Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś o konkretnym telefonie, więc założyłem że jego nowy nabywca nowy będzie go miał max dwa lata .

W playu nie ma i nie będzie VoLTE póki co.

Temat znam '' od kuchni'' i akurat nie od samego Xiaomi zależy czy volte będzie działało w PL

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz, spotkać osobę która używa jakiś telefon dłużej niż rok to ciężko, jest w moim środowisku i ja też jakoś długo telefonu nigdy nie trzymałem choć był nadal szybki, ale trafiały się bardzo dobrze okazje sprzedaży to grzech było nie sprzedawać i kupować coraz lepszych modeli za te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

Przypomniałeś mi za co pokochałem Mi 5, za USB-C, nic tak nie cieszy jak brak przewodu USB-C jak jesteś u kogoś i musisz podłączyć telefon a on ma te okrutne USB Micro a ty zapomniałeś siatki z przejściówkami do USB-C...rozwój technologiczny. Jedyne kto zyska na USB-C to producenci przejściówek, chyba że są tak zniszczeni ludzie że nie potrafią obrócić wtyczki USB Micro aby wpięła się w gniazdo USB...

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ceny :

Mi4 - 500

Mi5-1000

Mi6-2000

Mi4 najlepiej wspominam, ale nie mogę bez dual sim i z tak marną baterią.

Mam teraz Redmi pro i rn4, gdybym sprzedal oba kupiłbym praktycznie każdy xiaomi, ale bez sensu dopłacać jak i tak nie spełni moich wymagań. Note 4x mi najbliżej. Szkoda że tak aparat zepsuli

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

Edit:@Majdan12 właśnie m.in dlatego mam teraz Note 4x. Zwykle USB+SOT 10h. Inne życie. Nie jestes zakładnikiem baterii w telefonie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj 500 - używka :-P

Mi4 dla mnie najładniejszy, miał to coś i mimo upływu czasu dalej jest piękny, ale realnie myśląc to staroć.

Nie no chyba kupi jakiegoś refuba w Chinach za tyle? Coś patrzyłem u Goldwaya kiedyś to koło 110$ był. No nieważne.

 

Wysłano z Redmi Note 4x

@majdan12 nie narzekaj na mi5. Pamiętaj że kosztuje połowę op3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

Mi 5.

No jeszcze bym zrozumiał że to zagranie z aparatem, czyli programowe zniszczenie aparatu ma na celu nakazu do zakup droższych modeli no ale przecież te droższe modele nie mają lepszy aparatów a Mi Mix to już koszmar. Gdybyśmy my użytkownicy mogli mieć libs od Sony to można by w 100% wykorzystać aparat zamontowany w Mi 5 a tak cierp człowieku :( 

Oczywiście można mieć 4K 30 fps, tylko trzeba zainstalować starszą wersje systemu Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7...:?

Aktualizacja 13:25

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patenty i jakość na wyłączność. Dlatego producent ma swoją, a u innych inną. Inaczej musieliby robić tylko matryce bo telefony własne straciłyby jedną z głównych zalet.

Ps. Kupię Mi4 bez wad :) . Możecie pluć, ale to jeden z lepiej udanych modeli bez dual sim. Na allegro to widać bo prawie nikt nie sprzedaje. I cena jest ok (wg mnie) jeśli trafi się jako nowy. Prędkością nie ustępuje Mi4c od którego ma lepszy dotyk i nie tylko. @majdan12 jak już tak kręcisz rekordy to poproszę screena z 9-10 dni czuwania i 2,5-3 SOT. Jednocześnie. Na DualSim nigdy nie widziałem zbliżonego wyniku. Na Mi4 z 5.11.5 tak. Wielokrotnie z racji tego iż ten ROM miałem przez prawie sześć miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci zrobił taki wynik na baterii ale musiałbym chyba w śpiączke zapaść ;) miałem zdrowe mi4. Redmi Note 4x trzyma jakieś 2-2,5 raza dłużej na baterii. Myślę że na małym Redmi pro byłoby jeszcze lepiej. W czuwania Snap 625 chyba wogole prądu nie bierze. Podniecalem się na początku że 2-3 % /8h czuwania schodzi, ale teraz jest jeszcze lepiej. Położyłem się o 23 i do 6 rano nic baterii nie zeszlo

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego materiału tak tamo jak nie rozumiem osób zakładających gumę. Niby chroni tel, ale dla mnie to zbyt lepki materiał, który szybko żółknie. Tylko nie mów że są jeszcze pokrowce z klapką bo kojarzą mi się tylko z kobietami i facetami po 50.

