Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Polska4Ever

Najnowszy jest MIUI 8, ale nazwa aktualizacji miuipolska(7.4.6) zaczyna się od roku(7), miesiąca(4) oraz dnia(6).

Jeśli masz odblokowany bootloader to śmiało, tylko pamiętaj, że po instalacji będziesz miał Androida 7.0, który wymaga już nowego bootloadera do instalacji przyszłych(nowszych) aktualizacji. Czyli w skrócie jak masz odblokowany instalujesz, potem będziesz musiał odblokować go ponownie(metodą oficjalną), aby zainstalować nowsze aktualizacje.

Opis jak to zrobić zawsze masz na stronie/forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 13:36, Endryu napisał:

@Polska4Ever

Najnowszy jest MIUI 8, ale nazwa aktualizacji miuipolska(7.4.6) zaczyna się od roku(7), miesiąca(4) oraz dnia(6).

Jeśli masz odblokowany bootloader to śmiało, tylko pamiętaj, że po instalacji będziesz miał Androida 7.0, który wymaga już nowego bootloadera do instalacji przyszłych(nowszych) aktualizacji. Czyli w skrócie jak masz odblokowany instalujesz, potem będziesz musiał odblokować go ponownie(metodą oficjalną), aby zainstalować nowsze aktualizacje.

Opis jak to zrobić zawsze masz na stronie/forum

@Endryu

MIUI 8 dla MI 4 działa na Androidzie 6.0.1
Najnowsza wersja MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.4.13

@Polska4Ever

Postępuj według poradnika:

 

Dnia 11.04.2017 o 18:13, Polska4Ever napisał:

Ktoś wie jak odblokować telefon jesli zmieniłem numer telefonu a kod z przypomnieniem hasła przychodzi na stary? XD

Korzystając z opcji "zapomniałem hasła" na swoim koncie Xiaomi, pod numerem telefonu możesz wybrać "not working", a następnie "manual verification". Musisz odpowiedzieć na swoje pytania zabezpieczające.

Edytowane przez przemopk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,  telefon  kupiłem od  kolegi  juz  z wgranym softem ,mój xiaomi m4 lte ma oprogramowanie MIUI 8 xiaomi.eu.6.8.4 chciałbym wgrac nowszy ,dobry rom ,  co mam ściągnąc i wklepac do telefonu.

mam zerowe na razie pojecie o wgrywaniu oprogramowania  w xiaomi ,ale pewnie dam sobie rade, jak ktos wytłumaczy krok po kroku co i jak..

zastanawiam się też , czy jest  możliwośc wgrania Global , gdzie są automatyczne aktualizacje. bardzo liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy posiadają Mi4 czy na pewno telefon ma szybkie ładowanie? Według mgsm.pl ma Quick Charge 2.0.

Chciałbym poznać jeszcze opinie na temat, który smartfon jest lepszy Xiaomi Mi4 3/16 GB, czy Xiaomi Redmi 4 Pro. Na pewno wiem, że Mi4 ma lepsze aparaty ma matrycę Sony IMX214. Jest flagowcem, jest z produkcji z 2014 roku. Redmi 4 Pro jest nowszy z 2016 roku, nie ma szybkiego ładowania, ma lepszą baterię, ma więcej wbudowanej pamięci i ma slot na kartę sd, czujniki: Akcelerometr, Zbliżeniowy, Światła, Żyroskop, Grawitacyjny, Czytnik linii papilarnych. Proszę o opinie.

Czy ten Mi4 jeśli jest wersją WCDMA to nie ma LTE?


 

 

 

 
Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dstjr

Ale sobie wybrałeś źródło informacji mgsm.pl...

Mi 4 już jest EOL (End-of-life) kup sobie Xiaomi Redmi 4 Pro bo jedynie aparat będzie gorszy a wszystko inne na plus i Mi 4, nie jest tyle wart obecnie a po drugie obecnie kupisz ''Nowy'' Mi 4 odnawiany, wiec to wszystko jak się podliczy to Mi 4 jest nieopłacalny kategorycznie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

@dstjr

Ale sobie wybrałeś źródło informacji mgsm.pl...

Mi 4 już jest EOL (End-of-life) kup sobie Xiaomi Redmi 4 Pro bo jedynie aparat będzie gorszy a wszystko inne na plus i Mi 4, nie jest tyle wart obecnie a po drugie obecnie kupisz ''Nowy'' Mi 4 odnawiany, wiec to wszystko jak się podliczy to Mi 4 jest nieopłacalny kategorycznie!

 

To jaka jest lepsza strona niż mgsm?

Dzięki za informację. Czyli ten Mi4, który podałem wyżej w linku klikalnym to może być odnowiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@dstjr

Może być inny wyświetlacz = gorszy.

Inne części zamienne lub reanimowane, powiem ci już kolejny, raz nie warto kupować telefonu w takiej cenie i w tym roku.

Rozumiem. Nie zamierzam go kupić. Wziąłbym Redmi 4 Pro, ale brakuje mi tam szybkiego ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dstjr

No ale Redmi 4 Pro nie będziesz ładował tak często jak Mi 4, wiec nie odczujesz problemu wolniejszego ładowania.

Zrzut ekranu z systemu alternatywnego (jakieś pierwsze wydanie) 

chyba nie pogardzisz takim wynikiem pracy na baterii, Mi 4 może sobie taki osiągnąć na kilku ładowaniach.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 zdecydowanie warto, mam już drugi 3/16 Wcdma, wcześniejszy Lte 2/16 oddałem żonie.

