Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do supportu w Singapurze z pytaniem o LTE europejskie.

Odpowiedz od xiaomi:

Dear Sir/Madam,

Thank you for supporting Xiaomi! I am sorry to tell you that our products haven't be available in Europe yet. Maybe in the coming years, we will be committed to the development of the European market for our European​ Mi Fans.

Thank you for your understanding and cooperation.

Should you have any question, please feel free to contact us.

Have a good day!

Czyli nie będzie mi4 z LTE :(

Edit: znalazłem cos takiego

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=49334&extra=page%3D2&mobile=2

Jednak piszą ze do końca roku ma być FDD LTE.

Zobaczymy :)

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu w Singapurze z pytaniem o LTE europejskie.

Odpowiedz od xiaomi:

Dear Sir/Madam,

Thank you for supporting Xiaomi! I am sorry to tell you that our products haven't be available in Europe yet. Maybe in the coming years, we will be committed to the development of the European market for our European​ Mi Fans.

Thank you for your understanding and cooperation.

Should you have any question, please feel free to contact us.

Have a good day!

Czyli nie będzie mi4 z LTE :(

Niekoniecznie. Z tego wynika, że w 2015 może się pojawić.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu w Singapurze z pytaniem o LTE europejskie.

Odpowiedz od xiaomi:

Dear Sir/Madam,

Thank you for supporting Xiaomi! I am sorry to tell you that our products haven't be available in Europe yet. Maybe in the coming years, we will be committed to the development of the European market for our European​ Mi Fans.

Thank you for your understanding and cooperation.

Should you have any question, please feel free to contact us.

Have a good day!

Czyli nie będzie mi4 z LTE :(

Edit: znalazłem cos takiego

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=49334&extra=page%3D2&mobile=2

Jednak piszą ze do końca roku ma być FDD LTE.

Zobaczymy :)

Ty pytałeś o europejskie LTE, oni mówią, że nie są w Europie, proste. Nie wiedzą jakie jest LTE w Europie, a nie że wersja działająca w Europie nie wyjdzie... Gdybyś zapytał ich bezpośrednio o FDD-LTE, wtedy cokolwiek by odpowiedzieli. Wyciągacie błędne wnioski przez brak wiedzy na temat firmy. Dla nich Europa na razie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem teraz o samo FDD LTE tym razem jednak do Hongkongu. Otrzymałem taka sama odpowiedz.

Dear Customer,

Thank you for your interest in our products.

We apologize for the inconvenience that now we do not sell MI 4 in Hongkong and we can only send to the address in Hongkong after you buy on Xiaomi Hongkong official website.

Please pay attention to the Xiaomi Hongkong official website and Facebook fans site, and the lastest information will be noticed at the earliest time.

Thanks again for your support.

Any other questions,please feel free to contact us:[email protected].

Best Regards.

Chirs

Customer Service Department

Nie wiem czy nie rozumieją pytania czy co :D

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem teraz o samo FDD LTE tym razem jednak do Hongkongu. Otrzymałem taka sama odpowiedz.

Dear Customer,

Thank you for your interest in our products.

We apologize for the inconvenience that now we do not sell MI 4 in Hongkong and we can only send to the address in Hongkong after you buy on Xiaomi Hongkong official website.

Please pay attention to the Xiaomi Hongkong official website and Facebook fans site, and the lastest information will be noticed at the earliest time.

Thanks again for your support.

Any other questions,please feel free to contact us:[email protected].

Best Regards.

Chirs

Customer Service Department

Nie wiem czy nie rozumieją pytania czy co :D

Rozumieją. I dobrze odpowiedzieli bo nie sprzedają nawet zwykłego Mi4.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumieją. I dobrze odpowiedzieli bo nie sprzedają nawet zwykłego Mi4.

 

Tylko, że ja pytałem, czy mają zamiar wypuścić Mi4 z FDD-LTE i o nic więcej.

A oni mi odpisują, że sprzedają tylko w Hongkongu, nie nawiązując nawet do pytania.

