Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Może szarpnięcie kablem. Każdy użytkuje fony na różne sposoby. Moja szwagierka lub mój brat to są istni rozwalacze fonów. Nie ma na świecie fona którego by  nie uszkodzili ( a to ekran, szybka od aparatu, obudowa itd) a niby użytkują normalnie. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie szanują tego co mają. Takie pretensje powinny być zwyczajnie ignorowane. Może też to wina słuchawek. Kiedyś miałem takie co wyraźnie luźniej wchodziły do gniazda ( choć i tak grały dobrze ).
Mój ma tylko problemy podczas rozmów na 2G i słaby sygnał z GPS. Dla mnie jeszcze nie są to powody by wydać kolejne 1000-1200 na nowsze urządzenie, które będzie działało krócej na mocniejszej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Pytanie. Ma moze ktos filmik jak sie zachowuje uszkodzony mi4 z puchnaca bateria? Co naciska na jakas tasme itp?

Jakie objawy i jak sobie z tym poradzic?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Cytat

W ostatni czwartek wyjmuje telefon z kieszeni i widzę mega lagi, takie po 5 sekund od dotkniecia ekranu zanim coś sie zadzieje.

Cytat

u mnie problem z taśma też wystąpił. Na szczęście się udało zrobić. Odkleiła się delikatnie na dole. ale klej załatwił problem.

Cytat

Dołożyłem papierek zgięty na kilka razy ale nie pod baterie tylko pod plastik w który wchodzi taśma!póki co działa wyśmienicie

Prawdopodobnie częsty problem który na szczęście mnie jeszcze nie dotyczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym użytkowników mi4 o pisanie do na priv wiadomości z wersją systemu jakiej używacie, ewentualnych wadach i bugach tej wersji. Chciałbym wybrać coś a siebie już nowszego. Najbardziej mi zależy na zbliżonym czasie pracy na baterii w porównaniu do miui 7 ma KK. GPS musi śmigać jak ta lala ;-)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam stable miui 8 od xiaomi.eu. Zainstalowałem dziś na czysto i nie mogłem nadać uprawnień aplikacjom (odmówić się dało kliknąć, ale zezwól mega ciężko), sam mi usunął swiftkey, a później sam go wyłączył w ustawieniach (nie wiem jakim cudem, ale w google play było normalnie włącz zamiast zainstaluj), kolejny bug to znikł mi totalnie ekran blokady, od razu po kliknięciu power był pulpit. Reset nie pomagał. Po tych akcjach full wipe i powrót na 6.8.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra słuchajcie. Czy na tym miui 8 nie ma już problemów z usługami Google play? Nie drenuja nadmiernie baterii? Czy bateria spokojnie wytrzyma jeden dzień przy około 4-5h sot, włączonych danych pakietowych? GPS działa normalnie? Jest już viper FX na tą wersję miui? Mowa oczywiście o wersji dev Xiaomi.eu, martwi mnie brak możliwości do mojej stable 5.11.13. :-D a z drugiej strony może warto odświeżyć system chociażby ze względu na zabezpieczenia itp.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takowego nie ma :-) ja na china obecnie na 6.8.24 i 6.8.25 na mi4 mam problem z autojasnoscia, musialem wylaczyc. Bo ciemnica byla :-)

A tak zadnych innych problemow nie mam.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Na tym china muszę ręcznie zrootowac i wyrzucić chiński syf tak? Dodatkowo sklep Google play i usługi - można tym installerem z chińskiego marketu czy lepiej osobno z jakiegoś wątku na en.miui.com, chodzi mi o to, żeby mieć pełne synchro z Google tak jak na miui polska.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, --Mariusz-- napisał:

Mógłby mi ktoś doradzić, czy warto jeszcze kupić ten telefon w wersji 3/64 WCDMA? W sklepie Gearbest wychodzi około 570 zł + ewentualny VAT i poważnie zastanawiam się nad zakupem

 

Kurde, przecież to wciąż jest świetny telefon, za śmieszne w sumie pieniądze. Dzisiaj zamówiłem na banggood kolejne MI4, tyle, że wersję 2/16 i z kuponem do zapłaty miałem 109$, no to nie wiem, jaki inny mógłbym w tej cenie mieć, z takim wsparciem, jakie mam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, --Mariusz-- napisał:

Mógłby mi ktoś doradzić, czy warto jeszcze kupić ten telefon w wersji 3/64 WCDMA? W sklepie Gearbest wychodzi około 570 zł + ewentualny VAT i poważnie zastanawiam się nad zakupem

W zasadzie sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie, poczytać, posprawdzać, porównać różne modele, bo sam wiesz do czego Ci ten telefon będzie potrzebny i jak z niego będziesz korzystał. W moim przypadku padło na Mi4, bo mnie na nic lepszego nie było stać, a w swojej cenie był to najlepszy wybór i nie żałuję. W sumie nawet się cieszę, bo telefonu z mocniejszymi podzespołami nie wykorzystywałbym w pełni. Z aparatu i jakości dźwięku jestem mega zadowolony. Tak samo z jakości wykonania i samego MIUI (nigdy wcześniej z MIUI nie korzystałem). Problemy, które opisałem poniżej, albo mnie nie dotyczą, albo mi nie przeszkadzają.

Musisz za to sobie też odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz (ewentualnie, bo nie każdy ma problemy z Mi4, to też loteria jest) borykać się z losowymi restartami, tym, że rozmówcy mogą Cię gorzej słyszeć (w moim przypadku tylko mama narzeka, więc nie wiem czy to jest faktycznie wina telefonu, czy słuchu mamy :D), no i poszukiwania świetętego graala w postaci idealnego ROMu, na którym działa idealnie GPS, jest dobra jakość rozmów i żeby nic nie drenowało baterii itp.. Rób risercz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla xaawansowanych  ....pendrive na micro usb bedzie wspolpracowal z mi 4??

U mnie na miui8 działa sandisk 16gb ale tylko w zewnętrznej przeglądarce plików. W wewnętrznej nie widzi pendriva. W twrp działa bez problemu. Robię na niego kopię systemu.

Co ciekawe u siostry na miui 7 działa idealnie nawet z systemowa przeglądarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie odnośnie funkcji związanych z dual SIM bo możliwe że ja nie potrafię tego znaleźć

Czy da się na stałe przypisać osobie z kontaktów żeby do wykonywania połączenie używał zawsze jednej karty do dzwonienia? A nie że za każdym razem pyta który sim? 

Czy da radę do grup kontaktów przypisać jedną kartę SIM do wykonywania połączeń? 

Mam wersję systemu miui 8 6.7.21 telefon mi4c

Jeżeli nie da się tego zrobić oryginalnie w systemie zna ktoś jakąś dobrą aplikacje aby to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...