Jestem trochę wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

@Zeork

Może i żółkną :) 

Jedni używają etui aby nie zniszczyć telefonu a inni w tym ja nie mogą używać telefonu bez etui bo im zjedzie z blatu, bo jest szkło na klapce baterii :-D

A mam pytanie. Czy mi5 ma lepszy dźwięk od Mi4 czy raczej porównywalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@MD13

Nie miałem okazji porównywać jakości dźwięku ;-)

Trochę głupio aby Mi 5 miał gorszą jakość :x

 

Pytam bo właśnie dojrzała sprawa wymiany fona żony ;) i pewnie będzie to mi5. Rozumiem ,że foty są lepsze w mi5 ?  ( w sumie to pytanie retoryczne :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

Jeszcze bym jakoś dotarł na test, ale nie mam na czym słuchać ani sąsiad :) sami fani słuchania w domu na głośnikach. Ja jakiś czas temu kupiłem słuchawki Xiaomi, raz użyłem a potem leżały i się kurzy aż w końcu sprzedałem z RN3P nie tracąc ani grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno nie robiłem żadnego upgrade'u softu no i jakoś nagle mnie natknęło. Bateria zaczęła słabiej działać to o tym pomyślałem. Anyway mam wersję miui 5.11.5, planuję zaktualizować do najnowszej wersji 7.4.20. Czy dobrze rozumiem, że najpierw muszę zainstalować przez aktualizacje 5.12.17 by scalić partycję, a następnie przez TWRP 7.4.20? Czy mogę jednak zrobić obie instalacje przez program Aktualizacje? Sposób z TWRP wyczytałem stąd - https://miuipolska.pl/miui-7-4-20/ .

Edytowane przez Windwalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Windwalker napisał:

Cześć, dawno nie robiłem żadnego upgrade'u softu no i jakoś nagle mnie natknęło. Bateria zaczęła słabiej działać to o tym pomyślałem. Anyway mam wersję miui 5.11.5, planuję zaktualizować do najnowszej wersji 7.4.20. Czy dobrze rozumiem, że najpierw muszę zainstalować przez aktualizacje 5.12.17 by scalić partycję, a następnie przez TWRP 7.4.20? Czy mogę jednak zrobić obie instalacje przez program Aktualizacje? Sposób z TWRP wyczytałem stąd - https://miuipolska.pl/miui-7-4-20/ .

Dwa sposoby albo przez aktu jak napisałeś poprzez soft łączący partycje albo flash. Ja zrobiłem tak najpierw soft łączący potem jakaś aktu z marca bodajże 6.3.3 ( ta już było twrp) a potem już dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MD13 napisał:

Dwa sposoby albo przez aktu jak napisałeś poprzez soft łączący partycje albo flash. Ja zrobiłem tak najpierw soft łączący potem jakaś aktu z marca bodajże 6.3.3 ( ta już było twrp) a potem już dalej .

A czy potrzebuję do tych operacji mieć odblokowany bootloader? Z tego co wyczytałem nie da się zainstalować twrp na zablokowanym bootloaderze, czyli nie mogę też zainstalować najnowszego softu bez odblokowanego bootloadera, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Windwalker napisał:

A czy potrzebuję do tych operacji mieć odblokowany bootloader? Z tego co wyczytałem nie da się zainstalować twrp na zablokowanym bootloaderze, czyli nie mogę też zainstalować najnowszego softu bez odblokowanego bootloadera, dobrze myślę?

Mi4 nie ma zablokowanego bootloadera. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...