Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie związane z motywami. Kiedy używałem 2 lata temu miui to z kilku motywów można było sobie wybrać a to dźwięki a z innego ikony itp. Dzisiaj w końcu wróciłem do Miui z Mi4. Zrobiłem aktualizacje do v6 i nie widze możliwości zmiany np. samych ikon z innego motywu. Gdzieś wyczytałem na forum że od v6 nie da się, ale była też odp. że należy wejść w motywy i zakładkę "własne". Ja czegoś takiego nie widzę i albo ślepy jestem i tępy albo nie ma  takiej opcji. 

 

Tak więc ogólnie chodzi mi o zmianę samych ikon w motywie domyślnym. Jak to zrobić?

 

Wyczyść dane aplikacji Motywy, potem wejdź w nią i szybko tapnij "własne", warto też wyłączyć internet na czas czyszczenia pliczków.

Witam

 

Nie da się rozwiązać tego problemu na stałe? Za każdym razem trzeba czyścić pamięć aplikacji? W poprzednich wersjach MIUI jakie miałem można było brać pojedyńczo z każdego motywu co się chciało a w V7 trzeba wczytywać cały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos przekona :)

 

Kupowac Mi4 czy czekac na Mi5? 3GB/16/WCDMA

 

Obecnie mam nexusa4 2.5 letniego, ktory juz ma mocno wysluzona baterie. 

Niby sie zdecydowalem 1.5 miesiaca temu na mi4, ale zostal skradziony w transporcie. Po nerwach i ostrym wkurzeniu, stwierdzilem ze poczekam na Mi5.

 

Pytanie czy jest sens czekac, skoro nikt nic nie wie, kiedy co i jak dokladnie. 

Z drugiej strony moze jednak poczekac? %-)

 

Jestem/byłem w identycznej sytuacji. Mój Nexus 4 niestety upadł więc musiałem kupić coś nowego (a chciałem poczekać na mi5). Kupiłem sobie tymczasowy tel - padło na Meizu M2 note (to było przed premierą Redmi Note 2). Niestety jestem tak niezadowolony że jutro kupuje mi4 a mi5 po pierwszej obniżce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie da się rozwiązać tego problemu na stałe? Za każdym razem trzeba czyścić pamięć aplikacji? W poprzednich wersjach MIUI jakie miałem można było brać pojedyńczo z każdego motywu co się chciało a w V7 trzeba wczytywać cały?

Od 3 aktualizacji problem jest rozwiazany. Wystarczy wejsc w motywy i tapnac na ludzika w lewym gornym rogu.

Tapu tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 aktualizacji problem jest rozwiazany. Wystarczy wejsc w motywy i tapnac na ludzika w lewym gornym rogu.



Tapu tap z mi4 tap tap.

Klikam na ludzika i mam tylko

< Moje konto

Ulubione

Moje motywy

Ustawienia

------------------------------

Nie ma nic o modyfikacji motywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz najnowszą aktualizację?

Tak, MIUI V7 wczorajszą aktualizację. Mam MI4 od piątku jednak MIUI znam od wielu lat, miałem je na Samsungu S, S2, S3, S4, S Advance, HTC DESIRE, tu niby MIUI V7 i znajduję wiele dziwnych rzeczy.

1. Brak możliwości zmiany jednej rzeczy z motywu, np. ikon lub samego paska powiadomień (chyba że uprzednio wyczyści się dane aplikacji). Naciśnięcie ludzika powoduje przejście w takie miejsce:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d77a11266bca7fa8

2. Nie działa Kontrola rodzicielska (po włączeniu jej wychodzę wg instrukcji przyciskiem HOME i na ekranie widzę listę zablokowanych aplikacji i tylko przycisk Zamknij i krzyżyk). Po naciśnięciu krzyżyka muszę wpisać kod a aplikacje są dalej niezabezpieczone.

Edytowane przez Pseudonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, MIUI V7 wczorajszą aktualizację. Mam MI4 od piątku jednak MIUI znam od wielu lat, miałem je na Samsungu S, S2, S3, S4, S Advance, HTC DESIRE, tu niby MIUI V7 i znajduję wiele dziwnych rzeczy.

1. Brak możliwości zmiany jednej rzeczy z motywu, np. ikon lub samego paska powiadomień (chyba że uprzednio wyczyści się dane aplikacji). Naciśnięcie ludzika powoduje przejście w takie miejsce:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d77a11266bca7fa8

2. Nie działa Kontrola rodzicielska (po włączeniu jej wychodzę wg instrukcji przyciskiem HOME i na ekranie widzę listę zablokowanych aplikacji i tylko przycisk Zamknij i krzyżyk). Po naciśnięciu krzyżyka muszę wpisać kod a aplikacje są dalej niezabezpieczone.

