Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

No i dotarł do mnie czarny Mi4:-)

Tak na szybko co mogę stwierdzić w konfrontacji Mi4 vs. Mi2s :

-dioda powiadomień zdecydowanie słabsza, zdecydowanie mniej widoczna z kąta niż w Mi2s,

-wibracja w obu tel tak samo słaba,

-kolory jakoś dziwnie '' poszarzałe stłumione '', takie mniej intensywne, biały nie jest taki do końca ?!biały?! Dużo lepiej to wygląda w Mi2s,

-chyba jednak wolę plastik ''soft touch'' jaki jest w Mi2s... Aluminiowa, czarna ramka w Mi4 , kurde balans, motyla noga - są niepewne wrażenia co do trwałości,

-czarny tylny panel chyba sobie wymienię, bo lubię jak tył różni się od całej reszty telefonu :-P

Reszty grzechów nie pamiętam.... A post nie ma na celu głupiego narzekania, bo telefon wybrałem świadomie.

To tylko moje bardzo wstępne porównanie Mi4 z Mi2s.

PS. Przód Mi4 wygląda pięknie, idealnie czarna tafla, nawet nie widać gdzie kończy się ekran :-)

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała bo Mi4 Cu jest dual a więc będzie FDD i TDD LTE. Co innego model CMCC czyli China Mobile. Ten nie działa u nas.

Wysłane z MI Note Pro

Ja już zajoba dostaję.

Kupuję Redmi Note 4G, ale rom do niego to Redmi Note 1S.

Piszesz CMCC - China Mobile - LTE nie zadziała.

Mam CMCC i działa.

Kurde kiedy ja się w tym wszystkim połapię.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję Redmi Note 4G, ale rom do niego to Redmi Note 1S.

:mrgreen:

Coś chyba zmyślasz albo nie przeczytałeś instrukcji. 

Redmi Note 4G to single sim == dior

Redmi Note 1S to dual sim == gucci

 

 

Piszesz CMCC - China Mobile - LTE nie zadziała.

Mam CMCC i działa.

Ale Mi4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że ma lepszy aparat? Ekran (przynajmniej w opisie na arenagsm) ma taki sam.

Myślę, że róznica 3GB RAM Mi4 i 2GB RAM Mi4i przy słabszym procesorze będzie widoczna nawet przy przewijaniu ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że ma lepszy aparat? Ekran (przynajmniej w opisie na arenagsm) ma taki sam.

Myślę, że róznica 3GB RAM Mi4 i 2GB RAM Mi4i przy słabszym procesorze będzie widoczna nawet przy przewijaniu ekranów.

Watpie ze przy przewijaniu ekranu bedzie mulic. W mi4i jest wydajna jednostka. Slabszy bedzie tylko w grach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie w wątku o MIUI, nikt się nie zainteresował, więc ponowię je tutaj. Czy jest w MIUI (Mi4) funkcja, która powoduje, że w chwili prowadzenia rozmowy telefonicznej, kiedy odłożymy telefon "pleckami" do góry, dźwięk samoczynnie zostanie przełączony z głośnika rozmów na głośnik główny (w tryb głośnomówiący)? Jeśli tak, to jak ją aktywować?

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem mi4i niestety z softem chińskim , przerobiłem instalację i nie wiem skąd sciągnąć chiński rom dev

Która metoda jest najłatwiesjza do zmiany na Miui Polska ? Dodatko jest tam info o instalacji recovery mi note pro czy to jest adekwatne do mi4i ? 

Proszę o wyrozumiałość za moje pytania, zainstalowałem jawe i adb 

 

Posiedziałem troszkę w nocy i się udało, co do instrukcji instalacji to powinna być poprawiona na jaśniejszą takie jest mje zdanie ja zrobiłem tak że uzyłem narzędzia toolkit, zrobiłem root , wgrałem twrp, zrobiłęm wipe, wgrałem miui pl, za pierwszym razem zwiecha na logo miui pl ale teraz wszystko ładnie chodzi

Pozdrawiam !

