Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś swój egzemplarz z Gearbest w wersji 3/64. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to nie refurb jeśli nie mam naklejki do zdrapania na pudełku? Sprawdziłem IMEI na tej stronie: http://www.mi.com/verify/#imei_en  i wyszło:

Mi 4 64G 印度版 White 64GB (te chińskie znaczki oznaczają Indie Edition). 

Rozumiem też, że to nie jest wersja CT i mogę wgrać MIUI Polska według instrukcji dostępnych na forum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy krótkie pytania

1. Ile na dzień dzisiejszy powinien kosztować Mi4 2/16 i w którym sklepie najtaniej/najpewniej go zakupić (polski i zagraniczny)?

2. Który sklep (polski i zagraniczny) oferuje największy wybór akcesorii Xiaomi? Np: drewniane klapki do Mi4, przejściówki, opaski mi band itp...

3. Czy cały system MIUI jest spolszczony czy zdarzają się nieprzetłumaczone elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2016 o 17:20, sydo napisał:

Witam

Trzy krótkie pytania

1. Ile na dzień dzisiejszy powinien kosztować Mi4 2/16 i w którym sklepie najtaniej/najpewniej go zakupić (polski i zagraniczny)?

2. Który sklep (polski i zagraniczny) oferuje największy wybór akcesorii Xiaomi? Np: drewniane klapki do Mi4, przejściówki, opaski mi band itp...

3. Czy cały system MIUI jest spolszczony czy zdarzają się nieprzetłumaczone elementy?

1. Dziwne pytanie ??? Poczytaj dział o sprzedawcach, promocjach itd. Jak nie to masz gogle ;)

2. Dział sprzedawcy jeszcze raz.

3. Miui polska ( eu ) jest całkowicie spolszczony.

Z polskich sklepów polecany technos. ( czytaj dział sprzedawcy )

Duperelek znajdziesz milion na chińskich sklepach i na ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz na forum.  Posiadam od kilku dni Mi4 i mam problem z aplikacją Mbanku,  mianowicie nie dochodza żadne powiadomienia.  Uprawniłem aplikację we wszystkim,  w menu baterii też  i nic.  Wszystkie inne aplikacje,  takie tak whatsapp,  viber działają i powiadomienia dochodzą. Inne telefony nie mają problemu. 

Edytowane przez obtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obtu napisał:

Witam pierwszy raz na forum.  Posiadam od kilku dni Mi4 i mam problem z aplikacją Mbanku,  mianowicie nie dochodza żadne powiadomienia.  Uprawniłem aplikację we wszystkim,  w menu baterii też  i nic.  Wszystkie inne aplikacje,  takie tak whatsapp,  viber działają i powiadomienia dochodzą. Inne telefony nie mają problemu. 

Do autostartu dodałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogarnia co zrobić żeby przy wpisywaniu adresu strony w przeglądarce po wstawieniu pierwszej kropki nie robiło automatycznie spacji? Np. wpisuję i wychodzi tak "cycki. com.pl", z drugą kropką jest już ok.  Używam SwiftKey. 

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem i może ktoś coś wie

Kiedy odpalam aplikację po raz pierwszy to prosi ona o uprawnienia. Wcześniej po prostu dawałem zezwól i było ok. Od jakiegoś czasu nie da się kliknąć zezwól w pozycji pionowej telefonu. W aplikacjach, których po ustawieniu telefonu w poziomie się obrócą, da się dać zezwól. W pozostałych kiszka.

ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę wyłączyć to powiadomienie o roamingu? W trasie jest to strasznie denerwujące jak mam tel w uchwycie i się co chwilę podświetla, bo sieć przechodzi w roaming. Nie, nie chcę wyłączyć wybudzenia ekranu przy powiadomieniu i nie interesuje mnie włączenie przesyłu danych w roamingu. Ktoś coś? Może @Acid?

Screenshot_2016-09-22-23-15-08-857_lockscreen.png

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Witam, jestem posiadaczem od niedawna telefonu xiaomi mi4. Mam pytanie czy używając gps i nawigacji telefon po chwili wam się dosyć mocno nagrzewa szczególnie lewa strona przy ramce? 

2. Znacie jakąś dobrą aplikacje którą można sprawdzić temperatury telefonu? 

3. Jest jakas aplikacja lub w jaki sposób można sprawdzić parametry telefonu, z jakiej firmy mamy wyświetlacz, aparat itp? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc update do najnowszej wersj(tj. miui 8 android 6.0) z 5.12.5 muszę dalej instalować tą przejściową wersje 5.12.17?

Tak. Raczej 5.12.17 potem jakoś rom miu7 z andkiem 6 z miui polska ( np. 6.3.3 bo tam od razu nadpisuje recovery na twrp) i potem najnowszą aktu. Od którejś aktu romy miui polska to romu xiaomi.eu i potrzebne jest twrp. Możesz też ręcznie zainstalować twrp.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update do 5.12.17, potem zainstalowałem ręcznie twrp(wersja 3.0.0). Próbowałem zainstalować zarówno 6.3.3 jak i najnowszy stable ale telefon stoi na logo mi kilka godzin więc chyba coś nie halo :( Any ideas? Zostaje miflash(nie mam dostępu dziś windowsa)? Próbowałem przywracać z backupa ale dalej to samo.

Edytowane przez heolix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miałeś scalone partycje systemowe?

Instalacja 5.12.17 jest dwuetapowa. A jeszcze lepiej zainstalować, np. Diskinfo, żeby upewnić się co do powiększonej partycji. Później jak mamy już TWRP, to można od razu wrzucić aktualne wydanie MIUI.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej tak - MIUIPolska_cancro_5.12.17_v7-4.4 + wchodziłem na system upewniając się że jest dobry numer. Zaktualizowałem twrp do 3.0.2.0 ale dalej jest problem, bootloop. Może spróbuje zainstalować inny rom.

Edytowane przez heolix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twrp wipe data, cache, dalvik(oprocz internal storage i system)

A druga czynnosc install i zainstalowanie od nowa romu.

Potem poczekaj na mi moze stac do 25min, dluzej nie czekaj.

Jesli dalej nie pojdzie to wipa data,system, cache i dalvik, nie zaznaczaj internal storage.

I potem instalacja romu.

Dlatego ja zawsze wole do takich akcji miflash, pobralbys najnowszy china dev fastboot rom pod mi4 o numerze 6.9.22, potem twrp w fastboot, potem z twrp install xiaomi.eu 6.9.22 i potem po uruchomieniu sie miui xiaomi.eu factory reset i juz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Wszystko ok, tylko nie trzeba wgrywać TWRP, wystarczy zmienić nazwę romu na update.zip i aktualizując rom wgra się też TWRP.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...