Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

1. Paypal jest bezpieczny, zwłaszcza dla kupującego.

2. Nic się nie gryzie, zainstalujesz Rom MIUI Polska z zainstalowanym sklepem play i wszystko będzie banglać.

3. Tu w zależności od preferencji. Możesz zainstalować i zostawić, jest w pełni używalny. Możesz też bawić się w modyfikacje. Wszystko działa jak na standardowym androidzie. Tylko jest on dużo ładniejszy.

Ze swojej strony powiem ci, jest to naprawde przyjazny i ładnie wykonany system.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez boober
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie mniejwiecej odpowiedziec jako uzytkownik MI2 prawie od roku

 

2. Gdzies cos chyba slyszalem... ale generalnie pomijajac GG (moze na miui v6 dziala?) wszystko dziala bez problemow, jest to normalny android z nakladka miui tak jak samsung ma touchwiza, htc sense itp

aa, mi nie dzialaja aplikacje "do testowania zabezpieczen" czyli wykradanie ciasteczek przez wifi, blokowanie dostepu innym uzytkownikom do internetu ale tego nie sprawdzalem chyba z pol roku wiec moze cos sie zmienilo ;p

 

3. Koniecznoscia jest pierwsze wgranie naszego systemu MIUIPolska i tyle, jest to normalny telefon tyle ze masz aktualizacje co tydzien ktore oczywiscie nie sa wymagane ale wprowadzaja wiele poprawek do stosunkowo swiezego miui v6

Co do wygody itp... kwestia oczywiscie gustu, na youtube masz maase filmikow z miui w roli glownej ;) Jesli o mnie chodzi to podoba mi sie wbudowane masa roznych fajnych narzedzi np firewall, cleaner, antywirus, zarzadzanie uprawnieniami aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem spore wątpliwości we wrześniu...ale.od tego czasu zmieniło się tyle ze kupiłem 2szt 16 i 64 GB. I to był pierwszy zakup PayPal, rejestrujesz się i podpinasz kartę płatniczą reszta banalnie proste. Google play śmiga wszystko co do tej pory instalowałem a jest tego dużo. Mega zaletą mi4 jest to ze root juz masz bez kabinowania... szczerze mogę polecić. Śmiga aż miło.

Edytowane przez krzysiu85005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jezeli nie ten dział to przepraszam.Obecnie posiadam HTC One m8 i jestem zadowolony.Pare dni temu mialem kupic zonie Xiaomi Mi3 ale teraz pomyslałem ze kupie sobie Mi4 a zona dostanie m8 i tu moje pytanie.Czy ktos ma jakies porownanie tych 2 telefonów.Czy taka zamiana ma sens?Poprosze o jakies opini,wnioski.

Czy brak LTE ma jakis ogromny wpływ na korzystanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak LTE ma jakis ogromny wpływ na korzystanie?

 

Ostatnio sporo testuję LTE i mam mieszane odczucia. Nie ma jednej odpowiedzi. Jest jedno wielkie "to zależy...". Od czego? Od paru oczywistych rzeczy... od sieci, od miejsca, od godziny, od szczęścia... Między 2G a 3G jest przepaść, ale między 3G a 4G – nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. W Lublinie na LTE mam transfer 25-50MB/25-50MB. Na 3G do 15MB/5MB (downlink/uplink).

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

PS

Zauważyłem, że wkradł się błąd:

Na 3G (jakieś tam H+) to miało być 5MB/1.5MB (downlink/uplink)

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Różnica jest istotna. Ale zależy ci robisz na telefonie. Bo wtedy może okazać się mało lub bardzo istotna. Samo wczytywanie stron nie stanie się jakoś dużo szybsze. Szczególnie że serwery zwykle podają treść w dość ograniczonym tempie. Mi do youtuba, radia internetowego czy przeglądania netu 3g starcza aż nadto. Gdy pojawia się cotygodniowa aktualizacja romu na 3g pięknie mi się ściąga, niewiele dłużej niż po wifi w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna dyskusja, choćby miało być 1 mb/s szybciej to oznacza progress i lepszy wybór. Więc sprawa chyba jest oczywista.

Progress tak, ale czy lepszy wybór, to juz niekoniecznie. Zależy jaka jest cena, bo zwsze jest coś za coś. Chociażby to mierzyć prądożernością (nie sugeruję, że 4G zużywa wiecej niż 3G, tego nie miałem jak sprawdzić).

 

 

A co do tej przepaści, z której brakiem się osekld nie zgadza... Cóż - zależy... Spójrzecie np. na download w orange czy nawet upload w Plusie:

 

lte-3g.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pomijacie najistotniejszą przewagę LTE - niskie opóźnienia albo jak to gdzieś ładnie ktoś nazwał - latencje. :) W LTE pingi mają po 20ms czyli tak jak stacjonarne łącza DSL, a na 3G od 100-200ms i więcej. I to będzie miało ogromne znaczenie w przypadku szybkich gier (FPP w szczególności) - napewno wiecie jak beznadziejnie jest grać w CSa jak masz pingi 200ms. Tyle tylko że na telefonie raczej nikt nie gra, niemniej jednak może udostępnić net po wifi, więc uzasadnienie dla posiadania tego czegoś jest. Natomiast jeśli chodzi o przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy czytanie poczty to imho nikt różnicy nie zauważy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pomijacie najistotniejszą przewagę LTE - niskie opóźnienia albo jak to gdzieś ładnie ktoś nazwał - latencje. :) W LTE pingi mają po 20ms czyli tak jak stacjonarne łącza DSL, a na 3G od 100-200ms i więcej.

