Skocz do zawartości

Automatyczne przełączanie na tryb MTP


Mateush1337

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem Xiaomi 4X. Chciałem podłączyć telefon do komputera i okazało się że nie wykrywa ani pamięci wew. ani karty SD. Przełączyłem więc tryb USB na przesyłanie plików (MTP). Kiedy kolejny raz podłączyłem telefon do komputera znów to samo. Stąd moje pytanie - czy da się jakoś ustawić żeby po podłączeniu telefonu do komputera tryb MTP automatycznie się ustawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.12.2017 o 09:25, Orjon napisał:

W opcjach programistycznych, ale to chyba nie działa.
Wykrywa po wybraniu MTP?

tapnięte z Redmi 4a
 

By nie robić juz nowego topicu, mam z tym problem, że właśnie po podłączeniu nie wygrywa MTP, mogę tylko przesłać zdjęcia wtedy wyświetla tlyko folder ze zdjęciem. Próbowałem już ADB wgrywać, debugowanie włączone itp. Nic nie pomaga. Na innym laptopie bez problemu wykryło MTP, tutaj w menadżerze urządzeń  przy android jest zółty trójkąt, nie może zaktualizować sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem z Redmi 4x. Win7 nie wykrywa telefonu. Na laptopie wykrywa (świeżo postawiony win7), ale zawsze w trybie PTP. Muszę za każdym razem ręcznie przełączać na MTP żeby dobrać się do plików z karty. Mimo, że w ustawieniach na stałe wybrany jest tryb MTP.

Jest gdzieś jakaś opcja automatycznego wyboru trybu MTP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Po zainstalowaniu Mi Pc Suite, win7 zaczął widzieć MTP i PTP. Jestem w stanie nauczyć się żyć z tym ręcznym wskazywaniem trybu.

Nadal problem w tym, że system widzi kartę tylko przez kilkanaście sekund. Pozwala wejść w DCIM, wyświetlić pliki, ale już przy kopiowaniu na dysk umiera cały eksplorator windows.

Wyłączyłem debugowanie, przyspieszanie karty, sformatowałem kartę na fat32, wymieniałem różne kable i...nic... eksplorator po prostu umiera w trakcie kopiowania pliku.

Co jeszcze sprawdzić/zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałe PC suite. Podany link nie instaluje mi niczego. I mam teraz 2 sytuacje:

1) Na laptopie, czystym, wcześniej nie zababranym żadnymi sterownikami systemie, podpięte Redmi działa bez zarzutu

2) Na PC namieszałem coś ze sterownikami. Nie wiem jak przeinstalować tylko sterowniki usb: wpdmtp.dll, winusb.sys, wudfrd.sys, wpdmtp.dll i mpdmtpus.dll, czyli tylko te, które działający laptop wskazuje jako obsługujące komórkę.

Po długich bojach zastąpiłem stare pliki tymi z laptopa. Oczywiście nic nie działało, menedżer urządzeń nie zobaczył nic. Dopiero rejestracja dll (regsvr32) pokazała wszystkie sterowniki w menedżerze urządzeń i komunikat "to urządzenie działa poprawnie".

Niby wszystko jest OK i mogę przejrzeć zawartość komórki, ale... przy próbie skopiowania pliku dostaję komunikat "urządzenie dołączone do komputera nie działa" i znów wiesza się eksplorator. Czyli nadal coś ze sterownikami jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usunąłem całą zawartość driverstore. Przeinstalowałem (uaktualnienie) system. Telefon jest rozpoznawany w trybie MTP. Otwiera się okno autorun. Eksplorator pozwala przejrzeć katalogi, wejść w zdjęcia. Odczyt jakiegokolwiek zdjęcia z SD lub próba skopiowania na dysk zawiesza eksplorator.

Z kolei ze smartwatchem z androidem jest wszystko OK. Jest wykrywany i pliki w trybie MTP dają się zgrywać.

Może to nie wina samych sterowników? Kable odpadają - próbowałem na trzech (w tym firmowa nówka) i na wszystkich jest to samo. Może to kwestia ustawień telefonu? Czy może wina inaczej sformatowanej SD (mam niby fat32, ale inaczej ustawiłem wielkość sektorów)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...