Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy Xiaomi sklep w Europie.

Bo skoro dodatkowych kosztów nie będzie(VAT)

Coś tu śmierdzi. Przecież w skali hurtowej to oni tego VAT-u na pewno nie odpuszczą. Czyli w tym sklepie powinno być od razu drożej o VAT. Nie jest? To super, ale nie rozumiem, jak to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ubezpieczenie", o którym mówisz to 5% wartości koszyka. Nie wprowadzaj w błąd. 2$ to standardowe ubezpieczenie od zniszczenia bądź zgubienia. 

 

Poza tym, trzymajmy się tematu wątku, o Vatach i kosztach związanych z zakupami w Ibuygou piszemy w innych wątkach.

 

 

Oj "kolego", "kolego" z każdym kolejnym twoim postem, mam cię za coraz mniej inteligentnego gościa, który po prostu lubi wdawać się w dyskusje, podważając wszystko co piszą inni... Do rzeczy:

Po 1. Mój błąd zjadło mi jedną 2, miało być za ok 22$. Wystarczyło mnie poprawić :)

Po 2. Z angielskiego Insurance = ubezpieczenie (cyt. z http://www.ibuygou.com/- Import Duty Insurance), więc nie pisz ubezpieczenie w "" tylko doucz się angielskiego/zajrzyj na stronę, którą cytuję.

Po 3. Jeśli ktoś w dziale PYTANIA OGÓLNE zapyta o cokolwiek związanego z Mi4 ma słuszność i wypada mu odpowiedzieć. Jeśli ci się nie widzi to zmień tytuł forum...

 

Sorry za off-top.

Edytowane przez mateoosch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "kolego", "kolego" z każdym kolejnym twoim postem, mam cię za coraz mniej inteligentnego gościa, który po prostu lubi wdawać się w dyskusje, podważając wszystko co piszą inni... Do rzeczy:

Po 1. Mój błąd zjadło mi jedną 2, miało być za ok 22$. Wystarczyło mnie poprawić :)

Po 2. Z angielskiego Insurance = ubezpieczenie (cyt. z http://www.ibuygou.com/- Import Duty Insurance), więc nie pisz ubezpieczenie w "" tylko doucz się angielskiego/zajrzyj na stronę, którą cytuję.

Po 3. Jeśli ktoś w dziale PYTANIA OGÓLNE zapyta o cokolwiek związanego z Mi4 ma słuszność i wypada mu odpowiedzieć. Jeśli ci się nie widzi to zmień tytuł forum...

 

Sorry za off-top.

To pozwól że się odniosę.

Ad. 1 Nie jestem może faktycznie tak inteligentny, żeby zorientować się że zjadłeś "0" pisząc o kwocie dopłaty. Warto byłoby wcześniej zerknąć co się napisało, to uniknęlibyśmy zbędnej dyskusji. Zwłaszcza, że piszesz o dodatkowych kosztach. Poprawiłem cię przecież właśnie, chyba o to chodziło. 

Ad. 2 Tak się składa, że mieszkam w kraju  o ironio - angielskojęzycznym własnie i wyobraź sobie, że wiem co owo słowo znaczy. Ba, władam nawet językiem angielskim dość sprawnie. Może się zdziwisz ale zawodowo również zajmowałem się ubezpieczeniem. Celowo biorę to słowo w cudzysłów, a to z tego powodu, że nie jest to ogólnie rzecz biorąc żadne ubezpieczenie sensu stricte - to sprzedawca po prostu zwraca ci koszt, nie dostajesz żadnych warunków ubezpieczenia, ani tym bardziej dokumentów. Cudzysłów moim skromnym zdaniem jest zasadny. 

