Skocz do zawartości

MiPad - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdarzają się Wam problemy z działaniem dotyku? Mi dziś pierwszy raz (może to ma związek z ostatnią aktualizacją, którą wgrałem wczoraj wieczorem, ale może nie ma). Wszedłem dziś coś sprawdzić na Google Map i mapa kompletnie mnie nie słuchała - zoom działał losowo, albo odwrotnie niż moje szczypanie, z przesuwaniem na boki był problem, generalnie z ogromnym trudem "dojechałem" do miejsca i powiększenia jakie chciałem... Podobnie było przy oglądaniu zdjęć w powiększeniu, a nawet z przechodzeniem między pulpitami były trudności.

 

No, ale pomógł na to restart urządzenia. Ktoś miał podobnie zjawisko?

 

P.S. Co polecacie na miPada do przeglądnai PDF-ów. Porównałem Adobe Reader oraz WPS Office. Ten ostatni się sałbo nadaje - bardzo powolny jest. Adobe Reader całkiem spoko, choć również na niektórych stronach niektórych "cięższych" PDF–ów działa zbyt wolno jak dla mnie... Istnieje coś bardziej żwawego?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemów z dotykiem, a mam go już jakiś czas, co do PDF to zobacz tą apkę od google (tylko to jest webowa wersja - otwiera pdfy ze stron,a tych z telefonu nie).

Dzięki, ale akurat mnie interesują przede wszystkim PDF-y lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hello, bez obraz, pytanie laika który nie posiada jeszcze nic z MIUI. Interesuje mnie MiPad i proste pytanie, czy dostaję go z możliwością wyboru języka polskiego czy też muszę sam coś szukać w internecie i sam instalować. Przykładowo tak jak nowy telefon, odpalam i w ustawieniach od razu wybieram język polski itd. Bez śmiechu na sali, dla mnie to jest poważne pytanie i jeśli można proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście sklep za granicą :) i czy jest to operacja skomplikowana :( albo czy jest gdzieś jakiś poradnik z opisem instalacji.


c

 

Jest na xiaomifosale.com

czyli jeśli tam kupię dostanę z językiem polskim, albo co mam zrobić by takowy zainstalowali :) dzieki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście sklep za granicą :) i czy jest to operacja skomplikowana :( albo czy jest gdzieś jakiś poradnik z opisem instalacji.

c

czyli jeśli tam kupię dostanę z językiem polskim, albo co mam zrobić by takowy zainstalowali :) dzieki za szybką odpowiedź

Ekhm... Może i jesteś świeży ale mógłbyś się chociaż zaznajomić ze stroną MIUIPolska.pl... Widziałem tam genialną instrukcję instalacji. Polecam.

Wysłane z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała operacja sprowadza się zasadniczo do ściągnięcia na tablet 1 pliku i jego instalacji (co w zasadzie robi się kilkoma „kliknięciami” palcem w ekran)... Jest to mniej więcej tak samo "trudne" jak zainstalowanie apki ze Sklepu...

Instrukcja krok po kroku jest tu: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

panowie...panie, pomocy, dostałem dziś mi pad, wszystko w krzaczki, nie wiem nawet gdzie wybrać język angielski...:( prosze o wyrozumiałość ale nic z tego nie rozumiem :(

Przy pierwszym uruchomieniu powinieneś mieć możliwość wyboru języka.

A zmiana języka to:

zębatka na pulpicie - 9 ikonka (...) - 3 opcja od góry - 1 opcja.

Tapnięte przez MiPad

Posiadacze MiPadów - macie jeszcze nadzieje, że dodadzą Panel Sterowania i roota?

roota można zrobić poprzez en.miui.com/thread-30617-1-1.html tylko niby po co :D

Tapnięte przez MiPad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pliss, mi pad z językiem chińskim kupiony ze sklepu buygou. Przeczytałem instrukcje, sciągłem MIUI, zmieniłem nazwe na update.zip, postepuję według instrukcji i mam taki komiunikat na koniec "can't find update.zip in sdcard

please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of sdcard"
co robię żle, albo jak chociaż wybrać język angielski...wchodzę w ustawienia settings(niebieskie kółko zębate) i amba, same krzaczki. Po prawej stronie w menu settings od góry trzeci napis mam obok Mi Pad, pod nim android 4.4.2...trzecie to MIUI - MIUI -KXFCNBF5.0 a zlewej strony menu nie kumam co pisze. Pomocy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co Ci kolega powyżej napisał... Masz dokładnie napisane jak zmienić język.

Co do instrukcji to widocznie nie przeczytałeś. Niepotrzebne są żadne update.zip, tylko w aplikacji z ikonką białej strzałki na niebieskim tle wybierasz ROM i instaluje się on...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W takim razie biorę się do mojej pierwszej aktualizacji

Zrobione ☺

Mi pad z MIUI v7 działa o wiele szybciej, ale aplikacja "MiFit" jest potwornie wolna. Włącza się około 10sek i laguje pomiędzy przewijaniem okien choć nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe

Edytowane przez Derewald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...