Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Dzieki za info.

 

A czy ktoś wie czym to jest spowodowane ze ten model nie ma ikonki szybkiego ładowania jak inne modele ?

Hmmmm, kurde... Nie jestem pewien, bo to jednak nie jest takie proste, ale... Może...

Może po prostu nie obsługuje szybkiego ładowania?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zeork napisał:


Hehe akurat obsługuje :-) widocznie nie na takie jak potrzeba do ikony :-) zreszta wystarczy przetestować ładowarke qc i widać sporą różnicę, a ikona na co komu to :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Niby QC 2.0, czyli powinna być ikona. Być może dla Mi4 jej nie ma, albo na danym zestawie u niego nie działa 2.0. 

Miernik napięcia w łapy i sprawdzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnych info - będzie.
Dział nieco przycichł, wersji softu już pierdylion - więc tak krótko ludziska. Najlepsza wersja to....? Mam tu na myśli totalnie bezproblemową z jak najdłuższym czasem działania. Widziałem, że na niektórych softach sot bywał po 8h (mam obecnie 4h), więc skok niemały.
Wciąż siedzę na 5.12.17. Na co przeskoczyć by nie żałować?

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie MI4 nie dostanie andka 7. Było to wałkowane tysiąc razy. Jedynie na romach custom jest dostępny 7. MIUI nie będzie dawać andka 7. Co do romów aktualnych to te aktualne są ponoć oki. Jak moja żona miała mi4 to ostatni rom jaki tam zainstalowałem to był z kwietnia i chodził ładnie. Niestety nie pamiętam który dokładnie. Polecam poczytać po tematach aktualizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2017 o 03:21, Ulthion napisał:

Według oficjalnych info - będzie.
Dział nieco przycichł, wersji softu już pierdylion - więc tak krótko ludziska. Najlepsza wersja to....? Mam tu na myśli totalnie bezproblemową z jak najdłuższym czasem działania. Widziałem, że na niektórych softach sot bywał po 8h (mam obecnie 4h), więc skok niemały.
Wciąż siedzę na 5.12.17. Na co przeskoczyć by nie żałować?

Również przyłączam się do pytania odnośnie romu. Obecnie używam 6.10.13 i wszystko chodzi bez problemu.... poza jednym mianowicie gubi fixa gps jak zacznę poruszać się z telefonem. W miejscu wszystko pięknie ładnie. Nie wiem czy to wina mojego egzemplarza czy romu więc spróbowałbym coś nowszego ale raczej pewniejszego. Nie bawię się w instalację każdego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili można u goldiego kupić  Xiaomi mi4  3g wcdma 3/16GB za 478,59 PLN z pominięciem opłat celnych (podatku VAT, cła)

 

Czy warto ? 

Bez LTE przeżyje bo na telefonie poza domem  używam tylko poczty  /jakieś niusy z kraju i ze świata / fora 

Zastanawia mnie tylko ile wytrzyma bateria da rade uzyskać 6-7h sot na tym fonie 

 

Chciałbym zamienić mi5 bo jest dla mnie aż nadto do tego max co udaje mi się uzyskać to 4-5h sot  a dla mnie to za mało takie 6-7 było by optymalne 

Edytowane przez Ja Robot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy jest sens kupna jeszcze telefonu Mi4 wcdma 3/16GB można taki nowy dostać za 400zł czy lepiej dołożyć do czegoś innego np Redmi 4x ?

Według mnie tak. Tylko z dobrego źródła nie refub.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-3G-WCDMA-Mobile-Phone-5-0-FHD-1920-1080P-Screen-Snapdragon801-Quad/32798426553.html wychodzi na tą chwile 400,44 PLN + ewentualny wat jak będzie pech ewentualnie dopłata 20$ dla świętego spokoju i ominiecie pewne watu 

Czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest bardzo pilna, jak mogę zrobić bez odblokowywania telefonu kopię zapasową mojego mi4? wrocilem spod prysznica, tel lezal na biurku a pekniety jest od rogu do rogu po przekątnej i nie działa dotyk. nie mam pomysłu co robić i jak sobie zgrać teraz kontakty, itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest bardzo pilna, jak mogę zrobić bez odblokowywania telefonu kopię zapasową mojego mi4? wrocilem spod prysznica, tel lezal na biurku a pekniety jest od rogu do rogu po przekątnej i nie działa dotyk. nie mam pomysłu co robić i jak sobie zgrać teraz kontakty, itp......


OTG + mysz ?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui.com widzę wersje 

Mi 4 3G/4G Global

Version: V8.1.6.0.MXDMIDI (MIUI8) a u mnie jest 8.2.1.0 MXDMIDL 

a na Mi 4 3G/4G China

jest Version: V8.2.1.0.MXDCNDL (MIUI8) tylko ja mam inny kod MXDMIDL 

 

I teraz bądź mądry  

 

edyta/// poszperałem ma  en.miui.com i już teraz wiem  jest to Globalny Stabilny ROM V8.2.1.0.MXDMIDL dla Mi 3/4 :)

Edytowane przez Ja Robot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jakiś czas Mi4.

