Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, grzego40 napisał:

Jak przenosić ikony aplikacji między ekranami?

Przytrzymujesz ikonę aplikacji palcem i ciągniesz do prawego lub lewego boku przytrzymujesz chwilę i przeskakuje ci kolejny ekran itd. Aż będziesz na wybranym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh znowu ludzie zaczynają narzekać, że słabo mnie słychać. Jak przeprowadzam test w diagnostyce jest ok, symulacja rozmowy i przedni mikrofon, tylko ten mikrofon z tyłu średnio. Próbowałem edytować plik bulid.prop, zobaczymy czy to coś da. Zastanawiałem się też nad wgraniem innego ROMu, żeby sprawdzić czy np. na CM albo RR też tak jest. Ktoś ma z tym doświadczenie? 

Chyba, że to po prostu znowu w Playu coś mogą mieszać?

Jak zwykłe błędy MIUI mogę łyknąć to nie mogę zdzierżyć jak mi ktoś marudzi, że mnie słabo słychać, bo co jak co ale rozmowy w tel. powinny być perfekt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RegimeOfTerror napisał:

Ehh znowu ludzie zaczynają narzekać, że słabo mnie słychać. Jak przeprowadzam test w diagnostyce jest ok, symulacja rozmowy i przedni mikrofon, tylko ten mikrofon z tyłu średnio. Próbowałem edytować plik bulid.prop, zobaczymy czy to coś da. Zastanawiałem się też nad wgraniem innego ROMu, żeby sprawdzić czy np. na CM albo RR też tak jest. Ktoś ma z tym doświadczenie? 

Chyba, że to po prostu znowu w Playu coś mogą mieszać?

Jak zwykłe błędy MIUI mogę łyknąć to nie mogę zdzierżyć jak mi ktoś marudzi, że mnie słabo słychać, bo co jak co ale rozmowy w tel. powinny być perfekt. 

Stawiam na operatora. Ja ostatnio miałem problemy w plusie. Też myślałem ,że może soft ale ustało samo. I też mnie ludzie słabo słyszeli. Tak w tamtym tygodniu ustało. A wcześniej miałem problem z dodzwonieniem się do żony i ona do mnie. Softu nie zmieniałem ani na Mi4 ani na MI note ustało samo. Poczekaj z tydzień i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chce zakladac nowego watku. Prosze Was o info/porade, czy w 2017 roku jest jeszcze sens kupowac Mi4.

Powiem, ze nie jestem jakims heavy userem. Moj profil uzytkowania smartfonow to przede wszystkim rozmowy, sms, mms, troche zdjec.

Net od czasu do czasu (wystarcza mi 3g - LTE nie potrzebuje) jak jestem w terenie to sprawdzenie maila a jak sie nudze to czytam jakies newsy. Radio internetowe w drodze do i z pracy. Nie gram, nie siedze na FB ani tym podobnych. Apki bankowe, jakies notatki, GPS pewnie bedzie uzywany sporadycznie.

Dlaczego Mi4 - podoba mi sie wyglad. Specyfikacja ok a i cena teraz w jednym ze sklepow jest bardzo OK. Zdaje sobie sprawe, ze to nie najnowszy model ale nie potrzebuje nowosci.

A moze wogole nie ma sensu przesiadka z A3 2016, ktorego uzywam teraz?

Prosze Was o porade.

pozdr. Andrzej

Edytowane przez andys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, andys napisał:

Witam!

Nie chce zakladac nowego watku. Prosze Was o info/porade, czy w 2017 roku jest jeszcze sens kupowac Mi4.

Powiem, ze nie jestem jakims heavy userem. Moj profil uzytkowania smartfonow to przede wszystkim rozmowy, sms, mms, troche zdjec.

Net od czasu do czasu (wystarcza mi 3g - LTE nie potrzebuje) jak jestem w terenie to sprawdzenie maila a jak sie nudze to czytam jakies newsy. Radio internetowe w drodze do i z pracy. Nie gram, nie siedze na FB ani tym podobnych. Apki bankowe, jakies notatki, GPS pewnie bedzie uzywany sporadycznie.

Dlaczego Mi4 - podoba mi sie wyglad. Specyfikacja ok a i cena teraz w jednym ze sklepow jest bardzo OK. Zdaje sobie sprawe, ze to nie najnowszy model ale nie potrzebuje nowosci.

