Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, hawknorbi napisał:

Zrobię tak jak mówisz :) Jeszcze zapytam czy jest możliwość ustawienia "mrożenia" aplikacji podczas minimalizacji? Długi czas korzystałem z widows phone i nie pamiętam czy jest taka możliwość na androidzie.

Masz na myśli, zostawianie w tle, czy po prostu wywalanie apki(zamykanie całkowite)? W każdym razie, możesz i zamknąć aplikację całkowicie (aby nie działała w tle), albo zostawić sobie (i działa, możesz szybko do niej wrócić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nezumi napisał:

Masz na myśli, zostawianie w tle, czy po prostu wywalanie apki(zamykanie całkowite)? W każdym razie, możesz i zamknąć aplikację całkowicie (aby nie działała w tle), albo zostawić sobie (i działa, możesz szybko do niej wrócić).

Tak miałem na myśli zostawienia jej w tle, np. jak na ios zostawisz aplikacje w tle to cały czas chodzi, a na winows phone ją zamraża. Sprawdzę to już sam :)

Edytowane przez hawknorbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewny problem - mianowicie dziś rano (ok 7 rano) zostawiłem telefon w domu w celu sprawdzenia jak sprawuje się bateria w telefonie. Miała 64%. Ku mojemu zdziwieniu, po powrocie do domu o 18 pokazało mi się zaledwie 44% baterii. Czy może to być problem softu, czy bardziej jakichś ustawień włączonych? Macie jakieś rady? Chyba że to normalne dla Mi4, ale czytałem że bateria powinna nieźle trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aplikacje, to wszystkie które mam na telefonie oprócz domyślnych to: DU Battery Saver, Browser, WEQR!, MoboMarket, Privacy Guard, 1Tap Boost, Optimize, SpeedTest, Shazam, Spotify, Snapchat, Messenger, Facebook, Youtube, Tłumacz, Vine, Allegro, Dolphin, Messenger od Google (smsy), Twitter, Dysk Google, Hearthstone, Instagram no i teraz WakeLock Decetor. A screen z WakeLocka dodaje w załączniku.

Screenshot_2015-11-12-19-08-24_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewny problem - mianowicie dziś rano (ok 7 rano) zostawiłem telefon w domu w celu sprawdzenia jak sprawuje się bateria w telefonie. Miała 64%. Ku mojemu zdziwieniu, po powrocie do domu o 18 pokazało mi się zaledwie 44% baterii. Czy może to być problem softu, czy bardziej jakichś ustawień włączonych? Macie jakieś rady? Chyba że to normalne dla Mi4, ale czytałem że bateria powinna nieźle trzymać.

Kolego, jeśli zostawiłes telefon z włączonym netem i działającymi aplikacjami w tle to mimo wszystko ja bym się nie dziwił.

Znam ludzi którzy maja włączone wszystko co się da, oczywiście jednocześnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Robert napisał:

..a ma bardzo dużo 

 

Ja mieszkam w takim miejscu, że mi skacze po tych ich wspaniałych 4 sieciach i baterię zjada w oczach. Pojadę do większej miejscowości i widzę jak nie zjada, bo sygnał 'lepszy'

Jeżdżę sporo, jestem w play, nigdy nie miałem problemu ze skaczącym zasięgiem i zmianami nadajników, wybieram sobie w pracy Plus i siedze na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a ma bardzo dużo 

 

Ja mieszkam w takim miejscu, że mi skacze po tych ich wspaniałych 4 sieciach i baterię zjada w oczach. Pojadę do większej miejscowości i widzę jak nie zjada, bo sygnał 'lepszy'

Ustaw sobie na sztywno jedną sieć i po zabawie. Proste. Chyba że mieszkasz w takim miejscu że żadna sieć nie ma dobrego zasięgu - wtedy nic nie pomoże.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2015, 18:47:52, Kamilwp napisał:

Mam pewny problem - mianowicie dziś rano (ok 7 rano) zostawiłem telefon w domu w celu sprawdzenia jak sprawuje się bateria w telefonie. Miała 64%. Ku mojemu zdziwieniu, po powrocie do domu o 18 pokazało mi się zaledwie 44% baterii. Czy może to być problem softu, czy bardziej jakichś ustawień włączonych? Macie jakieś rady? Chyba że to normalne dla Mi4, ale czytałem że bateria powinna nieźle trzymać.

Panu, a weź najprostszy test przeprowadź - jeśli ci się będzie powtarzał problem to powyłączaj wszystkie te aplikacje pukające do Internetu na kilka godzin/zgreenifikuj je i popa czy dalj jest kłopot.

1 godzinę temu, Robert napisał:

Właśnie w tym problem, mieszkam na skraju chyba każdego nadajnika, bo te sieci zmieniają się w zależności gdzie stanę :)

A obniżał pan szanowny nadajniki alternatywne z 4g na 3g, albo nawet niżej i sprawdzał jak to bangla?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamilwp napisał:

Dostosowałem się do Waszych rad, jest już lepiej - dzięki za pomoc. :) Generalnie ile mniej więcej u was schodzi baterii przez noc i dla porównania na siedzeniu na pakiecie danych?