Wiem, że sprzedawanie w Hongkongu=brak FDD LTE, ale na forum oficialnym pisali kiedyś, że mają zamiar wypuścić wersję 5in1 właśnie z FDD dla Indii do końca tego roku. Dlatego chciałem dowiedzieć się u źródła :)

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyssawka można ściągnąć

w 2015 xiaomi wypuści MI5

i będzie to telefon na 64 bitowym procku.

Xiaomi jest typowane jako jedna z 3 firm która pierwsza podejmie się sprzedaży telefonów z najnowszym procesorem jaki ma wyjść pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Tak, na pewno wpakowali parę milionów koncepcję i stworzenie mi4, żeby posprzedawać je przez pol roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, to że będzie MI5 w 2015 to raczej na pewno. Co roku jest nowy model. MI5 pewnie znowu sierpień/wrzesień, wtedy od MI4 będzie rok. To jest całkiem możliwe. Zresztą MI5 jest już wpisane w kod MIUI 6 (o czym pisałem w osobnym wątku).

A czy będzie miał 64-bitowy CPU to być może. W pierwszej połowie 2015 pojawią się powszechnie Snapdragony 805 a w drugiej połowie będą dostępne 808 i 810, które są 64-bit i taki CPU może trafić do MI5.

 

Osobną kwestią jest już to, że 64bit ma sens przy Androidzie L więc i update MIUI powinien być w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, to że będzie MI5 w 2015 to raczej na pewno. Co roku jest nowy model. MI5 pewnie znowu sierpień/wrzesień, wtedy od MI4 będzie rok. To jest całkiem możliwe. Zresztą MI5 jest już wpisane w kod MIUI 6 (o czym pisałem w osobnym wątku).

A czy będzie miał 64-bitowy CPU to być może. W pierwszej połowie 2015 pojawią się powszechnie Snapdragony 805 a w drugiej połowie będą dostępne 808 i 810, które są 64-bit i taki CPU może trafić do MI5.

Osobną kwestią jest już to, że 64bit ma sens przy Androidzie L więc i update MIUI powinien być w tym czasie.

To moim zdaniem - ale nie jestem ekspertem - średnia strategia marketingowa. Ludzie nawet nie zaznajomia się dobrze z telefonem a tu wychodzi nowy. Nie zdąży nawet zrobić się wystarczająco głośno o mi4 w Europie i juz wypuszczają mi5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem - ale nie jestem ekspertem - średnia strategia marketingowa. Ludzie nawet nie zaznajomia się dobrze z telefonem a tu wychodzi nowy. Nie zdąży nawet zrobić się wystarczająco głośno o mi4 w Europie i juz wypuszczają mi5.

 

No nie wiem. Zobacz jak się teraz na pniu sprzedają partie Mi3 w Indiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z Mi4 w kontekście korzystania z Sklepu Play?

 

Chodzi mi o to, że wiele aplikacji jest kompatybilnych lub nie z konkretnymi modelami aparatów telefonicznych. Czasami próbując instalować jakąś aplikację na Galaxy S II otrzymywałem komunikat, że nie jest przeznaczona dla mojego aparatu i że nie mogę jej instalować.

Jak to jest w przypadku Mi4. Czy zdarzają się sytuacje, że czegoś nie można zainstalować jakieś aplikacji z powodu niekompatybilności z Mi4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem - ale nie jestem ekspertem - średnia strategia marketingowa. Ludzie nawet nie zaznajomia się dobrze z telefonem a tu wychodzi nowy. Nie zdąży nawet zrobić się wystarczająco głośno o mi4 w Europie i juz wypuszczają mi5.

A co powiesz na Sony? Nowa Xperia co 6 miesięcy?

Wysłane z MI4 W

Jak to jest z Mi4 w kontekście korzystania z Sklepu Play?

Chodzi mi o to, że wiele aplikacji jest kompatybilnych lub nie z konkretnymi modelami aparatów telefonicznych. Czasami próbując instalować jakąś aplikację na Galaxy S II otrzymywałem komunikat, że nie jest przeznaczona dla mojego aparatu i że nie mogę jej instalować.

Jak to jest w przypadku Mi4. Czy zdarzają się sytuacje, że czegoś nie można zainstalować jakieś aplikacji z powodu niekompatybilności z Mi4?

Nie ma czegoś takiego. Niekompatybilnosc wynika z programowania apki a nie urządzenia.

