Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Wystąpił u mnie taki problem że przy rozmowach, dostawiam telefon do ucha ekran gaśnie ale po odłożeniu nie uruchamia się, dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu guzika power... Telefon był od początku na romie ,,miui 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (rozwojowa),, dziś zainstalowałem ,,Miui 8 6.10,13 (rozwojowa),, ale problem nie zniknął. Zaznaczę że wcześniej nie było z tym problemu, szkło jest naklejone równo, wyczyszczone dokładnie w okolicach czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dezan napisał:

Na najnowszym miui wystepuje jakis blad z ladowaniem? Bo strasznie wolno telefon sie laduje, jestem pierwszy raz na miui od ponad miesiaca. Wczesniej cm13 

No to ja miałem na odwrót, miałem przez chwilę CM i to na nim się jakoś telefon wolniej ładował w porównaniu do MIUI. W ogóle beznadziejny ten CM jest, tak się do MIUI przyzwyczaiłem, że nie ogarniam normalnego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dezan No nie wiem, ja nie zauważyłem różnic w aparacie, oprócz tego, że z tego na MIUI wygodniej mi się korzysta. Baterii nie zdążyłem aż tak sprawdzić, bo szybko wróciłem do MIUI, ale mam 4-5h ekranu i 1-2 dni na baterii więc mi to w zupełności wystarcza. Interfejs mi się nie podoba, ustawienia paska powiadomień, nie lubię mieć app drawera, no nie wygodny jest dla mnie jest zwykły android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie i pewien  problem z chmurą xiaomi w moim mi4, otóż czy można ustawić synchronizację ale w taki sposob, aby synchronizowały się zdjecia, ale video juz nie, bo video strasznie dlugo się synchronizuje(nie ma sie co dziwic sporo mb waży) wiec czy jest taka opcja, a jeśli nie to co robic, nie symchronizowac wgl?

2 pytanie dotyczy sytuacji, kiedy usunę zdjęcie z telefonu i w galerii mam taki szary prostokąt, można ustawić by tego nie było widac, ew co zrobic by ten szary prostokąt też był usuniety i nie widoczny. Domyślam sie ze oznacza to, ze te zdjecie jest w chmurze, ale dlaczego jak usune zdjecie z urzadzenia to mimo to jest widoczny szary prostokat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Telefon mam już około 3 miesiące dalej z romem od Goldwaya. Wszystko było w porządku aż do hmm.. teraz? Telefon działał normalnie, położyłem na biurku i po jakichś 10 minutach dostałem wiadomość. Dioda powiadomień normalnie migała, ale nie mogłem włączyć ekranu. Naciskając przycisk blokady nic się nie działo. Dopiero po jakiejś minucie telefon włączył się ponownie. Jakieś 5 minut później sytuacja się powtórzyła. Na razie jest spokój.. co to może być? Wina roma czy hardware'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paviks, po takim wykresie mamy stwierdzić co było powodem? No sorry, ale szklana kula nawet nie pomoże.
Może jakiś proces "się zawiesił" i mocno drenował baterię. Bo znowu wybudzeń nie ma za wiele.
Włącz i wyłącz telefon, ruszy wszystko od nowa i obserwuj kolejną noc

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

Czyżby na stronie miui.com?

http://www.miui.com/shuaji-393.html

(ale nie 10.13 bo fastbooty tam zawsze są najnowsze)

No właśnie jakbym tam znalazł to bym tu nie pytał. To, że tam są najnowsze to dobrze wiem ale mi chodzi dokładnie o ten 6.10.13. Jest w ogóle szansa znaleźć? 

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ale...po co. Przecież MiFlash nie ma znaczenia w jakiej wersji jest. Dlatego są tam najnowsze. A już w ogóle skoro szukasz CT. Wiesz w ogóle po co szukasz tego fastboota? Przecież potem wgrasz i tak miuipolska więc nie ma różnicy. Równie dobrze mógłbyś zrobić sobie flash z użyciem romu 6.1.1 i zaraz po tym twrp + miuipolska 6.10.27. Efekt identyczny.

Wysłane z mojego MI 5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Acid napisał:

Lol ale...po co. Przecież MiFlash nie ma znaczenia w jakiej wersji jest. Dlatego są tam najnowsze. A już w ogóle skoro szukasz CT. Wiesz w ogóle po co szukasz tego fastboota? Przecież potem wgrasz i tak miuipolska więc nie ma różnicy. Równie dobrze mógłbyś zrobić sobie flash z użyciem romu 6.1.1 i zaraz po tym twrp + miuipolska 6.10.27. Efekt identyczny.

