Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Z perspektywy osoby ktora ma zamiar zakupic mi4 a:

-Koniecznie czarny

-LTE nie jest konieczne

- Raczej 64GB

 

Chcialbym sie zapytac

-Czy wersja FDD-LTE bedzie drozsza jesli juz sie pojawi, i jak szacujecie ile?

-Po postach powyzej, nie ma okreslonej daty czarnych 64GB ? Pazdziernik wydaje sie byc dosc odleglym terminem

-Na ibuygou telefony sa drozsze po 80$ anizeli ceny w recenzjach, biorac pod uwage dwie powyzsze niewiadome to jak mniemam nie ma co liczyc ze cena przyblizy sie do kwoty z recenzji w najblizszym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł MI4 16GB, dziś będzie zabawa co to cudo potrafi :) nie mogę się odnaleźć w MIUI bo nigdy nie miałem ale kilka godzin i będzie pięknie.

 

PS. Czy w MIUI jest jakaś opcja aby wejść w listę aplikacji? Bo nie wiem jak tego dokonać  :oops: mam skrót aplikacje ale to jest do ustawień aplikacji odinstalowanie, zatrzymanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to sprawdzasz? Uruchom ponownie telefon. Na pewno przejdzie w Deep sleep.

Wysłane z MI4 W

Wczoraj dotarł MI4 16GB, dziś będzie zabawa co to cudo potrafi :) nie mogę się odnaleźć w MIUI bo nigdy nie miałem ale kilka godzin i będzie pięknie.

PS. Czy w MIUI jest jakaś opcja aby wejść w listę aplikacji? Bo nie wiem jak tego dokonać :oops: mam skrót aplikacje ale to jest do ustawień aplikacji odinstalowanie, zatrzymanie itp.

Na pulpicie są aplikacje, a nie skróty.

Wysłane z MI4 W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to sprawdzasz? Uruchom ponownie telefon. Na pewno przejdzie w Deep sleep.

 

Sprawdzam przy pomocy apki z Google Play o nazwie Cpu Spy.... O, rzeczywiście, po restarcie deep sleep się pojawił :). Dzieki, takie proste rozwiązanie, że też nie wpadłem :cool:

 

 

BTW: mam Mi4 64 GB kolor: biały od kilku dni. Poprzednie parę lat były to Samsungi- Galaxy S, potem Galaxy SII (bardzo lubiany przeze mnie mimo szybko znikającej baterii) i ostatnie 2 lata Note II. Chciałem smartfona wydajnego, nowoczesnego, trochę mniejszego gabarytowo od Nota i z baterią konieczniej dorównujacą tej z Note. Długo nie widziałem następcy. Aż przypadkiem trafiłem na stronę miui Polska.

 

Mi4 to elegancki telefon, robiący wyraźnie lepsze wrażenie wizualne niż poprzednik. Pierwsze chwile to zagubienie w nowych opcjach. Nie mogłem się też przyzwyczaić do apek na pulpicie, dużych ikon, mało zagęszczonej siatki. Nie było innego wyjścia niż rozplanować pulpit inaczej, odtwarzając zarazem- w miarę możliwości- układ, do którego przywykłem.

 

Powiemk tak: z dnia na dzień ten telefon coraz bardziej mi sie podoba. Ekran jest wystarczjąco duży, Mi4 wygodnie leży w dłoni, ze względu na gabaryty łatwiej z niego korzystać. Miui powoli zaczyna mnie zachwycać, fajne rozwiązania, a szczególnie rozwiązanie aktualizacji z dwoma partycjami pod dwa systemy. Uwielbiam flashować nowe softy, tu jest to bardzo proste, a wipe zwykle niepotrzebny. W Samsungach wipe był dość często konieczny, a ustawianie systemu pod siebie na nowo, nawet jak pracę bardzo przyspieszał Titanium Backup, była udręką dla flashoholika. Czuję, że Mi4 za parę dni stanie się dla mnie jednym z najbardziej ulubionych telefonów w dotychczasowej historii. Jeszcze jakby była możliwość, by w wierszu zmieścić 5 ikon...

Edytowane przez Yary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tutorialu o oszczędzaniu baterii jest sposób na wyłączenie fast dormancy. Na Mi4 gdy wpiszę cały kod, pojawia się tylko lista ostatnich połączeń telefonicznych. Zna ktoś jakiś inny sposób? Co prawda bateria mi bardzo ładnie trzyma, ale na tym punkcie mam zwyczajnego fioła :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś tak na szybko podrzucić kod. Z ciekawości sprawdzę u siebie na Mi2.

Mi2s powered by MIUI v5+Tapatalk+SwiftKey

-edit-

Już znalazłem. Nie ma się chyba co dziwić, że nie działa na Mi4, bo te kody tyczą się procesorów MTK.

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wpisz *#*#13411#*#* w aplikacji Telefon. [Jeśli nie działa, wejdź do Engineer Mode -> Engineer Mode (MTK) w aplikacji Mobileuncle]
  • Telephony -> BandMode -> SIM1/2 odznacz niepotrzebne częstotliwości (te, których twój operator nie obsługuje, informacje znajdziesz tu).
  • Telephony -> Fast Dormancy -> Config FD zaznacz Turn On jeśli twój operator SIMu w slocie 3G je obsługuje lub Turn Off jeśli nie (spytaj operatora lub sprawdź w Google). Jeśli nie jesteś pewien, zaznacz Turn Off.

Co prawda autor opiera tweaki na Redmi, ale myślałem, że to uniwersalne rozwiązania...

Edytowane przez Yary
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problemy widzą Ci, którzy zamiast normalnie korzystać z telefonu gapią się całymi dniami w białe tapety.

I weź pod uwagę, że MI3 kosztuje połowę tego co te cudowne G3.

Pudło, mam rom z Flexa, czarny jak noc i czarną tapetę :-)

G2 jest w podobnej cenie co MI3, też pudło. :-)

Naklikane z Onda v989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...