 

Osobiste wycieczki sobie daruj. To że wytknąłem ci błąd który niestety popełniłeś i nie siedzę w Twojej głowie, nie oznacza, że masz mnie obrażać. A wątek owszem - ogólny, ale dotyczy mi4. Nie zmoderowałem, nie usunąłem. To była uwaga. Więcej do siebie dystansu. I spójrz na drugi raz przed wysłaniem co napisałeś. Miłego dnia życze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak posiada... ale taki czujnik jest w prawie wszystkich telefonach z Androidem od lat.

Dzięki temu powstały te wszystkie apki w google play "wykrywacz metali". 

Standardem jest akcelerometr, gps, czujnik zbliżeniowy, magnetyczny, ambient sensor.

Potem dopiero pojawiały się w urządzeniach żyroskopy i czujniki ciśnienia. 

A nowsze już np. samsungi mają pomiar temperatury zewnętrznej czy pulsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada wersję z FDD-LTE i jest w Playu? Zastanawia mnie czy ma on sens? Na swojego 64GB FDD się pewnie nie doczekam i będę musiał na coś innego wymienić moje zamówienie, tylko zastanawiam się nad 16GB FDD vs 64GB WCDMA. Ewentualnie jeszcze poczekam do 15.01, bo może się coś ciekawego pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sens :D ?

LTE osiąga wyższe prędkości, przy niższym pingu (wszystko to w porównaniu z 3G).

Ziomek ma kartę Playa i LTE osiąga prawie drugie tyle ile leci mu w 3G ;)

Telefon nie ma tutaj znaczenia, LTE będzie zawsze lepsze od 3G, choć w obydwu przypadkach liczy się zasięg oraz obciążenie nadajnika.

Telefon z LTE jednak przełączysz w 3G jeśli nie będzie zasięgu LTE, ale telefonu bez LTE już niestety nie wykorzystasz w zasięgu 4G :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, LTE ma ogromną przewagę nad 3G i lepiej je mieć w przypadku zakupu karty Playa.

Ja sam zamówiłem RedMi2 z uwagi na wsparcie LTE i mam zamiar nabyć kartę Playa, a z nią 100GB limitu za 45 PLN na miesiąc, zaś po przekroczeniu (wątpię, w domu mam sieć bezprzewodową) prędkość może (nie musi) spaść do 2Mbit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiada... ale taki czujnik jest w prawie wszystkich telefonach z Androidem od lat.

Dzięki temu powstały te wszystkie apki w google play "wykrywacz metali". 

Standardem jest akcelerometr, gps, czujnik zbliżeniowy, magnetyczny, ambient sensor.

Potem dopiero pojawiały się w urządzeniach żyroskopy i czujniki ciśnienia. 

A nowsze już np. samsungi mają pomiar temperatury zewnętrznej czy pulsu.

Ok. tak się domyślałem jednak coś mi nie bangla. 

 

stworzyłem dziś właśnie cardborda według projektu googla jednak w ich aplikacji magiczny magnetyczny przycisk nie działa (po przesunięciu powinno to zadziałać jak kliknięcie). i teraz nie wiem czy coś w MI trzeba uruchomić dodatkowo czy jak... jak ktoś zna odp to będę mega wdzięczny!

 

btw może ktoś polecić adapter do hosta usb i hdmi w jednym urządzeniu?

Edytowane przez Muminek_Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko. Może nietypowe, nie wiem.

 

Mi-4 FDD-LTE, robił już ktoś małe testy/porównanie jak trzyma bateria po sieci 3g i 4g na tym samym jednym telefonie?

 

Żeby przypadkiem ktoś nie zrozumiał mnie źle - po prostu ciekawi mnie jak wygląda kwestia trzymania baterii po włączonym na sztywno 3g i 4g, przy czym z telefonu taka osoba korzystała tak samo jak zwykle i jak wygląda ta różnica minut/godzin 3g vs LTE na Mi-4. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem potencjalnym kupcem Mi4. Po dłuuugim czasie szukania telefonui wybraniem już prawie Nexusa 5 wpadłem na Xiaomi, już po kilku artykułach uznałem, że telefon będzie dla mnie idealny - mam jednak kilka pytań i chcę się upewnić przed zakupem jak to wszystko wygląda "w praniu", stąd moje pytania.

