Skocz do zawartości

xiaomi.eu 7.11.30 status baterii?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Telefon Mi5, soft xiaomi.eu 7.11.30 

Czas użytkowania: rok. 

Sposób użytkowania: testy dev xiaomi.eu, facebook i media, w wymagające gry to moze 2 razy zagrałem. 

Kiedy pojawił się problem: gdzieś podczas 7.11.30 (nie jestem pewny czy pierwszy raz nie zauwazylem tego na 7.11.23) 

Ilość zauważony wystąpień: minimum 4

Opis problemu: Bateria leci w oczach (czasami), a czasami zatrzymuje się na jakimś % i nie spada w dół, dopiero po upływie czasu bądź restarcie do TWRP i ponownym włączeniu odblokowała się (to mógł być przypadek, bo sam restart nic nie dawał i stwierdziłem, że może restart do TWRP wczyta poprawny procent baterii, więc zrobiłem restart do TWRP, poczekalem az wczyta poprawny % (bo zawsze na starcie pokazuje jakis inny % i trzeba chwile odczekać), wczytało o 1% niżej, zrobiłem restart i bateria zaczęła uciekać w dół (kilka procent w ciągu minuty lub kilku minut przy TYLKO włączonym ekranie) i pozniej rozladowywala się normalnie az znowu po jakimś czasie zatrzymała sie na jakims %. 

Ładowanie baterii przebiega normalnie. Nie ma problemu by naładować ją do 100%. Problem jest w wskazywaniu obecnego stanu procentowego baterii podczas rozladowywania. 

 

Pytanie brzmi: wina softu czy baterii? Co zrobić? 

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update.

Status błędu: najprawdopodobniej rozwiązany

Co zrobiłem?

  • opcja 1: aktualizacje (aktualnie jestem na xiaomi.eu 7.12.21)
  • opcja 2: "kalibrację baterii" - metoda polegająca na rozładowaniu telefonu, ładowaniu do 100% na wyłączonym telefonie, uruchomienie, doładowanie do 100% (jeżeli po uruchomieniu nie ma 100%), restart aż po uruchomieniu będzie "dalej" 100% (w moim przypadku 0 albo 1 restart), ponowne rozładowanie telefonu i powtórka, po tym "cyklu dwóch pełnych ładowań na wyłączonym telefonie" ładuję go normalnie tak jak zawsze na włączonym (ową metodę zastosowałem tylko 1 raz podczas całego korzystania z telefonu (rok) - poradnik na MIUI mówił, żeby nie robić tego częściej niż co 3 miesiące)

Pytania:

  • 1. czy opcja numer 2 to magiczne sztuczki i równie dobrze mogłem zrobić 3 pajacyki i efekt byłby taki sam?
    • 1a. jeżeli nie są to magiczne sztuczki to czy jest szansa, że bateria była i tak OK (rok korzystania), a problem był po stronie ROMu

--------------------------------------------

  • 2. PYTANIE OSOBNE (dotyczące SOT) Czy istnieje inna opcja niż wgranie ROMu na którym kiedyś miałem dłuższy SOT by zweryfikować, czy wina (krótszy SOT na aktualnym ROMie względem bodajże 7.9.7) leży po stronie ROMu czy baterii? (z racji, że robiłem "kalibrację baterii" chcę zaznaczyć, że SOT spadł długo przed problemem ze zwiechą statusu % baterii i ową kalibracją, więc wykluczam by to właśnie kalibracja sprawiła, że SOT jest krótszy)

Do moderacji: Post pojawia się tutaj ponieważ chciałbym zaktualizować status błędu, a także uzyskać odpowiedź. Myślę, że odpowiedzi na powyższe pytania mogą posłużyć innym osobom w przyszłości. 

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...