Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, prawda jest taka że jak pobawił się moim MI4 a potem tym czymś to.... Nie dziwię sie, też bym sie zniechęcił.

Roztworzona dysputa na Ali i pewnie skończy się jak zwykle, kiedyś jakiś zwrot kasy a telefon dla dziecka w wieku szkolnym w sam raz. Póki co jest w mojej pełnej dyspozycji i mam zgodę na wszelkie eksperymenty dla dobra społeczeństwa :) Spokojnie mogę wypożyczyć. Rozkręcić, hmm, jak nie wróci w gorszym stanie to pewnie, czemu nie.

Daj znać jak i gdzie podesłać i jazda. Warunek tylko jest jeden, musi powstać ładny artykuł z cyklu - "Uwaga na podróbki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość ustawienia trybu dostępu do pamięci z komputera jako pamięć zewnętrzna (nie jako urządzenie)? Bo jakoś nie mogę się tego doszukać w ustawieniach i nie wiem czy jestem ślepy czy tam tego po prostu nie ma...

Jest, sam mialem taki problem. Okazalo sie, ze kabel usb jaki uzywalem (htc) byl chyba "lepszej jakosci" i nie wykrywalo telefonu tylko go ladowal. Wymiana kabla na np. ten z zestawu smiga az milo jako pamiec masowa.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer widzi mojego Mi4, chodzi mi o to, że chciałbym widzieć w systemie pamięć tak jak np. pendrive'a, a nie jako telefon Mi4. Dało się tak ustawić w MIUI na SGSII, więc myślałem, że tu też się tak da.

Tak się nie da, niestety, ale w sumie to nie wiem czemu "niestety", bo w czym to konkretnie przeszkadza w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się dobrać do pamięci telefonu przez Total Commandera. Da się bez tego żyć, myślałem po prostu, że czegoś nie widzę. Dzięki za info :)

Teoretycznie się da : Musisz wejść w "Komputer (przegląd napędów)"

Wysłane z mojego MI 2A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się popsuło, przez dwa miesiące ładnie mrugało, od poniedziałku nagle nie mruga nawet jeżeli bateria jest rozładowana. Świeci natomiast kiedy podłączę do ładowania (czerwony, pomarańczowy i zielony). Może na domyślnych znowu będzie mrugać jak dawniej. Kto wie co z tą elektroniką dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o czcionki.

 

W MIUI V6 Polska wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie z naszej forumowej galerii).

post-4918-0-04508600-1426171775_thumb.jp

W MIUI V6 wersja xiaomi.eu wygląda to tak (ta wersja bardziej mi się podoba)

post-4918-0-72541600-1426171829_thumb.jp

 

Pytanie, jak mając nasz PL ROM ustawić czcionki takie jak w EU ?

Wiem, wiem, jest menedżer czcionek ale jak się go roztworzy to jest masa czcionek z chińskimi opisami i wcale nie jestem pewien czy jak sobie jakąś wybiorę to się nie rozjedzie, szczególnie w miejscach gdzie są polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem kupić, a właściwie już byłem zdecydowany na zakup Mi4 wersja LTE. Czekam od tygodnia aż się pojawi w xiaomiforsale. Na forum spędziłem trochę czasu czytając o MIUI i o marce Xiaomi. Naoglądałem się filmików na YT i telefon i nakładka podoba mi się. A od paru dni czytam na forum że ludzie mają problemy, samoczynne restarty, jakieś błędy. A że to będzie mój pierwszy telefon z MIUI  to chciałem zapytać ludzi rozeznanych w temacie. Nie mam problemów z rotowaniem, wgrywaniem softów, modowaniem, ogólnie powiedzmy że radzę sobie z ustawieniami telefonu. Znajdę na pewno czas by skonfigurować sobie pod siebie telefon. Ale ze względu na rodzaj wykonywanej pracy nie mogę sobie pozwolić na częste restarty, lub powiedzmy cotygodniowe wgrywanie i ustawianie wszystkiego w telefonie od początku. I teraz główne pytanie. Czy ten telefon jest dla mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarżyski

Ja używam MI jako telefon służbowy, chociaż do zabawy tez. Nie rzucam się wiec na każdą aktualizację właśnie ze względu na święty spokój. Może kiedyś kupię sobie drugie MI i będę się bawił najnowszymi fjuczerami. Kwestia wyboru ROMu. Za radami z tego forum mam wersje 5.1.30. Jest mega stabilny. Wszystko działa. GPS, poczta firmowa, prywatna, internety, muza i jakies tam gry.

Pytasz czy dla Ciebie ? No sam musisz to rozważyć. Ja przesiadlem się z ajfona 5 i jak dotąd nie żałuję :-)

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o czcionki.

W MIUI V6 Polska wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie z naszej forumowej galerii).

attachicon.gif2.jpg

W MIUI V6 wersja xiaomi.eu wygląda to tak (ta wersja bardziej mi się podoba)

attachicon.gif1.jpg

Pytanie, jak mając nasz PL ROM ustawić czcionki takie jak w EU ?

Wiem, wiem, jest menedżer czcionek ale jak się go roztworzy to jest masa czcionek z chińskimi opisami i wcale nie jestem pewien czy jak sobie jakąś wybiorę to się nie rozjedzie, szczególnie w miejscach gdzie są polskie znaki.

Musiałbyś podmienić katalog system/fonts na ten z xiaomi.eu.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, wiem. Chciałem tylko pokazać różnice i dopytać jak się "pozbyć" czcionki condensed.

Tu jest właściwy skrin.

attachicon.gifScreenshot_2015-03-13-06-18-35.png

Najprościej pozbyć się czcionki condensed podmieniając pliki .ttf w paczce ZIP przed instalacją aktualizacji. Robię tak za każdym razem, odkąd jesteśmy na siłę uszczęśliwiani tą zwężoną czcionką :mrgreen:

Pliki o które chodzi to: miui-bold.ttf, miui-regular.ttf, roboto-bold.ttf, roboto-bolditalic.ttf, roboto-italic.ttf, roboto-regular.ttf

W ROM-ie MIUI-PL jest tak, że w plikach o tych nazwach kryje się czcionka condensed, więc trzeba te pliki nadpisać oryginalnymi plikami (nie condensed).

miui-bold.ttf, miui-regular.ttf to jest także "roboto" w odpowiedniej pod-wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...