Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wybieralem pomiędzy mi4 a z3c :-P co jest nie tak z z3c?

Z SONY Z3C problem jest w tym, że po aktualizacji do andka 5.0.2 nawet klikając ikonę słuchawki (aby zadzwonić) wywala FC (Aplikacja została zatrzymana z powodu błędu...). Oczywiście nie zdarza się to często ale się zdarza.

Z Mi4 miałem czasami problem z opaską i drobne problemy z odtwarzaczem (źle wyświetlane tytuły piosenek) ale to było nic w porównaniu z Z3C gdzie klikając kontakty wywala FC, Odtwarzacz FC, nawet notatnik wywala czasami błąd.

Ogólnie fajny telefon ale nie ma tego czegoś co miał Mi4 - duży plus dla MIUI, świetna optymalizacja.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem tu nowy, choć od pewnego czasu śledzę to forum. Zastanawiam się nad kupnem MI4 64GB, a właściwie jestem już przekonany, tylo nurtuje mnie kilka kwestji...
Z tego co widzę wiekszość z Was dosyć często zmienia smartfony, natomiast ja chciałbym związać się z MI4 na dłużej (nie planuję zmiany tel za 1500+ po kilku miesiącach, obecnego HTC 8S mam grubo ponad 2 lata). Proszę o opinie tych którzy korzystają z MI4 od kilku miesięcy, czy z tel. pojawiają się jakieś problemy typu nadmierne rysy, pęknięcia itp? Polecacie?
Druga sprawa to oprogramowanie, czy wersja stabilna MIUIPolska v5 (jest wersja stabilna v6?) na prawdę jest stabilna, tzn. czy z telefonem nie ma żadnych problemów, nie wywala błędów itp? Raczej nie zamierzam "grzebać" w nim co chwilę i szukać rozwiązań na coraz to nowsze problemy więc trzymałbym się raczej tych wersji stabilnych.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku :D

 

Ja ze swoim Mi4 byłem związany długo i powiem Ci, że błędem była jego sprzedaż czego żałuję =/

Nadmierne rysy? - Nie widziałem takowych ani na ekranie ani na tylnim panelu. Rysuje się ramka to fakt ale jest to mankament metalu. Bo wszystko co metalowe się rysuje - dużo łatwiej niż plastik.

Pęknięcia? - Nie

Polecacie? - No ja przynajmniej polecam :D

 

Poza tym ja swojego Mi4 trzymałem od początku w pokrowcu + folia od 3mk (napisałem do 3mk z prośbą o wycięcie folii na wymiar). Pierwszy pokrowiec nie zakrywał górnej i dolnej części metalowej ramki stąd też micro rysy - ale tak jak wspomniałem wcześniej, metal ma to do siebie, że się rysuje ;)

 

Co do oprogramowania to nie ma z nim większego problemu, wszystko jest w miarę stabilne. Jeżeli jest z czymś problem to w następnej aktualizacji jest to likwidowane - aktualizacje są co Piątek! Ja miałem problem z opaską oraz z odtwarzaczem ale w póxniejszych aktualizacjach zostało to naprawione.

 

Osobiście przymierzam się do sprzedaży aktualnego (Z3C) telefonu i będę zamawiać Mi4 - czekam tylko na informację z ibuygou czy ta wersja 64GB z pokrowcem za 370$ jest dostępna.

 

Pozdrawiam ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drewno-plecki od razu chciałbym kupić :D Na ibuygou raczej się nie nastawiam bo chciałbym kupić tel na raty, więc zostaje tylko Allegro. Porozglądam się jeszcze troche, wybiorę któregoś z polecanych sprzedawców i pewnie w przyszłym miesiącu kupię. Mam nadzieję, że obejdzie się bez wtopy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wersja stabilna MIUIPolska v5 (jest wersja stabilna v6?) na prawdę jest stabilna, tzn. czy z telefonem nie ma żadnych problemów, nie wywala błędów itp? Raczej nie zamierzam "grzebać" w nim co chwilę i szukać rozwiązań na coraz to nowsze problemy więc trzymałbym się raczej tych wersji stabilnych.

Radzę przejrzeć ten dział:

http://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/

Każda z wersji jest tu opisana. Wnioski wyciągnij sam. Sprzęt jest OK, ale oprogramowanie do d*py.

Już ponad miesiąc próbuję instalować różne wersje, w tym tzw "stabilne". W każdej pojawiają się jakieś irytujące błędy.

