Skocz do zawartości

MiPad - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam zamiar kupic MiPad i sie zastanawiam czy warto, moze ktos mi doradzi czy po paru miesiacach jest zadowolony z tego tabletu i czy nie ma jakis zaciec czy cos w tym rodzaju, posiadam iphone i nie wiem czy nie lepiej kupic ipada ale chce sprobowac czegos innego, mam nadzieje , że ktos sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic MiPad i sie zastanawiam czy warto, moze ktos mi doradzi czy po paru miesiacach jest zadowolony z tego tabletu i czy nie ma jakis zaciec czy cos w tym rodzaju, posiadam iphone i nie wiem czy nie lepiej kupic ipada ale chce sprobowac czegos innego, mam nadzieje , że ktos sie wypowie

To ja się wypowiem za parę miesięcy, bo mój pierwszy miPad dotrze do mnie dopiero na dniach. Can't wait! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ogólnie to wszystko co mi nie działa na mi4 online (filmy czy seriale z różnych serwisów) to działa na mipadzie bez instalowania innych przeglądarek czy modowanych flashy.

 

Ja wczoraj kupiłem tv i testowałem wifi-display z mipada i własnie na trailerach go testowałem to nie miałem  zacinek, nie przypominam sobie bym w ogóle coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wifi-display z MI4/MIPada na MiBoxa to miodzio. Nic nie trzeba konfigurować czy ustawiać tylko mam np. Muzykę w MI4 i daję Projekcję na MiBoxa i już mam muzykę z interfejsem odtwarzacza na telewizorze. Co więcej pilotem z miboxa mogę przestawiać utwory, regulować głośność itp. Filmy i galeria także bez problemu. Problem był kiedy chciałem skorzystać właśnie z WiFi Display telewizora Samsunga ze smartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy w MIUI dla miPada da się jakoś zrobić, aby widgety aplikacji można było umieszczać na dowolnym ekranie puloitu? Czy to rozdzielenie na pulpity dla ikon i dla widgetów to już zawsze będzie?

 

I przy okazji drugie pytanie - czy to normalne, że jasność podświetlenia jest widocznie większa przy krawędziach ekranu?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi podpowiedzieć, jak umieścić widget na ekranie, gdzie są ikony? Bo jak na takim ekranie uszczypnę, to pojawiają się na dole tylko 4 funkcje: Przełączniki, Ustawienia (skróty), Wyczyść i Kontakty. Całkiem inaczej dzieje się po uszczypnięciu ekranu z widgetami - wtedy na dole pojawia się cały panel widgetów (aplikacji) do wyboru. Nie mogę też (w tel. mogę) palcem przenosić ikon ani widgetów pomiędzy ekranami.

 

Jedna rzecz mnie denerwuje w tym tablecie - przyciski nawigacyjne (te podświetlane, poza ekranem). Po pierwsze to, że gdy się nie świecą, to w ogóle nie widać, gdzie są. Po drugie, że nawet jak je widać, to jakoś bardzo ciężko reagują na dotyk, mam wrażenie, że trzeba w nie trafić dokładnie w ich środek co do ułamka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stosunkowo często zdarza mi się, że jakaś zupełnie "niewinna" apka ze sklepu Play nie chce mi się zainstalować na mi-Padzie - pisze, że nie jest kompatybilna z moim urządzeniem. Nie chodzi o MIUI jako takie, bo mam te apki w telefonie i działają świetnie. Nie chodzi też o to, że tablet, bo na innych tabletach działają. Także nie chodzi o wersję Androida. Np. ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zynga.wwf2.free&hl=pl- gdzie może być sedno problemu?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem. Po prostu te apk nie beda chodzic na mipadzie. Wczesniej jak byl root to mozna bylo je zainstalowac przez titanium backup. Wgrawasz apk na telefon robisz kopie wrzucasz na mipada i przywracasz przez titanium backup. Ja tak robilem i dziala ale nie kazda apka.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przygodę z miPadem zacząłem ledwie kilka dni temu, to od razu było tam MIUI6 i nawet nie pomyślałem, że byłby sens wracać do MIUI5 (ostatnia wersja jest z sierpnia 2014).