 

1) Wybierając telefon kierowałem się po części płynnością systemu - nawet po dłuższym używaniu. Nexus w tym aspekcie prezentował się według mnie fantastycznie z innymi telefonami na androidzie. Jak jest z Miui? Czy płynność jest porównywalna? Miał ktoś możliwość zrobienia testu?
2) Gdzie najlepiej kupić Xiaomi Mi4 i jaki wybrać aby mieć wersję LTE?

3) Czy w wersji LTE mam możliwość kupna 64GB wersji? Jeśli nie to czy będzie dla nas dostępna?

4) Ile wolnej pamięci zostaje nam do wykorzystania w telefonie z opcją 16 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Miui na Mi4 nie zacielo mi się ani razu. Mam telefon 3 miesiące. Nie mogę porównać, nie miałem nigdy Nexusa.

2) Na ibuygou.com jest najbezpieczniej. Będzie w tytule FDD-LTE.

3) ups..tego nie wiem.

4) 12,6GB. Ale mi4 wspiera OTG. Wiec możesz sobie pendrive'a podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem potencjalnym kupcem Mi4. Po dłuuugim czasie szukania telefonui wybraniem już prawie Nexusa 5 wpadłem na Xiaomi, już po kilku artykułach uznałem, że telefon będzie dla mnie idealny - mam jednak kilka pytań i chcę się upewnić przed zakupem jak to wszystko wygląda "w praniu", stąd moje pytania.

 

1) Wybierając telefon kierowałem się po części płynnością systemu - nawet po dłuższym używaniu. Nexus w tym aspekcie prezentował się według mnie fantastycznie z innymi telefonami na androidzie. Jak jest z Miui? Czy płynność jest porównywalna? Miał ktoś możliwość zrobienia testu?

2) Gdzie najlepiej kupić Xiaomi Mi4 i jaki wybrać aby mieć wersję LTE?

3) Czy w wersji LTE mam możliwość kupna 64GB wersji? Jeśli nie to czy będzie dla nas dostępna?

4) Ile wolnej pamięci zostaje nam do wykorzystania w telefonie z opcją 16 GB?

 

1. Mam Nexusa 5 i Mi4 smiga tak samo dobrze

2. To zalezy czy chcesz kupowac w PL czy sciagac z Chin

3. LTE tylko 16GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko. Może nietypowe, nie wiem.

 

Mi-4 FDD-LTE, robił już ktoś małe testy/porównanie jak trzyma bateria po sieci 3g i 4g na tym samym jednym telefonie?

 

Żeby przypadkiem ktoś nie zrozumiał mnie źle - po prostu ciekawi mnie jak wygląda kwestia trzymania baterii po włączonym na sztywno 3g i 4g, przy czym z telefonu taka osoba korzystała tak samo jak zwykle i jak wygląda ta różnica minut/godzin 3g vs LTE na Mi-4. Dzięki.

 

Robiłem takie testy (niestety, tylko 5 testów) na Redmi Note LTE. Wniki wyglądały tak:

 

test 1. – 2G, wynik: 360 h (wifi: OFF)

test 2. – 3G, wynik: 327 h (wifi: OFF)

test 3. – 4G, wynik:   75 h (wifi: OFF)

 

test 4. – 3G, wynik: 600 h (wifi: ON)

test 5. – 4G, wynik: 429 h (wifi: ON)

 

Robiłem też sporo testów porównujących prędkość transferu danych po 3G vs. po 4G w większości polskich sieci.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Miui na Mi4 nie zacielo mi się ani razu. Mam telefon 3 miesiące. Nie mogę porównać, nie miałem nigdy Nexusa.

2) Na ibuygou.com jest najbezpieczniej. Będzie w tytule FDD-LTE.

3) ups..tego nie wiem.