Xiaomi to telefony właśnie dla tych, którzy lubią "grzebać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem MIUI od lat. W tym czasie namówiłem kilkanaście różnych osób do spróbowania MIUI (ostatnio tylko na słuchawkach Xiaomi, wcześniej także na innych). Część tych osób jest bardzo zadowolona, wręcz zachwycona, a część - wręcz przeciwnie. Ta pierwsza grupa, to generalnie gadżeciarze którzy "lubią grzebać", a ta druga to osoby, które tego nie lubią i nie chcą robić.

Tyle moich doświadczeń i obserwacji w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, jak zielonyBB.

Instaluje, używam, nie kombinuje jak koń pod górę.

Co dwa, trzy tygodnie wrzucam nową wersję z ciekawości. Chyba nigdy nie miałem z miui problemów, może ze 4 razy sam się zrestartował przez rok używania, na różnych wersjach w sumie. Tyle samo miałem na adroidzie w Samsungu.

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB, @latet, @raf7705, awygo łże jak bura suka? A cały ten dział jest na to dowodem:

http://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/

Od majowego weekendu:

na jednym romie nie działał GPS, na drugim wykrzaczała sie kamera, na trzecim wyświetla się nieprawidłowa godzina, na czwartym po wyłączeniu blokady ekranu nie wyświetlają się powiadomienia kalendarza.

Już nawet nie pamiętam numerów wersji...

O takich idiotyzmach jak automatyczne przywracanie po restarcie odinstalowanych wcześniej aplikacji nie wspomnę...

Ponadto musisz założyć konto Xiaomi (i zapłacić za dwa SMSy), albo co chwilę czytasz idiotyczny komunikat o nieaktywnej karcie SIM. Jedyne wyjście, to odinstalowanie jednej z aplikacji Miui.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB, @latet, @raf7705, awygo łże jak bura suka? A cały ten dział jest na to dowodem:

http://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/

Nie wiem czy awygo łże czy nie łże. Nie wiem co awygo robi z telefonem a czego nie robi.

 

Ja wypowiedziałem się wyłącznie w swoim imieniu, stwierdzając na podstawie swoich doświadczeń z MI4 i MIUI że uogólnione stwierdzenie jakoby soft jest do d...py jest nieprawdziwe i wysoce wypaczające rzeczywistość.

 

"niestety" nie mogę potwierdzić żadnej z przypadłości o której pisze awygo

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB, @latet, @raf7705, awygo łże jak bura suka? A cały ten dział jest na to dowodem:

http://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/

Od majowego weekendu:

na jednym romie nie działał GPS, na drugim wykrzaczała sie kamera, na trzecim wyświetla się nieprawidłowa godzina, na czwartym po wyłączeniu blokady ekranu nie wyświetlają się powiadomienia kalendarza.

Już nawet nie pamiętam numerów wersji...

O takich idiotyzmach jak automatyczne przywracanie po restarcie odinstalowanych wcześniej aplikacji nie wspomnę...

Nie wprowadzaj początkujących znowu w błąd. Nic nie jest prawdą co tu napisałeś, a przytoczone problemy wyjąłeś z kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od telefonu. Być może nie instalowałeś tej wersji na której nie działa GPS (chyba 5.2.27), albo nie korzystałeś z niego w tym czasie. Dlatego ten błąd Ciebie nie dotknął. Oczywiście, wierzę Ci, że nie masz problemów i cieszę się, że Twój sprzęt działa niezawodnie.

Ja korzystam bardzo intensywnie z wielu funkcji, dlatego widzę więcej niedoróbek.

Moja opinia jest taka: jeśli Xiaomi nie wypuści oficjalnego romu, który będzie działał w Europie (z gappsami i naszymi częstotliwościami), to będziemy skazani na ciągłe mniej lub bardziej udane modyfikacje.

Wczoraj kalendarz nie przypomniał mi o ważnym wydarzeniu (5.3.27) prawdopodobnie dlatego, że wyłączyłem ekran blokady. Bo nie jest mi potrzebny. Takich restrykcji to chyba nawet Microsoft nie stosuje...


Nie wprowadzaj początkujących znowu w błąd. Nic nie jest prawdą co tu napisałeś, a przytoczone problemy wyjąłeś z kontekstu.

