Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

restartow nie mam nawet na miuipolska, od 3 tygodni moze jeden byl... 
Ale za to mam ciekawszy problem. Telefon czasami zmienia glosniki tzn. glosnik od rozmow robi za ten od multimediow. Czyli muzyka leci z tego od rozmow, powiadomienai tez sa z tego od rozmow... Mial ktos cos takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

U mnie bardzo dobrze.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

U ciebie redmi2 to zawsze jest bardzo dobrze :-D Pytam bo żona mi mówiła ostatnio żeby jej mi4 zaktualizować a nie chce jej zrobić buuuu bo potem to ja to buuuu będę musiał wypić :-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A miales/miala kiedys na mi4 problen z jakoscia rozmow, z bt itp?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Siedzi na 5.12.4 na andku 4.4. wszystko chodzi rewelacja jedyny mankament to pisk przy nagrywaniu wideo co ją trochę drażni. Ludzie pisali ,że po przejściu na andka 6 ten problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MD13 napisał:

Dobra a jak ostatnia aktu się wam sprawuje ??

 

Ostatnia nie bardzo, wróciłem do 6.9.1 (dobrze, że zrobiłem sobie kopię w TWRP zaraz po Miflashu i przejściu z Globala), na 6.9.8 tel mi się jakoś bardziej grzał, GPS słabiej działał, no i bateria szybciej leciała, z czujnikiem światła też było coś nie tak, bo jak ktoś do mnie dzwonił to na ekranie nie było nic czasem widać. No ale to tylko u mnie tak było, u Ciebie być nie musi. Z tego co widzę od kiedy czytam to forum to każdy ma inne problemy z Mi4 i różnie Mi4 na ROMy reagują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Ostatnia nie bardzo, wróciłem do 6.9.1 (dobrze, że zrobiłem sobie kopię w TWRP zaraz po Miflashu i przejściu z Globala), na 6.9.8 tel mi się jakoś bardziej grzał, GPS słabiej działał, no i bateria szybciej leciała, z czujnikiem światła też było coś nie tak, bo jak ktoś do mnie dzwonił to na ekranie nie było nic czasem widać. No ale to tylko u mnie tak było, u Ciebie być nie musi. Z tego co widzę od kiedy czytam to forum to każdy ma inne problemy z Mi4 i różnie Mi4 na ROMy reagują.

Dzięki wielkie. Ja na mi note mam 6.8.18 i jest ok. Nie aktualizowałem bo nie miałem czasu. Pomyśle czy może jej na początek zainstalować 6.8.18 a potem ewentualnie 6.9.1 ( jak piszesz ,że oki ) A u ciebie jak się sprawowała 6.8.18 ?? Bo ,że na mi note jest oki to nie znaczy że na mi4 będzie dobrze.

A jeszcze na 6.9.1 miałeś restarty?? No i jeszcze jaką masz wersje Mi4??

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MD13 napisał:

Dzięki wielkie. Ja na mi note mam 6.8.18 i jest ok. Nie aktualizowałem bo nie miałem czasu. Pomyśle czy może jej na początek zainstalować 6.8.18 a potem ewentualnie 6.9.1 ( jak piszesz ,że oki ) A u ciebie jak się sprawowała 6.8.18 ?? Bo ,że na mi note jest oki to nie znaczy że na mi4 będzie dobrze.

A jeszcze na 6.9.1 miałeś restarty?? No i jeszcze jaką masz wersje Mi4??

Przed 6.9.1 siedziałem na Global ROMie więc na ten temat się nie wypowiem, na Globalu za to 6.7.21 był najlepszy na moim Mi4, z następnymi były problemy.

Mój Mi4 to wersja CT

Od kiedy zrobiłem Miflasha i wgrałem Miui Polska nie miałem ani jednego restartu, na Globalu miałem raz na tydzień, maks dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam taki dość typowo-nietypowy problem. Tak jakoś od 2-3 dni telefon nie chce się ładować gdy jest włączony, czasami ładuje – czasami nie. Gdy jest wyłączony pokazuje się ikonka baterii, lecz % nie wzrasta bądź wzrasta bardzo powoli. Trzeba odczekać lub poruszać kablem by zaczęło ładować. Próbowałem kilku kabli oraz ładowarek, więc myślę, że jest to wina portu micro usb. DO TERAZ.

