Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się z czymś takim :P i radze sprawdzić info o Z5 bo wątpię, aby Sony ładowało do flagowego telefonu w klasie "Premium" wyświetlacz TFT... Przecież chwalili się jakimś swoim autorskim IPS... Z tego co ja wyczytałem to Z5 ma mieć 4K i tyle... Wszystkie aplikacje systemowe mają mieć normalnie 4K, chyba że dorwiesz na Google Play aplikacje która ma tylko 1080p, wtedy tel wyświetli 1080p.

Yyyy nie. To 4K będzie tylko w galerii przy oglądaniu zdjęć oraz przy oglądaniu filmów. Reszta 1080p i nie będzie można samemu wymusić 4K w innych apkach. Zwykły chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy nie. To 4K będzie tylko w galerii przy oglądaniu zdjęć oraz przy oglądaniu filmów. Reszta 1080p i nie będzie można samemu wymusić 4K w innych apkach. Zwykły chwyt marketingowy.

Hmm... Czyli jednak co portal to nowe, całkiem inne info :D W takim razie Z5 nie można uznać za tel z rozdziałką 4K jeżeli ona 4K am mieć tylko w kilku miejscach :P ale wracając do zmiany rozdziałki w Mi4, to nigdzie takiej opcji nie znalazłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ssawkę pszczółkę, mam drewniane plecki. Jak mam zdjąć te metalowe? Przysysam i ciągnę i niczego to nie zmienia.:< 

Normalnie.. pszczółką przyczepiasz się do plecków które aktualnie masz, i próbujesz odpiąć je pod lekkim kątem, dość mocno ciągnąc, powinny dość łatwo zejść. U mnie problemu z tym nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie.. pszczółką przyczepiasz się do plecków które aktualnie masz, i próbujesz odpiąć je pod lekkim kątem, dość mocno ciągnąc, powinny dość łatwo zejść. U mnie problemu z tym nie było :P

A w którymś konkretnym miejscu ją przyssać? 

Bo ciągnę, ciągnę i się odsysa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my za Ciebie nie zdejmiemy.

Ale lekko z każdego roku użyj przyssawki, odejdzie to przesuń ją dalej i znowu pociągnij.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

 

No wiem, że nie zdejmiecie, myślałam, że może jest jakiś 'protip' jak to skutecznie zdjąć. :)

Ja po protu przyssałem ją gdzieś mniej więcej środek i zacząłem ciągnąć lekko ku dołowi i plecki zaczęły schodzić...

Ok, to idę próbować. 

Dzięki Wam bardzo. :)

Edit: Ok, poszło. :) Rada z zassysaniem rogów okazała się bardzo pomocna. Że tak zostawię, gdyby kiedyś jeszcze trafiła się taka pierdoła jak ja.;) 

Edytowane przez żabsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od rogów zaczęłam tak jak wyżej kolega pisał i poszło. :)
Od środka nie mogłam jakoś.

A jeszcze jedno pytanie, bo nie mogę tego znaleźć: 
Mam wersję miui 5.9.1 i zastanawiam się czy da się na pasku powiadomień wyświetlić ile % baterii zostało? Sam znaczek to mi troszkę za mało i brakuje.;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Urządzenie > Bateria i wydajność > Wskaźnik baterii > Procentowy

Ew liniowy, co kto woli.

Dziękuję. :)

A jak wyłączyć przenoszenie kontaktów z konta google? 

Chciałabym mieć synchronizowaną pocztę (tzn. powiadomienia na bieżąco o nowej poczcie), ale jednocześnie nie chcę mieć kontaktów z gmaila na telefonie. Gdy mam wyłączoną synchronizację w opcjach to nie mam powiadomień o nowym mailu, a jednocześnie gdy wejdę w gmaila kontakty synchronizują się..

Edytowane przez żabsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem na wyświetlaczu przy lewej krawędzi, mnie więcej w połowie wysokości jasna plamkę widoczna na jasnym tle. Jest ona wielkości główki od szpilki, może ciut wieksza. Na białym tle plamka tą jest jakby bielsza.... :( ten typ tak ma? Będzie tego wiecej z czasem?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem na wyświetlaczu przy lewej krawędzi, mnie więcej w połowie wysokości jasna plamkę widoczna na jasnym tle. Jest ona wielkości główki od szpilki, może ciut wieksza. Na białym tle plamka tą jest jakby bielsza.... :( ten typ tak ma? Będzie tego wiecej z czasem?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Raczej ten typ tak nie ma i jeżeli wyskakują Ci już takie kwiatki to może warto zabezpieczyć się wszelkimi dokumentami potrzebnymi na gwarancję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezłego pecha, najpierw VAT, teraz to... Telefon brałem od Burizy więc z gwarancją nie będzie. Mam nadzieję problemu.... Ale co, telefon pewnie najbiedniej miesiąc ode mnie no i szkło nillkina za cztery dyszki też szlag trafi... :(

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezłego pecha, najpierw VAT, teraz to... Telefon brałem od Burizy więc z gwarancją nie będzie. Mam nadzieję problemu.... Ale co, telefon pewnie najbiedniej miesiąc ode mnie no i szkło nillkina za cztery dyszki też szlag trafi... :(

