Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Moim zdaniem cos zle robi i tyle. Ja na 2 mi4 robilem tak miflash z china dev fastboot rom z flash_all i na to twrp w fastboot i na to xiaomi.eu.

Nie luie glupich kombinacji, jak ta metoda z 5.12.17.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

No pewnie ,że coś źle robi. Powinien zrobić tak jak ty piszesz ,albo zgodnie z poradnikiem i instalować rom miui 7 z andkiem 6 z wgranym twrp a na to miui 8 czyli xiaomi.eu ( co jest najbardziej bezpieczne z racji tego ,że już wszystko jest przegotowane, jeśli chodzi o tą metodę) Ten drugi user co miał tak samo, zrobił identycznie jak ten na mi note. Efekt identyczny. Normalnie pod górę ludzie idą na maxa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie bo już druga osoba pisze że ma problem i zrobiła tak samo. Jak by było z andka takiego samego to by poszło a jak jest zmiana na andka 6 to się coś pitoli.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Nie ma to znaczenia na 100%! Ja sobie TWRP wgrałem dużo wcześniej, niż było domyślnie dodane do ROM.

I u mnie szło bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kulig007 napisał:

Nie ma to znaczenia na 100%! Ja sobie TWRP wgrałem dużo wcześniej, niż było domyślnie dodane do ROM.

I u mnie szło bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Niby tak. Ale co oni dokładnie robią tego nie wiemy. Może jakieś inne twrp wgrali ? nie wiem. Wiem tylko ,że to drugi przypadek taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę po prostu wiedzieć czy jeśli będzie to naprawione to porządnie, bo widziałem rozne akcje typu oklejanie się szkła, niedopasowanie obudowy itd. Jednym słowem czy warto kase wydac

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Kolego, będzie. Poczytaj o zasługach Acida, również w części związanej z serwisem.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nacisnął? :D

Może tym razem ktoś odpowie na moje pytania:

1.  Ktoś ogarnia co zrobić żeby przy wpisywaniu adresu strony w przeglądarce po wstawieniu pierwszej kropki nie robiło automatycznie spacji? Np. wpisuję i wychodzi tak "cycki. com.pl", z drugą kropką jest już ok.  Używam SwiftKey. 

2.  Da radę wyłączyć to powiadomienie o roamingu? W trasie jest to strasznie denerwujące jak mam tel w uchwycie i się co chwilę podświetla, bo sieć przechodzi w roaming. Nie, nie chcę wyłączyć wybudzenia ekranu przy powiadomieniu i nie interesuje mnie włączenie przesyłu danych w roamingu.

Screenshot_2016-09-23-10-39-58-293_com.android.browser.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android(6.0.1) - SwiftKey mi zamula w przeglądarce od Xiaomi, z prędkością taką jak pisałem na 4.4 teraz nie wstawia znaków, mimo iż na klawiaturze łapie kliknięcie + czasem nie działa spacja :( Ma ktoś na to jakąś radę? Szkoda że nie ma klawiatury z windows phone. Chyba najlepsza klawiatura z którą miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić jeśli nie zależy ci na jakości rozmów po 2G i czasem po 3G. Są egzemplarze z problemami. Może ciebie to nie dotyczy. Zwłaszcza jeśli teraz nie masz wyłączonej redukcji szumów i inni nie narzekają. Większość wyłączała na 4.4 aby było OK. Z OTG jest problem na 6.0 i jest to właśnie wina nowego androida jak zwykle i trochę Xioami bo jakoś Huawei nie ma z tym problemu. Wygląd i płynność wg mnie na plus ogromny. Jak ktoś ładował co 24-48 godz. to nie zauważy, że bateria szybciej schodzi podczas nieużywania. SOT głównie ok. Często się to zmieniało z ROMu na ROM miesiąc temu. Teraz nie mam pojęcia bo siedzę sobie na 5.11.5.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie odtworzyć programem np. BSPlayer czy AllPlayer film z napisami. Wywali błędem żeby dać uprawnienia lub, że ta wersja Androida nie pozwala na odczyt/zapis. Kilka razy zdarzyło mi się także, że przerywało mi transfer plików wbudowanym menadżerem. Inne mają problemy z dostępem do pena już przy próbie wejścia na niego. Google poj...o pod tym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, wypróbuję. 

.... 

@Nezumi kiedyś mi mówiłeś, że dzień i noc w ikonie pogody nie zależy od motywu tylko od dostawcy pogody, wcale nieprawda. Na SS widać, że jest to możliwe żeby się tak dało i na bank widziałem motyw na Miui7, który się nie różnił od standardowego z różnicą właśnie wyświetlania dnia i nocy. 

Screenshot_2016-09-30-13-36-39-490_com.miui.home.png

Screenshot_2016-09-30-22-45-05-966_com.miui.home.png

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze drugi raz mi się przestawił domyślny ekran który się pokazuje po dotknięciu Home.

Jak przestawić na inny panel?

Robię edycję paneli ale nie widzę ikonki domka czy czegoś podobnego.

Rom z ostatniego tygodnia.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM z  Mi4. nagłe utraty zasięgu.występują całkowite utraty połączenia z siecią. Dość często telefon gubi zasięg na 30sek - 1min, po czym łapie sieć na pełnym zasięgu i 4G. Telefon leży ciągle w tym samym miejscu i nie raz dostaję sms, że ktoś próbował się połączyć. W trasie, jadąc autem, i mając pełny zasięg 4G nagle następuje całkowity brak zasięgu i po niedługim czasie znowu łapie od razu pełne 4G. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...