Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

@Acid

Jak odczucia z użytkowania telefonu ?

Nie kryguj się, rozpisz się :)

Telefon świetny. Nawet kolor biały super mi pasuje a dotąd miałem czarne telefony. Świetny aparat i wykonanie telefonu. Przez mniejsze ramki lepiej leży w dłoni od Mi3. W kieszeni też, nie czuć go jak Mi3.

Wadą po czasie może się okazać ta ramka metalowa. Moim zdaniem bez ochrony za jakiś czas na tym fazowaniu pojawią się ryski i co gorsza wyszczerbienia w metalu przy upadku. W Mi3 co najwyżej rogi się deformowaly (u mnie tak jest po paru upadkach) a tu może być gorzej.

Moim zdaniem Mi4 to najlepszy obecnie smartfon. Dorównuje mu tylko M8 bo ma podobną specyfikację, diodę IR, też dobrze wykonany, choć raczej gorszy aparat od Mi4.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Pamięć wewnętrzną typu eMMC 5.0 (w MI3 jest 4.0)
  • Czujnik podczerwieni
  • Wsparcie dla MHL

 

Mam tu 3 pytania:

 

1. Ile ta pamięć wyciąga w testach typu A1SD Bench?

2. Do czego konkretnie służy w tym telefonie czujnik podczerwieni?

3. Co daje MHL?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu 3 pytania:

1. Ile ta pamięć wyciąga w testach typu A1SD Bench?

2. Do czego konkretnie służy w tym telefonie czujnik podczerwieni?

3. Co daje MHL?

1.W AndroBench wyciąga mi do 145Mb/s.

Ale to różnie. Czasem jest 100.

2. Ja używam Mi4 do swojego TV.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy taka przejściówka kosztuje mniej niż jakiś tani, sensowny mediaplayer :smile:)

ostatnio na allegro za takim czyms sie rozgladalem to po kilkanascie zlotych maja... na aliexpress za 3,5$ znalazlem i to zamowie, kilkadziesiat pozytywnych ocen wiec chyba dziala :P

 

@Acid

a jak z zasiegiem i trafianiem? trzeba celowac jakos specjalnie? chyba ze dziala tak jak pilot od mojej starej wiezy sony, w ktorakolwiek strone klikne to dziala nawet z innego pomieszczenie ;P to by byla juz wgl bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

a jak z zasiegiem i trafianiem? trzeba celowac jakos specjalnie? chyba ze dziala tak jak pilot od mojej starej wiezy sony, w ktorakolwiek strone klikne to dziala nawet z innego pomieszczenie ;P to by byla juz wgl bajka ;)

Niestety aż tak nie działa. Ale ja od ścian nigdy zwykłym pilotem nie odbijalem. Ważniejsze jest to że telefon mam często pod ręką i jak trzeba kanał zmieniam szybko. Genialny patent. Szkoda że domyślna apka wymaga aktualizacji ponieważ jest parę chinskich tekstów w interfejsie które są albo grafiką albo w ogóle ich nie ma i ładowane są z sieci. Ale w markecie są alternatywy.

Wysłane z MI4 W

A skąd się bierze "kody" do sterowania konkretnym urządzeniem? Z jakichś baz, czy można nauczyć telefon pokazując mu, co emituje oryginalny pilot?

Apka ma bazę kodów. Chyba prawie 3000. Wybierasz markę tv i próbujesz jeden przycisk. Jak nie ma reakcji to apka daje drugą szansę. U mnie na drugim kroku działa. To takie tylko dopasowanie zestawu kodów. Sprawdzasz dwa przyciski a potem reszta się ustawia.

Nie udało mi się wysterowac klimatyzatora Sanico, ale po prostu nie ma takiej firmy w bazie.

Wysłane z MI4 W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze, te piloty to teraz masakra... ze snajperska precyzja trzeba celowac ;p kiedys wydaje mi sie ze dzialaly o wiele lepiej, byle by w strone odbiornika ;p

mozna jakies widzety/skroty na pulpicie ustawiac do zapisanych urzadzen? oczywiscie w tej wbudowanej apce czy polecasz bardziej jakies zaienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co robi Xiaomi to jakaś kpina, pięknie zapowiada telefon, prezentuje go i co? Brak dostępności, czekaj bracie 6 miesięcy na dostawę. Wszakże są z 16GB pamięcią, ale bez możliwości rozszerzenia, przy filmach 4K to mija się z celem. Sam chętnie bym wymienił Mi3 na Mi4 64GB najlepiej LTE, ale no niestety może pod koniec roku, wtedy to już będą plany wydania Mi5 i tak w kółko. Wygląda na to, że ich polityka polega na pre-orderach widzą jakie jest zapotrzebowanie to taką ilość produkują.

 

Acid możesz mi powiedzieć czy filmy 4K mają jakiś limit czasowy oraz czy przyciski są podświetlane, bo tego jakoś nie bardzo potrafiłem znaleźć.

Szkoda, że nie ma NFC bo ja z tego korzystałem w samochodzie.W uchwycie miałem tag, po włożeniu telefonu uruchamiał mi się bluetooth i łączył z głośnomówiącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady z tą kpiną. Myślisz, że to telefon dla Ciebie? Nie. To telefon na Chiny i wschód gdzie popyt jest ogromny. 
Ty dostaniesz jedynie wtedy kiedy ibuygou się do tego dopcha i załatwi telefony. Jeśli chcesz MI4 to poczekaj. Ja nie widzę problemu. A nie pamiętasz jak było z MI3W? Zapowiedziane razem z TD we wrześniu 2013. Telefony wyprodukowało Xiaomi dopiero pod koniec roku i od stycznia ruszyła wysyłka pre-orderów z ibuygou.

Teraz na starcie masz model WCDMA, tylko 16G. I tak lepiej jak ostatnio bo kto chce mieć MI4 to już może.

64GB model może być we wrześniu. 

 

Z tym czekaniem na LTE to przecież norma. Czego oczekujesz? Że Chiński producent podstawi pod Europę w pierwszej kolejności najnowszy MI4 z FDD-LTE? Przecież oni mają wpierw swój rynek a tam góruje sieć z TD-SCDMA, a więc model TD LTE będzie pierwszy. 

 

Ich polityka nie polega na pre-orderach. Doczytaj zanim tak napiszesz..

 

MI4 posiada podświetlenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zenek jak nie lubisz preorderów i czekania na wcdma - polecam przeprowadzkę na wschód na stałe. Pomyśl, nowe telefony od razu w dniu premiery, nie musisz czekać na wcdma, z gwarancją wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...