Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem kolor diody LED na niebieski jak to jest w nowych telefonach MI4 do wszystkich powiadomień, wyłączyłem powiadomienia i włączyłem, dalej nie ma nic, dostałem SMS'a i też nic nie mrugało. Nawet trzech miesięcy nie mam tego telefonu i już miałoby się popsuć? Może tą diodą jakaś aplikacja steruje i muszę w uprawnieniach to włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem kolor diody LED na niebieski jak to jest w nowych telefonach MI4 do wszystkich powiadomień, wyłączyłem powiadomienia i włączyłem, dalej nie ma nic, dostałem SMS'a i też nic nie mrugało. Nawet trzech miesięcy nie mam tego telefonu i już miałoby się popsuć? Może tą diodą jakaś aplikacja steruje i muszę w uprawnieniach to włączyć?

U mnie na problem "milczącej" diody powiadomień zawsze pomaga zrestartowanie telefonu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy przed zakupem. Jak wygląda sprawa wgrywania na Mi4 stockowego androida czy cyanogenmoda i innychi custom rom?

Odpowiem przy okazji na twojego poprzedniego posta. Pisałeś o aktualizacji i ustawianiu na nowo ustawień... Po aktualizacji ustawienia wszystkie zostają. Aktualizacja trwa 5 minut. Jednak jeśli faktycznie potrzebny Ci stabilny Rom, bez restartow, FC czy czegokolwiek złego to, jak już kolega wcześniej, polecam wersję 5.1.30 określana przez naszą polską społeczność za stabilną. I aktualizuj jak uznamy że np..(broń boże) wersja 5.7.24 jest stabilna.

Co do tych customow to jest ich okrutnie mało... Przejrzyj XDA DEVELOPERS i nasze forum. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej pozbyć się czcionki condensed podmieniając pliki .ttf w paczce ZIP przed instalacją aktualizacji. Robię tak za każdym razem, odkąd jesteśmy na siłę uszczęśliwiani tą zwężoną czcionką :mrgreen:

 

Wgrałem przed chwilą MIUI Polska i potwierdzam - ta czcionka to jest niestety porażka!

Edytowane przez voymagnusson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak czepiacie tej czcionki? ;P Wygląda w miarę normalnie a szumu tu robicie jak by to była jakaś udziwniona czcionka np w tym stylu ;p

ew można by zrobić jakąś ankiete jaka czcionka powinna się domyślnie znaleźć w miuipolska jak kiedyś na animacje startową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kompromis? Takie rozwiązanie jest w htc sense. Czcionka condensed jest faktycznie dobrze czytelna na dużych ekranach. Lepiej wygląda przy czytaniu stron. Są tacy co wypowiadają się po obrazkach lub 5 minutach używania romu. Ale wystarczy posiedzieć chwilę a można się przyzwyczaić. Jednak condensed może być kiepsko widoczna przy secondary text czyli w opisach opcji lub komunikatach typu toast gdzie czcionka jest mała.

Tu można wstawić Roboto regular.

6982b813c7dad67934df14183fcf1922.jpg

6559ba2db9454723ae4abfb0b97918a5.jpg

f732635929a8c95d9830d350ab4f2a7b.jpg

Wysłane z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógłbym uprzejmie prosić o wyniki testu Vellamo 3.1 przeprowadzonego na Mi4?

Chodzi mi o 4 liczby:

  • Multicore
  • Metal
  • Browser (Chrome)
  • Browser (Internet Browser)

Oczywiście test w trybie "wydajny".

Wielkie dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy MI4,

Czy ktoś kiedyś spotkał się z problemem jakości połączenia głosowego ? Nie chodzi mi o to jak słychać rozmówcę ale jak nas słychać u rozmówcy.

Dzisiaj dwukrotnie zdarzyło mi się otrzymać raport ze mój glos przerywa, ze słychać jakby trzaski i inne artefakty. Redukcja szumów tła nie wplywa. ViperFX raczej tez nie. Zasięg sieci 2G full. Soft stabilne 5.1.30 PL rzecz jasna. Ktoś miał coś podobnego ?

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem zainteresowany zakupem MI4, jednak nie jestem zbytnio biegły w wgrywaniu ROMów itp, korzystam  głownie z nawigacji, internetu komunikatorów no i przede wszystkim z telefonu. Czy Xiaomi MI4 będzie dobrym wyborem dla osoby mniej znającej się ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem zainteresowany zakupem MI4, jednak nie jestem zbytnio biegły w wgrywaniu ROMów itp, korzystam głownie z nawigacji, internetu komunikatorów no i przede wszystkim z telefonu. Czy Xiaomi MI4 będzie dobrym wyborem dla osoby mniej znającej się ?

Raczej tak. To telefon jak każdy. Nie musisz przecież wgrywać czegokolwiek. Na Mi4 masz system w wersji multilang więc jest i Polski. System jest z miejsca (z pudełka?) gotowy do użytku. Wersja romu MIUIPolska to opcja, nie jest konieczna.

Czy MI4 obsługuje HD Voice?

Chyba nie bo to była funkcja Samsunga.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bo to była funkcja Samsunga.

Wysłane z MI Note

Nie. Na pewno nie jest to funkcja dostępna tylko w telefonach Samsunga. Posiada to wiele nowych telefonów. Aktualnie posiadam już leciwy ZTE Blade III i on wspiera HD Voice i jest różnica w jakości rozmowy. Jest lista telefonów które wspierają tą technologię http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support ale nie ma tam Xiaomi

Edytowane przez jaremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeśli sprzedaje telefon i będzie jak na screenie nr 2 to oryginał. Ma tam węgierski (chyba) język z naszego multi. I jest to nasz multi bo widzę MiKeya, MiPilota i Autoryzacje. 

 

Chyba, że to telefon z pozostałych screenów gdzie widać MIUI v5. Mam dokładnie taki sam telefon z takim samym pulpitem i to fake.

 

Ja sugeruję napisać do sprzedawcy - bo nie ma sensu pisać na forum o takie pierdoły. Pisz i tyle. 

 

Aha .. i Mi4 ma 5 cali a nie 5.5 ;p

 

I na marginesie: ... chcesz wywalić 1,5k na niepewne allegro jak masz ibuygou lub xfs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...