Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Panel sterowania > bateria> użycie danych > i zegarek w prawym górnym rogu.

Zrób screena i pokaż, bo nikt nie uwierzy xd

 

O tym wiem, chodziło mi o historię, a nie obecnego zużycia od ostatniego ładowania.

Profil zasilnia Normalny, po co wydajny? Suwaczek podświetlenia na 50%.

 

Chociaż w sumie się nie dziwię jak ktoś ma wszystko powłączane, mimo, że 90% rzeczy nie używa w każdej chwili to rzeczywiście telefon może trzymać 2 dni lub mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie takie wyniki można uzyskiwać i nie raz uzyskiwałem (nawet lepsze), ale nigdy na telefonie, którego normalnie używałem. Tylko na testowych, w których, podobnie jak w powyższym przykładzie, ekran nie świecił się więcej niż z pół godziny, do godziny dziennie, na małej jasności.

@dixer - dorzuciłbyś screena statystyk zużycia ale zakładki "Aplikacje" (bo dałeś tylko "Urządzenie").

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran 5h przez 6 dni? Po co Ci smartfon :smile:

Tapatalk @ OnePlus One

Co za kretyńskie stwierdzenie. Ujmę to tak: Jeśli kupujesz auto, które może bez problemu rozpędzić się do 300km/h nie musisz jeździć tyle cały czas, tak samo ze smartfonem. Jeśli ktoś kupuje telefon żeby grać, no to gratuluję - mentalnie jesteś wciąż w podstawówce.

 

@latet sorry, ale na 9% baterii raczej telefon nie wytrzymałby 2 dni także już nie mam tych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kretyńskie stwierdzenie. Ujmę to tak: Jeśli kupujesz auto, które może bez problemu rozpędzić się do 300km/h nie musisz jeździć tyle cały czas, tak samo ze smartfonem. Jeśli ktoś kupuje telefon żeby grać, no to gratuluję - mentalnie jesteś wciąż w podstawówce.

 

@latet sorry, ale na 9% baterii raczej telefon nie wytrzymałby 2 dni także już nie mam tych danych.

 

To wrzuć proszę innym razem, jeśli osiągniesz wynik mniej więcej zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kretyńskie stwierdzenie. Ujmę to tak: Jeśli kupujesz auto, które może bez problemu rozpędzić się do 300km/h nie musisz jeździć tyle cały czas, tak samo ze smartfonem. Jeśli ktoś kupuje telefon żeby grać, no to gratuluję - mentalnie jesteś wciąż w podstawówce.

 

@latet sorry, ale na 9% baterii raczej telefon nie wytrzymałby 2 dni także już nie mam tych danych.

Następnym razem proponuję trochę zluzować pośladki i darować sobie inwektywy. Tak się składa, że na telefonie nie grałem w nic chyba od roku, a używam go do pracy. Tyle, że sporo intensywniej od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś powiedzieć czym różni się model LTE od WCDMA? Gdzieś czytałem (chyba nawet tu na forum), że modele LTE mniej się grzeją.

Modele LTE obsługują LTE, a modele WCDMA nie. Czym innym miały by sie różnić?

Edytowane przez Cake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy mi4, tak reasumując, polecacie, czy raczej proponowalibyście rozejrzenie się za czymś innym? Było ZTE, jest Lenovo, czas więc na kolejnego Chińczyka. Nie jestem dość wymagający, ale uwielbiam płynność, szybkość i stabilność działania. Nie gram w gierki, nie jestem kamerzystą, ani nawet fotografem. Do nawigacji mam mojego TOMTOMA, więc GPS również nie jest moim priorytetem. Przeglądanie www, wifi, jakieś notatki, no i oczywiście... dzwonienie i smsowanie. Czy więc mi4 sprostało by moim oczekiwaniom?  Jak obudowa, konieczne etui i ewentualnie jak wygląda po kilku miesiącach użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 to niezły kombajn, ja używam go do wszystkiego grania, internetu itd. Co do obudowy ja korzystam z love mei i jest pancerna ale duża i ciężka. Polecam też mi band gadżet warty swojej ceny

Mi4 to niezły kombajn, ja używam go do wszystkiego grania, internetu itd. Co do obudowy ja korzystam z love mei i jest pancerna ale duża i ciężka. Polecam też mi band gadżet warty swojej ceny

Mi4 to niezły kombajn, ja używam go do wszystkiego grania, internetu itd. Co do obudowy ja korzystam z love mei i jest pancerna ale duża i ciężka. Polecam też mi band gadżet warty swojej ceny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy mi4, tak reasumując, polecacie, czy raczej proponowalibyście rozejrzenie się za czymś innym? Było ZTE, jest Lenovo, czas więc na kolejnego Chińczyka.

Jeśli masz Lenovo, to zapewne rozczaruje Cię oprogramowanie Mi4. Jest jakieś dziwaczne, niespójne i niekonsekwentne. Ponadto każda aktualizacja zaskakuje nowymi... błędami. Musiałem przerzucić kilkadziesiąt różnych wersji romów, żeby znaleźć taki, którego błędy są stosunkowo mało irytujące.

Powiadomienia działają jak chcą. Brak szybkiego wybierania w dialerze. Ja używam Contact Managera i Kalendarza z Lenovo, ale do powiadomień zewnętrznej aplikacji.

Co do samego sprzętu, to zależy co masz w tej chwili. Ja zamieniłem K910L na Mi4 ze względu na lepszą ostrość zdjęć i filmów. Ale stabilizacja obrazu w tym telefonie to mit. Nie działa.

Biorąc pod uwagę mniejszy ekran Mi4, wcale nie pieję z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wina upraszczania MIUI. Robienie go na FlatDesign i umieszczenia wielu ustawień aplikacji MIUI w ustawieniach systemu. Często ciężko znaleźć interesujące nas ustawienia. Po tygodniu można się trochę przyzwyczaić. Na plus można zaliczyć zużycie energii w wersji WCDMA. Ostatni wynik to 8dni 10g przy 40min połączeń i 4,33g włączonego ekranu.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mk, polski producent folii i szkieł ma juz swoje wzory żeby zabezpieczyć xiaomi mi4 foliami i szkiełkami :) Także i ramkę można zabezpieczyć, co już wolę chyba kupić Framea niż takie coś.

11157388_873552906024603_870635220787394

A gdzie to znalazłeś? Na stronie 3mk nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chmura, ale  żeby z niej korzystać potrzebny jest dostęp do internetu. Niestety nie każdy posiada kartę/numer w abonamencie z dużym pakietem internetu =/

Z tego co widzę, to na ibuygou.com jest wersja 64 GB dostępna (WCDMA tak więc bez LTE) tak więc jak komuś nie pasuje 16 GB (12 GB) to jest to świetna alternatywa. Ja tak się zastanawiam czy nie kupić znowu Xiaomi Mi4 - wcześniej sprzedałem swojego by kupić Xperia Z3C no ale powiem szczerze, że żałuję tej decyzji. Xiaomi Mi4 to jak dla mnie urządzenie premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...