Nie z kontekstu, tylko z czterech romów na przestrzeni dwóch tygodni.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary tłumaczyłem ci wiele razy. Nasz polski rom nie jest modyfikacją. Robimy to samo co robi rom global. Wiem, że lubisz wbijać gwoździe młotkiem więc nie programujesz dlatego posłuchaj mnie bo znam się na tym co mówię ok?

Nasz rom ma te same (choć nowsze gappsy), te same liby bo wzorujemy się na global mimo, że bazą jest rom chiński CN. 

Jak MIUI zrobić za milion lat oficjalny dla Polski to będzie tak samo zbudowany rozumiesz? Śledzimy też przełączniki global w każdej aplikacji .apk i .jar i to co widzisz jest specjalnie dla Ciebie podane byś nie pluł jadem bo tak byś zrobił gdybyś był skazany na rom Chiński w... przypominam chińskim telefonie. Co do częstotliwości to wiadomo... nie skomentuję z litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że problem nie istniał i nie był to bug.

Wyjąłeś to z kontekstu i tyle. Czemu?

 

Data? Tak był bug i? Naprawiono. Co tu więcej pisać?

GPS? Kto ma? Ja nie mam problemu. Robiłeś MiFlash jak ci pisałem. Nie? No cóż...

Aplikacje powracające? A chcesz ostrzeżenie? Pisałem ci że tak zrobiłem bo tak mi się podoba. Podałem 3 rady jak temu zaradzić jeśli komuś to się nie podoba. Skorzystałeś z choć jednej? Nie? No cóż...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz ostrzeżenie?

No... to jest argument!

Ciekaw jestem co mnie czeka, gdy mój telefon się zepsuje i trafi do Ciebie do serwisu. Stracę za karę gwarancję?

Mam nadzieję, że nie straciłeś całkiem poczucia humoru i potraktujesz to jako żart.

GPS? Kto ma? Ja nie mam problemu. Robiłeś MiFlash jak ci pisałem. Nie? No cóż..

Nie, dopadło mnie to w podróży. Nie miałem możliwości GRZEBANIA w systemie.

 

Aplikacje powracające? (...) Pisałem ci że tak zrobiłem bo tak mi się podoba. Podałem 3 rady jak temu zaradzić jeśli komuś to się nie podoba. Skorzystałeś z choć jednej? Nie? No cóż...

Nie skorzystałem, nie chciałem GRZEBAĆ w systemie.

W końcu to system, który nie wymaga GRZEBANIA. Zainstaluj i gotowe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak na serio: każdy ma swoje lepsze lub gorsze doświadczenia z Miui. I chyba o to chodziło @Tomektr, żeby poznać różne opinie. A nie tylko te "jedynie słuszne" na tym Forum.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z rad było nie patrzenie się na pulpit z aplikacją której nie lubisz. Nie wymaga grzebania. Tego tez nie zrobiłeś więc już nic ci nie pomoże. 

Ale mnie nie wystarczają półśrodki, dlatego nie satysfakcjonuje mnie Miui. A ta propozycja nie rozwiązuje problemu, tylko zamiata go pod dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie wystarczają półśrodki, dlatego nie satysfakcjonuje mnie Miui. A ta propozycja nie rozwiązuje problemu, tylko zamiata go pod dywan.

Ale rozumiesz, że to nie jest problem? I nikt nie mówi na to "problem"? A wiesz, że to ja to wprowadziłem a nie MIUI?

Jeśli masz większe umiejętności programistyczne ode mnie (co jest retorycznym pytaniem) to zrób lepiej albo użyj sobie romy chińskiego czy global. Tam nie ma tego rozwiązania - tzn jest podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Awygo daj już spokój. Jakby ktoś nie czytał forum i znajdował posty o "problemach" to wyczyta ze rozwiązanie prawie zawsze się znajduje, ze mamy cotygodniowe aktualizacje, ze jak cos nie pasuje to można się cofnąć bez problemów, ze do zdecydowanej większości typowych zastosowań smartfona MIUI się znakomicie nadaje. Z Twoich zas wypowiedzi wyłania sie tragiczny obraz sytuacji koszmarnego systemu którego nie da się używać. No bez jaj. Po co to wszystko ? Jaki masz cel w pisaniu o systemie w tylu negatywach ? Rewolucji nie zrobisz, nie będzie po Twojemu.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow widzę że nieźle dyskusja rozgorzała - dzięki :D
Chyba jednak muszę jeszcze troche doczytać forum przed zakupem tel... Ale rozumiem że np. problemy z GPSem są już rozwiązane? Szczerze to nie zamierzam co tydzień z niecierpliwością czekać na aktualizację żeby "pogrzebać". Chcę zainstalować co trzeba i oczekuję że to będzie działało. Wydaje mi się że korzystam z tel jak zwykły śmiertelnik tj. dialer, sms, whatsapp, messenger, kalendarz, czasem mapa i gps, edytor tekstu, ewentualnie w drodze do pracy jakis film czy gra, Na pewno jeszcze by się coś znalazło ale szkoda wymieniać. Po prostu normalne, codzienne czynności, bez pracy na telefonie, skomplikowanych operacji czy doszukiwania się niedociągnięć w systemie. MI4 bardzo mi się podoba jako smartfon a MIUI jako system, tylko mam wątpliwości co do jego niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości co do jego niezawodności.

