Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

jakie etui mozecie polecic na mi4? Ipaky najlpeszy jest? Bo wczoraj pierwszy raz telefon wypadl mi z kieszeniu przez wlasna glupote i amelinium sie pogielo. A chce tego uniknac 

Ja miałem IMAK ale od czasu gdy mam plecki drewniane to nie używam.

Mi4LTE Black Apricot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzałem w końcu do decyzji zainstalowania Miui Polska (obecnie mam Global Dev), bo denerwuje mnie w pasku powiadomień, że jest "września 3", no i słońce w pogodzie kiedy jest noc. Tylko, że mam taki problem, może mi ktoś powiedzieć dlaczego jak włączę fastboot i podłączę do kompa to po kilkunastu sekundach tryb fastboot się sam wyłącza?

................

Dobra, poradziłem sobie, usunąłem wszystkie miflashe, micośtaminnego itd. i wszystkie sterowniki za pomocą USBdeviev i wgrałem wszystko na nowo i poszło.

................

Hmmm ikona pogody dalej jest taka jaka była, czyli cały czas pokazuje słońce :/, dodatkowo nie chce zsynchronizować SMS i połączeń, dlaczego? Zainstalowałem wersję Miui Polska 8 Stable.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, nie wiedziałem, że jak pokazuje słońce to jest słonecznie, bo dzisiaj np. pokazywało słońce, a było pochmurnie. Jak nie masz sensownej odpowiedzi to nie pisz postów po prostu.

Tak poważnie, zainstalowałem Miui Polska między innymi dla "Wschód/zachód Słońca w Pogodzie" i to nie działa. Więc grzecznie pytam dlaczego tak jest? Czy zostało to usunięte czy po prostu nie działa. Na Miui7 miałem zestaw ikon, albo motyw, który rozróżniał dzień i noc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Serio, nie wiedziałem, że jak pokazuje słońce to jest słonecznie, bo dzisiaj np. pokazywało słońce, a było pochmurnie. Jak nie masz sensownej odpowiedzi to nie pisz postów po prostu.

Tak poważnie, zainstalowałem Miui Polska między innymi dla "Wschód/zachód Słońca w Pogodzie" i to nie działa. Więc grzecznie pytam dlaczego tak jest? Czy zostało to usunięte czy po prostu nie działa. Na Miui7 miałem zestaw ikon, albo motyw, który rozróżniał dzień i noc.

 

Bo aktualnie aplikacja pogody nie pokazuje już pory dnia, a jedynie stan pogody, porę dnia sprawdzisz wchodzą w aplikację, niestety, ma ona na sztywno ustawione godziny w których wchodzi noc i dzień, a nie są one pobierane z wykresu wschodu/zachodu słońca, błąd jest aplikacji pogody (accuweather), a nie MIUI jako takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, to zależy od dostawcy pogody, a nie od motywu.

Ja osobiście dziwię się, czemu większość upiera się przy pogodzie MIUI (od accuweather). Ja za cholerę nie widzę sprawdzalności od tego dostawcy. A to przekladam ponad wygląd widgetu.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kulig007 napisał:

@up, to zależy od dostawcy pogody, a nie od motywu.

Ja osobiście dziwię się, czemu większość upiera się przy pogodzie MIUI (od accuweather). Ja za cholerę nie widzę sprawdzalności od tego dostawcy. A to przekladam ponad wygląd widgetu.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Z jakiej korzystasz pogody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pendriva otg tego sandiska. Kupilem pownerwialem sie 30 min bo bie szlo skopiowac ani przez te ich aplikacje ktora ciezko znalezc czy tez es eklspoatora, poczyscilem dane i systemowa apka dziala w 100 % wykrywa pamiec itp. Chyba ze ktos cos poradzi z ich apka

Przeczyściłeś systemową przeglądarkę plików i zaczął działać pendrive otg z nią? Ja przetestowałem z 10 apek i wszystko działa normalnie tylko w es explorer

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z notatnikiem w moim mi4, otóż jak wejdę w notatki i np skasuje jakis tekst i dam cofnij to automatycznie zapisuje notatkę bez  żadnego zapytania. Jest możliwość by to gdzieś zmienić, by notatnik nie zapisywał notatek gdy daje cofnij, tylko za potwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, regnar napisał:

Przeczyściłeś systemową przeglądarkę plików i zaczął działać pendrive otg z nią? Ja przetestowałem z 10 apek i wszystko działa normalnie tylko w es explorer

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nic nie robilem. Podlaczam usb, na gorze ikonka ze podlaczono pamiec a w systemowym pojawia sie zakladka usb. Pozniej wrzoce foty

Prosze

Screenshot_2016-09-06-13-39-47-504_com.android.fileexplorer.png

Screenshot_2016-09-06-13-40-10-403_com.android.fileexplorer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kupiłem mi4 od goldwaya. Wersja mi4 - CU

Mam problem przy instalcji miui polska. Przy próbie instalacji z poziomu recovery (Bo z poziomu uploadera nic nie rusza) zatrzymuje się instalacja przy 98% i wyskakuje błąd.

Co powinienem w tym przypadku zrobić? Zainstalować z instrukcji wg 3 sposobu (miflash) -  (i jaki rom zainstalować?) - aktualnie pobieram  Xiaomi Mi 4 CDMA/WCDMA/LTE Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Czy postępuje dobrze, czy powinienem to zrobić jakoś inaczej? Nie chcę zrobić z telefonu cegły, a to mój pierwszy xiaomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 4.4.4. ten co dostalem, dokladny screenshot w zalaczniku.

A gdzie znajde taki rom?

Screenshot_2016-09-06-22-27-15.png

 

Edit:////

 

Znalazłem ten rom w archiwum - tutaj- https://miuipolska.pl/archiwum-wersji-miui-v7/

czyli najpierw go spróbować wgrać przez uploadera, tak? Jak nie prójdzie to proba przez recovery, jak dalej nic to się odezwę.

Edytowane przez magik2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę coś musi być z tym wszystkim nie tak. Przechodzilem na miui7 bez problemu- wszystkie instrukcje są. Zostałem na starszym wydaniu 6.2.18. Teraz chce zainstalować miui8 i wywala błąd. Musze zaktualizowac twrp? Jest jakaś instrukcja gdzieś indziej niż w tym prawie 400 stronicowym wątku?

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2016 o 09:28, lingo1 napisał:

Witam mam problem z notatnikiem w moim mi4, otóż jak wejdę w notatki i np skasuje jakis tekst i dam cofnij to automatycznie zapisuje notatkę bez  żadnego zapytania. Jest możliwość by to gdzieś zmienić, by notatnik nie zapisywał notatek gdy daje cofnij, tylko za potwierdzeniem.

Odświeżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi4-5-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-801-Quad-core-4G-Smartphone-p-1045950.html 

Telefon z linku będzie działał normalnie w naszej ojczyźnie :D? Nie jestem w temacie z Telecom i Unicom, z oprogramowaniem sobie poradzę, byle z pasmami było ok.

Za odpowiedzi z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dotarł do mnie identyczny i też z Banggood. Zamówiony 25 sierpnia dla mamy kumpla. Wersja CU (China Unicom), chwila zabawy z MiFlash, na to MIUI Polska i już jest cacy, tylko jeszcze jutro dotnę jej kartę w punkcie, bo w starym Samsungu siedzi mini-sim.

Przesyłka w porządku, telefon także, udało się uniknąć VAT-u, także za 450 złotych MI4 jest wciąż petardą i zamawiaj śmiało. :) 

 

 

Edytka - jeszcze więcej "także". :P

Edytowane przez h4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...