Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

witam. szybkie pytanie.

czy jakikolwiek model MI4 posiada wejście na kartę microSD?

znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/xiaomi-mi4-16gb-lte-3ram-fv23-serwis-etui-24pl-i5631248121.html

i sam już nie wiem co myslec..

Nie. Nie ma Mi4 która by posiadała wejście na kartę microSD. Radzę się rozejrzeć tutaj na forum za sklepami :P Są przynajmniej pewne, sprawdzone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 nigdy nie miało wersji 32Gb z tego co wiem. Tylko 16/64Gb, ale teraz coś Buriza pisał, że wersja 64Gb jest nie do dostania, a jeżeli już się gdzieś pojawi to kilak sztuk, końcówki lub jakieś podróbwydaję s

ponieważ 16GB może być za mało ( muzyka, a głównie mapy offline ) skłaniam sie ku jedynemu obecnie dostępnemu na rynku modelowi 32gb. Jest to co prawda MI4i, ale skoro nie będe używał telefonu do gier, tylko do dzwonienia, internetu i nawigacji to chyba w tym zakresie siła MI4 nie będzie mi potrzebna. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ 16GB może być za mało ( muzyka, a głównie mapy offline ) skłaniam sie ku jedynemu obecnie dostępnemu na rynku modelowi 32gb. Jest to co prawda MI4i, ale skoro nie będe używał telefonu do gier, tylko do dzwonienia, internetu i nawigacji to chyba w tym zakresie siła MI4 nie będzie mi potrzebna. Dobrze kombinuję?

Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz i oczekujesz po telefonie :P Jeżeli nie lubisz używać streaming'u muzyki typu Spotify oraz map Online, a wolisz mieć wszystko offline to 16Gb może być maławo :P Przewagą Mi4 na pewno jest wsparcie producenta... Na Mi4 najmniej problemów się widuje i słyszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie, gdzie jest opisany sposób na root na Mi4? Oraz gdzie jest jakaś lista aplikacji domyślnie zainstalowanych na MIUI 6 i co siedzi non stop w tle? Zastanawiam się nad kupnem wersji 3GB RAM bez LTE i szperam czy warto :)

Nie wiem czy dorwiesz wgl jeszcze wersje WCDMA, Buriza coś pisał, że przestali produkować.

W MIUIPolska masz już root, a w tle.. siedzi to na co wyrazisz zgodę ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum i chciałby prosić Was o radę odnoście zakupu telefonu. Zastanawiam się nad zakupem Mi4. Czy 3gb białby rom16 WCDMA w cenie 237$ to pewna oferta http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-Xiaomi-Mi4-4G-FDD-LTE-Snapdragon-801-Quad-Core-Xiaomi-M4-3G-RAM/1992823857.html?spm=2114.01020208.3.21.ByxyCb&ws_ab_test=201407_4,201444_5,201409_4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum i chciałby prosić Was o radę odnoście zakupu telefonu. Zastanawiam się nad zakupem Mi4. Czy 3gb białby rom16 WCDMA w cenie 237$ to pewna oferta http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-Xiaomi-Mi4-4G-FDD-LTE-Snapdragon-801-Quad-Core-Xiaomi-M4-3G-RAM/1992823857.html?spm=2114.01020208.3.21.ByxyCb&ws_ab_test=201407_4,201444_5,201409_4 ?

Przejrzyj oferty Xon24 na allegro, Xiaomiforsale.com oraz ibuygou.com. Masz tu pewnych i sprawdzonych sprzedawców, w dobrych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i właśnie wchodząc w aktualizacje systemu wyskakuje, że rom jest aktualny a tymczasem na forum widzę, że jest nowszy... mi fit też mam wyciagnięte z romu z forum i jest nowsze...

Pobierz najnowszy rom ze strony miuipolska i proszę: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/. Dalej "pinokio" idzie sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to po co w aplikacji jest opcja "pobierz aktualizację MIUIPolska" skoro to nie działa i trzeba ręcznie wszystko pobierać? A jeszcze jedno pytanko: obecnie mam MIUIpolska 5.7.23 (rozwojowa) jeżeli będę chciał zaktualizować do najnowszej wersji 5.9.1 to ściągam wyłącznie najnowszą wersję czy muszę jeszcze coś zaktualizować po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to po co w aplikacji jest opcja "pobierz aktualizację MIUIPolska" skoro to nie działa i trzeba ręcznie wszystko pobierać? A jeszcze jedno pytanko: obecnie mam MIUIpolska 5.7.23 (rozwojowa) jeżeli będę chciał zaktualizować do najnowszej wersji 5.9.1 to ściągam wyłącznie najnowszą wersję czy muszę jeszcze coś zaktualizować po drodze?

Tak, wyłącznie najnowszą. Po co? Bo jest w CN, więc Acid to zostawił i tutaj, niekiedy jest możliwość pobrania przez to nowego ROM, ale nie wiem dokładnie które romy tam trafiają, ja już przywykłem, wbijam na miuipolska.pl w telefonie, klikam "pobierz" i pobieram ROM prosto na tel ręcznie, potem tylko wybieram folder do aktu i aktualizuje :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją podczas dzwonienia zdjęcie było na mniej więcej połowę ekranu i przechodziło w jednolite tło gdzie były wszystkie przyciski, teraz zdjęcie jest na cały ekran i na nim mniej czytelnie przyciski.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie.

 

Posiada ktoś z Was tego oto flip case'a do Mi-4 z XFS?

 

https://www.xiaomiforsale.com/en/accessories/54-flip-case-mi4-black.html?search_query=mi+4&results=85

 

Faktycznie oryginalny?

 

Bo Aż dziwi cena, skoro nawet na Aliexpress ten sam potrafi kosztować 10-15 dolców ;)

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMOLEDy mają taką funkcję.

I dziś czytałem, że Xperia Z5 Premium ma ekran 4K TFT  ale 4K używa tylko do kilku aplikacji a normalnie jest fullHD.

Nie spotkałem się z czymś takim :P i radze sprawdzić info o Z5 bo wątpię, aby Sony ładowało do flagowego telefonu w klasie "Premium" wyświetlacz TFT... Przecież chwalili się jakimś swoim autorskim IPS... Z tego co ja wyczytałem to Z5 ma mieć 4K i tyle... Wszystkie aplikacje systemowe mają mieć normalnie 4K, chyba że dorwiesz na Google Play aplikacje która ma tylko 1080p, wtedy tel wyświetli 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...