Wysłane z mojego MI 5
 

 

Bo chciałem potestować pracę Mi4 na tej wersji po wgraniu wszystkiego na czysto. Wszystko o czym piszesz ogarniam, wiem co i kiedy i jak mogę sobie wgrać, o to się nie bój. Jak już jesteś tak bardzo ciekawy to Ci wytłumaczę. Na moim Mi4 najlepsze osiągi były na 6.10.13, ale testowałem też kolejne wersje z czystej ciekawości, .20 było ok ale coś mi tam w nim nie pasowało, na .27 usługi googla i xiaomi mi wczoraj jakoś skoczyły procentowo no i coś zaczęło wybudzać telefon i drain baterii większy się zrobił, jeszcze przeskoczyłem na chwilę na Miui7 żeby zobaczyć za czym ludzie tak tęsknią, tej baterii i rewelacyjnej szybkości gps oraz pięknego paska powiadomień. No ale jednak się za bardzo przyzwyczaiłem do Miui8 i dla mnie jest wygodniejsza i ładniejsza. Więc MiFlash nowego romu CT i wgrałem 6.10.13 miuipolska, ale telefon zachowuje się dokładnie tak jak na wersji .27, czyli znów pierwsze usługi googla i xiaomi i drain baterii jakiś większy. Więc chciałem sobie obczaić jak telefon by się zachowywał po MiFlashu wersją 6.10.13 china i jak później po wgraniu miuipolska. Po to mi ta wersja CT, dla zabawy, no ale dla Ciebie pewnie jest to nielogiczne i bezsensowne. Trudno :P Wystarczyło powiedzieć, że nie znajdę tej wersji CT pod fastboot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czolo7 Robię i właśnie się tak skończyło, że przywróciłem sobie full backup. Tylko byłem ciekawy i chciałem sprawdzić jakby tel się zachowywał po sflashowaniu daną wersją, a później jak na innej wersji miuipolska. Czy to faktycznie ma jakieś znaczenie, czy ja mam jakieś zwidy odnośnie działania tych romów, albo czy to po prostu kaprysy Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co najśmieszniejsze przywracałem 6.10.13 miuipolska sprzed zabawy ROMami, na 6.10.13 miuipolska wgrane na czysto zaraz po Miflashu 6.10.27 CT. Jak po Miflashu Usługi Xiaomi i Google na tej samej wersji miuipolska miały po 30% i telefon był wybudzany co trochę, tak po przywróceniu backupu nic telefonu nie wybudza i Usługi Google to 4,5%, a Xiaomi 1,6%.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem twrp i po ponownym uruchomieniu telefonu mam znowu mi recovery. Gdzieś widziałem, że ktoś miał z tym problemu. Jak zainstalować twrp na stałe? Robiłem według instrukcji z najnowszego Romu
I odrazu takie pytanko. Twrp chce tylko i wyłącznie po to aby zrobić kopię obecnego kernela i potem flash jakiegoś custom. Jednak czy potem będę mógł normalnie z poziomu twrp wrzucić zupa z romem miuipolska 5.11.13?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim mi4. Mam aplikacje WhatsApp i nie przychodzą mi powiadomienia mając włączony net.  Wszystko mam w apce wlaczone i nic. Jest jakieś rozwiązanie? 

Sprawdź opcje powiadomień w ustawieniach telefonu. Dodatkowo możesz zablokować ubijanie aplikacji kłódkując aplikacje (ostatnie aplikacje i przeciągasz w dół na whatsapp, pojawi się kłódka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lingo1 napisał:

Witam mam problem w moim mi4. Mam aplikacje WhatsApp i nie przychodzą mi powiadomienia mając włączony net.  Wszystko mam w apce wlaczone i nic. Jest jakieś rozwiązanie? 

Dodałeś do autostartu (Panel Sterowania - Uprawnienia - Autostart)? Jeśli to nie działa to tak jak wyżej napisane, można jeszcze "zakłódkować"

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zaklódkuje te aplikacje to oznacza że ona będzie działać cały czas w tle?  Jak to właśnie wygląda bo fb na przykład dostaje normalnie powiadomienia. 

Właśnie. Jeszcze o tym autostarcie zapomniałem.
A co do kłódki to tak. Właśnie tak to działa, że aplikacja nie jest ubijana automatycznie i działa proces cały czas w tle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...