Coś jest u Ciebie skopane, po wejściu w to miejsce powinieneś mieć jeszcze 1 dodatkową opcję "Własne", gdzie miałbyś zmianę poszczególnych części motywu. Tak samo kontrola rodzicielska, u mnie śmiga bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest u Ciebie skopane, po wejściu w to miejsce powinieneś mieć jeszcze 1 dodatkową opcję "Własne", gdzie miałbyś zmianę poszczególnych części motywu. Tak samo kontrola rodzicielska, u mnie śmiga bez problemów.

To co może HARD RESET?

Może ktoś zobaczyć poniższy screenshot? Kupiłem telefon 3 dni temu, może ma coś nie tak?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9a7cd455114bacbe

9a7cd455114bacbe

Edytowane przez Pseudonim
Dodano screenshot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co może HARD RESET?

Może ktoś zobaczyć poniższy screenshot? Kupiłem telefon 3 dni temu, może ma coś nie tak?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9a7cd455114bacbe

9a7cd455114bacbe

Powiem tak... Ja bym spróbował Wipe cache.

 

Witam instalowałem dzisiaj miui 6 polska na xiaomi MI4 i mam pytanie w instrukcji  na tej stronie pisze tak (Po pierwszej instalacji polskiego romu można ale nie trzeba wykonać tzw. „wipe” czyli przywrócenie fabrycznych ustawień systemu.

  1. Dla MIUI 6: Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych > Ustawienia fabryczne
  2. Zaznaczyć: Usuń aplikacje
  3. Resetuj telefon ). W moim telefonie nie ma opcji Usuń aplikacje , jest tylko  wyczyść nośnik USB . Mam na to kliknąć 

Tak, klikasz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam telefon xiaomi mi4 ma jedną wadę dla mnie nie posiada FDD-LTE 800 mhz (20) oraz 2600 MHz i tu mam pytanie : Czy przystosowanie tego telefonu do tych częstotliwości to kwestia oprogramowania czy raczej manualnie trzeba coś dodać oraz jeśli to kwestia oprogramowania to czy Xiaomi może nam to kiedyś dodać. Wiem że w Polsce dopiero był przetarg na te częstotliwości ale w Anglii zwłaszcza w o2 i giffgaff to postawa i tak pięknie śmiga u mnie w pracy LTE 800 MHz a na moim MI4 LTE nie.

Edytowane przez santok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie zdecydować miedzy xiaomi mi4 a mi4c. Niby mi4c jest wydajniejszy, ma zastosowane nowsze technologie, ale wizualnie to mi4 prezentuje sie lepiej. Ktory według was będzie lepszym rozwiązaniem?

na ibuygou jest kilka wersji mi4, a rozpiętość cen jest duża. Czym one sie różnią i ktory powinienem zamówić jeśli zdecydowałbym sie na mi4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ibuygou jest kilka wersji mi4, a rozpiętość cen jest duża. Czym one sie różnią i ktory powinienem zamówić jeśli zdecydowałbym sie na mi4?

Przeciez tam jest jasno napisane, ktory telefon co ma w srodku.

Roznia sie iloscia pamieci ram,pojemnoscia, obslugiwanymi czestotliwosciami i bodajze ostatnio znowu pojawily sie czarne mi4, ktore sa delikatnie drozsze od bialych.

Najtanszy jest 3gb/16/WCDMA czyli brak LTE kolor bialy

Lekko drozszy jest ten sam ale czarny

Drozej wypada 2gb/16/LTE

Pozniej 3gb/16/LTE

Najdrozsza opcja to 3gb/64/WCDMA czyli 64GB wbudowane tyle ze on i tak na ibg jest niedostepny.

Serio to wszystko jest w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem że jestem zadowolony aczkolwiek często mam tak, że w różnych miejscach ma problemy z laczeniem,tzn koło bateri pokazuje, że niby internet działa nawet licznik prędkości minimalne się rusza ale nic nie chce się załadować i wyskakuje komunikat o problemach z siecią :/ Na chwilę obecną z moich obserwacji wynika że to problem z operatorem, może ktoś się też spotkał z taką sytuacją?

Dodam że jestem w sieci Play.

0eeaefc2f228c8cb683927488f7da4ef.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że miałem tak i na starym telefonie. Nie wiem jak to wygląda w innej sieci, bo od dłuższego czasu jestem w playu.