Wszystko ładnie przygotowałem, żeby wysłać na gwarancję, ale stwierdziłem że jeszcze raz sprawdzę. Podłączam i co się dzieje? TELEFON SIĘ ŁADUJE. Odłączam i znowu podłączam - ładuje, odłączam, podłączam - ładuje i tak kilkanaście razy. To ma być jakiś żart ze strony tego telefonu?

Jak myślicie, w związku z tą sytuacją odczekać jeszcze z wysyłką, czy wysyłać? Jestem pewny, że wczoraj jeszcze nie działało! Najgorzej jeśli jutro znowu nie będzie chciał się ładować, a wyślę do "serwisu" i stwierdzą, że wszystko działa - 20 zł pójdzie w błoto. Co zrobić w tej sytuacji? Chyba, że mają specjalistyczny sprzęt i rozbierają telefon by to sprawdzić, no ale jakoś wątpię, bo kupowałem w xiaomi.com.pl :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

Oj klamiesz pan klamiesz! Na ct nie ma globala jest tylko china.

 

Tym bardziej pod miflash.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To jakim cudem miałem zainstalowanego Globala i np. w CPU-Z mi pokazywało (mi4_lte_ct)? Po tym stwierdziłem, że to wersja CT i wgrałem Miui Polska za pomocą poradnika dla Mi4 CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie redmi2 to zawsze jest bardzo dobrze :-D Pytam bo żona mi mówiła ostatnio żeby jej mi4 zaktualizować a nie chce jej zrobić buuuu bo potem to ja to buuuu będę musiał wypić :-D

U mnie też bardzo dobrze. To może już poczekaj do następnej aktualizacji w poniedziałek. Dochodzą nowe ciekawe funkcje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Moze miales syfiasty miui, niby global. Zobacz sam czy jest miui global stable lub dev pod fastboot i recovery na wersje cancro_ct_lte.

Global bedzie tylko na tej stronie.

en.miui.com na ktorej nie ma telefonow typowo na chinski rynek.

A na miui.com nie.

Romy dla mi4 z en.miui.com

Fastboot

http://en.miui.com/a-234.html

Wersji global na ct brak.

Recovery (takze na ct brak)

http://en.miui.com/download-240.html

A tu masz chinskie miui.com

Fastboot rom jest pod mi4 cu i drugie pod ct ale tylko china

http://www.miui.com/shuaji-393.html

Recovery

takze tylko china pod wersje cu i ct( 2 rozne romy)

http://www.miui.com/download-241.html

Rom xiaomi.eu pasuje na CT bo raz jest na wersji china(nie global) a dwa ze ma nazwe kodowa cancro.

CU Takze ma kodowa cancro ale ma takze romy china,global i xiaomi.eu

Byc moze i global tez podejdzie pod recovery na CT bo ta sama nazwa kodowa, ale dalej mysle ze miales syfiaste miui.

