Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Oj.... zmyliła mnie informacja w tym pierwszym (przyklejonym) poście Acida, w którym wymienia co zmieniono w Mi4 w stosunku do Mi3. Jest tam wymienione:

 

 

  • LTE (TDD-LTE/FDD-LTE)

 

założyłem więc bezkrytycznie, że każdy MI4 ma działające w Europie LTE.

 

Czyli – obecnie jedynym telefonem Xiaomi, które będzie działać w Polsce w trybie LTE jest RedMi Note Pro 4G, zgadza się?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem nowy mi4 i mam pytanie.

czy muszę jakoś specjalnie formatować baterię jak się to kiedyś robiło czy po prostu włączyć i zacząć używać?

a może najpierw rozładować baterię i później ja naładować ? Jest to nowy tel więc proszę radę bo nie chce mieć od początku słabej baterii. za udzielona pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem nowy mi4 i mam pytanie.

czy muszę jakoś specjalnie formatować baterię jak się to kiedyś robiło czy po prostu włączyć i zacząć używać?

a może najpierw rozładować baterię i później ja naładować ? Jest to nowy tel więc proszę radę bo nie chce mieć od początku słabej baterii. za udzielona pomoc z góry dziękuję

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie bo właśnie odebrałem paczkę od kuriera I nie wiem co mam robić. Bawić się nim czy pozostawić go na ileś godzin do ładowania. ? Czy wyczerpać do końca baterie I dopiero ładować?

Proszę odpiszcie bo nie mogę się doczekać aż go uruchomie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dongregory, formatowanie to głupota. Mam jakieś 30ogniw liion, specjalistyczna ładowarkę i ogólnie znam się na temacie i nigdy ich nie formatowalem. Inna sprawa z nauką telefonu co do napięć (jeśli takie cos w ogóle istnieje) to po którymś tam lądowaniu w końcu będzie ci pokazywać dobrze %. A pierwsze lądowanie/rozładowanie to bzdura. Podpinaj zabawkę pod ładowarke i baw się :P

Co do prędkości H+

Mój wynik na N4: http://www.speedtest.net/my-result/a/985138062

Od podanego mi4 lepiej, od mi3 gorzej. Ktoś jeszcze z mi4?

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli powtarzam pytanie, ale w sumie w ciągu ostatnio mogło się coś zmienić, także pytam, ekhem:

 

Czy już wiadomo, kiedy nowa słuchawka Xiaomi wyjdzie wreszcie w kolorze czarnym? Czy to się po prostu zbiegnie w czasie z LTE dla Europy? :D

 

Pytam, bo bardzo bym chciał, no ale nie białą, bo na białej to tylko jabłka brakuje z tyłu ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze pisze ale wgrałem najnowsze miui v6 w moim mi4 I zrobiłem tez przywracanie ustawien fabrycznych po tym ale jest problem jak wchodzę np na internet to po paru sekundach mi wyskakuje komunikat że niestety aplikacja internet została zatrzymana i się wyłącza przeglądarka. Wiec widokiem do miui 4.8.22 i teraz moje pytanie czy wiecie co było nie tak bym mógł wrócić na. Miui v6? Lub jeśli wrucilem na miui v5 to czy na drugiej partycji tez musze wgrać miui v5? Czy podczas wracania na starsza wersje musze coś czyścić jeśli chodzi o drugą partycje?

I jeszcze jedno pytanie jak rozróżnić w recovery menu której aktualnie partycji używam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak oceniacie jakość dźwięku na dobrych słuchawkach? IMO jest przyzwoicie, to jednak trochę brakuje mi głębi, jaką słyszałem na Note II. Zastanawiam się, czy to sprawa hardware czy może testowej jeszcze wersji MIUI v6. Bo prawie od razu wgrałem v6 i ogólnie sobie chwalę (V5 miałem na tyle krótko, że nawet nie zdążyłem przesłuchać muzyki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

W faq miui 6 jest:

Jak zwiększyć limit wielkości pobieranego pliku z Google Play (Komunikat o pobieraniu tylko z Wi-Fi)?

"Pobrane" > "Ustawienia" > "Limit wielkości pliku" > Np. "20MB" lub "Bez limitu".

Nie wiem dlaczego ale nie działa

696af9c06d33d5d5f9744ca05929e850.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wróciłem do miui v5 4.8.22 ale nie widzę tutaj aplikacji miopaska a chcialem ja wyprubowac ani nie moge sie polaczyc z dodatkami takimi jak tapety dzwonki etc tymi chińskimi

Nie wiecie co powinienem zrobić teraz?

Witam wołanie udało mi się przenieść miopaska z miui v6.

Na tym wlasnie sofcie zrobiłem kopie miui miopaska i mipilot i później po wgraniu miui v5 z kopii miui te dwie aplikacje i wydaje mi się ze działają. Przynajmniej odpalaja się więc myślę że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy mi4

Ile wam wytrzymuje bateria w tym telefonie ?

Bo mi od wczoraj wieczór do dzisiaj po południu zostało tylko 15%. Na miui v5. A może na miui v6 bateria trzyma dłużej ? Bo pamiętam że jak miałem SGS4 to na jednej wersji softu bateria trzymała długo a na innej krótko. Od czego to zależy ? Dian że wcale dużo się tel nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak sie dużo nie bawię, to mam 3-4 dni przy 5-7 godzinach włączonego wyświetlacza. Z tym że z połowę netu mam po wifi. Dużo zależy, jaka jest siła sygnału operatora w okolicy, czy dużo się przemieszczasz (i tel ciągle na nowo się układa z masztami). Ile czasu spędzasz w mocno ośwetlonym miejscu (ekran w mi4 potrafi ostro palić wtedy). No i ważne, czy jakieś apki Ci nie wybudzają systemu co chwilę. Ja używam CPU Spy by zobaczyć, czy tel wchodzi w deep sleep, jak ekran wyłączony, a wakelock detector pokazuje mi, co najczęściej wzbudza system. Dodam, że siedzę na v6 od kilku edycji. Na początku full wipe, a potem zwykła instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano odłączyłem telefon z gniazdka gdzies około piątej, teraz o 21 mam 80% baterii, przez ten czas jakies 10 rozmów dosyc krótkich, 10 sms, sprawdzanie poczty tez jakies 10 razy, instalacja automapy i janosika , ze 20 min na necie wi-fi włączone cały czas- miui v6, tak wygląda mój pierwszy pełny dzien na mi4

 

 

post-3043-0-88956200-1412364027_thumb.pn

post-3043-0-57282300-1412364040_thumb.pn

post-3043-0-80486900-1412364054_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...