Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w "szukajce" ale same bzdety wyskakiwały. Jest jakaś informacja co do aktualizacji naszego Mi4 do Androida 7.0?
 

Acid pisał że 7 dla mi4 nie ma sensu za stare bebechy. Jeśli będzie 7 to już przerost formy nad treścią. Tak więc raczej nie liczcie na 7.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, od prawie roku posiadam Mi4 i od początku miałem wgrany MIUI 7 POLSKA  xiaomi.eu 6.5.12 wersja rozwojowa. mój znajomy który kupił telefon 3 miesiące później co chwile otrzymuje jakies powiadomienia ze ma nową akutalizacje czy cos takiego natomiast ja chcąc zaktualizować telefon i wchodząc w aplikację akutalizacji nie wyszkuje mi żadnych propozycji ani nic. czemu tak się dzieje? powinienem się przesiąść na jakąś inną wersję czy zostać na tej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to aktualizacje automatyczne są tylko na Global, a w przypadku EU/PL trzeba samemu sobie ściągnąć i zaktualizować jak w metodzie pierwszej poradnika.

I sam właśnie zastanawiam się czy dobrze to rozumie. Mam obecnie Global w najnowszej wersji, jeśli chce wgrać MIUI Polska, to ściągam odpowiednią paczkę i bez wgrywania TWPR czy innych mogę zainstalować nowy ROM poprzez 'Instaluj z ZIP' w aplikacji 'Aktualizacja'? Jeśli tak, to po takiej instalacji również w taki sam sposób możliwe jest przejście na Global, również MIUI 8? Powinienem może jednak jakoś zabezpieczyć się, jakby coś nie poszło ok i wcześniej coś zainstalować? Wgrać update.zip? Jeśli chodzi o ten plik, to gdzie dokładnie należy go umieścić? Może to być najnowszy ROM Global ściągnięty ze strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam poradniki, czytam:) Jak nie robiło się tego wcześniej to mimo wszystko ma się wątpliwości. Teraz już widzę, że metoda pierwsza dla Mi4 jest używana w przypadku kiedy już mamy xiaomi.eu. Ja mam aktualnie Global DEV 6.11.24, który został wgrany przez sklep, mam prawie wszędzie język polski, ota. Aktualizacja z 11.17 na 11.24 przeszła bez problemu. Myślałem, że uda się tak samo zrobić z MIUIPolska.

Dlaczego lepiej jest przez MiFlash, w poradnik wspomina, że to w ostateczności? Coś nie tak jest z metodą, która zakłada użycie MiRecovery?
Od razu zapytam czy przy pomocy MiRecovery da się przejść na MIUIPolska z Global Dev, czy również trzeba wcześniej wgrać China Dev. W głównym poradniku nie ma takich informacji, ale tak jak tutaj zostało napisane, czy widzę to w innych wątkach, wspominana jest wersja chińska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego wszystko jest oczywiste, to nie jest tak, że nic nie ruszyłem tematu i pytam na gotowe.. Może coś przeoczyłem, temat pomału rozeznaje od paru dni. Przeglądnąłem jeszcze raz temat poradnika (zakładam, że o ten Ci chodziło) i nie widzę, dlaczego przez MiFlash, a nie MiRecovery... Nic, jeszcze będę szukał, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Jeśli nie powinienem pisać o tym w tym wątku to proszę usunąć post lub najlepiej przenieść :D
Mam pytanie, chcę kupić Xiaomi Mi4 jednak nie wiem w jakim sklepie... Zależy mi by był serwis gwarancyjny na terenie kraju no i wysyłka najlepiej też z kraju. Patrzyłem na aze.com.pl pisałem do nich i okazało, że nie będą już sprowadzać tego modelu :( Mógłby ktoś polecić jakiś sklep? Lub nakierować na jakąś aukcje (nawet już zza granicy), ale żeby był pewny oryginał, sprawny kontakt, szybka wysyłka, system gwarancyjny, w którym w razie wypadku, procedura nie trwałaby wieki? :D 
Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Jeśli chcesz mieć z gwarancją w PL i akurat Mi4 to chyba jedynie - ibuygou

BTW. to AZE odpisuje w końcu na maile? :D

No właśnie naczytałem się o tym, że jest kłopot, ale mi się udało :D Co prawda po 2 dniach dostałem odpowiedź, ale dostałem :D Dzięki za radę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie :D  "Mi4: instalacja aktualnego oprogramowania Xiaomi.eu/MIUIPolska, Android 6.0 MIUI8" na TECHNOS`ie kupując "Aktualizacje oprogramowania" dostaje to co jest przywołane w cytacie. Czy będzie to odpowiednia wersja dla Mi4? Chodzi mi o to, żeby wszystko ładnie działało.... Nie znam się na niczym jeśli chodzi o Xiaomi i oprogramowania, więc chce uniknąć jakichkolwiek problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problem z telefonem, wyłącza mi się samoistnie. Nie wgrywałam żadnych nowych programów, wirusów brak. Podejrzewam, że przyczyną może być blaszka, którą przykleiłam parę dni temu pod klapką telefonu, aby używać magnetycznego uchwytu do samochodu. Czy mam rację?