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

A może to nie wyświetlacz a szkło tak dziwnie załamuje światło w tym 1 miejscu? :P Może jakaś wada fabryczna szkła :P Bo dziwne, że tak szybko walnąłby wyświetlacz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, szkło zaczęłoby tak załamywać światło dopiero po ponad tygodniu czasu? Jestem BARDZO spostrzegawczy i jeżeli wcześniej tego nie widziałem to znaczy, że tego wcześniej nie było, a wygląda to tak jak zdjęcia które można znaleźć w necie. Doszukałem się, że ludzie mają z takimi rzeczami problemy na urządzeniach xiaomi i tak to właśnie wygląda jak u nich.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, szkło zaczęłoby tak załamywać światło dopiero po ponad tygodniu czasu? Jestem BARDZO spostrzegawczy i jeżeli wcześniej tego nie widziałem to znaczy że tego wcześniej nie było a wygląda to tak jak zdjęcia które można znaleźć w necie. Doszukałem się, że ludzie mają z takimi rzeczami problemy na urządzeniach xiaomi i tak to właśnie wygląda jak u nich.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Wiesz no zawsze jest to jakiś "trop", mógł w tym miejscu np klej inaczej złapać, albo popuścić. U mnie np. jak tel spadł myślałem, że rozwaliłem sobie wyświetlacz, a to szkło od 3mk tak dziwnie się "wygięło" (czego gołym okiem widać nie było) i zmieniało mi kolory wyświetlacza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, szkło zaczęłoby tak załamywać światło dopiero po ponad tygodniu czasu? Jestem BARDZO spostrzegawczy i jeżeli wcześniej tego nie widziałem to znaczy, że tego wcześniej nie było, a wygląda to tak jak zdjęcia które można znaleźć w necie. Doszukałem się, że ludzie mają z takimi rzeczami problemy na urządzeniach xiaomi i tak to właśnie wygląda jak u nich.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Ja mam to samo w starym Mi4. Na dole ekranu. Moja recepta to zapomnieć o tym. Im dłużej się na to patrzysz tym gorzej.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wejściu w opcje diagnostyczne (*#*#6484#*#* z dialera) test górnego i dolnego mikrofonu przechodzi wam pozytywnie? Bo ja mam cisze w głośniku podczas testu. Jedynie test głównego mikrofonu przechodzi pozytywnie.

Bardzo Was proszę o sprawdzenie bo już tracę nerwy do jakości dźwięku w nagranych filmach, nie wiem czy też nie będę odsyłał do Burizy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po wymianie maili z serwisem, z Wrocławia (dzięki za pomoc) , okazało się jednak , że mikrofony działają, tylko trzeba naprawdę porządnie dmuchnąć w górną część telefonu żeby usłyszeć jakiś odzew w głośniku. Sugerują oprogramowanie kamery. Tylko jak to sprawdzić jak zarówno na 5.9.1 , 5.9.10 jak i global stable z sierpnia jest tak samo? 

Edytowane przez korc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś edytować wszystkie uprawnienia jakie mają aplikacje bo np. przy instalacji YT wyskakuje, że ma chyba 16 uprawnień (modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci USB, sprawdzanie konfiguracji kont itd.) a w panelu sterowania ma ich tylko 3 (wysyłanie MMS, nagrywanie wideo i sieć mobilna).

 

post-5476-0-27813900-1442328136_thumb.pnpost-5476-0-95841300-1442328137_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po wymianie maili z serwisem, z Wrocławia (dzięki za pomoc) , okazało się jednak , że mikrofony działają, tylko trzeba naprawdę porządnie dmuchnąć w górną część telefonu żeby usłyszeć jakiś odzew w głośniku. Sugerują oprogramowanie kamery. Tylko jak to sprawdzić jak zarówno na 5.9.1 , 5.9.10 jak i global stable z sierpnia jest tak samo? 

Poboczne mikrofony są słabsze bo przy rozmowie służą do redukcji szumów, także diagnostyka przez dmuchnięcie w celu sprawdzenia czy sam mikrofon działa lub nie jest prawidłowa. Jeśli już ten bug ci jakoś mocno przeszkadza to sprawdź na bardziej starszych wersjach np. 5.5.8. Sprawdzanie na 9.1/10 mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w starym Mi4. Na dole ekranu. Moja recepta to zapomnieć o tym. Im dłużej się na to patrzysz tym gorzej.

Wysłano z MI Note

 

No masz Ci los, wykrakaliście, też zauważyłem na dole dwie malutkie kropki bardziej widocze na białym tle, których wcześniej nie widziałem. Ale mówisz, żeby zapomnieć i nie peniać, z ekranem nic złego raczej się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poboczne mikrofony są słabsze bo przy rozmowie służą do redukcji szumów, także diagnostyka przez dmuchnięcie w celu sprawdzenia czy sam mikrofon działa lub nie jest prawidłowa. Jeśli już ten bug ci jakoś mocno przeszkadza to sprawdź na bardziej starszych wersjach np. 5.5.8. Sprawdzanie na 9.1/10 mija się z celem.

Sprawdzałem na "global stable" z komendą flash_all , to samo. Sugerujesz żeby cofnąć się jeszcze dalej w wersjach? Wgrałem z marketu apke lgcamera, jest tam wybór źródła dźwięku przy nagraniach wideo. Na domyślnym mikrofonie (tym od rozmów) nagrywa ok, ale przy przełączeniu na mikrofon kamery (tak to jest tam nazwane) już jest pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...