Jak S2 nie bangla to jest wiele powodów w tym stary android.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na Sony? Nowa Xperia co 6 miesięcy?

Wysłane z MI4 W

Nie ma czegoś takiego. Niekompatybilnosc wynika z programowania apki a nie urządzenia.

Jak S2 nie bangla to jest wiele powodów w tym stary android.

Wysłane z MI4 W

 

Często miałem dość nowego lub nie najnowszego Androida z MIUI. Nie pamiętam jakie to były aplikacje, natomiast czasami się zdarzał komunikat, że nie mogę zainstalować danej aplikacji - nie pamiętam dokładnej treści komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem - ale nie jestem ekspertem - średnia strategia marketingowa. Ludzie nawet nie zaznajomia się dobrze z telefonem a tu wychodzi nowy. Nie zdąży nawet zrobić się wystarczająco głośno o mi4 w Europie i juz wypuszczają mi5.

Co ma Europa do rzeczuy? To się ma sprzedawać w Azji a w zasadzie głównie w Chinach. IPhone co roku jest nowy. Każdy producent wypuszcza nowy telefon co roku, nawet częściej. Marketingowo to jest bardzo dobra strategia. Sprzedają miliony tych urządzeń, popyt często wyprzedza podaż. A nowy model jeszcze ten popyt zwiększa i karuzela się kręci.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem - ale nie jestem ekspertem - średnia strategia marketingowa. Ludzie nawet nie zaznajomia się dobrze z telefonem a tu wychodzi nowy. Nie zdąży nawet zrobić się wystarczająco głośno o mi4 w Europie i juz wypuszczają mi5.

Nigdy nie będzie głośno póki Xiaomi nie będzie prowadzić sprzedaży bezpośredniej w Europie czego na chwilę obecną (to chyba wiesz...) nie ma. 

 

Ludzie w EU wiedzą o Xiaomi dzięki fansites (m.in MIUIPolska) i wpisom na tech blogach np. antyweb.pl, czy youtube.

To tyle. Jak poczytasz sobie np. telechina.pl to mimo tematyki forum tam wciąż są ludzie, którzy wrzucają Xiaomi do jednego worka z "chińczykami" i innymi w tym podróbkami SGS5. Czyli nie ma tej świadomości - mimo 4 lat w branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, mój pierwszy post, więc proszę nie bić :P

 

Kilka tygodni temu "objawiła" mi się marka Xiaomi i przyznam szczerze, że noszę się z zamiarem zakupu MI 4 - bo specyfikacja do ceny przedstawia się rewelacyjnie ;)

 

Aczkolwiek, mam parę pytań (czytałem, co się dało, ale wątpliwości są):

 

1) zakup - rozumiem, że najlepiej na Ibuygou, przesyłka DHL?

tylko jak to jest z tą płatnością przez PayPal?

Osobiście nigdy nie korzystałem, a znajomi dają skrajne opinie ("mnóstwo rzeczy tak kupuję i jest rewelka" vs "za*ebao mi kasę, zablokowali konto"), z wujka google wypluło mi 99% komentów (m.in. z money..pl) negatywnych, a że nie jest to wydatek 100zł, to mam cykora

 

edit: jest możliwość innej formy zapłaty? nie zakładałem jeszcze konta na ibuygou, więc nie wiem czy są jakieś opcje...

 

2) kompatybilność - jak wygląda to ze sklepem play (googloidowym) ?

gryzie się to z MIUI czy niekoniecznie? jaki procent apek/gier się nie odpala?

 

3) MIUI - system, aktualizacje, etc

generalnie nigdy nie bawiłem się we flashe, rooty, romy itp., natomiast tutaj pojawiają się te zagadnienia non-stop.

Pytanie: to konieczność czy kwestia "zabawy"/personalizacji?

Nie jestem typem informatyka, więc zakup telefonu, nad którym miałbym więcej siedzieć dopieszczając go, niż z niego korzystać użytkowo - to nie moja bajka.

Wiem, że kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale czy ten system (nakładka) jest wygodny/przyjazny?

 

Za odpowiedzi z góry Bóg zapłać (bo ja nie mam czym :P )

Edytowane przez zielony zoltodziob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...