Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam parę pytań. Przeczytałem cały wątek ale może cos się zmieniło.

Gdzie aktualnie najlepiej kupić Mi4, jaka strona i jaka przesyłka?

Da radę wyciągnąć go za 1500zl 64gb? Kiedy będzie dostępna wersja 64gb?

Warto jeszcze poczekać z kupnem? (Aktualnie mam N4 i czy w ogóle warto go zmieniać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zdecydowałem się na kupno mi4 ale mam pytanie bo na stronie pisze ze pre-order, czy ktoś wie ile będę czekał na tel w takim przypadku? Bo słyszałem ze normalnie tel mam w 3 dni a do ulu się wydłuża dostawa przy tej opcji pre order ? Czy ktoś już zamawiam w takiej opcji tel u nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. To głupota MIUI bo stringi pogodowe pobierane są przez API pogody a to chyba jest accuweather. Tak więc nie mam na to wpływu. W moim repo nie ma tych stringów. Kiedyś te stringi były w aplikacji.

 

Rada to poczekać parę godzin. Pogoda na pewno się zmieni ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać się o wyświetlacz, jak dla mnie Mi 4 ma trochę za małe podświetlenie(chyba największa wada tego telefonu). A pod słońce widać takie małe(jasne) kropki w rzędach około 5mm od siebie. Czy to normalne, czy mam jakiś model który nadaje się do reklamacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kropek nie zauważyłem, ale specjalnie spróbuje się jeszcze przyjrzeć. Natomiast oświetlenie ekranu uważam za bardzo dobre, potrafi mocno świecić i jest w słońcu wyraźnie bardziej widoczny niż w Note 2. Jedynie co, to mogę mieć zastrzeżenia do algorytmu automatu. W gorszych warunkach oświetleniowych zbyt mocno jest zmniejszana jasność. Gdy przesunę suwak automatu, oczywiście jest lepiej, ale wtedy za bardzo daje po oczach,gdy zrobi się jaśniej.

Edytowane przez Yary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać się o wyświetlacz, jak dla mnie Mi 4 ma trochę za małe podświetlenie(chyba największa wada tego telefonu). A pod słońce widać takie małe(jasne) kropki w rzędach około 5mm od siebie. Czy to normalne, czy mam jakiś model który nadaje się do reklamacji??

Tak ma być

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie sądzę że wszyscy tak mają bo na G2 tego nie było a wyświetlacz tez IPS.

Na szczęście nie przeszkadza to w użytkowaniu telefonu.

Kolego te kropki to normalna rzecz. Widziałem je na ekranach innych producentów, po prostu tak zbudowany jest ten ekran. Także nie panikować a cieszyć się z telefonu :)

Mi3_4.8.22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u każdego producenta je widać. Ja np. wymieniałem ekran w zte v967s. Na starym nie było tego widać, a na nowym tak. Z czego nowy był wg mnie lepszej jakości.

MI3 powered By Miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ma taką politykę, tak się buduje markę, coś się przedstawia, ale sprzedaż limituje, Ty się nakręcasz, przez brak dostępności napalasz jak na szczupłą blondynkę, aż ci się w głowie tak ustawia że bez tego żyć nie możesz bo kolega z forum już ma a Ty ciągle nie, i kiedy w końcu udaje się kupić upragniony telefon to jesteś tak szczęśliwy jak by tą blondynkę tak w tą i z powrotem.

To jest budowanie marki

Samsung robi to odwrotnie dla wszystkich pod dostatkiem ale przez długi czas, Xiaomi sprzedaje telefony 3 lata, a Ty masz takie ciśnienie aby go mieć, że blondynka przy tym zostaje na drugim planie.

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich polityka rynkowa jest jak najbardziej na miejscu.Ty nie rozumiesz innej rzeczy, Xiaomi z rynkiem europejskim nie ma nic wspólnego, ich docelowym rynkiem są Chiny i tam bez problemu można kupić ich telefony po normalnej cenie. Zresztą do Europy moim zdaniem im się nie opłaca wchodzić, co pokazuje przykład Meizu.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok macie racie i mam to na uwadze, ale akurat na mnie to nie działa i tylko irytuje. Dla siebie już kupiłem co innego (ile można czekać), ale drugi telefon jest jeszcze do kupienia i zastanawiam się nad MI4.

aQua chyba na rynku Chińskim nie jest tak też dostępny, bo byłby na Aliexpress.

Edytowane przez joseph999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny model może faktycznie nie jest dostępny, choć w testach się już pojawia, ale na przykład TD-LTE u nich już jest, a wersja z LTE na rynek europejski nie ma jeszcze nawet daty premiery. I co ważniejsze cena jest taka sama jak zwykłego modelu, a mogę się założyć, że pośrednicy za wersję EU, będą sobie żądać więcej.

Wysłane z mojego MI 4W

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...