Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, galakty napisał:

Bo tak było. Jak miałem FB to z moich znajomych tylko jedna osoba o tym wiedziała. A potem szał, o fejs fejs fejs. Ale nawet wtedy było dobrze. Teraz co wejdę na FB, to REKLAMY. Wszędzie reklamy... Nie da się poprzeglądać. Wchodzę, patrzę czy ktoś napisał, wychodzę.

Ja już od roku nie mam fejsa i żyję ;)

Za moich czasów to zamiast reklam były quizy typu jakim warzywem dzisiaj jesteś itp. :D

Ale tak chyba się dzieje z każdym portalem to samo było z naszą klasą przecież. Z Twittera nie korzystam to nie wiem, tzn. mam konto ale nawet nie ogarniam o co w tym chodzi. Tak naprawdę korzystam tylko z Insta, bo lubię zdjęcia oglądać bez zbędnej pisaniny. Chociaż i tak insta zalewa fala "śmiesznych obrazków". 

No ale chłopaki to temat o Mi4 ;)

Żeby nie było mogę szczerze polecić Resurrection Remix 5.8.0, siedzę na nim dwa tygodnie, błędów nie ma, wszystko działa, nie jest to Miui, no ale nie trzeba się bawić w kłódki i uprawnienia, zarządzanie RAMem jakby lepsze, całkiem spoko apka od aparatu, ale brakuje mi ustawień manualnych, bateria porównywalne, czyli mniej męczenia tel - 2dni, męczenia na maks 6h SOT i spokojnie jeden dzień. Restartów nie ma, GPS sobie edytowałem po swojemu więc pierwszy fix do minuty, później z 2 sekundy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 15:14, DonFG napisał:

Na stable 8.1.6.0 SOT 3,5 godziny od 100% do 0%. 

Zobaczymy jak po usunięciu FB. 

 

Skad kolega na mi4 wzial takie stable? Na stronce miuipolska 8.1.3.o, przy okazji na sot na moim stable wyciagam srednio 5/6h sotu lub 4h sotu ale wtedy trzyma dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam Mi4 LTE - obecnie mam ROM z xiaomi EU - dokładnie miui 8.0.2.0 stable (MXDCNDG) - czytałem że na xiaomi EU działa OTA - jednak jak klikam check updates w updaterze to pokazuje mi no updates. Jednak jak znalazłem jest już miui 8.1.3.0 --> 

iaomi.eu_multi_MI3WMI4W_V8.1.3.0.MXDCNDI_v8-6.0.zip

Dlaczego nie pokazuje mi updatu - czy moge teraz ściągnąć zipa i wgrać manualnie przez updatera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dlaczego osiągam transfery z WiFi nie przekraczające 100 Mb/s na częstotliwości 5 GHz AC?

Świeżo po zakupie we wrześniu 2016 na romie od Goldiego wyciskało ponad 150, po zmianie romu na Miui Polska  spadło mocno, obecnie nawet 70 nie osiągam. 

Prędkość łącza jest wysoka, ponad 150/15 Mb/s, w nocy nawet 300/30. Połączenie telefonu z routerem mam na poziomie 433 Mb/s a realny transfer niski.

Częstotliwość 2,4 GHz łączy tylko max 54 Mb/s, a może teoretycznie 150 (np inny tel. ZTE v987). Popatrzcie, czy dobrze wyedytowałem plik WCNSS_qcom_cfg.ini? Zmian żadnych nie zaobserwowałem.

Screenshot_2017-01-18-12-18-19-826_pl.solidexplorer.png

Screenshot_2017-01-18-12-16-36-648_org.zwanoo.android.speedtest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie napisać to napisze tu
Chciałbym zaktualizować swój Miui na telefon Mi 4 w/lte (aktualna wersja MIUI 7.1.20 Android 6.0.1) klikam na serwer główny i wyszukuje " cancro" i jest tylko jeden link " xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4.zip " nawet jak kliknę (w tym linku) na "7.1.19  Jan 15, 2017 | 02:40PM" to dalej to samo. Nie wiem, może po prostu nie ma bardziej aktualnej wersji pod ten telefon.
Czuje, że coś robię źle.
Może mnie ktoś nakierować jak zrobić to dobrze?
I czy muszę instalować to przez Twrp?

Aktualna moja werska to Miui 5.6.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WoPi napisał:

Nie wiedziałem gdzie napisać to napisze tu
Chciałbym zaktualizować swój Miui na telefon Mi 4 w/lte (aktualna wersja MIUI 7.1.20 Android 6.0.1) klikam na serwer główny i wyszukuje " cancro" i jest tylko jeden link " xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4.zip " nawet jak kliknę (w tym linku) na "7.1.19  Jan 15, 2017 | 02:40PM" to dalej to samo. Nie wiem, może po prostu nie ma bardziej aktualnej wersji pod ten telefon.
Czuje, że coś robię źle.
Może mnie ktoś nakierować jak zrobić to dobrze?
I czy muszę instalować to przez Twrp?

Aktualna moja werska to Miui 5.6.25

Screenshot_from_2017_01_06_09_18_42.png

https://xiaomi.eu/community/threads/7-1-19-20.37825/

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224414524

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej na swoim mi 4 miałem strumieniowanie np filmów z cda prosto do telewizora . odbywało się to w ten sposób że otwierałem kartę z filmem później wystarczyło odtworzyć film na odtwarzaczu w miui i włączyć strumieniowanie na telewizor. film leciał na tv a telefon można było dalej używać . teraz po wgraniu nowszego romu nie umiem już tego powtórzyć. na mi 5 z globalem też nie doszedłem jak to wykonać.  Pytanie czy ja tego nie umiem wykonać czy to już niewykonalne?

 

Edytowane przez sokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, mam aktualnie taką konfigurację: Android 6.0.1 MMB29M, MIUI 7.4 by xiaomi.eu, wersja 6.5.5. Chciałbym zaktualizować system. Wystarczy więc, że ściągnę tą paczkę: xiaomi.eumultiMI3WMI4W7.1.20v8-6.0.zip odpalę przez aplikacje "aktualizacje" i powinno śmigać prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam Mi4 z Miui 8 Global 7.2.9 Beta. Od dłuższego czasu nie działa mi synchro z chmurą Xiaomi. Kiedy wchodzę w ustawiania chmury z poziomu telefony mam sporej wielkości napis: Nie można sychronizować.

Ktoś ma na to jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba8k napisał:

Hej

Mam Mi4 z Miui 8 Global 7.2.9 Beta. Od dłuższego czasu nie działa mi synchro z chmurą Xiaomi. Kiedy wchodzę w ustawiania chmury z poziomu telefony mam sporej wielkości napis: Nie można sychronizować.

Ktoś ma na to jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Ja mam podobnie od kilku ostatnich wydań MIUI. Jest komunikat "wpisywanie się", otwiera się już okno chmury po czym znika i na nowo mam "wpisywanie się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...