Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Poza słabą kamerą, bo tu się zgodzę, dźwięk w mi4 też jest średni. W stosunku do Note 2 słychać różnice in minus.

Mam na myśli to, co słyszę na dobrych słuchawkach. Głośniczek zewnętrzny na żadnym telefonie nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Ciekaw jestem, jak to brzmi na HTC One, gdzie ponoć jest super, jak na wielkość smatfonów, dźwięk.

Edytowane przez Yary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to akurat nie robi żadnej różnicy.chyba ze wierzysz w magię cyferek. Sensor jest ten praktycznie ten sam.

Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Tu akurat się mylisz. Magia cyferek to jedno a parametry sensora i jego rozdzielczość to już inna sprawa. W note4 zastosowano zupełnie inną matrycę. Jest ona większa fizycznie przede wszystkim. Drugą rzeczą jest oprogramowanie tegoż sensora, celem wyciągnięcia z niego szczegółów, uzyskanie kontrastu i likwidację szumów, co samsung akurat robi bardzo dobrze. 

 

Mi4 posiada sensor IMX214, natomiast Note4 IMX240. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace tylnej klapki.

W recenzji na GSMArenie pisali, że jest wymienna i można ją sobie zmienić na skórzaną, drewnianą itd. Ale ja coś tych zamienników nie widzę. Na ibuygou są tylko naklejki z imitacją tych materiałów.

 

Czy tylną klapkę w Mi4 faktycznie da się wymienić, a jeśli tak, to gdzie można kupić alternatywne klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki trochę. Jakiś czas temu gdy zmieniałem wersje miui uzyskał wszystkich opcji do czyszczenia po czym straciłem wszystko co miałem na karcie pamięci jak miałem Samsunga. Teraz gdy mam mi4 jakiej opcji przy czyszczeniu gdyby było wymagane mam się wystrzegac żeby nie stracić wszystkiego z pamięci wewnętrznej mojego mi4 np zdjęcia filmiki ściągnięte pliki z Netu itp. Chodzi mi o takie rzeczy jak wipe , wipe dalvik, etc czy czegoś takiego nigdy nie będę musiał robić na moim mi4 ?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace tylnej klapki.

W recenzji na GSMArenie pisali, że jest wymienna i można ją sobie zmienić na skórzaną, drewnianą itd. Ale ja coś tych zamienników nie widzę. Na ibuygou są tylko naklejki z imitacją tych materiałów.

 

Czy tylną klapkę w Mi4 faktycznie da się wymienić, a jeśli tak, to gdzie można kupić alternatywne klapki?

Oryginalnych jeszcze nie ma w sprzedaży. Na aliexpress pełno zamienników, ale chyba nikt nie testował tego jeszcze.Można zdjąć tylną klapkę za pomocą ssawki. 

A ja mam pytanie z innej beczki trochę. Jakiś czas temu gdy zmieniałem wersje miui uzyskał wszystkich opcji do czyszczenia po czym straciłem wszystko co miałem na karcie pamięci jak miałem Samsunga. Teraz gdy mam mi4 jakiej opcji przy czyszczeniu gdyby było wymagane mam się wystrzegac żeby nie stracić wszystkiego z pamięci wewnętrznej mojego mi4 np zdjęcia filmiki ściągnięte pliki z Netu itp. Chodzi mi o takie rzeczy jak wipe , wipe dalvik, etc czy czegoś takiego nigdy nie będę musiał robić na moim mi4 ?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

Kompletnie nie rozumiem pytania. Moge się domyślać. Przeczytaj drugie i trzecie zdanie i sam sobie odpowiedz czy wiadomo o co chodzi? W przypadku recovery MIUI bezpieczną opcją, która nie kasuje żadnych danych osobistych ani zdjęć czy innych plików jest Wipe Cache. 

Polska język trudna język. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnych jeszcze nie ma w sprzedaży. Na aliexpress pełno zamienników, ale chyba nikt nie testował tego jeszcze.Można zdjąć tylną klapkę za pomocą ssawki.

Kompletnie nie rozumiem pytania. Moge się domyślać. Przeczytaj drugie i trzecie zdanie i sam sobie odpowiedz czy wiadomo o co chodzi? W przypadku recovery MIUI bezpieczną opcją, która nie kasuje żadnych danych osobistych ani zdjęć czy innych plików jest Wipe Cache.

Polska język trudna język.

Dziękuje bardzo o to mi chodziło.

Miałem kiedyś taki problem gdy posiadalem samsunga. Przechodziłem na inna wersje softu i niestety wykasowało mi się wszystko z kary pamięci. Dobrze że miałem zgrany cały obraz systemu w Recovery menu. Ale teraz męskie że twoja odpowiedź w razie czego mi pomoże.

Jeszcze raz dzięki

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnych jeszcze nie ma w sprzedaży. Na aliexpress pełno zamienników, ale chyba nikt nie testował tego jeszcze.Można zdjąć tylną klapkę za pomocą ssawki.

A to "jeszcze" to ile może trwać? Bo telefon jest na rynku juz pare miesięcy i troche śmieszne, że ciagle nie ma akcesoriów... Były może jakies zapowiedzi kiedy się to pojawi?

 

Kusi mnie Mi4, ale tą błyszcząca białą klapkę zmasakruję w miesiąc, a etui nie toleruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to "jeszcze" to ile może trwać? Bo telefon jest na rynku juz pare miesięcy i troche śmieszne, że ciagle nie ma akcesoriów... Były może jakies zapowiedzi kiedy się to pojawi?

 

Kusi mnie Mi4, ale tą błyszcząca białą klapkę zmasakruję w miesiąc, a etui nie toleruję...

 

Nie mam pojęcia. Może kupię na ali i powiem jak sprawuje sie zmiennik? Mi4 nie jest jedynym takim przypadkiem, patrz jak wygląda dystrybucja i dostępnośc akcesoriów do OnePlus One. 

 

Poza tym, bez obaw, nie zmasakrujesz tak łątwo tej klapki, jakoś moja nie chce się porysować. Poza tym możesz kupić  telefon z coverem od razu przecież. Prędzej rysuje się aluminiowa ramka niż plecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Może kupię na ali i powiem jak sprawuje sie zmiennik? Mi4 nie jest jedynym takim przypadkiem, patrz jak wygląda dystrybucja i dostępnośc akcesoriów do OnePlus One.

Święta racja. Telefony świetne, ale peryferia ciągle kuleją...

 

 

A ja mam pytanie czy ładowarką od Mi4, która ma 2A mogę ładować inne telefony, które nie posiadają funkcji Quick charge, to znaczy czy nie wpłynie to na ich żywotność?

Wysłane z mojego MI 4W

Możesz. Baterie w telefonach mają wbudowany ogranicznik i ładuja się z maksymalnym dopuszczalnym natężeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko chlopaki i dziewczyny!

To ja mam też pytanko :wink: Mam Mi4 od dzisiaj i się wkurzam bo przez pomyłkę wrzuciłem na home screena systemową ikonkę poczty a pobrałem osobno Gmaila z Google play. Czy można w jakiś sposób usuwać ikonki z home screena ? Ikony z pozostałych pulpitów po przytrzymaniu można wrzucić do śmietnika na górze ekranu. "Intuicyjność" wcale nie jest taka intuicyjna :wink:

Edytowane przez fikusny19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...