Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, zielonyBB napisał:

12 GB powinno być.

Tapnięte z Lenovo

Wiec gdzie mam sprawdzic gdzie jest za dużo jakis plikow,jak znaleźć te zbędne pliki etc, dodam ze bralem tel z technosa? 

Mam jeszcze problem nie działa mi notatnik, wywala jakiś błąd?

Aktualizacje co tydzień będą się same robiły czy trzeba wszystko ręcznie za kazdym razem aktualizować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zielonyBB napisał:

12 GB powinno być.

Tapnięte z Lenovo

Jak nie więcej, u mnie chyba przy najnowszym MIUI 8 Global Dev jest ciutkę ponad 13.

9 godzin temu, lingo1 napisał:

Wiec gdzie mam sprawdzic gdzie jest za dużo jakis plikow,jak znaleźć te zbędne pliki etc, dodam ze bralem tel z technosa?(...)

(...)Aktualizacje co tydzień będą się same robiły czy trzeba wszystko ręcznie za kazdym razem aktualizować? 

Masz przecież chyba zainstalowany Explorer, tam sobie patrzysz co ile zajmuje, a w Panelu Sterowania masz Dokładne Czyszczenie.

Jak sobie w opcjach aktualizacji włączysz żeby Ci się w nocy sam przez WiFi aktualizował, to chyba tak. Nie sprawdzałem, ja sam co tydzień ręcznie pobieram aktualizację i instaluję przez .zip.

 

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok a z tą aktualizacją to wchodzisz w ustawienia i dajesz aktualizuj potem czy z strony xiaomimiui pobierasz, rozpakowujesz i instalujesz? Sory za takie pytania ale 1 raz mam styczność z miui i jeszcze go nie ogarniam.  Przydalby sie jakis poradnik 1 kroki etc.

2. A co z tym notatnikiem? Tez tak macie i trzeba czekac na aktualizacje do piątku czy cos innego powodowac moze błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lingo1 napisał:

1. Ok a z tą aktualizacją to wchodzisz w ustawienia i dajesz aktualizuj potem czy z strony xiaomimiui pobierasz, rozpakowujesz i instalujesz? Sory za takie pytania ale 1 raz mam styczność z miui i jeszcze go nie ogarniam.  Przydalby sie jakis poradnik 1 kroki etc.

2. A co z tym notatnikiem? Tez tak macie i trzeba czekac na aktualizacje do piątku czy cos innego powodowac moze błąd? 

Poradnik jest tylko trzeba go w tajnym dziale "Tutoriale" znaleźć. Bądź na stronie głównej miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch miesiącach, dotarł do mnie zamówiony Mi4. Paczka utknęła najpierw w Warszawie, a później w Zabrzu, no ale się doczekałem. :D

Telefon całkiem w porządku, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, a jedyny strzał, jaki miałem, to czarny ekran po odjęciu telefonu od ucha, ale pięć minut szperania po forum, kalibracja czujnika zbliżeniowego i jest petarda! :)

Do tej pory używałem Nokii N9 i tam system to jest bajka w porównaniu do androida, ale nie ma już whatsappa, którego używa większość moich znajomych i musiałem znaleźć alternatywę, a Xiaomi jest tym, czego szukałem. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podczas pisania w Chrome w internecie macie nad tekstem słowa przykładowe do szybszego i łatwiejszego pisania? Przy pisaniu np sms to mam a przy np pisaniu w Google by coś znaleźć już tego paska nie mam...wy macie ten pasek,jeśli tak to gdzie go należy włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wczoraj odebrałem swojego mi4 i mam takie głupie pytanie : jak uzyskać dostęp do roota? Dostałem wczoraj przez WiFi aktualizacje i obecnie siedzę na takim romie :

a0257c0813265d9d5b15cbac06b64f43.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Musisz dograć ręcznie. Pierwsza strona wątku o twoim romie w dziale aktualizacje.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Do ilu Wam zwalnia RAMu czyszczenie pamięci? Wcześniej pokazywało mi 1 - 1,1GB po czyszczeniu, ale od kiedy zrobiłem Wipe All Data i wgrałem na nowo system, to po czyszczeniu pokazuje od 780 do 1GB z czego bardzo rzadko pokazuje 1GB.

Mam wersję 3GB i po czyszczeniu z aplikacji pokazuje 1,9-2,1GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja bym nie był taki pewien. W routerach to norma, starsze nie mieszczą alternatywnych fw, nie widziałem co prawda płyty głównej mi4,ale myślę że to teoretycznie wykonalne. Z miui chyba nie byłoby problemu,skoro jest ten sam rom na 16 i 64GB

No ale tak czy siak to czysta teoria. Ktoś da gwarancję że na pewno będzie działać ? Ktoś z tu obecnych zaryzykowałby ? Dlatego napisałem że nie.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, schreder napisał:

Lol, jakim cudem? Mi na czystym systemie zostaje 1,3 GB po czyszczeniu (w wersji 2gb ram).

To błąd który pojawił się na jednym z starszych DEV (z listopada chyba)

Tak to na 7.5.3.0 mam 1,2-1,1 zazwyczaj.

Edytowane przez Nezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to juz mój trzeci telefon Xiaomi a mianowicie MI4.

udało mi sie go zrootowac i wgrać TWRP bo chce sobie wcisnac CYANOGEN'a ale w abd'ku pokazuje mi ze phone unlocked: false czyli bootloader zablokowany ?

czy musze odblokowywac ? w Redmi 3 mojego brata było lekko piier.... sie z tym DEV_ROM'em później jakis security check na 100% i poszło...

bede wdzieczny za odpowiedz bo to miala byc chwila i miał CM chulac na MI4 a tutaj BL zablokowany :/

dodam że to wersja MI4 LTE z 2GB RAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak pytanie z innej beczki - jak ocenianie jakoś aparatu w mi4 ? Ja mam strasznie mieszane uczucia w porównaniu do wysłużonej Lumii 920 ...

Ta lumia miała świetny aparat. Mi4 faktycznie ma gorszy, jest lepszy niż w redmi3,ale na dzisiejsze czasy tyłka nie urywa. Z drugiej strony za 500zl to oprócz mi4c chyba nie ma nic lepszego fotograficznego do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki jest ktos kto odpowiedziałby na moje pytanie ? :D

bardzo byłbym wdzięczny bo podobno tylko nowe modele mialy miec zablokowany BL a tutaj ja w swoim Mi4 tez niby mam a root i TWRP sie wgrało bez problemu ?

albo niech ktos sie odezwie na GG: 3823639 jezeli juz zainstalował CM'a na swojego Mi4 ;)

bo np w tym poradniku https://androidmtk.com/cynogenmod-firmware-on-xiaomi-mi4 nic nie ma o odblokowaniu BL'a ??? :/

Edytowane przez saker2k8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI4 nie miało zablokowanego. Ewentualnie masz wersję CT, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia?

 

Co do Lumii 920 - potwierdzam słowa przedmówcy. No i ten telefon był wtedy flagowym Nokii, także porównanie z aparatem w MI4, biorąc pod uwagę różnicę w cenie zakupu, wypada z pewnością na korzyść Nokii.

Mnie w moim MI4 też zdjęcia na kolana nie powalają, jeśli wezmę pod uwagę te robione aparatem, natomiast do takiego normalnego pstrykania, bez kombinacji z wywoływaniem, lajtrumami, itd. w zupełności wystarcza na moje potrzeby.

Zresztą mam jedno z wczoraj, z wrocławskiego parku:

get_thumbnail?sig=GTAtx7cevMK0f7oMPrKMI0

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...