Ani słowa więcej na temat systemu :wink:

Na temat samego sprzętu: świetna ostrość zdjęć i szybki autofokus. Lepiej niż na moim Lenovo K910L. Z filmami jest gorzej. Stabilizacja obrazu nie działa. W oświetleniu nieco słabszym niż pełne światło dzienne, podczas poruszania telefonem (np. podczas panoramowania, czy przemieszczania się z telefonem) obraz skacze i drży. Oczywiście, wiem, że telefonem należy poruszać płynnie i powoli. Jednak ten model (albo mój egzemplarz) nie radzi sobie w takich przypadkach.

Podczas filmowania co chwilę od nowa ustawia ostrość. Nawet w statycznych scenach, gdzie nic się nie porusza.

Przez cały czas używałem go w zbyt luźnym etui. Wczoraj wyjąłem, bo dostało się pod nie trochę kurzu, i... górna część przycisku głośności (vol+) jest "niższa" od dolnej o niemal 0,5 mm. We wspomnianym etui nie było to widoczne. Wcisnął się na stałe. Zbyt często używałem trybu recovery? (@Acid, dlatego pytałem, czy za karę nie stracę gwarancji :wink: )

Wydajność podczas normalnego użytkowania: na Miui są dwa tryby: normalny i wydajny. Wydajnego używałem dwa razy tylko do testów Antutu (ok. 43000). Podczas pracy w trybie normalnym jest... dobrze, choć zdarzają się niezbyt dokuczliwe przycinki. Natomiast na romie Iwana (Lollipop 5,1) jest tylko możliwość przełączenia na tryb "oszczędzanie baterii" (nie używam tego trybu), ale telefon działa zdecydowanie szybciej i płynniej. Obsługuje się go o wiele przyjemniej. Mimo tego, że @Acid w którymś wątku napisał ze to niemożliwe, to jednak jest szybszy.

Co do zarządzania energią: przy intensywnym (tak to określam w moim przypadku) użytkowaniu: Miui ok. 1 doby, rom Iwana ok 1,5 doby.

rozumiem że np. problemy z GPSem są już rozwiązane?

GPS w jest słaby, niski poziom sygnału. Ale w codziennej, normalnej pracy (podczas nawigacji) działa stabilnie, z  dokładnością 8 - 15 m (w/g GPS Test). Mnie to wystarczało.

Tylko na romie 5.2.27 nie działał, czasem pół godziny czekał na fix, a dokładność ok 100m. Przed podróżą trzeba koniecznie sprawdzić.

Na wspomnianym romie Iwana jest lepiej, ale też bez rewelacji.

Jeżeli nie potrzebujesz dokładności rzędu 2 - 5 metrów, to będzie OK.

Edytowane przez awygo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy...

Poza kolorem, ilością pamięci operacyjnej (2GB vs. 3GB, co jak się domyślam nie ma najmniejszego wpływu na jakość działania telefonu) i oczywiście ceną, czy są jakieś różnice pomiędzy Mi4 LTE 2GB a Mi4 LTE 3GB?

 

Pytam, bo moje ostatnie zamówienie w XFS najprawdopodobniej było czwartym (pierwszym, drugim, trzecim i ostatnim) zamówieniem i więcej nie będzie, zatem skierowałem się ku Ibuygou. Tam zaś można wybrać pomiędzy białym Mi4 3GB lub białym/czarnym Mi4 2GB. I zaczynam myśleć nad czarnym modelem... :mrgreen:

 

Poza tym pytanie do użyszkodników ;) czarnych wersji. Czy są jakieś widoczne ślady łuszczenia się farby czy pojawiających się przetarć na aluminiowej ramce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...