glaedrem

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

4013 posts in this topic

Dnia 1/10/2017 o 20:00, asffaf napisał:

Za to kocham miui, przez kilka wydań jest okej wszystko chodzi idealnie a tu kolejna aktualizacja i bateria poszła w pi......du! Hehe

Dnia 1/10/2017 o 19:19, DonFG napisał:

SOT godzina i 55% baterii nie ma. Tak źle jeszcze nie miałem. Zresztą w porównaniu do Kitkata cały czas coś jest nie tak z baterią. 

Jestescie pewni ze to wina softu, a nie appki facebooka/messengera ktore ponoc po ostatniej aktualizacji zra baterie jak szalone?

@PurpleHaze potweirdzam, w internecie az goraco od wiadomosci, ze nowy facebook i messenger zra baterie jak glupie, dlatego polecam facebook lite ;)

Też czytałem w necie ale nie zdawałem sobie sprawy że aż tak mogą te aplikacje drenować baterię. Wywaliłem je i dam znać jak będzie z akumlatorem.

z Mi4

Na stable 8.1.6.0 SOT 3,5 godziny od 100% do 0%. 

Zobaczymy jak po usunięciu FB. 

Faktycznie apki fb powodowały straszny drenaż beterii . Po wymianie ich na wersję lite z baterią jest ok.

z Mi4

Spróbujcie usunąć plik mpdecision (/system/bin), może to placebo, ale chyba odrobinę dłużej bateria trzyma.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, kulig007 napisał:

odrobinę dłużej

Jak duża odrobinę? ;)

11 godzin temu, asffaf napisał:

Faktycznie apki fb powodowały straszny drenaż beterii . Po wymianie ich na wersję lite z baterią jest ok.

Czyli potwierdza się to co w internetach piszą.

Ja niesamowicie sfrustrowana tym, że z każdą aktualizacją drenaż baterii był coraz gorszy (przez noc nie schodziło ani o 1%, ale zaraz po tym jak zaczęłam korzystać z telefonu, przeglądać internet itd., bateria leciała już o jakieś nawet 10% na godzinę :v), stwierdziłam, że poszukam starszej wersji messengera (bez tych durnych stories jak na snapchacie)... Dorwałam apk z listopada (97.0.0.13.71) i od jutra będę testować na 6.12.29.

Nie lepiej wypróbować jakiś zamiennik? Jeszcze jak korzystałem z Facebooka to wolałem DISA zamiast Messengera. 

Najlepiej wcale nie korzystać z FB. Serio, kilka godzin poza domem warte jest drenażu baterii? W domu nie można odpisać?

Popieram niekorzystanie z Facebooka, pożeracz czasu, nic więcej. No ale jak ktoś chce korzystać w domu czy poza to przecież nie zabronisz. 

7 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Popieram niekorzystanie z Facebooka, pożeracz czasu, nic więcej. No ale jak ktoś chce korzystać w domu czy poza to przecież nie zabronisz. 

Wtedy trzeba się pogodzić z baterią i nie narzekać. Podaję rozwiązanie dla zużycia baterii tylko ;) 

Najlepiej to w ogóle nie korzystać ze smartfonów, z Internetu itp. :D takie czasy.

@RegimeOfTerror. Ja powiem Ci tak polece klasykiem: za moich czasow to... :D pamiętam jeszcze jak uzywalem Facebooka na samym poczatku, nawet nie byl jeszcze po pl. Wtedy facebook byl fajny, a teraz... Mam wrazenie ze reklamy, reklamy, tresci sponsorowane, a znajmoy polubil cocal cola polub i Ty, kiedys nie bylo tego calego syfu, tej calej komerchy... No kiedys bylo lepiej :D

Jak duża odrobinę ;-)

Ile dłużej, nie wiem. Napisałem, może placebo. Na pewno telefon pracuje płynniej. Bez mpdecision masz uruchomione 4 rdzenie. Negatywnego wpływu na baterię nie zauważyłem.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, kamillm napisał:

