w Xiaomi.eu brakuje mi mocno dwóch rzeczy:

1. Powiadomień jak na Global beta

2. Wsparcia dla Camera2API (było na MIUI 8)

Z drugiej strony rozumiem, że na MIUI china dev szybciej docierają pewne nowości, jak i szybciej będzie 8.0 dla Mi6/Mi max 2. Jednak to jest odwieczne pytanie - czy lepiej szybko czy dobrze? Ja w kwestii romów skłaniam się w stronę drugiej możliwości. Wiele osób tutaj pokazuje, że xiaomi.eu gna za nowościami ale nie raz potrafi mieć bugi nie znane na Global Stable. Z drugiej strony ciężko po prostu wgrać globala, bo raz, że szkoda tych wszystkich poprawek i optymalizacji, a dwa to problemy z pogodzeniem globala z TWRP/root.

Edited by Karls

Tak śledzę od 2 stron wasze wywody i dochodzę do wniosku, że chyba macie za dobrze... Macie Xiaomi.eu, macie globala stable i beta, do tego dochodzi china stable i dev, LOS, AOSP, od wyboru do koloru, co więcej, w ramach MIUI możecie sobie szaleć ile chcecie i nie tracicie gwarancji, a i tak wiecznie jest źle, wiecznie jest coś nie tak, mam wrażenie, że niektórzy wychodzą z założenia, że na tym świecie istnieje jakiś... ideał, co jest śmieszne...

@RegimeOfTerror Dzwoniłeś do operatora? Sprawdzałeś, czy SIM działa prawidłowo? Bo to co opisujesz, wygląda raczej na problem operatora/SIM, a nie telefonu...

• Like 9

Jak zmienisz język systemu na eng, to prawdopodobnie będzie działać. Cofanie raczej bez sensu, chyba że masz pełną kopię w twrp.
Bez zmian, prseinstalowalem nawet ta aktualizacje I nadal wywala.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

@Nezumi na LineageOS nie uświadczyłem problemu z zacinaniem się sieci. Ba, nikt nie narzeka na "metaliczny głos", "głos jak ze studni", "głos robota" itp. za to LOS ma inne wyżej opisne problemy na tym modelu niestety, które skreślają dla mnie jego użyteczność.

@Acid a zauwazyłeś, że na Oreo wróciło nagrywanie dźwięków z systemu oprócz mikrofonu, coś co zniknęło z MIUI 9 i teraz wróciło. Mowa o rejestratorze ekranu.

Edited by sp4ubw

3 godziny temu, [email protected] napisał:

Bez zmian, prseinstalowalem nawet ta aktualizacje I nadal wywala.

To zainstaluj na tydzień jakiś zewnętrzny Launcher (np. Microsoft launcher, dawny Nova). Tak znajomemu zrobiłem w Redmi 3 (na bliźniaczym global dev) bo systemowy launcher co chwilę zamierał i czasami miał to co na twoim zrzucie.

7 godzin temu, Karls napisał:

"Też jestem ciekaw, zwłaszcza, że z tego pseudoasystenta mało kto korzysta. Po co dublować domyślną funkcjonalność androida? Także to jest dla mnie żaden argument przy wyborze bazy."

"to problemy z pogodzeniem globala z TWRP/root."

Generalnie nie jest to domyślną funkcjonalnością Androida, więc ciężko ją w takim układzie dublować :P Co do TWRP i root - dlatego cieszy mnie posiadanie RedWolf Recovery. Nawet MIUI OTA mu nie straszne :) 

Edited by Antyhaker

Gdyby coś takiego dla mi5 było to by była opcja.

Asystent jest prawie domyślny, z gappsami idzie.

Gdyby coś takiego dla mi5 było to by była opcja.
Asystent jest prawie domyślny, z gappsami idzie.
Nawet z nimi nie jest. Kwestia launchera.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jak nie ma w launcherze to skrótem wywołasz więc to też nie do końca.

Ale ok, nie ciągnijmy tego bo bałagan się robi ;).

• Like 1

Mam problem z powiadomieniami, pojawiają się tylko na pasku na górze, brakuje na ekranie blokady i przy danych aplikacjach (mimo, ze w powiadomieniach są włączone). Redmi Note 4x

Mido, 7.12.7

Jak wygląda u Ciebie asystent??
Możesz załadować zdjęcie?
Gdzie tam znajdujesz baterie?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

U mnie po aktualizacji na Mi5 kalendarz sypie takim bledem:

java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke interface method 'int java.util.List.size()' on a null object reference
    at android.support.v4.view.accessibility.AccessibilityNodeProviderCompat$AccessibilityNodeProviderKitKatImpl$1.findAccessibilityNodeInfosByText(AccessibilityNodeProviderCompat.java)
    at android.support.v4.view.accessibility.AccessibilityNodeProviderCompatKitKat$1.findAccessibilityNodeInfosByText(AccessibilityNodeProviderCompatKitKat.java)
    at android.view.AccessibilityInteractionController.findAccessibilityNodeInfosByTextUiThread(AccessibilityInteractionController.java)
    at android.view.AccessibilityInteractionController.-wrap2(AccessibilityInteractionController.java)
    at android.view.AccessibilityInteractionController$PrivateHandler.handleMessage(AccessibilityInteractionController.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

mam problem Panowie i Panie: po aktualizacji mam wersje MIUI 9   7.12.8     telefon: Xiaomi RN3 Pro, niestety launcher crashuje cały czas, prawie nie mogę korzystać z telefonu... można cofnąć zrobiony update w prosty sposób lub pobrać paczkę poprzedniego update i zainstalować przez aplikacje Aktualizacje???

dostałęemm informacje że to problem z softem na niektórych telefonach....jednak chętnie powrócę do do poprzedniej aktualizacji :)

Edited by Challenger

1 godzinę temu, Challenger napisał:

mam problem Panowie i Panie: po aktualizacji mam wersje MIUI 9   7.12.8     telefon: Xiaomi RN3 Pro, niestety launcher crashuje cały czas, prawie nie mogę korzystać z telefonu... można cofnąć zrobiony update w prosty sposób lub pobrać paczkę poprzedniego update i zainstalować przez aplikacje Aktualizacje???

dostałęemm informacje że to problem z softem na niektórych telefonach....jednak chętnie powrócę do do poprzedniej aktualizacji :)

Możesz zrobić w twrp wipe cache dalvik i chyba jeszcze data musisz i na nowo wgrać poprzedni soft ale utracisz wszystkie dane. Zrób synchronizację wcześniej. Ewentualnie jak masz to przywróć backup

Na forum 1+ toczy się zażarta dyskusja na temat braku jakości HD w serwisach streamingowych. Wydaje mi się że podobnie sprawa ma się u nas - używam mixa 2 i Netflix chodzi w 480p. DRM Info pokazuje zabezpieczenia na poziomie L3. Przyznam szczerze że trochę bieda posiadać 6 calowy ekran i nie wykorzystywać jego potencjału. Zakładam jednak że nie da się nic z tym zrobić i można jedynie liczyć na łaskawość Xiaomi?

Guest
This topic is now closed to further replies.