Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

klej trzyma bardzo słabo

chociaż wygląda to tak, jakby ktoś ją odkleił żeby sprawdzić IMEI / SN i przykleił byle jak

w trakcie transportu itd klej wyschnął i przez to wygląda jak wygląda

 

Buriza instaluje rom MIUI polska przed wysyłką, więc może sprawdzał czy IMEI zgadza się z tym na pudełku :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, kurde! Jak słyszę takie wiadomości, to aż mnie skręca żeby już posiadać Mi4. :-)

Nie ma opcji, niedługo musi zawitać u mnie, bo Mi2s i jego ładowanie codzienne już mnie denerwuje :-/

@mrosi, mógłbyś podać, które wydanie MIUI ?

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko po co komu smartfon jeśli się go nie używa. Można też go wyłączyć i wtedy bateria jeszcze wolniej schodzi :)

 

Ha! I tu się bardzo mylisz. Przy wyłączonym tel. schodzi o wiele szybciej. Coś około doby wytrzymuje (Mi2S) przy wyłączonym. Przy włączonym, ale bez karty SIM - spokojnie ponad tydzień, dobrze ponad tydzień.

 

Tryb oszczędny? W swoim czasie dość dokładnie testowałem (Mi2S) - w praktyce nic nie dawał.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 5 dni to chyba bez załączonej transmisji danych. Mi przy załączonej transmisji danych i normalnym użytkowaniu wytrzymuje max 2 dni.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Wiem, dla mnie to oczywista sprawa.

Da i 8-9 dni. Wystarczy nie być uzależnionym od smartfona :)

Szkoda, że wyrzucili tryb oszczędny z Mi2S bo nie kupiłbym Mi4 :/ , nie potrzebuję większego ekranu i więcej RAMu.

Ja też nie potrzebuje ani lepszego pod względem specyfikacji telefonu, ani większego ekranu... Tylko długość pracy na jednym ładowaniu, przy włączonym pakiecie danych - bardzo dokucza.

A w Mi4 jest chyba najlepszy stosunek wielkości baterii do ekranu. I do tego za +/- 1100 zł.

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, kurde! Jak słyszę takie wiadomości, to aż mnie skręca żeby już posiadać Mi4. :smile:

Nie ma opcji, niedługo musi zawitać u mnie, bo Mi2s i jego ładowanie codzienne już mnie denerwuje :-/

@mrosi, mógłbyś podać, które wydanie MIUI ?

Wysłane z mojego MI 2S

 

Ostatnie czyli 5.6.4

 

 

Te 5 dni to chyba bez załączonej transmisji danych. Mi przy załączonej transmisji danych i normalnym użytkowaniu wytrzymuje max 2 dni.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 

No niekoniecznie... Profil zasilania normalny. Z doświadczenia wiem, że cudowanie z godzinami wyłączania, profilami często ma efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Poza tym, jasność ekranu ustawiona na ~40%, wyłączone GPS i BT, dane włączone 24h/7 (LTE), często Wi-Fi (zwłaszcza jak pobieram jakieś apki). Fakt, z netu korzystam sporadycznie. Ale codziennie 2h słuchania muzy na słuchawkach, sporo rozmów, sms/mms. W ciągu tych ostatnich dni było jeszcze aktualizowanie systemu z pełnym wipe - to też zwykle zżera trochę procentów.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! I tu się bardzo mylisz. Przy wyłączonym tel. schodzi o wiele szybciej. Coś około doby wytrzymuje (Mi2S) przy wyłączonym. Przy włączonym, ale bez karty SIM - spokojnie ponad tydzień, dobrze ponad tydzień.

 

Tryb oszczędny? W swoim czasie dość dokładnie testowałem (Mi2S) - w praktyce nic nie dawał.

Dla mnie była różnica. Bez trybu oszczędnego 3-4 dni max., z włączonym 5-6. Czasami nawet ładowałem przed cotygodniową aktualizacją. Fakt, że czasami miał ścinki, ale i tak było lepiej niż niektóre samsungi. No i o wiele lepiej leży w dłoni i nie ucieka jak Mi4 :/

 

Wiem, dla mnie to oczywista sprawa.

Ja też nie potrzebuje ani lepszego pod względem specyfikacji telefonu, ani większego ekranu... Tylko długość pracy na jednym ładowaniu, przy włączonym pakiecie danych - bardzo dokucza.

A w Mi4 jest chyba najlepszy stosunek wielkości baterii do ekranu. I do tego za +/- 1100 zł.