Pod miflasha na model CT nie podejdzie wersja CU china a co dopiero global.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dobra, może od początku, tak. Jak telefon do mnie przyszedł miał wgrane Miui7 wersji nie pamiętam, po odpaleniu pojawiła się aktualizacja itp. zaktualizowałem, po którymś takim updejcie i moim grzebaniu w fonie siadły automatyczne aktualizacje, podejrzewam, że zmieniłem nazwę folderu tego do którego były pobierane aktualki, ale mniejsza o to, więc pobierałem ROMy z en.miui.com - Mi4 - Developer ROM>Full ROM pack, przy pierwszym zrobiłem Wipe All Data i instalowałem przez MiRecovery i wszystko śmigało normalnie, tak więc wnioskuję, że to nie jest "syfiaste miui" jak pobierałem je z oficjalnej strony. Przyszedł czas, że Global zaczął mnie denerwować więc stwierdziłem, że zainstaluję xiaomi.eu, tak więc poczytałem tutki itd., w CPU-Z pokazywało mi że (mi4_lte_ct), ale dla pewności sprawdziłem jeszcze tak: "W fastboot po komendzie: fastboot getvar board_version -> board_version: 4.4 oznacza model CT." no i dokładnie pokazało 4.4, więc według tutka dla wersji CT pobrałem "cancro_lte_ct_images_blablabla.itd.itp.tgz" rozpakowałem dwa razy no i fastboot miflash, fastboot twrp, twrp xiaomi.eu i tyle. Koniec mojej historii.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie mogę zainstalować nowego miui? Znowu coś się zmieniło w sposobie instalacji? Mam miui 7 6.2.18 na które przeszedłem bezproblemowo z miui 6 według instrukcji. Teraz próbuje zainstalować miui 8 od xiaomi.eu dev albo stable i w pewnym momencie przerywa instalacje. Mam wgrane CWM przez które wgrywałem roota i tam też wywala błąd: could not delete node! 

Mi Pc Suite twierdzi żebym zaktualizował tel. przed podłączeniem.

Nawet miflash wywala błąd przy wskazywaniu ścieżki do romu: "określone rzutowanie jest nieprawidłowe" a wszystko robione według instrukcji z miui.com. No przecież to jakaś paranoja!

(debugowanie włączone, wipe przed instalacją robiony)

Edytowane przez squirrelkuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, --Mariusz-- napisał:

Jutro przyjdzie do mnie Mi4 prawdopodobnie w wersji CT (3/64 z Gearbest). Które MIUI polecacie wgrać? A w zasadzie którą wersję systemu od xiaomi.eu? Czytałem coś, że w poniedziałek wychodzi nowa wersja? 

Proponuję przeczytaj tu: https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzesiuso napisał:

Proponuję przeczytaj tu: https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ 

Nie chodzi mi konkretnie o instalację, bo z tym sobie poradzę. Po prostu pytam którą wersję warto wybrać, która jest najstabilniejsza i najlepsza. 6.9.8 czy np 6.9.1? Dlatego pytam tutaj osób, które miały bądź mają styczność z konkretnymi wersjami

Edytowane przez --Mariusz--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, --Mariusz-- napisał:

Nie chodzi mi konkretnie o instalację, bo z tym sobie poradzę. Po prostu pytam którą wersję warto wybrać, która jest najstabilniejsza i najlepsza. 6.9.8 czy np 6.9.1? Dlatego pytam tutaj osób, które miały bądź mają styczność z konkretnymi wersjami

Ile osób tyle opini, musisz sam zdecydować i zainstalować. Miałem MI 4 przez dwa lata instalowałem większość aktualizacji, nie miałem problemów. Jedynie samoczynne restarty się pojawiały ( po usunięciu pinu nie miało to znaczenia). 

Edytowane przez Grzesiuso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grzesiuso napisał:

Ile osób tyle opini, musisz sam zdecydować i zainstalować. Miałem MI 4 przez dwa lata instalowałem większość aktualizacji, nie miałem problemów. Jedynie samoczynne restarty się pojawiały ( po usunięciu pinu nie miało to znaczenia).

A kiedy wychodzi następna stabilna wersja MIUI? Bo czytałem coś, że warto zaczekać do poniedziałku zamiast teraz instalować. Tylko nie wiem czy chodziło o wersję dev czy stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, --Mariusz-- napisał:

A kiedy wychodzi następna stabilna wersja MIUI? Bo czytałem coś, że warto zaczekać do poniedziałku zamiast teraz instalować. Tylko nie wiem czy chodziło o wersję dev czy stable

Zainstaluj sobie obecną, w poniedziałek zainstalujesz najnowszą i zobaczysz różnice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, StachuCapan napisał:

I mogę go użyć za pomocą mi flash? Bo zwykle te romy do flashowania mają ponad 1GB

Ten co podałem jest do instalacji przez twrp czyli recovery i jest to xiaomi.eu.

Szukasz takiej wersji dla MiFlash? To jeszcze sprecyzuj czy ma być global czy cn. CN pewnie bym znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...