Mi 4W 3 GB RAM

Czy ktoś się orientuje jak to jest z kopią zapasowa na koncie xiaomi? W ustawieniach mam status urządzenia jako nie aktywowany. Czy to oznacza, że w razie "w" nie będę mógł przywrócić utworzonych kopii? Jak aktywować telefon? Wydaje mi się, że wszystkie kroki na koncie przeszedłem pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o jakiej kopii mówimy. Może być na przykład kopią partycji telefonie na wypadek wysyłania się systemu itp. Może być kopia w chmurze, która pozwala Ci na przywrócenie ustawień, kontaktów, zdjęć, smsow itp po czystej instalacji systemu. Po wipie kopią w chmurze zostaje.

Mi 4W 3 GB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cort06 napisał:

 

To zależy o jakiej kopii mówimy. Może być na przykład kopią partycji telefonie na wypadek wysyłania się systemu itp. Może być kopia w chmurze, która pozwala Ci na przywrócenie ustawień, kontaktów, zdjęć, smsow itp po czystej instalacji systemu. Po wipie kopią w chmurze zostaje.

Mi 4W 3 GB RAM

Kopia zapasowa systemu MIUI - tak się w ustawieniach nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest kopia systemu MIUI. Wybierasz sobie jakie elementy maja być do kopii dołączone, czytasz o błędzie który od kilku wydań tkwi w mechanizmie kopii i lecisz z koksem. Lepiej gdzieś przenieść bo jak przy wipe za dużo zaznaczysz to wyczyści również folder MIUI/Backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posortować automatycznie aplikacje w porządku alfabetycznym? Gdzieś już widziałem w komentarzach jak Acid tłumaczył, ale nie mogę się do tego dokopać. Miło by było jakby one się sortowały automatycznie po instalacji nowej apki, można zgłosić gdzieś taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżym posiadaczem xiaomi mi4. Mam pytanie dotyczące instalacji romu miui polska. Jeżeli zainstaluje wersję miui v6 z dnia 5.8 to będzię to już ostateczna wersja 6 czy będę musiał pobrać najnowszą aktualizację z poziomu telefonu? Rozumiem, że jak będę chciał przejść na miui7 to będę musiał najpierw pobrać rom miuiv7 z miuipolska.pl, nie da się tego dokonać zwykłą aktualizacją z poziomu telefonu?

Zależy mi przede wszystkim na stabilności systemu, więc proszę o poradę który rom zainstalować.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hawknorbi napisał:

Witam, jestem świeżym posiadaczem xiaomi mi4. Mam pytanie dotyczące instalacji romu miui polska. Jeżeli zainstaluje wersję miui v6 z dnia 5.8 to będzię to już ostateczna wersja 6 czy będę musiał pobrać najnowszą aktualizację z poziomu telefonu? Rozumiem, że jak będę chciał przejść na miui7 to będę musiał najpierw pobrać rom miuiv7 z miuipolska.pl, nie da się tego dokonać zwykłą aktualizacją z poziomu telefonu?

Zależy mi przede wszystkim na stabilności systemu, więc proszę o poradę który rom zainstalować.

Pozdrawiam!

 

Instaluj najnowszy, masz Mi4, tutaj raczej nie ma "złych" romów... Są dobre i lepsze :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Nezumi napisał:

Instaluj najnowszy, masz Mi4, tutaj raczej nie ma "złych" romów... Są dobre i lepsze :D.

Dzięki za odpowiedź :) Czyli jak dobrze zrozumiałem, pobieram i instaluję rom ze strony https://miuipolska.pl/ z zakładki miui6 o numerach 5.5.8 i już nie muszę dokonywać żadnej tygodniowej aktualizacji ponieważ będzie to już ostateczne wersja miuipolska 6?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez hawknorbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hawknorbi napisał:

 

Dzięki za odpowiedź :) Czyli jak dobrze zrozumiałem, pobieram i instaluję rom ze strony https://miuipolska.pl/ z zakładki miui6 o numerach 5.5.8 i już nie muszę dokonywać żadnej tygodniowej aktualizacji ponieważ będzie to już ostateczne wersja miuipolska 6?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Ostateczna wersja v6 była w sierpniu, bodajżę 5.8.6, 5.5.8 jest dość stary i lepiej zainstalować v7 5.11.5, jest bardzo stabilny, bateria nieźle trzyma, z apkami nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nezumi napisał:

Ostateczna wersja v6 była w sierpniu, bodajżę 5.8.6, 5.5.8 jest dość stary i lepiej zainstalować v7 5.11.5, jest bardzo stabilny, bateria nieźle trzyma, z apkami nie ma problemów.

Zrobię tak jak mówisz :) Jeszcze zapytam czy jest możliwość ustawienia "mrożenia" aplikacji podczas minimalizacji? Długi czas korzystałem z widows phone i nie pamiętam czy jest taka możliwość na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...