A moze wogole nie ma sensu przesiadka z A3 2016, ktorego uzywam teraz?

Prosze Was o porade.

pozdr. Andrzej

MMMM jak dla mnie to o wiele lepszy fon niż A3. Choć to już starszy model nadal daje rade, a do tego ceny są dobre. Moja żona ma Mi4 już rok i wygląda na to ,że jeszcze spokojnie rok będzie go mieć. Wykonanie najwyższa półka , bajery takie jak drewniane plecyki nadal fajnie wyglądają i nadal unikatowo w Polsce. W codziennym użytkowaniu , dzwonienie, internet, jakieś apki fonik nie przycina, baterię uważam za bardzo dobrą.  No i do tego niezły aparat.  Ale tak jak też wspominałeś cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lingo1 napisał:

Hej, wiem że można to zrobić ale nie umiem teraz znalezc nigdzie tych informacji, otóz jak sprawdzić w moim MI 4 jakiej firmy posiadam wyswietlacz bo wiem że montowali do tych modeli 2 firmy. 

Ewentualnie jeśli chcesz pelen raport wejdz w informacje o telefonie nastepnie tapnij pare razy w okienko (5 z tego co pamietam) gdzie podane jest jaki masz procesor poczekaj na raport pozniej otworz sobie w jakims edytorze tekstowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimdick napisał:

@lingo1wklep z dialera *#*#6484#*#* i w diagnostyce pierwsza opcja 1. Wersja systemu na samym dole masz podane LCM information

Nie mam tam tej informacji o LCD, są różne numery wersji, kernel version itd a na samym dole mam CPU ID i numer tylko. Brak danych o wyswietlaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 o 13:16, MD13 napisał:

Stawiam na operatora. Ja ostatnio miałem problemy w plusie. Też myślałem ,że może soft ale ustało samo. I też mnie ludzie słabo słyszeli. Tak w tamtym tygodniu ustało. A wcześniej miałem problem z dodzwonieniem się do żony i ona do mnie. Softu nie zmieniałem ani na Mi4 ani na MI note ustało samo. Poczekaj z tydzień i zobacz.

Bawiłem się w edycje pliku build.prop i mikrofonów, ale albo ja gorzej słyszałem, albo mnie gorzej słyszeli. W końcu się wkurzyłem i zmienilem ROM na RessurectionRemix na 7.1.1 i od tamtej pory spokój. Nikt nie narzeka na jakość rozmów, u mnie też tak jakby HD Voice działało, bo podczas rozmów dźwięk jest czysty. Tylko MIUI mi trochę brak :( Chociaż ten nowy wygląd launchera z Pixela jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

Bawiłem się w edycje pliku build.prop i mikrofonów, ale albo ja gorzej słyszałem, albo mnie gorzej słyszeli. W końcu się wkurzyłem i zmienilem ROM na RessurectionRemix na 7.1.1 i od tamtej pory spokój. Nikt nie narzeka na jakość rozmów, u mnie też tak jakby HD Voice działało, bo podczas rozmów dźwięk jest czysty. Tylko MIUI mi trochę brak :( Chociaż ten nowy wygląd launchera z Pixela jest całkiem ok.

Ciekawe. No odpukać moja żona na razie nie narzeka. Jak z nią gadam to też jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

@energyypl na pewno Nova w wersji Prime (nie wiem jak standard) 

@energyypl nova launchera uzywam juz od ok. 2 lat. Teraz mam wersje premium, ale mialem tez zwykla. Kazda oferowala tworzenie skrotow na pulpicie, polecam ten launcher, na prawde dziala super, a po ostatnie aktualizacji dodali kilka nowych fajnych funkcji. Np. zeby dodac wydarzenie w kalendarzu wystarczy otworzyc liste apliakcji i przytrzymac palcem na ikonie kalendarza, wyswietla sie menu z wyborem dodaj wydarzenie lub dodaj przypomnienie - fajnie to zrobili ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kuba8k napisał:

Witam

Ostatnio męczy mnie pewien problem. Otóż nowozapisane kontakty usuwają się z telefonu. Nie dzieje się to natychmiast, ale po pewnym, jeszcze nie ustalonym przeze mnie czasie. Ktoś ma pomysł z czego może to wynikać?

Jaki soft? Czy masz wlaczona synchornizacje kontaktow, czy uzywasz kontaktow jeszcze na jakims innym urzadzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...