Aktualnie bateria trzyma mi bardzo krótko - praktycznie muszę mieć cały dzień pod ładowarką (np. o 7 rano mam prawie 100% baterii, zaś o 11 już mam 19% baterii, przez ten czas jest może z 30 minut grania, dodam że od 19% bateria do 0% potrafi spaść w 2 minuty jeśli mam włączony ekran, a najbardziej gdy mam włączoną grę - przy wyłączonym ekranie bateria potrafi wytrzymać o wiele dłużej).

Jestem fanem grania na telefonie - więc jestem świadom tego, że bateria pada szybciej - jednak tutaj dzieje się to zbyt szybko. Nawet na takiej Xperii M2 mojego kolegi bateria trzyma dużo dłużej, choć gra tyle co ja.

Telefon się mocno nagrzewa - wtedy też bateria leci najmocniej. Jak myślicie, wymiana baterii coś da? Czy to wina złego zarządzania baterią przez MIUI? Jakby co, robię format bardzo często, taki pełny. Jednak to nic nie daje.

Szczerze nie pamiętam, jak telefon mi trzymał na początku... ale chyba dłużej :?

Dodatkowo, patrzę tak na baterię do mojego modelu - BM32(?), wszystkie są firmy Sony. Jednak bateria w moim telefonie o oznaczeniu BM32 jest firmy Samsung... i jestem zdezorientowany :P @Acid jest jakaś różnica między tymi bateriami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim 

Od kilku dni jestem użytkownikiem  Mi4 3/16GB telefon kupiłem jako używany stan zewnętrzny idealny jest tylko problem z bateria trzyma bardzo krótko , jako ze telefon kupiony za przysłowiowe parę groszy chce do niego dokupić nową baterie i wymienić  

Na aliexpres znalazłem parę ofert wybieram miedzy tymi 

New High Quality Battery BM32 For Xiaomi  Mi4

2017 For Xiaomi 4 Battery Original NOHON Battery BM32 For Xiaomi Mi4

 

Co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jakiś czas Mi4.
Aktualnie bateria trzyma mi bardzo krótko - praktycznie muszę mieć cały dzień pod ładowarką (np. o 7 rano mam prawie 100% baterii, zaś o 11 już mam 19% baterii, przez ten czas jest może z 30 minut grania, dodam że od 19% bateria do 0% potrafi spaść w 2 minuty jeśli mam włączony ekran, a najbardziej gdy mam włączoną grę - przy wyłączonym ekranie bateria potrafi wytrzymać o wiele dłużej).
Jestem fanem grania na telefonie - więc jestem świadom tego, że bateria pada szybciej - jednak tutaj dzieje się to zbyt szybko. Nawet na takiej Xperii M2 mojego kolegi bateria trzyma dużo dłużej, choć gra tyle co ja.
Telefon się mocno nagrzewa - wtedy też bateria leci najmocniej. Jak myślicie, wymiana baterii coś da? Czy to wina złego zarządzania baterią przez MIUI? Jakby co, robię format bardzo często, taki pełny. Jednak to nic nie daje.
Szczerze nie pamiętam, jak telefon mi trzymał na początku... ale chyba dłużej :?
Dodatkowo, patrzę tak na baterię do mojego modelu - BM32(?), wszystkie są firmy Sony. Jednak bateria w moim telefonie o oznaczeniu BM32 jest firmy Samsung... i jestem zdezorientowany  [mention=1160]Acid[/mention] jest jakaś różnica między tymi bateriami?

Jest. Dosyć istotna. Jedna ma napis Sony a druga Samsung.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nowy użytkownik Mi4 napisał:

Hejka wszystkim 

Od kilku dni jestem użytkownikiem  Mi4 3/16GB telefon kupiłem jako używany stan zewnętrzny idealny jest tylko problem z bateria trzyma bardzo krótko , jako ze telefon kupiony za przysłowiowe parę groszy chce do niego dokupić nową baterie i wymienić  

Na aliexpres znalazłem parę ofert wybieram miedzy tymi 

New High Quality Battery BM32 For Xiaomi  Mi4

2017 For Xiaomi 4 Battery Original NOHON Battery BM32 For Xiaomi Mi4

 

Co wybrać ?

Jak już to od Sony, oryginał to oryginał. Nohon to jest jakaś nieoryginalna bateria od innej firmy. Może być dobra, a może też przez nią eksplodować telefon. :P

@Acid

No tak własnie myślałem, więc zamawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...