Podczas odklejania tej nieszczęsnej blaszki uszkodziłam czarną folię znajdującą się od wewnętrznej strony klapki. Czy jest to jakaś istotna część budowy telefonu czy po prostu ochrania baterię przed urazami mechanicznymi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pizmak007 napisał:

używać magnetycznego uchwytu do samochodu. Czy mam rację?

Jezeli po tym zabiegu zaczely sie problemy to 99% ze to jest przyczyna

8 godzin temu, pizmak007 napisał:

Podczas odklejania tej nieszczęsnej blaszki uszkodziłam czarną folię znajdującą się od wewnętrznej strony klapki

moglabys zrobic zdjecie tego uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pizmak007 napisał:

Pod tą folia jest jakaś szara masa, coś podobnego jak nakładane jest na zdrapki ;) Zostawiłam ten oodklejony kawałek, ale jest dość zniszczony. Nie wiem czy jest sens go "przyklejać" czy zostawić tak jak jest.

IMG_20161214_100040_1481706088913.jpg

To jest plate ktory ogranicza promieniowanie telefonu. Dzieki temu np. nie ma tego dziwnego tydydydyydyd w glosnikach jak telefon dzowni ;] Ogolnie wszystko co magnetyczne moze uszkodzic telefon, takze nie zalecam uzywac magnesow z telefonami. Co innego jak np. przy etui sa male magnesiki, tutaj zapewne magnes byl na cala tylnia czesc. Mogl cos popsuc, chyba jedyne co Ci zostaje to MiCenter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Koledzy i koleżanki, czy mieliście w ostatnich wydaniach xiaomi.eu problemy z baterią? Ja obecnie siedzę na 6.11.10, i mam zupełnie satysfakcjonujący wynik:Screenshot_2016-12-16-10-24-11-918_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-12-16-10-24-02-434_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-12-16-10-23-52-074_com.miui.securitycenter.png

Wcześniej miałem 6.10.13, było podobnie, ale GPS dwie minuty (!) łapał fixa, i łatwo go potem gubił. Wkurzające w trasie.
Dobra, myślę sobie, może zaktualizuję? Wgrałem pierwsze grudniowe wydanie, GPS hula jak ta lala. Ale z kolei cały czas synchronizowały się usługi Google - co chwila widziałem na pasku powiadomień to małe kółeczko synchronizacji, pojawiało się na 2-3sek i znikało. I tak co parę minut. Bateria rozładowywała się w oczach (...może nie dosłownie, ale wyjątkowo szybko). Wyłączyłem synchronizację dla usług Google, zostawiając Chmurę Xiaomi, i poprawa była, ale na krótko. Przy powrocie wstecz przy okazji zrobiłem sobie fastboot china dev miflashem. Po czym wróciłem do 6.11.10. Tu GPS też marudny, ale odrobinę lepiej. A, i auto-jasność wyświetlacza ma czkawkę czasem (czy to tak ma?)

Powiecie "Ok, to po prostu wyłącz synchronizację". Tak, ale potem zapomnę włączyć :P Mam ustawioną synchronizację tylko z WiFi. 

Czy ostatnie wydania są ok? Zazw. opieram się na statystyce, więc jeśli czterem osobom 6.12.8 działa wszystko, a tylko jednej się zbugowało, to chyba warto próbować? Pytam tutaj, ponieważ ciężko informację znaleźć w głównym wątku aktualizacji. 

PS. Jeśli bugi faktycznie pojawiają się przypadkowo, to zawsze można na pałę żonglować ROMami aż do skutku :D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RegimeOfTerror napisał:

Też nie mogę narzekać na 6.12.15, miałem małą przygodę, bo mi w deep sleep nie przechodził, ale po restarcie się naprawiło. Bateria trzyma normalnie, GPS jakby ciutkę szybciej (ale pewnie mi się zdaje), problemów nie ma. Ja też mogę polecić ten ROM.

No nie powiem namawiasz. Ale zanim na żony mi4 postawie 6.12.15 to zainstaluje na mi note i zobaczę. Jak by ci się na Mi4 jakieś klocki wyskakiwały lub restarty to daj znać. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...