0-2% na nocke. Nie wazne czy z danymi czy bez.

 

14 godzin temu, mwnath napisał:

Witam w jaki sposób mogę sprawdzić czy XFS ma na stanie MI4 ? Jak odbywa się płatność na XFS? Przepraszam jeśli nie ten dział. Co do telefonu to myślicie, że będzie lepszym rozwiązaniem niż Huawei P8 czy Honor 7? :)

Wejdz na strone i prz opcji dodania do koszyka masz info czy jest dostepne tutaj czy w chinach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Endriu napisał:

Powiedzcie mi jak działa GPS w Galaxy S5, bo ten w MI4 nie istnieje według mnie?

Nie działa Ci GPS? Dziwne, ja od miesiąca codziennie używam, aktualizuje na bieżąco i nie ma problemów, zawsze fix prawie natychmiast i żadna apka nie ma problemu z lokalizacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie latam autem po mieście, już podczas trasy do miasta widziałem zanikającą i pojawiającą się ikonkę GPS (podświetlała się co jakiś czas i gasła) i albo leciało to w mapach Googli dobrze, albo zerwanie i dopiero po przejechaniu pewnego dystansu ponowne złapanie sygnału.

Tak jest od zawsze, ale ta sytuacja z dziś mnie już przerosła:

Lecę sobie i sygnał zanikł (strzałka na mapie stoi), nagle z oddali widzę sygnalizator z kierunkami pasów ruchu a po chwili (za 150m skręć w lewo), więc do tego widzianego sygnalizatora ustawiłem się do jazdy na wprost, a to po chwili złapało sygnał ponownie i "skręć w lewo", taaaa... tylko już nie było takiej możliwości i musiałem jechać na wprost, po czym zawróciłem.

GPS u mnie zawsze działał kiepsko i nadal tak działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Endriu napisał:

Dziś sobie latam autem po mieście, już podczas trasy do miasta widziałem zanikającą i pojawiającą się ikonkę GPS (podświetlała się co jakiś czas i gasła) i albo leciało to w mapach Googli dobrze, albo zerwanie i dopiero po przejechaniu pewnego dystansu ponowne złapanie sygnału.

Tak jest od zawsze, ale ta sytuacja z dziś mnie już przerosła:

Lecę sobie i sygnał zanikł (strzałka na mapie stoi), nagle z oddali widzę sygnalizator z kierunkami pasów ruchu a po chwili (za 150m skręć w lewo), więc do tego widzianego sygnalizatora ustawiłem się do jazdy na wprost, a to po chwili złapało sygnał ponownie i "skręć w lewo", taaaa... tylko już nie było takiej możliwości i musiałem jechać na wprost, po czym zawróciłem.

GPS u mnie zawsze działał kiepsko i nadal tak działa!

Moja Mi4 ma problem z GPS tylko i wyłącznie w domu, co mnie w sumie dziwi, bo mieszkam na poddaszu i stojąc z telefonem przy oknie, albo trzymając telefon za oknem, telefon ni cholere nie potrafi znaleźć nawet 1 statelity, ale wsiąde do samochodu i ruszę w trasę i... nigdy mnie w trasie jeszcze nie zawiodło, a pomykam sobie po Gdańsku/Gdyni dość często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma znaczenia. Nawet na trybie tylko urządzenie (gps) nigdy nie gubi i trzyma fixa. Po uruchomieniu jakiegokolwiek programu który użycia gps pozycję mam ustalona po 2-3 sek czy to chmury czy to słoneczko. Wygląda mi to na jakąś wadę sprzętową twojego telefonu.

Mi 4W 3 GB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś latałem na "Wysokiej dokładności" i przyznaję, efekt jest piorunujący :D

Nie dość że nie gubi sygnału, to na dodatek po odpaleniu Google Maps mam od razu aktualną pozycję, a na trybie "Tylko urządzenie" trwało to wieki i jak już określiło pozycję, to wiele razy złą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aktualizacji z 13 listopada nie wysyłają mi się smsy przez chmurę. Niby jest połączone a w wiadomości SMS nie pojawia się "Wiadomość w chmurze". Widzę, że w najnowszym 5.11.19 też nie chce "zaskoczyć". Też tak macie ?

Edytowane przez Szuja
błędna data
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też przycisk "wstecz" sprawia wrażenie, jakby słabiej świecił ?
W nocy tego aż tak nie widać, lecz w dzień dwa lewe przyciski są jakby bardziej widoczne.

Porównywał może ktoś wibrację MI4 i MI3 ? Czy w MI4 jest ona słabsza i trochę głośniejsza ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyciski świecą jednakowo.

Co do wibracji, to nie porównywalem, ale wszystko zależy od wersji romu. Miałem z czerwca i wibracje były ciche i delikatne, teraz na aktualnych wersjach jest ewidentnie mocniejsza. Na początku się przerazalem, teraz - przyzwyczaiłem.:)

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...