Wysłane z mojego MI 2S

 

Cena bardzo dobra tak samo jak bateria, widać ogromny postęp. Mi2S kosztował mnie więcej na IBG niż Mi4 na XFS gdzie zapłaciłem w złotówkach bez zdziwienia, że paypal dorzucił sobie po drodze kilkadziesiąt złotych.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam od tygodnia, przesyłka 5 dni od zamówienia do odbioru. Domowiłem później "drewniane"plecy + folię i tu przesylka szła tylko 2 dni. Ceny jak na stronie + 18 pln - przesyłka za pobraniem.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da i 8-9 dni. Wystarczy nie być uzależnionym od smartfona :)

Szkoda, że wyrzucili tryb oszczędny z Mi2S bo nie kupiłbym Mi4 :/ , nie potrzebuję większego ekranu i więcej RAMu.

Wg Twojego użycia wcale nie potrzebujesz smartfona, wystarczy zwykły telefon. Smartfon pełni obecnie funkcje mobilnego PC, więc naturalnym jest jego częstsze używanie. Po co kupować wydajny Mi4, skoro przez 95% czasu nie używa się go? To tak jakby kupić Ferrari i powiedzieć "mi jedno zatankowanie wystarcza na rok".

To, że ktoś używa smartfona do komunikacji, otrzymywania maili na bieżąco, przeglądania internetu i słuchania muzyki nie znaczy, że jest uzależniony. Po prostu jest to przeciętne użytkowanie. Producenci projektują czas pracy na baterii tak, aby przy przeciętnym użytkowaniu wytrzymał 1-2 dni od rana do wieczora. Jeśli używa się komunikatorów to samo Wi-Fi i dane zjedzą baterię do końca dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym porównał z autem hybrydowym. I korzystam z 95% z kompa, a namiastki PC reszta. Wiadomo każdy inaczej używa. Ja przynajmniej nie narzekam bo wiem co zużywa energię i co zrobić aby ją mieć kiedy jest mi potrzebna. W pracy czy poza nią. No i producenci dopiero teraz zaczynają się porządniej starać by bateria wytrzymywała na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzis zamowilem mi4    zobaczymy  czy bedzie pech z clem      :mrgreen:   a mi3 lezy w szufladzie    ekran do polowy dziala       :mrgreen: :mrgreen:


jakby ktos chcial   to jak przyjdzie mi4  moge na czesci wyslac mi3     ekran chyba ze 100$  kosztuje a reszta moze komus sie przyda      :mrgreen:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zamowilem mi4    zobaczymy  czy bedzie pech z clem      :mrgreen:   a mi3 lezy w szufladzie    ekran do polowy dziala       :mrgreen: :mrgreen:

jakby ktos chcial   to jak przyjdzie mi4  moge na czesci wyslac mi3     ekran chyba ze 100$  kosztuje a reszta moze komus sie przyda      :mrgreen:   

 

Ile chcesz za to mi3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś możliwość zmniejszenia czułości mikrofonu do nagrywania filmików, tak żeby będąc na koncercie dało się później co nieco z filmiku usłyszeć w jako takiej jakości? W bardzo starym Samsungu Omnia HD na Symbianie był specjalny kod serwisowy, który to umożliwiał, pytanie czy da się coś zrobić w Mi4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, noszę się z zamiarem kupna xiaomi na początku byłem zdecydowany na mi4 gdyż ma mocniejszy procek i o wiele lepszy wygląd od mi4i IMHO. Ale martwi mnie lakierowana ramka w mi4 black i jej trwałość, czy w wersji white tez jest taka sama? Czy mi4i jest o wiele słabszy od mocniejszego snapa?

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często grasz sobie w gry, albo mocno korzystasz z wielu aplikacji w telefonie, to lepszym wyborem będzie Mi4. Bo trudno będzie go zmęczyć :-)

W zwykłym użytkowaniu, raczej różnicy nie zauważysz pomiędzy tymi telefonami.

Co do czarnej lakierowanej ramki w Mi4, też mam mieszane uczucia i znak zapytania w głowie... Bo też zamówiłem CZARNĄ wersję, jedyną dla mnie piękną :-) (głównie chodziło mi o piękną czarną taflę z przodu, mniej widoczne ramki wokół wyświetlacza, przyciski fizyczne fajnie widoczne przy podświetleniu......bo sam tył obudowy już mogę mieć jakikolwiek)

Podejrzewam, że trzeba mocno nie dbać o telefon, odkładać go gwałtownie, nosić z narzędziami z garażu, żeby lakier z ramki w szybkim tempie odpadł.

Raczej dbam o telefony, więc zanim kolor odejdzie, zdążę zmienić telefon.

Chyba :-P

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...