Żaden Redmi nie da ci takiego aparatu, szybkiego ładowania (u mnie na kernelu ZeurionX trwa 1h45m), tak dobrego dźwięku z głośnika, wyświetlacza (nadal montują za***iste prawie jak amoled), poza tym przesyłanie obrazu DLNA i podobnych, krystaliczna jakość rozmów. Wcześniej miałem Redmi note2 i to była padaka, a znajomy ma redmi note 3 pro i oprócz baterii to też prowizorka w porównaniu do mojego Mi4.

Żadnych problemów z softem, działają dane mobilne bez przerwy, audio blooetooth, gps. Mi4 jeździ ze mną w samochodzie, mam w tle janosika, na pierwszym planie Google maps, telefon wpięty kablem do Roidmi i streaming cyfrowej Czwórki Polskiego Radia, telefon cały czas się doładowuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KANAR

Zachwalasz jakbyś chciał sprzedać a nie widział że teraz kupić fabrycznie nowy Mi 4 to jakby trafić szóstkę w Lotto...a Mi 4 porównujesz do Redmi Note 2 :?

Oczywiście aparat w Mi 4 zmiata z powierzchni ziemi Redmi 4 Pro (sarkazm), tak że warto poświecić wydajność, czas pracy na baterii, nowy telefon (nieodnawiany), wsparcie, na rzecz wspaniałości aparatu Mi 4 no i tego szybkiego ładowana QC 2.0, no trudno żeby jeszcze długo ładować telefon który z 4 godziny na wyświetlaczu wytrzyma a Redmi 4 Pro ile wytrzymuje? no sami wiemy doskonale.

Otrzymałem informacje że Redmi 4 Pro ładuje się 1,55 godziny +/- :-o

Jeśli moja opinia mało znaczy to może, zapytajmy @Acid co sądzi o zakupie Mi 4 w dniu dzisiejszym.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Mi4 od roku na pewno nie zamieniłbym go na Redmi 4, ale nie mając żadnego, nie kupiłbym teraz Mi4. Pewnie bardzo ciężko go dostać (a co dopiero nowy w dobrej cenie). Ale wsparcie trzeba przyznać jest imponujące. Masa ROMów, nawet zdechły W10M można zainstalować. Świetny aparat ze świetnym trybem ręcznym i bardzo solidna budowa. Jak dotąd nie miałem lepszego telefonu niż Mi4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,że cena aktualnie nie zachwyca. Dobrym kupnem było by dostanie jakiejś używki w dobrym stanie i jeszcze najlepiej od znajomego. Oczywiście tańszego niż nowy w sklepie. Ale tak naprawdę to nadal dobry fon. A jak ktoś już kupi serię Mi to nie spojrzy nigdy na redmi. Taka jest prawda. Na dzień dzisiejszy wolałbym celować w Mi5 zamiast kupować Mi4 , jeśli mówimy o nówkach. Albo ryzykować i kupić używkę w dobrej cenie . Sorry ale Redmi 4 bym odpuścił. Nie tak półka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to można kupić Mi 4 nowy/oryginalny to sytuacja wyglądała by inaczej, ale nadal bym uważam że wolałbym Redmi 4 Pro, który ma długą przyszłość przed sobą a Mi 4 już ma ostatnie oddechy w życiu.

Chociaż się z jednego ucieszyłem, że są osoby które chętnie kupią stary telefon bez przyszłości, jak kiedyś będę chciał sprzedać Mi 5, to zapraszam po telefon :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeork

Trudno się nie zgodzić że pod pewnymi względami Mi 4 wygrywa, no ale przeminął już czas tego modelu i trzeba o nim zapomnieć, tak jak ja zapomniałem o Mi Note, który był jak dla mnie genialnym telefonem i nawet fakt że mam Mi 5 mnie nie usatysfakcjonował, choć Mi 5 podobny do Mi Note wyglądem, ale to jeszcze nie to :)

Jeśli komuś odpowiadała ilość RAM/ROM to może niech dołoży pewną ilość gotówki i kupi nowy jeszcze z przyszłością Mi 5. Mojego Mi 5 - 3/64 GB kupiłem za 1000 zł (bez dodatkowych kosztów) a przecież jak ktoś jest gotów zapłacić prawie 700 zł do Mi 4, to czemu by nie dołożyć trochę do Mi 5 który mocno odstawia do tyłu Mi 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

@Zeork

Trudno się nie zgodzić że pod pewnymi względami Mi 4 wygrywa, no ale przeminął już czas tego modelu i trzeba o nim zapomnieć, tak jak ja zapomniałem o Mi Note, który był jak dla mnie genialnym telefonem i nawet fakt że mam Mi 5 mnie nie usatysfakcjonował, choć Mi 5 podobny do Mi Note wyglądem, ale to jeszcze nie to :)

Jeśli komuś odpowiadała ilość RAM/ROM to może niech dołoży pewną ilość gotówki i kupi nowy jeszcze z przyszłością Mi 5. Mojego Mi 5 - 3/64 GB kupiłem za 1000 zł (bez dodatkowych kosztów) a przecież jak ktoś jest gotów zapłacić prawie 700 zł do Mi 4, to czemu by nie dołożyć trochę do Mi 5 który mocno odstawia do tyłu Mi 4.

No i tu trafiłeś. Lepiej jest dołożyć do mi5 , nie patrzeć na redmi. Co do mi4 to żona użytkuje i sobie bardzo chwali. Telefon jest szybki , jakoś super, ale jak bym teraz miał jej kupować to pewnie mi5. Czas ten już się zbliża bo ma go jakieś 1,5 roku lecz niechętnie chce się go pozbyć na razie ;) A przy okazji gdzie zakupiłeś Mi5 w tej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...