Ale ciekawi mnie - czy w MIUI5 był też tak skrajnie okrojony z opcji aparat, jak jest teraz? Jak narzekałem na aparat w M6 na Mi2S to mnie pouczono, że to jest "special edition" i mam się cieszyć, że w ogóle jest KitKat. No OK, ale czy w przypadku MiPada to też jest "special edition"? Bo aparat w MI2S to w porównaniu z Mipadem full wypas normalnie :D Ten w MiPadzie nie ma w zasadzie żadnych opcji. Masakra.

 

W ogóle to chyba MiPad jest po macoszemu traktowany, patrzę na changelogi i rzadko coś tam sie dzieje...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przygodę z miPadem zacząłem ledwie kilka dni temu, to od razu było tam MIUI6 i nawet nie pomyślałem, że byłby sens wracać do MIUI5 (ostatnia wersja jest z sierpnia 2014).

Ale ciekawi mnie - czy w MIUI5 był też tak skrajnie okrojony z opcji aparat, jak jest teraz? Jak narzekałem na aparat w M6 na Mi2S to mnie pouczono, że to jest "special edition" i mam się cieszyć, że w ogóle jest KitKat. No OK, ale czy w przypadku MiPada to też jest "special edition"? Bo aparat w MI2S to w porównaniu z Mipadem full wypas normalnie :D Ten w MiPadzie nie ma w zasadzie żadnych opcji. Masakra.

 

W ogóle to chyba MiPad jest po macoszemu traktowany, patrzę na changelogi i rzadko coś tam sie dzieje...

Lool. na MiPada zawsze był v6. Jak jeszcze z 2 miesiące przed ogłoszeniem przez MIUI pierwszych screenów z v6 ja wam pokazywałem jak wygląda v6 na MiPadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój MiPad udawał martwego. Wyłączył się i za cholerę nie mogłem włączyć. A wiedziałem, że bateria jest naładowana. Okazało się, że to wina przycisku power - jakoś tak się lekko "zapadł" do środka (nieznacznie, początkowo tego nie zauważyłem). Udało mi się go paznokciem podnieść i teraz wydaje się działać OK. Miał ktoś podobną sytuację? Trochę niepokojące, zważywszy, że mam go ledwie kilka dni i - uwierzcie - obchodzę się z nim jak z jajkiem.

 

Dokucza mi też już coraz bardziej to, o czym tu wiele osób pisało - czyli zacięcia na początku odtwarzania filmów aplikacją YouTube. Ten problem ewidentnie narasta z czasem, bo pierwsze kilka (naście) filmów tego nie było, a z potem zacięcia coraz gorsze i gorsze. Jest to o tyle niefajne dla mnie, że głównie do tego używam tabletu.

 

Inny problem - masakrycznie powolny transfer kablem USB - tak dobrze 4-5X wolniej niż tym samym kablem z tego samego kompa do Mi2S i innych urządzeń. (Sprawdziłem kilka kabli, nic to nie zmieniło).

 

Na koniec pytanie - jak sprawić, aby MX Player odtwarzał dźwięk AC3? Nie mogę w sklepie Play namierzyć kodeków AC3 do tej apki. Podpowiecie? Ważne to dla mnie, bo wrzuciłem do MiPada sporą kolekcję plików .mts z kamerki, właśnie z dźwiękiem w tym formacie one są.

 

Dziękuję!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecał zamianę MX playera na vlc, bo podobno MX player ma z tym (AC3) problem.

Co do zacinania na YT także u mnie występuje, muszę poszukać info na en forum miui może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie.

Co do przycisku power to mam tablet dopiero 2 dzień więc trudno mi się odnieść, ale to może akurat twój taką drobną wadę miał (zdarza się toć) - jak u mnie wystąpi taki problem to napiszę ;)

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecał zamianę MX playera na vlc, bo podobno MX player ma z tym (AC3) problem.

 

 

Dziękuję, nie skorzystam. Testowałem VLC na MiPadzie – ma pewne rzucające się w oczy problemy z obrazem w filmach .mts (ale dźwięk AC3 faktycznie odtwarza OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...