Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszedł mój Mi4 i od razu zrobiłem aktualizację bo się pojawiła - teraz mam napisane, że posiadam MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.17 (rozwojowa). Czy to jest MIUI Polska, czy też nie? Jeśli nie, to czy opłaca się instalować MIUI Polska? Są jakieś korzyści, zmiany?

To nie jest MIUIPolska :P. Jeżeli chcesz Rom MIUIPolska to masz w mojej sygnaturze instrukcję. Czy się opłaca? Moim zdaniem tak, używam romów MIUIPolska od lutego i jeszcze się nie zawiodłem :D. W Rom'ach MIUIPolska dostajesz kilka dodatkowych motywów zegarków, a do tego ViperFX (ulepszenie dźwięku), wydaje mi się, że w wersji global tego nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój Mi4 i od razu zrobiłem aktualizację bo się pojawiła - teraz mam napisane, że posiadam MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.17 (rozwojowa). Czy to jest MIUI Polska, czy też nie? Jeśli nie, to czy opłaca się instalować MIUI Polska? Są jakieś korzyści, zmiany?

Tu masz wszystko dokładnie opisane jak i co należy zrobić:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie związane z motywami. Kiedy używałem 2 lata temu miui to z kilku motywów można było sobie wybrać a to dźwięki a z innego ikony itp. Dzisiaj w końcu wróciłem do Miui z Mi4. Zrobiłem aktualizacje do v6 i nie widze możliwości zmiany np. samych ikon z innego motywu. Gdzieś wyczytałem na forum że od v6 nie da się, ale była też odp. że należy wejść w motywy i zakładkę "własne". Ja czegoś takiego nie widzę i albo ślepy jestem i tępy albo nie ma  takiej opcji. 

 

Tak więc ogólnie chodzi mi o zmianę samych ikon w motywie domyślnym. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie związane z motywami. Kiedy używałem 2 lata temu miui to z kilku motywów można było sobie wybrać a to dźwięki a z innego ikony itp. Dzisiaj w końcu wróciłem do Miui z Mi4. Zrobiłem aktualizacje do v6 i nie widze możliwości zmiany np. samych ikon z innego motywu. Gdzieś wyczytałem na forum że od v6 nie da się, ale była też odp. że należy wejść w motywy i zakładkę "własne". Ja czegoś takiego nie widzę i albo ślepy jestem i tępy albo nie ma  takiej opcji. 

 

Tak więc ogólnie chodzi mi o zmianę samych ikon w motywie domyślnym. Jak to zrobić?

Wyczyść dane aplikacji Motywy, potem wejdź w nią i szybko tapnij "własne", warto też wyłączyć internet na czas czyszczenia pliczków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - dzieki!

Sprawdzilem i dostalem info:

 

The product you are checking is
Mi Mobile Phone
This security code has been queried 1 times
Przy okazji zapytam, czy warto zmieniac miuipolska 5.4.10 na jakis nowszy rom?

Wczoraj dostalem swoje mi4 i zdaje sie ze dziala ok ;)

Edytowane przez sote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy ROM miuipolska jest jakoś odchudzony w porównaniu to ROMu od Xiaomi? Mam mojego Mi4 od 3 dni i zainstalowane na razie kilka podstawowych aplikacji i po wyłączeniu wszystkich mam ok. 1700 MB RAMu wolne. Trochę mnie to wkurza, bo nie rozumiem na co nowy telefon zużywa sam z siebie ponad 1/3 pamięci operacyjnej... Czy może jednak się tym nie przejmować? Teraz mam ROM od Xiaomi 5.9.17. Czy miuipolska będzie "czystszym" systemem? Z baterią nie jest gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam BARDZO ważne pytanie - czy można jakoś zrestartować Mi4??? Zawiesił mi się podczas przeglądania Faceboka i tak wisi. Nie reaguje na nic, żaden przycisk, dotyk, podpięcie słuchawek, nawet nie reaguje na podpięcie USB lub ładowarki. Ekran cały czas świeci na stronie na jakiej się zawiesił... :( Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło odkąd używam androida...

EDYTA:

Ok poszło: power + vol-

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam problem z GPS i aplikacja kompas. GPS generalnie nie chce działać przy aplikacjach wymagających jego działania. Kompas natomiast cały czas pokazuje animacje aby machać telefonem a jak już zalanie jakimś cudem aby działać to pokazuje dobrze przez chwilę a potem pokazuje mi północ na zachodzie itp. Coś można z tym zrobić? Czy GPS działa tak tragicznie e tym telefonie? :-(

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...