Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, to nie mam pojęcia, ale skoro masz dostęp do root, to wychodzi, ze zablokowany być nie powinien.

 

Edytka - oczywiście żadnej odpowiedzialności za to, co zrobisz po moim poście, nie biorę. :)

Edytowane przez h4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety nic po wklepaniu kodu.

wlącza sie diagnostyka tylko i moge info o systemie zobaczyc ale nie mam zadnej informacji o bootloaderze...

mam wgrane MIUI 7 Global 6.4.14 BETA - telefon kupiony tutaj: http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4-16gb-lte/

zrootowany, super_su zainstalowane, team win recovery najnowsze wgrane takze nie wiem czemu mi sie wydaje ze zablokowany :/ ?

Edytowane przez saker2k8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co teraz jak juz mam TWRP to normalnie CM'a i GAPPS wrzucić WIpe i install ?

 

EDIT: program teraz mi pokazuje nazwekodową "cancro" czyli sie zgadza. zadne CT nie ma nigdzie... wersja systemu 6.0.1

EDIT2: co lepiej jezeli chodzi o CM'a ? NIGHTLY czy SNAPSHOT'a ?

Edytowane przez saker2k8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz załączyć Twrp? Jak tak to wipe advanced, zaznaczasz ptaszki 3 pierwsze pola od góry i robisz wipe. Dalej instalujesz cm uruchamiasz ponownie, czekasz aż się odpali parę minut dalej wchodzisz znów w twrp i instalujesz gappsy potem wipe dalvik cache profilaktycznie i restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już działa... po prostu zachamowala mnie informacja ze BL zablokowany :D

PS: dzięki za odpowiedzi ;)

PS2: juz po factory reset można śmiało instalowac ROM i GAPPS przy tych nowych TWRP ;) nie trzeba kasować sobie zdjęć i kontaktów dla komfortu psychicznego :P

ciao Pany i Panie (chyba :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saker, gratki. I tak tu wrócisz. :P

 

seyfer, hehe, po prostu wtedy kupiłeś za dobry telefon i teraz się to będzie za Tobą ciągnęło. :P

Mam podobną akcję - moja Nokia N9 zburzyła mi środowisko smartfonowe. System MeeGo jest genialny...

 

...tyle, że jeszcze przed oficjalnym startem został porzucony. Elop srelop... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seyfer napisał:

Dobra, tak pytanie z innej beczki - jak ocenianie jakoś aparatu w mi4 ? Ja mam strasznie mieszane uczucia w porównaniu do wysłużonej Lumii 920 ...

Jak za taką cenę jak trzeba dać za Mi4 to aparat jest naprawdę niezły.Ja często używam do w pracy jak nie chce mi się taszczyć torby z aparatem i daje radę, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych nie jest tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Jak za taką cenę jak trzeba dać za Mi4 to aparat jest naprawdę niezły.Ja często używam do w pracy jak nie chce mi się taszczyć torby z aparatem i daje radę, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych nie jest tak tragicznie.

Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się pożegnać. Byłem przez kilka dni zmuszony używać iPhone i mój MI4 idzie do szuflady. Kupiłem dzisiaj nowego 6 S i coś czuje ze chwile będzie ze mną.

Z tego miejsca chciałem podziękować Acidowi za jego bardzo duża prace.

Mowię do zobaczenia , bo na pewno nie zrezygnuje z Xiaomi.

Być może w przyszłości znowu pobawię się w wynalazki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.

Nie przekonasz mnie że redmi 3 robi lepsze zdjęcia o mi4. Miałem oba. Przepaści jakiejś nie ma, ale różnice widać. Z2 ma koleżanka w pracy i wg mnie jakość fot jest bardzo zbliżona. Czy tam nawet nie siedzi ten sam sensor?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.

Ja mam mi4 a dziewczyna redmi 3, który ma ten sam soft i ten sam aparat co redmi 3 pro. I wiesz co Ci powiem? Nie pisz głupot bo ludzie posłuchaj i kupią, a później będą zawiedzeni aparatem.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, regnar napisał:

I jakiego dialera i SMS używasz zamiast standardowych?

Mam standardowe. Zawsze mi pasowały i kiedyś tylko miałem na chwilę gosms czy coś podobnego. Tylko były to czasy Motoroli Defy i MIUI v3. 

Ps jeśli chodzi o zdjęcia to robiłem porównanie mi4 i mi4c. Aparat drugiego jest sporo lepszy choć jako całość nie powala w szczególności bateria. Big Little to G..o !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tpawel napisał:

 Czy tam nawet nie siedzi ten sam sensor?

Po krótkim reaserchu Sony IMX214 - Mi4 vs IMX220 - Z2, nie mogłem znaleźć informacji co siedzi w Redmi 3.

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

Mozna skomentowac to w jeden sposob: hahahahah :-D

Cóż. Każdy komentuje na takim poziomie, na jakim pozwala mu inteligencja.

 

Przy robieniu zdjęć przy słabym świetle Mi4 wypada naprawdę kiepsko, bardzo dokładnie widać piksele (niemalże jak w moim archaicznym Galaxy Ace+), gdzie na Redmi 3 Pro tego nie ma, obraz jest bardziej stonowany i wyraźny :) Oba zdjęcia były robione na 6.8.4 więc soft ten sam.

Zrobię kilka porównawczych fotek w tym tygodniu jak tylko kolega dostanie zgodę na unlock BLa i przyniesie telefon.

 

Edytowane przez dixer6
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.

To ja też od siebie dorzucę. Miałem wcześniej Z3C i powiem, że Mi4 robi lepsze zdjęcia, pomimo 20,7MP vs 13MP.

Mi4LTE Black Apricot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 23:15, dixer6 napisał:

Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.

Zależy jakie kto ma wymagania, mi w zupełności wystarcza i według mnie zdjęcia są naprawdę dobre.

.........

Pytanie z innej beczki, jak wyciągnę słuchawki z telefonu (korzystam z PowerAmp) to na ekranie blokady zostaje mi coś takiego, da się to jakoś wyłączyć żeby się nie pokazywało?

Screenshot_2016-08-10-15-15-46-380_lockscreen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...