Edytowane przez tomasson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bez chwili zastanowienia. To bardzo dobry sprzęt. Ktoś tu nawet usiłował znaleźć dziurę w całym w wątku "za co nie lubię MI4" ale jakoś niespecjalnie się udało. No, może poza czernią, która nie jest czarna jak najczarniejsza noc tylko taka czarna jak powinna być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bez chwili zastanowienia. To bardzo dobry sprzęt. Ktoś tu nawet usiłował znaleźć dziurę w całym w wątku "za co nie lubię MI4" ale jakoś niespecjalnie się udało. No, może poza czernią, która nie jest czarna jak najczarniejsza noc tylko taka czarna jak powinna być :)

Właściwie to byłem ja,ale chyba źle zinterpretowałeś kolego mój post bo jak wiadomo nie ma telefonów idealnych.Ja wyraziłem swoją opinię z czym inni nie muszą się zgadzać racja?Ty zaś możesz przymykać oczy na wady,głaskać go wieczorami,chuchać,dmuchać tylko dlatego,że go masz :) ja zaś staram się opisywać faktyczny stan rzeczy!cyt"ale jakoś nie specjalnie się udało"?a co niby miało się udać?Sadzisz,że pisałem to z jakimś zamiarem?Czerń ... taka jaka powinna być?Czyli jaka?Szara?Ja również posiadam MI4 i nie zamierzam go idealizować tylko dlatego,że go posiadam!Absurd.

 

Zresztą ... nie jestem sam!Poczytaj:

http://miuipolska.pl/forum/topic/5807-mi4-za-co-go-nie-lubi%C4%99/

 

Kolego iMSQ sumując - za tak niską cenę nie dostaniesz lepszego telefonu,lecz nie spodziewaj się,że nie dostrzeżesz w nim też wad :)

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasov, nie mam zamiaru rozpoczynać tu do nikąd nie prowadzących dyskusji, tym bardziej w temacie oceny telefonu takiego czy innego. W wątku o którym mowa połowa postów jest nie na temat, nie ma tam też lawiny żali ani listy poważnych niedociągnięć. I to miałem na myśli pisząc że "się nie udało" Telefon jest bardzo dobry i tyle. Soft mógłby być lepszy ale to same drobiazgi. Tyle, jeśli mnie ktoś zapyta czy kupilbym - tak kupilbym i z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyście mieli możliwość ponownego zakupu MI4 byście go kupili czy wybraliście inny model?

Ani Mi4, ani żadnego innego z Miui. Szkoda tego sprzętu na takie badziewne oprogramowanie.

Co do sprzętu: uważam, ze można się przyczepić jedynie do GPS, jest słaby. Ale to zależy czego oczekujesz od telefonu.

Ktoś tu nawet usiłował znaleźć dziurę w całym w wątku "za co nie lubię MI4" ale jakoś niespecjalnie się udało.

W Miui dziur nie trzeba szukać. Miui to jedna wielka, czarna dziura.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem mi4, przedtem używałem redmi 1s .MI4 ---telefon zajefajny natomiast aparat nie spełnia moich oczekiwań.Redmi 1s robil lepsze zdjęcia w nieoświetlonym pokoju, no chyba że trzeba coś przestawić potestuje do jutra

Edytowane przez m4jor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsilność? Brak argumentów? To najlepiej kogoś obrazić! A przynajmniej spróbować, bo musiałbyś być osobowością, a nie bezkrytycznym, tępym bałwochwalcą przenajświętszego Miui, żebym przejął się twoim chamstwem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, daj spokój, przecież dałem odpowiedni emotikon dla podkreślenia pieszczotliwości słowa "pajac". Twoja reakcja jednoznacznie jednak wskazuje na jakieś problemy osobowościowe które Cię trapią. Zdrowia życzę !

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd brałeś, bo ja ostatnio znalazłem przejściówkę dopiero jak miałem spalić karton, a wcześniej diabeł ogonem nakrył jak szukałem?

Brałem od Burizy, sprawdziłem jeszcze raz pudełko i nie ma ;)

Bierz 2A, ze wsparciem Quick Charge, wtedy telefon ładuje się błyskawicznie. Ktoś polecał kiedyś tę: http://allegro.pl/mocna-ladowarka-nillkin-usb-5v-2a-do-telefonu-i5238152164.html

właśnie ładuje teraz zwykłą ładowarką od LG i bardzo wolno to idzie. A korzystałeś z tej ładowarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie korzystałem, ale raczej firmie Nillkin zaufać można. Ładuję ładowarką 2A będącą w zestawie od xiaomiforsale. Telefon od praktycznie 0, do 100 ładuje się w jakieś ~2,5h.

 

Aczkolwiek skoro masz oryginalną, to myślę, że nie ma sensu kupować nowej z polskim wtykiem, dokup sobie przejściówke i będzie hulać.

Edytowane przez daniel.wu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...