4) 12,6GB. Ale mi4 wspiera OTG. Wiec możesz sobie pendrive'a podpiąć.

 

1. Mam Nexusa 5 i Mi4 smiga tak samo dobrze

2. To zalezy czy chcesz kupowac w PL czy sciagac z Chin

3. LTE tylko 16GB

Dzięki za odpowiedzi. Już wiem, że 16 GB to nie problem bo w razie potrzeb mogę połączyć go z pendrive. Te kwestie zostały wyjaśnione i wszystko gra. Kolejna garść pytań.

1) Czy przy zamawianiu przez ibuygou wybrać opcję dostawy EU DIRECT(Tax Free)  $45.00 ? 

2) Jak jest ze sprawami gwarancji? Gdzie wysyłamy ewentualnie telefon do naprawy?

3) Jak wygląda sprawa z synchronizacją z kontami google, facebook, itp.?

4) Widziałem na filmikach, że oprogramowanie ma Miui Market, czy ze standardowego Sklepu Google Play też mogę korzystać i instalować wszystko co tylko chcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Już wiem, że 16 GB to nie problem bo w razie potrzeb mogę połączyć go z pendrive. Te kwestie zostały wyjaśnione i wszystko gra. Kolejna garść pytań.

1) Czy przy zamawianiu przez ibuygou wybrać opcję dostawy EU DIRECT(Tax Free)  $45.00 ? 

2) Jak jest ze sprawami gwarancji? Gdzie wysyłamy ewentualnie telefon do naprawy?

3) Jak wygląda sprawa z synchronizacją z kontami google, facebook, itp.?

4) Widziałem na filmikach, że oprogramowanie ma Miui Market, czy ze standardowego Sklepu Google Play też mogę korzystać i instalować wszystko co tylko chcę?

 

1. nie wiem co to za opcja, ale 45$ to drogo - normalnie jest taniej

 

2. wysyła się do ibuygou, a konkretnie na wskazany przez nich przy zgłaszaniu reklamacji adres. Zwykle proszą o wysłanie jako "GIFT" o wartosci o 20$. Nie wiem ile kosztuje wysyłka  - mam uszkodzony tel. od nich, ale jeszcze się nie zebrałem, aby go wysłać

 

3. po zainstalowaniu MIUI PL – normalnie, jak w każdym tel. z Andoridem

 

4. patrz punkt 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybierając EU DIRECT telefon jest wysyłany z europy, a dokładniej mówiąc z Hiszpanii, dzięki temu masz 100% pewności, że nie będziesz musiał płacić Vat'u.

2. Serwis gwarancyjny odbywa się tylko i wyłącznie w Chinach, kosz wysłania telefonu to 18 zł, wysyłasz zwykłym listem poleconym priorytetem, nie trzeba nic zaznaczać, że to prezent, ani nawet podawać wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Eu direct oznacza wysyłanie z magazynu z Europy, przez co na pewno nie zapłacisz VATu który może Ci narzucić urząd.

2. Masz ja na rok. Nie wiem jak z wysyłka reklamacyjna. Serwis pogwarancyjny prowadzi Acid, w Polsce, we Wrocławiu.

3. Tak samo jak w androidzie.

4. Nasz miui ma google play "fabrycznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wybiorę EU direct - kilka euro więcej ale mam pewność, że nie będzie niespodzianek i towar szybko wyląduje u mnie.  Mam jeszcze pytanie odnośnie polskiego Miui - po zakupie będę miał chińskie? Jak wgrać polskie, na czym polega instalacja jeśli jest konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wybiorę EU direct - kilka euro więcej ale mam pewność, że nie będzie niespodzianek i towar szybko wyląduje u mnie.  Mam jeszcze pytanie odnośnie polskiego Miui - po zakupie będę miał chińskie? Jak wgrać polskie, na czym polega instalacja jeśli jest konieczna?

Polecam zainteresować się tym tematem. Wszystko masz tam opisane.

 

Edytowane przez slawecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...