Skocz do zawartości

Tracenie zasięgu/roaming krajowy (po podróży)


TrueOneSSJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość ciekawy problem z którym spotkałem się dopiero teraz przy okazji korzystania z xiaomi mi6. Otóż dość często pojawia mi się ikonka roamingu. I tutaj ok rozumiem mam w virgin więc pojawia się roaming krajowy. Natomiast sytuacja jest o tyle dziwna że nasila się jeśli odbyłem jakaś podróż i np wszystko było ok właściwie ta ikona roamingu się nie pojawiała ale wybrałem się w podróż z Krakowa (w którym normalnie stacjonuje) do Radomia i nagle nie ma dnia a właściwie godziny żeby ta ikonka się nie pojawiła. Kilka dni temu wróciłem do Krakowa i aktualnie nie mogę nawet wykonać połączenia a jestem w mieszkaniu w centrum miasta o co w tym wszystkim chodzi ? Wersja oprogramowania : najnowsze Miui PL

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja też mam problem z roamingiem, natomiast objawia się to tym, że jakoś dziwnie pozycjonuje mi sieci. Otóż zamiast logować mnie do macierzystej sieci czyt. Play telefon rzuca mnie po wszystkich innych, gdzie mam 200% pewność,  że w tym miejscu mam zasięg play na 5 kresek. W poprzednim telefonie jakim był mi5 tego problemu nie było, w innym xiaomi w tym samym miejscu mam normalnie zasięg play. Oczywiście przy ręcznym ustawieniu sieci na play jest zasięg max. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje? Czego to może być wina? Rom to global stable 9.0.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej sprawie dotyczącej nie wracania do sieci macierzystej zgłosiłem sprawę do Play. Jest lepiej bo wraca na swoje tory po podróży.
Wydaje mi się że sieć musi coś ustawić i jest lepiej. Po powrocie w dobry zasięg wraca do odpowiedniej sieci.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...