 

To prawda, ale z tym 20 ms to przesada. A w praktyce różnica aż tak duża nie jest.

Oto uśrednione pingi w moich prywatnych małych testach LTE vs 3G (wszystko na Redmi Note LTE):

 

Plus: 4G: 38 ms / 3G: 56 ms

Orange: 4G: 44 ms / 3G: 42 ms  (tak, to nie pomyłka - w 3G było lepiej, ale wiem, że to przypadek, testy będę kontynuował)

Play: 4G: 31 ms / 3G: 81 ms

 

Przepaść to nie jest. Za duże oczekiwania mogą się skończyć rozczarowaniem.

 

Ale może coś bardziej wartościowego, niż moje testy, bo na skalę masową:

zerknijcie też na to: http://opensignal.com/index.php?lat=51.5006&lng=-0.1141&initZoom=13&isHeatMap=1&netwkType[]=4G

(w szarej tabelce rozwińcie "Advanced View" - ukażą się uśrednione wyniki dla różnych sieci, także dla wszystkich na raz. Można porównać rzeczywistą sprawność 3G vs. 4G w dodowlnym mieście/kraju na świecie, także w Polsce. W tym przypadku akurat widać Londyn, miejsce jak sądzę o dość dużym obciążeniu sieci - no i pingi po 4G są faktycznie 5x krótsze niż po 3G.

 

W ogóle polecam zabawę ze stroną praz z aplikacją OpenSignal i przyczynienie się w ten sposób do aktualizacji map realnego zasięgu i szybkości netu, bo na razie to chyba w PL bardzo mała popularna apka, skoro jedyną siecią z 4G wg tej mapy jest w Polsce Plus, a mapa terminczna 4G wygląda tak, jakby dane do niej pochodziły ledwie od kilku użytkowników, którzy się przejechali z włączoną apką w tel. po kilku zaledwie ulicach. Zmieńmy to, co? :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.staircase3.opensignal&hl=pl

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale z tym 20 ms to przesada. A w praktyce różnica aż tak duża nie jest.

 

Kurcze, sprawdziłem i faktycznie na 3G pingi do onetu mam teraz 20-30ms. :) Dostępu do LTE teraz nie mam, natomiast kiedyś testowałem i miałem te 20ms a na 3G koło 100ms. Widać dużo się pozmieniało - pewnie sieć 3G została mocno odciążone kosztem obciążenia 4G. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sprawdziłem i faktycznie na 3G pingi do onetu mam teraz 20-30ms. :) Dostępu do LTE teraz nie mam, natomiast kiedyś testowałem i miałem te 20ms a na 3G koło 100ms. Widać dużo się pozmieniało - pewnie sieć 3G została mocno odciążone kosztem obciążenia 4G. :)

 

W odciążenie wątpię, ale mam nadzieję, że operatorzy rozbudowują i udoskonalają infrastrukturę.

Na pewno jest spora poprawa w działaniu 3G w Plusie, tak w porównaniu z tym, co było ok. rok temu (ale Plus naprawdę miał co poprawiać, bo było tragicznie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar, problemu nie ma żadnego.

W dyskusji chodzi o zasadność zakupu telefonu z LTE.

Mój wniosek jest taki, że i owszem jeśli jest się w zasięgu dobrego sygnału LTE jeśli nie, to nie widzę uzasadnienia.

Telefon to nie działka ani mieszkanie ani obligacje,żeby inwestować na przyszłość, bo może będzie zasięg.

5c959f0763e55b8222b555e4f58ba365.jpg

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 dostanie androida 5.0? I myślicie, że do końca roku wersja 64GB będzie kosztować 1000-1200zł?

Akurat piję kawę i po przeczytaniu tego pytania zobaczyłem że w kubku osad ułożył się na kształt słowa Tak. Więc można to uznać za pewną odpowiedź na te pytanie.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat piję kawę i po przeczytaniu tego pytania zobaczyłem że w kubku osad ułożył się na kształt słowa Tak. Więc można to uznać za pewną odpowiedź na te pytanie.

Wysłane z MI4 W

 Haha Mistrz! 

 

Pytanie, może dla Was głupie. Xiaomi działa na MIUI, który jest nakładką na Androida. W raz z wejściem androida 5, coś sie zmieni dla zwykłego użytkownika, czy trzeba czekać na update ze strony Xiaomi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI jako tako się nie zmieni. Nadal będzie wyglądać tak samo jak teraz. Ewentualnie jakieś dodatki wymuszone przez Androida 5. I bardzo dobrze. W MIUI nie jest ważny Android (rdzeń całego MIUI) bo go nie widać. Ot numerek. Owszem 4.4 to jest akurat dla MIUI bo jest wprowadzona obsługa zegarków czy innych nowych funkcji. Android 5 nie będzie tu czymś na co się będzie czekać (niestety pytania o Android 5 na MIUI będą się pojawiać tu regularnie...). Ok będą 64bity ale... to w Mi5. Ok będzie ART ale go nie zobaczymy w akcji bo co tu przyspieszać? A na baterii na bank nie będzie dnia więcej niż teraz. W praktyce któregoś dnia będzie aktualizacja, zobaczymy liczbę 5.0 w info o systemie... I tyle.

Co do tej wróżby to pytanie nie było głupie. Raczej bezsensu bo nie ma na to jasnej odpowiedzi. Android 5.0 jest od wczoraj i nikt w MIUI o jakimś lollipop nie myśli skoro dopiero co wydali MIUI 6 i tym się zajmują. A z cenami to już wróżba. Bo kto to ma wiedzieć?

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...