@RegimeOfTerror. Ja powiem Ci tak polece klasykiem: za moich czasow to... :D pamiętam jeszcze jak uzywalem Facebooka na samym poczatku, nawet nie byl jeszcze po pl. Wtedy facebook byl fajny, a teraz... Mam wrazenie ze reklamy, reklamy, tresci sponsorowane, a znajmoy polubil cocal cola polub i Ty, kiedys nie bylo tego calego syfu, tej calej komerchy... No kiedys bylo lepiej :D

Bo tak było. Jak miałem FB to z moich znajomych tylko jedna osoba o tym wiedziała. A potem szał, o fejs fejs fejs. Ale nawet wtedy było dobrze. Teraz co wejdę na FB, to REKLAMY. Wszędzie reklamy... Nie da się poprzeglądać. Wchodzę, patrzę czy ktoś napisał, wychodzę.

1 minutę temu, galakty napisał:

Bo tak było. Jak miałem FB to z moich znajomych tylko jedna osoba o tym wiedziała. A potem szał, o fejs fejs fejs. Ale nawet wtedy było dobrze. Teraz co wejdę na FB, to REKLAMY. Wszędzie reklamy... Nie da się poprzeglądać. Wchodzę, patrzę czy ktoś napisał, wychodzę.

Ja ostatnio nawet troche poblokowalem tych reklam, zrobiłem jakas tam personalizacje tresci, ale... Nadal tego shitu za duzo, juz mi sie nie chce nawet wchodzic na tego Facebooka to juz nie ta frajda jak kiedys ;)

3 minuty temu, kamillm napisał:

Ja ostatnio nawet troche poblokowalem tych reklam, zrobiłem jakas tam personalizacje tresci, ale... Nadal tego shitu za duzo, juz mi sie nie chce nawet wchodzic na tego Facebooka to juz nie ta frajda jak kiedys ;)

Najgorsze jest to, że jak chcesz ukryć reklamę, to za chwilę wyskoczy ankieta......

3 godziny temu, galakty napisał:

Ja już od roku nie mam fejsa i żyję ;)

Za moich czasów to zamiast reklam były quizy typu jakim warzywem dzisiaj jesteś itp. :D

Ale tak chyba się dzieje z każdym portalem to samo było z naszą klasą przecież. Z Twittera nie korzystam to nie wiem, tzn. mam konto ale nawet nie ogarniam o co w tym chodzi. Tak naprawdę korzystam tylko z Insta, bo lubię zdjęcia oglądać bez zbędnej pisaniny. Chociaż i tak insta zalewa fala "śmiesznych obrazków". 

No ale chłopaki to temat o Mi4 ;)

Żeby nie było mogę szczerze polecić Resurrection Remix 5.8.0, siedzę na nim dwa tygodnie, błędów nie ma, wszystko działa, nie jest to Miui, no ale nie trzeba się bawić w kłódki i uprawnienia, zarządzanie RAMem jakby lepsze, całkiem spoko apka od aparatu, ale brakuje mi ustawień manualnych, bateria porównywalne, czyli mniej męczenia tel - 2dni, męczenia na maks 6h SOT i spokojnie jeden dzień. Restartów nie ma, GPS sobie edytowałem po swojemu więc pierwszy fix do minuty, później z 2 sekundy. 

1 person likes this

Dnia 12.01.2017 o 15:14, DonFG napisał:

Na stable 8.1.6.0 SOT 3,5 godziny od 100% do 0%. 

Zobaczymy jak po usunięciu FB. 

Skad kolega na mi4 wzial takie stable? Na stronce miuipolska 8.1.3.o, przy okazji na sot na moim stable wyciagam srednio 5/6h sotu lub 4h sotu ale wtedy trzyma dwa dni

Skad kolega na mi4 wzial takie stable? Na stronce miuipolska 8.1.3.o, przy okazji na sot na moim stable wyciagam srednio 5/6h sotu lub 4h sotu ale wtedy trzyma dwa dni

On ma GLOBAL stable - 8.1.6.0 a Ty xiaomi.eu 8.1.3.0( nie ma nowszego)

GLOBAL STABLE

949a437472c6eed3f82f373fad4138c3.jpg

XIAOMI.EU STABLE

3b02b6184e92d4c138e591bc06eab424.jpg

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Chyba nie. Musialaby nie byc systemowa, wtedy w dual apps by sie pojawila.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk