Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Robiac wedlug poradnika instalacji miui 2016 nie dzialalo, a twrp.img mialem wrzucone do folderu. Teraz zrobilem wedlug 2015 i twrp.img zmienialem na recovery.img i zainstalowalo sie bez problemu... Nie wiem o co chodzi, ale juz dziala.

Teraz zeby zrootowac telefon wystarczy, ze wgram supersu? 

Edytowane przez Dezan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam wrzuć na global lub china gdzie masz mi recovery przez updater xiaomi.eu i zobacz czy na Mi4 lub innch nowych telefonach przejdzie :-) .

W zasadzie to w weekend tak zrobiłem. Zrobiłem przez OTA update do 6.7.21 china dev i wróciło Mi Recovery, żeby nie kombinować z wgrywaniem TWRP na to przez Aktualizację wygrałem rom xiaomi.eu i wygrało też TWRP, więc da się tak zrobić.

Mi4LTE Black Apricot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, evil222 napisał:

Cześć,

Czy jak ustawie ustawienia fabryczne to nie wykasuje mi się google play i polski język?

Jeżeli google play było z zainstalowanym systemem, no to jasne że nie i to samo się tyczy języka polskiego, jeżeli google play instalowałeś oddzielnie, to tak skasuję się, wszystko zależy od tego jaki rom masz wgrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Potwierdzone info, moj kupiony z tej storny ma dzisiaj rowno tydzien.
 

Kolejne dziwnie zachowanie baterii. Restart i stalo sie cos takiego: 13672604_611799892324309_2072675454_n.pn

Moze jakis wipe pomoze na ta baterie? Bo chcialbym sprobowac wszystkiego, nastepnie przetestowac china i ewentualnie xiaomi.eu. A jak nie to wrocic na jakas v7 

Edytowane przez Dezan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

No telefon od nich, ale jaki soft, wejdź w aktualizacje i zobacz jaki rom wgrany, może nie aktualizował ci i masz jakiś chiński syf, czy google play dogrywałeś czy miałeś?

miałem już. MIUI polska 5.12.4 (rozwojowa) o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jochny16 napisał:

Tylko, że na tej aukcji nie ma sellers shiping :(

Przy takiej kwocie naprawdę ci zależy na takiej opcji kosztującej 15$ czyli ok 60 zł,za wersje podstawową wyjdzie Ci 125$ czyli ok 500 zł. Niech jeszcze Goldway zaniży wartość przesyłki na opakowaniu do np.99$ a może i więcej np. na 69$ i Vat-u zapłacisz ok 92 zł, czyli jak telefon zostanie zatrzymany przez urząd to tak naprawdę tracisz ok 30 zł, a gdy nie zatrzymają zyskujesz 60 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest śmieszny vat?

Mogłeś już od razu napisać czy to mniej więcej 5% czy 20%

Mniej więcej to dokładnie nie wiadomo. Zamawiałem Mi5 i potem drugi dla szefa. W obu przypadkach deklarowaną wartością było 31 USD. Ja zapłaciłem 27 PLN, szef 62 PLN. Zadzwoń do DHL i zapytaj bo nikt Ci tego nie wytłumaczy.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ale dhl nalicza smieszny vat, to nie ten sam vat co np w. Uc pocztowym w wer wawa.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To nie DHL nalicza Vat a Urząd Celny :) , DHL  ma tylko opłaty związane z obsługą celną, np. Opłata (2% nie mniej niż 60 zł) za  zaliczkę  złożoną w UC żeby przesyłka szybciej dotarła do ciebie.Zamówiłem z Gearabest na kwotę ok 200$,wartość zadeklarowana na opakowaniu 95$, podatek 23% naliczony od 95$ czyli ok 90 zł + opłata DHL 60 zł, razem zapłaciłem 150 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś "łagodna" opcja na wywalenie UC Mini z oprogramowania Global, czy tylko root?

P. S. Paczuszka "EU Express" od Goldiego dotarła w 9 dni od daty nadania :D Jestem mega zadowolony, choć nie dostałem przejściówki na ładowarkę w zestawie. Za 144 USD nie kupiłbym lepszego urządzenia w Polsce.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz zgadza się,  mi chodziło jednak o to ze przy tak małej kwocie zakupu,  opcja wysyłki z przepakowaniem za ok 60 zł jest nie opłacalna, ponieważ różnica między kwotą do ewentualnej opłaty VAT-u a wysyłką sellers shipping jest niewielka, na kilkadziesiąt zakupów za granicą zapłaciłem tylko raz VAT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3fb79a56b73c9a6f7d85559eb95f62e7.jpg

Jak włączam gps, pojawia mi się takie coś w powiadomieniach... Io co chodzi? Ktoś wie? Kliknięcie w to powiadomienie przenosi do sklepu play(do głównej strony) i nic się nie dzieje... Mój fon to mi4 z miuipolska 6.6.23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w sprawie gps. Niby wina hardware bo jakieś mody ludzie robią, a tu na resurrection remix w domu gdzie na miui praktycznie nie mam zasięgu takie wyniki po 30 sekundach. Mogliby na miui w końcu to ogarnąć :/

Ps: tylko nie hejtujcie, że porównuje czystego android do miui, bo wiem że to tu drażliwy temat.

6363d2e11939e977ae809c88b18e0638.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca síe brać jej do takiej kwoty.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Czy ja wiem, ja kupiłem mi4 kilka dolców taniej i zaplacilem coś 120zl VAT, do tego moim zdaniem całe te zamieszanie z ovatowaniem nie jest warte tych 60zl,ale to już oczywiście indywidualna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Nie ogarnąłem, że przewija się w dół :D

Druga sprawa - zrzuty ekranu. Mogę je robić poprzez wysunięcie belki i wciśnięcie odpowiedniego przycisku, ale sprzętowy VOL- i PWR nie działa. Ktoś miał podobnie? Global Stable 7.5.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dezan napisał:

miflash zrobic przez MIPCSuite czy przez inny program? Swoja droga, cos nie wykrywa mi MIPCSuite telefonu 

Ja robiłem tym, zobacz może będzie lepszy

http://obigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

 

25 minut temu, geekboy68k napisał:

Rzeczywiście. Nie ogarnąłem, że przewija się w dół :D

Druga sprawa - zrzuty ekranu. Mogę je robić poprzez wysunięcie belki i wciśnięcie odpowiedniego przycisku, ale sprzętowy VOL- i PWR nie działa. Ktoś miał podobnie? Global Stable 7.5.1.0.

U mnie też nie działa drugi sposób

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eu 6.7.21 ludzie narzekali, że mnie zle slychac (T-mobile) i gps mial chyba slabszy sygnal bo w piekna pogode co chwile gubil sygnal (na eu 6.6.30 bylo zdecydowanie lepiej). Zobaczymy jak na eu 6.7.28. Co do baterii to od kilku wydan jest tak samo wedlug mnie. A nowej apki aparatu jakos nie widze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...