Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zaspałem do pracy bo mi zginął z pulpitu zegar z budzikiem i nr nie go wódkę przywrócić. Czy ktoś wiem jak mogę go odzyskać? W widzetach go wrogie niema. To był zegar który pokazywał tez pogodę wiatr budzik itp. Jedyny jaki mam to taki

94b083dcb1b220bab302893bf226d5bd.jpg

Chce wrócić do takiego zegara z pogoda ale mi zniknął z tel

6d1f0bc7089d5fa5d199d5c0384ad325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając telefon z 3G, również wykorzystasz zasięg LTE, tylko użyjesz go jako 3G.

Płać używając PayPal, jak chcesz kartą to podepnij sobie kartę do konta PayPal. Przelew błyskawiczny na ich konto i następnego dnia masz mail z numerem paczki do śledzenia na stronie DHL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie osiągnę prędkości jaką daje LTE. Ale czy rzeczywiście warto wybierać FDD-LTE? Jaką daje to przewagę?

Warto gdy zależy Ci na wyższej prędkości kosztem żywotności baterii (któryś z kolegow podawał wyniki testów baterii przy włączonym i wył. 4G). Gdy internet wykorzystujesz jedynie do przegladania stron i oglądania filmików np. z YT to moim zdaniem zdecydowanie nie warto - przewagi LTE w takim przypadku nie widzę. Podejrzewam ze najbliższy rok większych zmian w temacie nie przyniesie no ale wróżką nie jestem...

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie osiągnę prędkości jaką daje LTE. Ale czy rzeczywiście warto wybierać FDD-LTE? Jaką daje to przewagę?

 

Najprościej mówiąc: przeważnie internet działa szybciej, choć jest to różnica bardziej widoczna w testach niż odczuwalna organicznie... Czasem jest śmiesznie, bo 3G działa szybciej niż 4G. Jednak z reguły jest oczywiście odwrotnie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wipe all czysci wszystko w pamieci telefonu mi4 takir jak nagrane filmiki w folderze czy wszystko co sciagalem do folderu download ? Bo chciałbym zrobić ta funkcję ale nie chce za bardzo wszystkiego z pamięci tel wyrzucać na komputer i później spowrotem bo trochę tego jest ???

Czy wipe all czysci wszystko w pamieci telefonu mi4 takir jak nagrane filmiki w folderze czy wszystko co sciagalem do folderu download ? Bo chciałbym zrobić ta funkcję ale nie chce za bardzo wszystkiego z pamięci tel wyrzucać na komputer i później spowrotem bo trochę tego jest ???

Bardzo proszę o jakieś info bo chce zrobić aktualizacje najnowsza ale przed tym chciał bym zrobić full wipe i nie wiek czy wszystko zrzucać na komputer filmiki, wszystko z folderu download czy po full wipe te rzeczy zostaną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że chce wyrwać najnowsza wersje na mi4 a po takim czasie to przydało by się full wipe ale nie chce przerzucać wszystkiego jeśli chodzi np o filmiki czy wszystkie pliki które mam ściągnięte do folderu download i boje się że jak nie zrzuce na kompa to mi się wszystko wykasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno z drugim? Przecież nawet jeśli byś chciał wykonać Reset do ustawień fabrycznych z Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych to przecież nie usuniesz sobie nic z nośnika USB... chyba, że zaznaczysz taką opcję. 

 

Poza tym nawet jak masz wersję V6 starą z powiedzmy września to wciąż wgrasz bez problemu aktualny rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mi4 posiada jakieś ustawienia rozdzielczości do kamery? Wiem że można robić fotki i filmy w 4K, jednakże nie mam gdzie takie rozdzielczości obsługiwać, a nie mogę znaleźć ustawień gdzie mógłbym zmienić sobie rozdzielczość na 1080p. Trochę mnie to zdziwiło gdyż poprzednie telefony które miałem posiadały takie ustawienia i były łatwo dostępne, a tu nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest to uproszczone. Rozdzielczości zmienia się wybierając kadr. Przy 4:3 masz 13mp a przy 16:9 10mp. Tylko tak można. Reszta rozdzielczości jest niepotrzebna albo programy same ją skaluja np do mms. Natomiast by zmniejszyć rozmiar można zmniejszyć jakość zdjęcia.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Mi 4 (dzieki Accessories) w chwili obecnej siedze w pracy i juz nie moge doczekac sie az bede mógł zaczac rozpracowywac ten sprzet. Przesiadam sie z Samsunga Ace II (nie polecam hehe)i po otwarciu paczki Mi 4 jedyna mysl była ....WoWwwww....

mam nadzieje ze bede kolejnym Szczesliwym użytkownikiem Xiaomi ;)

pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś rozpracował jak działa nawigacja w Mi4 to mógłby się ktoś podzielić informacją jak to uruchomić? Używam Google Maps jak w poprzednim telefonie, ale w Mi4 ciągle czeka na rozpoznanie lokalizacji. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zaakceptowałem wszelkie okienka co wyskoczyły, ale kurcze nie może mnie znaleźć na mapie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej analizie będę decydował się na zakup Mi4 i zastanawiam się nad przesyłką DHL From China  $25.00 z opcją Insurance: $2.00. W przesyłce EU Direct nie podoba mi się brak ubezpieczenia itp. o którym tam wspominali. Poza tym na dzień dzisiejszy ta opcja jest niedostępna.

 

Jedyne o co teraz bym się bał to kwestia odprawy celnej.. Na ibuygou przy zamawianiu jest takie pole jak  Add Import Duty Insurance: $19.75 - co ono oznacza? Zamawiać z tą opcją? Pomaga jakoś w ewentualnym ominięciu odprawy celnej i naliczeniu VAT czy to zwykłe ubezpieczenie paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Import Duty Insurance nie pomoże ominąć opłat VAT, ale jest zabezpieczeniem, dzięki któremu jeśli taka opłata zostałaby naliczona, to sklep zwróci nam ten koszt VATu (teoretycznie, bo nie wiem czy ktoś już się z tym spotkał).

 

Jak zamawiasz EU Direct opisywane ubezpieczenie nie jest potrzebne bo transport już jest wewnątrz UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdzie do nałożenia VATu to oni zajmują się wszystkim, całą biurokracja razem z płatnościami.

Czy wy też w Mi4 przycisk włączenia macie taki jakby miękki? Bo przyciski głośności są "sztywne"..

Jak się zajmują, możesz wyjaśnić? Przerabiałeś to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak miał. Wybacz, trochę przeinaczylem, wygląda to tak: otrzymujesz dokument z urzędu proszący o pokazanie dowodu wpłaty i wartości paczki. Wnet należy skontaktować się z supportem IBG, napisać im jak wygląda to w Polsce(ze strony prawnej), zeskanować dokumenty i im wysłać. Resztę oni poprowadzą. Znajomy napisał do nich ze tak się stało a oni go sami wypytywali i kierowali co ma im wysyłać i co opisywać. Kasę dostał na drugi dzień ale zastrzegli go ze do 3 dni roboczych. Wiec...biurokracją Ty się zajmujesz a oni Ci hajs tylko zwracają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodziezy, szybkie pytanie.

Doszedł do mnie moj nowy Mi4 z ibuygou.

 

Wersja romu 4.11.21. Ustawilem jezyk polski, bo byl, klikam na updater i co widze?

MIUI Polska update, sciaga wersje 5.1.23.

Czy to oznacza ze fabrycznie jest tam zainstalowany miui polska i nie musze nic instalowac?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...